Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Raimok

Řekl jsem si, že jestli mám v životě jít ještě na něco ve 3D, musí to být The Walk. A rozhodně jsem udělal dobře, i když věřím, že i ve 2D by to nebylo nejhorší, hodně udělalo samo plátno. Už před návštěvou kina jsem tušil, že to bude nezapomenutelnej zážitek a on taky byl, možná ještě lepší, než jsem čekal. Asi nikdy nepochopím, jak může být někdo schopnej digitálně vytvořit původní věže WTC, že člověk chvilkama uvěří, že stojí ve 417 metrech. Ani první půlka filmu, která se odehrává ve Francii, není úplně špatná, proto jde rozhodně o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Je bohužel víc než jasné, že mimo kino bude zážitek o mnoho (opravdu mnoho) menší. 92 % ()

Heero

Muž na laně má takovou malou nevýhodu, nic moc se v tom filmu neděje, dokonce bych řekl skoro vůbec nic, a tak se díváte jen na to, co vlastně celou dobu čekáte, že se dít bude. Na konci počítačová animace s grafikou ze San Andreas, chvilku jsem zvažoval i dvě hvězdy, ale že se mi aspoň párkrát udělalo blbě, dám tři. ()

Hepy13

Robert Zemeckis stvořil...ano stvořil, další ze svých megafilmů! Obsadil do něj jednoho z nejvztestupnějších herců současnosti (Joseph Gordon-Lewitt), kterému jsem toho hubenýho frantíka opravdu věřil. Zvládl to natočit i bez věží které tam už dnes nestojí. Průběh filmu je jen takový krásný předkrm, trailer, trénink na to než Petit poprvé vkrčí na lano mezi WTC. A když začne hrát Beethoven, divák se začne chvět jako to ocelové lano. (S imaxem nebo bez imaxu,s 3D nebo bez 3D, jasných pět hvězd)! ()

Haniczka

Dělá se mi mdlo již tři metry nad zemí, takže tento zážitek jsem si nemohla nechat ujít. Filmy Zemeckise mám ráda a tento má navíc francouzský šarm z dob, kdy ještě Francie byla Francií a kdy dvojčatům vdechl jeden bláznivý francouz duši... ()

RomanHyde

Mnoho lidí zde v komentářích zaměřuje svou pozornost na to negativní a tím to samozřejmě posilují. Já viděl hezký příběh o splnění si svého snu, který byl ještě k tomu prvotřídně natočen. Stejně tak bychom se mohli Forestu Gumpovi vysmívat za jeho nízkou inteligenci, naivitu a dětinskost. Zemeckis je také snílek a točí "příběhy" s dobrým koncem - pohádky pro dospělé, svým specifickým způsobem a za to jej má rád. ()

Dejvi21

Na to, že se jedná o hodně napínavý námět, je to většinu času docela nuda. Můj názor nezměnil ani jinak výborný Gordon-Levitt, ani papá Rudy z Československa. Pokud nebylo vidět "Dvojčata" nebo se nestálo na laně (což jsou obojí vždy opravdu výborné scény), měl jsem tendenci furt odpočítávat minuty do konce. Kromě toho, že mě film po většinu času nudil, mě i místy iritoval, a to zejména francouzským přízvukem, který mi byl vyloženě nepříjemný. Ostatně i hlavní hrdina mi přišel vesměs nesympatický, takže ve finále se i průměrné hodnocení může zdát jako velkorysé, ale ty scény kolem věží jsou vážně výborné a při "walku" v závěru filmu mě několikrát málem omývali. ()

M1k9

Když francouze hraje američan a když se do toho začne mísit americké ego... Od chvíle kdy jsem pochopil námět mi byl scénář jasný až do konce, ale to asi každému. Herecké sympatie a obdiv nee. Filozofické orgie taky nee. Stejně jako u F.G. příliš stupidní na "aha moment". Co se mi vlastně líbilo? Efekty! Rekonstrukce dvojčat rovná se emoční nostalgie. Fascinující i dnes, kdy se podobné vizuální počiny stávají rutinou. Těším se na další rekonstrukci. Třeba i se skákající gorilou a kdoví s čím. Je zvláštní když se člověku stane myšlené pozadí filmem a naopak film pozadím. 3/10 ()

majec4

Na mna to bolo privelmi umelecke. Lovim v pamati naco sa mi to podoba a vkuse premyslam nad Hugom a jeho velkym objavom. Nezaujimavy film ale ostal mi v pamati. Nieco podobne, hlavne spracovanim, je aj The Walk, no urcite ma to oslovilo viac. Lewit je fajn, chalanisko sa mi v tejto ulohe pacil. Film sa nesie v celkom pohodovej atmosfere, takze to ubehlo rychlo a clovek sa nenudi. Az na ten zaver na lane, kedy som si uz prial nech skonci, a on sa znovu otocil. Dlho som to odkladal, nakoniec som celkom spokojny. ()

Gulde

Brilantní film, který se točí především kolem lidského odhodlání. Skvěle servírované, a forma vyprávění filmu vyloženě sedla. Za mě skvělý film, který ukazuje, že ne vše, co se jeví jako nemožné, ve skutečnosti nemožné je. ()

Matli

Už jen ten fakt, že je to podle skutečné události a k tomu ještě ten IMAX 3D zážitek by si zasloužil pátou hvězdičku, ale furt je to jen dobře natočenej příběh, který prostě podruhé už vidět nechci. Ale zárověň finále s dvojčatama bylo famozní, jenže bez velkýho plátna jsou to jen velké kšandy, které jsou už stejně dávno prozrazené. Takže velmi silné 4 hvězdičky 81% ()

Blackhawks

Další skvělý snímek režiséra Roberta Zameckise, který má jak již několikrát dokázal obrovský talent na výběr herců pro své postavy. Joseph G.Levitt je každým filmem lepší a lepší. A Charlotte Le Bon jsem viděl úplně poprvé a zahrála dokonale. Hodně se mi líbila a vidím to tak, že se časem podívám na různé další filmy ve kterých se objevila.. K filmu obecně bych snad jen dodal, že to pro mně osobně bylo asi největší překvapení z letošní kinematografické tvorby. Hodnotit obsah nebudu, mrkněte se a ohodnoťte sami.. ale opravdu to stojí za to.. příběh člověka, co si splní sen tak zajímavý a šíleně úžasný mě fakt bavil !! ()

zahadum

Posledných cca 30 minút filmu je to pravé orechové prečo sa to oplatí pozrieť ! Ak trpíte strachom z výšok tak sa niečoho radšej držte :) ()

drozdy1

Na tento film jsem se těšil a nakonec jsem docela zklamán. Paradoxně se mi více líbila chůze po laně v cirkuse než zdlouhavá a nudná chůze přes dvojčata na konci filmu. Zemeckis umí lépe. Hodnocení: 66%. ()

avitakova

Asi nejvíce napínavý film, který je plný adrenalinu. Nic takového jsem zatím nezažila a neviděla. Vážně úžasná podívaná ve skvělém zpracování. A Levittovi role sedla jako ulitá. Na 100x tleskám. ()

dawe787

Pro mě obrovské překvapení. Původně jsem od toho moc nečekal, ale postupně byl příběh velmi napínavý a finále bylo mistrovsky-adrenalinové. Když vezmete v úvahu, že to bylo vše dle skutečné události, tak vše sledujete právem se zaraženým dechem a žaludek se Vám houpe........Zemeckis prostě nezklame a umí! ()

inachisio

Vskutku strhující snímek plný napětí a krásných záběrů, hlavně na New York, ale rozhodně i na Francii, překypujících originalitou, zajímavými úhly a barvami. Obsazení a herecké výkony se mi zamlouvaly od začátku a do filmu se hodily. A nakonec zpracování - jak záběry, styl vyprávění a bezmezná originalita mě uchvátily. Tvůrce musím pochválit, že příliš neměnili skutečnost a drželi se reálu, takže mi poskytli reálný a neupravený náhled do života neohroženého umělce. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)