Králové hor

(neoficiální název)

Králi hôr

Rakousko, 2015, 97 min

Joanne Reay

Krásné, svěží drama, které vysloveně neohromí, ale na druhou stranu ničím nezklame. Jednoduše typický evropský film, jehož hlavním atributem je nádherná příroda. V případě Králů hor to byly krásy sněžných Alp. Ocenit se dá též krásný smysl pro detail, jak ze strany a pohledu člověka, tak i zvířete. Jean Reno také udělal své a byl dle mého jedním z největších příčin, jak vytáhnout lidi na takovýto film. Doporučuji všem, kterým příroda není lhostejná. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(2.1.2016)

Úchvatné scenérie, strhující záběry. Poezie na plátně. Podstatnou část tvoří fascinující dokumentární záběry opěvující majestát orla, ty ale dobře ladí i s narativní složkou a film tak přináší jednoduché, avšak přesto silné, poselství a krásný zážitek.(29.12.2015)

Úchvatné přírodní horské scenérie, úžasná kamera se vstupy do orlího života, sic příběh průměrný.(14.2.2016)

• - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

• - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky. Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. (Zdroj: Bioscop)