poster

Králové hor

 • Rakousko

  Brothers of the Wind

 • Rakousko

  The Way of the Eagle

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Králi hôr

Drama

Rakousko, 2015, 97 min

Scénář:

Joanne Reay
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  *****

  Tak tohle zatím patří k nejpříjemnějším filmovým překvapením letošního roku. A není divu, nechybí tomu milý příběh. Velebné krásy přírody, kde v horském kraji ještě opeření dravci svobodně shlížejí ze svých modrých výšek, jsou nečekaně krásné. Co může být krásnějšího, než přátelský vztah člověka ke všemu živoucímu.(15.7.2016)

 • Jamal
  ***

  Něčím překvapilo, něčím zklamalo. Scény neskutečné, prostředí Alp a záběry orlů jsou jak z přírodovědného dokumentu propracované do detailu a dýchají na vás scény dokonalé krajiny plné života. Naopak děj mladíka, jeho otce, a horala Jeana Reno jako kdyby byli bez života. Scény se vlečou a občas mi to rozpočtem a dějem připomnělo Dokrota z Hor nebo jiný aplský seriál. Škoda toho, mohl vzniknout film na který by se jen tak nezapomnělo a nezachránil to svým charizmatem ani Jean Reno, který ani své roli nedal nějaký hlubší nádech.(28.8.2016)

 • Hanys_
  ***

  Krásné záběry Alp, ale zároveň dost prostinký příběh. Jenže i přes tu všechnu čitelnost jsem neměl ani chvíli pocit, že by to byla ztráta času.(31.8.2016)

 • DwayneJohnson
  **

  Udělat z tohoto filmu několik dílů večerníčka ve stylu pana Chaloupky, vůbec nic bych nenamítal. Takhle zbyla jen snaha o vytvoření rádoby dojemného a dramatického příběhu, který je ve výsledku prázdný a zoufale nudný. Jako dokument by možná fungoval, jako vážně myšlený film ani náhodou. A když k tomu připočtu fakt, že se v Alpách mluví anglicky, vůbec nechápu, že jsem dal nakonec ty dvě hvězdy.(2.7.2016)

 • venison
  ***

  Podobná kategorie jako snímek, který jsem viděla v blízké době, „Bella a Sebastián“.. Rozhodně doporučuji všem, kteří milují masivní nádheru divokých hor.. Všem fandům reklamy na Rajec, protože zviřátka jsou tu natočena obdivuhodným způsobem z bezprostřední blízkosti.. Pro nadšence prostých příběhů a křehkých přátelství mezi dětmi a zviřátky.. „Království hor“ je zejména o dospívání k moudrosti, o hledání životní cesty, o nalezení duševní i fyzické vitality.. Hlavní star Jean Reno je zde pouze okrajově především kvůli svému zvučnému jménu, ale i tak si myslím, že určitou skupinu diváků film nadchne tím, co nabízí..(5.8.2016)

 • - V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)

 • - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky. Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. (Zdroj: Bioscop)

 • - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace