Králové hor

(neoficiální název)

Králi hôr

Rakousko, 2015, 97 min

Joanne Reay

Na prestriedanie od všetkých tých drám, komédií a thrillerov som si chcel pozrieť niečo viac naturalistické zo sféry prírody. A musím uznať, že Brothers of the Wind bolo tou správnou voľbou. Všetky tie scenérie a panenská horská divočina, no nádhera. Kamera absolútne na výbornú!!! Tie precítené detaily a prekrásne zábery zamerané na život zvierat v divokých alpských scenériách. Do toho ešte primiešaný príbeh o priateľstve osamelého chlapca a orla vyhnaného z rodného hniezda - to bolo tiež celkom milé, aj keď miestami až príliš rozprávkové. Ale celkovo veľmi príjemná atmosféra, hoci dejová línia veru mohla byť aj o niečo pútavejšia.(17.7.2016)

Pokud máte rádi přírodu, tak vás Králové hor nemohou zklamat. Nejen, že se tu objevuje hvězdný Jean Reno, jenž má diváky nalákat do kin, ale kamera si krásně všímá nádherných alpských scenérií, v nichž se rozehraje příjemný příběh o lásce člověka ke zvířeti, konkrétně dravci, dospívání k moudrosti, uvědomění si ceny svobody a hledání cesty otce k synovi a syna k otci.(26.7.2016)

Mega krásný film o tak trochu "jiném" chlapci, který umí lépe komunikovat s přírodou než s lidmi, což zase uprostřed Alp není tak překvapivé. Nádherně graficky zpracované, v podstatě už jen ty malebné výškové záběry hor/zvířat na mě udělaly pozitivní dojem, nicméně snímek je o něčem víc - je o trpělivosti, lásce, obětavosti, naději...všem, co člověk zná z mezilidských vztahů. Rozhodně doporučuji, ideální pro klidné páteční večery pro ty, kteří jsou jako já už přesyceny přeakčněným Hollywoodem.(2.8.2016)

Nádherně zpracovaný film, který ale u mě tak nějak postrádal zajímavý děj, kdyby nebylo celou dobu na co koukat hory, ptáci...tak by se film dal tak maximálně s radostí spláchnout do záchoda. Jednoduše, šmrnc děje byl nulový, srovnatelný s večerníčkem o zvířátkách.(18.7.2016)

Na první pohled celkem obyčejný snímek, který je vlastně jen o tom, že jeden kluk najde v divočině svého mazlíčka. Jenže ten mazlíček je orel a příběh je místy podán v podstatě dokumentárně, kdy některé nálety kamery nad horami jsou naprosto úchvatné. A pak musím zmínit ještě práci se zvířaty. Ta je na dnešní dobu neskutečná.(13.10.2016)

• - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky. Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. (Zdroj: Bioscop)

• - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

• - V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)