poster

Králové hor

 • Rakousko

  Brothers of the Wind

 • Rakousko

  The Way of the Eagle

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Králi hôr

Drama

Rakousko, 2015, 97 min

Scénář:

Joanne Reay
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Narya89
  *****

  Mega krásný film o tak trochu "jiném" chlapci, který umí lépe komunikovat s přírodou než s lidmi, což zase uprostřed Alp není tak překvapivé. Nádherně graficky zpracované, v podstatě už jen ty malebné výškové záběry hor/zvířat na mě udělaly pozitivní dojem, nicméně snímek je o něčem víc - je o trpělivosti, lásce, obětavosti, naději...všem, co člověk zná z mezilidských vztahů. Rozhodně doporučuji, ideální pro klidné páteční večery pro ty, kteří jsou jako já už přesyceny přeakčněným Hollywoodem.(2.8.2016)

 • Schuldiner
  ***

  Všechny tři hvězdy dávám za tu zvířenu, celou tu přírodu tam v horách... Nádhera!!! Ten malý orel podal naprosto prvotřídní herecký výkon. Opravdu moc hezky natočeno. Film vhodný i pro děti...(29.9.2016)

 • Slarque
  ***

  Na jedné straně jsou unikátní záběry přírody, u kterých jsem si často říkal něco ve stylu „pokud je tohle opravdu živý orel, jak to proboha dokázali natočit?“ Proto nelituji, že jsem na film šel do kina. Na druhé straně je však velmi slabý scénář. Postavy, zvířata i počasí se v něm objevují a mizí přesně ve chvíli, kdy se to autorům hodí. Chlapec Lucas trpí nějakou psychickou nemocí, díky které nemluví s lidmi, zato na orla mluví bez problémů. Zbylé dvě postavy jsou lesník, který se stará o divoká zvířata, a pytlák, který se snaží jich co nejvíc pozabíjet. A zdá se, že spolu v pohodě vycházejí. A tak dále...(9.1.2016)

 • Killda
  ***

  Nádherná kamera a úžasné záběry z přírody vám zkrátka vyrazí dech. To je také důvod, proč vás film na hodinu a půl skutečně uchvátí. Ale krom toho jsem byl nakonec zklamaný. Absence výraznějšího příběh totiž tomotu filmu velmi ubližuje. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout jestli chtějí vytvořit dokument nebo hraný film.(2.8.2016)

 • Tuax
  ***

  Jsou filmy z přírody, kde je zachycen příběh nějakého zvířete, jsou filmy z přírody kde je zachycen příběh zvířete a člověka, a jsou filmy z přírody, kde přírodu jen zneužijí k jiným zájmům tvůrců a to je přesně tento případ. Co naplat, že záběry přírody jsou krásné až úžasné, co naplat, že orli jsou zde fakt nádherní a ostatní zvířata taky moc pěkně zachycená, když je to celé jen jako podkres velmi slabý, plytký scénář o zamindrákovaném chlapci, který si své vnitřní trauma léčí na chudákovi orlovi. Ta záchrana, výchova a vše to bylo fakt děsné, hodně pochybuji že by ho dokázal zachránit, tady to vypadá o něco lépe díky podpoře lesníka v podobě Jeana Rena. Celý ten průběh je natolik zkratkovitý, že to z nevěrohodného příběhu dělá ještě větší frašku. Kluk jinak vypadal, že se v horách narodil a nikdy nechodil do školy a nic neumí krom toulání se přírodou, nikdy nikam nechodil, nic se neučil, jen zapříčinil uhoření vlastní mámy. Fakt nádherný symaptický hrdina pro děti...jimž je ten film hlavně určen, protože v něm padá spousta podsouvacích a výchovných frází a hlášek. Takže to vypadá, že to je hlavní účel filmu a že prostředí přírody je jen líbivá kamufláž, aby se to skrze ni dostalo do hlaviček dětí. A to jeho nemluvení je vtipné (špatným způsobem), když samotný lesník nejednou zmíní, že mu kluk někdy něco vyprávěl, říkal a přitom s ním ve filmu kluk nemluvil, teda až na četbu pohádky v pozdější fázi. Ale i tak za tu přírodu a zvířata se dostanu s hodnocením na tři hvězdy, přestože jsem filmem jinak znechucen.(20.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace