Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

Spilif

Čtyři hvězdy za atmosféru myšlenku a zpracování, pro mě pár zvratů kdy si člověk řekl jo tak jako masakr jak tohle někdo mohl dát do hromady. To byla extra svým způsobem narušená hlava... Jo ale dlouho jsem neviděl něco takového. Mám teď takovej hodně stícněnej pocit ale i přesto říkám wau. Kdo má rád filmy plné kde napětí stříká každou minutu tak běžte do toho. ()

Domas88

Tohle bylo tak na 3,5* :), velice povedené a napínavé, jen malinko předvídatelné. Určitě, ale doporučuji se podívat, nudit se nebudete a stojí to za to.. ()

Vasyl

Zajímavý jak každej bývalej voják má skoro superschopnosti. Takhle z těch filmů to vypadá, že US army by měla byt nedotknutelná. Takže lidi, nekraďte a hlavně neserte veterány. ()

pafka

V druhe pulce uz dost beckove, ta prvni je hodne povedena. Rusi me nekolikere zmrtvychvstani vlastne kazde figury ve filmu. Ke konci uz jsem se tim zacal bavit, jak je to hloupe. Do becka staci. Nudnou pasaz nenajdete, stale je zde boj a napeti. Nevite, jak to skonci, ackoliv tvurci ze zacatku nabidli konec. To je dnes velke plus - neodhadnutelny dej. ()

blondboss

Tak toto je hororová pecka roku 2016. Popri tých všetkých duchárskych snímkoch príde takáto survival schéma veľmi osviežujúca a nápaditá. Perfektný scenár, skvelo vystavený a vygradovaný dej, nechutne ponurá a skľučujúca atmosféra v pozadí s atmosferickou hudbou od Banosa a to všetko brilantne zasadené do "mesta duchov" Detroitu. Alvarez to skvelo namixoval, krásna Jane Levy sťa by nová Olivia Wilde je len bonusom a Stephen Lang najlepším psycháčom za posledné roky. Naozaj, nebyť pár klišé scén, ktoré tam žiaľ boli, tak to napálim do plných. 80 % ()

Taron

Tohle je moc dobrej nápad, už jen on dělá film napínavým a provedení je taky dost nekompromisní. Možná si film zasloužil delší, u hororu často neoblíbený, úvod, protože v poslední třetině filmu už je vidět, že tvůrci film uměle natahovali, což je u 88 minut dlouhého filmu poněkud nepříjemný (ne, že by to někde bylo vyloženě příjemný, ale víte co). Lang tady nedostal moc prostoru předvést svůj herecký um, takže mně, na rozdíl od některých ostatních, přijde nesmyslný jeho výkon nějak vyzdvihovat. Ani nikdo jiný herecky zrovna nezaválel, ale ve filmu tohoto typu to člověku vůbec nevadí. 80%. ()

honzic

Opravdový thriller, který má napětí i nádech hororu, poměrně povedené i přes ne úplně přesvědčivé herecké výkony. Hodnocení: 75 % ()

moviefan4

O filme som vela počul, všade ho vychvalovali ale neviem prečo som si ho nepozrel. Asi zo strachu zo sklamania. Ale dnes som to napravil a môžem s hrdosťou povedať že Don't Breathe je naozaj 100%% horror s naozaj skvelou atmosférou. Za mňa nezabudnutelný zážitok. ()

Nikolas__

Hodně kvalitní horror, ale né moc uspokojivý konec mě brání dát pravých pět hvězd. Každopádně jinak skvělý (zvuky, audio, ale nikdy ne úplný děs), a hlavně musím vypíchnout naprosto úžasného Dylana Minnetta, tohle je jedna z jeho nejlepších rolí. ()

wowylgu313

Musel jsem z těch "super" novinek zase na chviličku zavítat o pár let zpět. A hned je to lepší. Povedený horor/drama/thriller ... Fandil jsem obou stranám. Napětí by se tady dalo krájet. Bezvadná atmosféra. Hercům jsem věřil každý krůček a každý slovo. Co dodat ... Bacha do jakého baráku lezete krást. "Zlatí duchové" ... 80% ;) ()

tsatsiki

Jedná velká nuda, to se může líbit jen majiteli csfd,jehož topem v životě bylo zahrát si v Bastardech, ten podle hodnocení má zvrácený vkus.Tohle je blbost, která vás uspí než, že se u ní budete bát. ()

Kassandra

Jednoduše WOW!!! Určitě nejlepší horor, co jsem za rok 2016 viděla. Nadupaný akcí od začátku až do konce. Po celou dobu jsem několikrát očekávala konec, a pak se vždycky stalo ještě něco. Jeden z toho už pomalu šílel. Jednoduše luxus. ()

moriero

Alvarez je machr a Lang démon. Rozhodně bych ho nikdy nechtěl nasrat. Celý snímek s přehledem diktoval. Postaral se o zcela nový druh lekaček. U jiných hororových bijáků se udělá baf, dramatická hudba a hned zběsilý úprk. V Don't Breathe mučivě pomalý záběr na vyděšenou postavu, širší úhel kamery, nasraný slepý macho-zabiják hned za ní a....a všechno ztuhne a čas se zastaví. Paráda. Jediný problém jsem měl...právě s Langem. Nějak jsem ho nedokázal nenávidět. Chyběl mi ten pocit Ripleyové v záchranném modulu, když zjistí, že se Vetřelec evakuoval společně s ní. Ten její pohled vydal tehdy za tisíc slov: Ty zasraný bastarde, ne a ne chcípnout! Bože, jak já tě nenávidím! A tady nic. Jen jakási prapodivná lítost a skoro soucit. Asi si ho dám do TOP TEN nebo co.... ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016