poster

Králové hor

 • Rakousko

  Brothers of the Wind

 • Rakousko

  The Way of the Eagle

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Králi hôr

Drama

Rakousko, 2015, 97 min

Scénář:

Joanne Reay
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  *****

  Film, na ktorý som bol zvedavý hneď po tom, ako som sa o ňom dozvedel. Čo bolo niekedy až minulý mesiac. No napriek tomu som sa konečne vrátil s kina, ktoré sme mali s manželkou len pre seba a obaja sme ostali skutočne nadšení. Nádherné vizuálne spracovanie, nádherná hudba a veľmi dobre stvárnené priateľstvo medzi chlapcom a orlom. Plus si myslím, že Jean Reno je vo svojej role absolútne fantastický. A rovnako aj Tobias Moretti. Užijeme si tu obrovské množstvo krásnej prírody a záberov na všetky možné zvieratá od lasičiek a líštičky až po divé kozy a vlky. A funguje to skvele. Veľa sa toho ani vo filme nenarozpráva a tým pádom môže človek nechať film dýchať jeho vlastnou atmosférou a funguje to skvele. Ak máte možnosť vidieť, tak "Brothers Of The Wind" určite v kine nevynechajte. Na veľkom plátne bude zážitok ešte o to väčší.(27.12.2015)

 • Lacike
  **

  Taky detsky prirodopisny film. Nieje to zle, ale nie je to môj styl filmu. Keby tam nehral Reno, tak o to ani nezavadim. Hra tu svojho klasickeho dobraka, ktory pomaha jednemu chlapcovi s vycvikom orla a zaroven komentuje cely film. Vdaka nemu sa to raz dalo prezit, ale aj tak som sa celkom nudil. Keby bolo v centre pribehu nejake ine zviera ale nejaky vtak mi bol dost ukradnuty. Ale kto ma rad jednoduche filmy o prirode, tak si uzije kopu nadhernych zaberov a bude spokojny.(9.7.2016)

 • DwayneJohson
  **

  Udělat z tohoto filmu několik dílů večerníčka ve stylu pana Chaloupky, vůbec nic bych nenamítal. Takhle zbyla jen snaha o vytvoření rádoby dojemného a dramatického příběhu, který je ve výsledku prázdný a zoufale nudný. Jako dokument by možná fungoval, jako vážně myšlený film ani náhodou. A když k tomu připočtu fakt, že se v Alpách mluví anglicky, vůbec nechápu, že jsem dal nakonec ty dvě hvězdy.(2.7.2016)

 • MikeCool
  ****

  Krásné, svěží drama, které vysloveně neohromí, ale na druhou stranu ničím nezklame. Jednoduše typický evropský film, jehož hlavním atributem je nádherná příroda. V případě Králů hor to byly krásy sněžných Alp. Ocenit se dá též krásný smysl pro detail, jak ze strany a pohledu člověka, tak i zvířete. Jean Reno také udělal své a byl dle mého jedním z největších příčin, jak vytáhnout lidi na takovýto film. Doporučuji všem, kterým příroda není lhostejná. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(2.1.2016)

 • D.Moore
  ***

  Kdyby Přátelé Zeleného údolí dostali rozpočet, o jakém se hajnému Horynovi ani nesnilo, dopadlo by to asi dost podobně jako právě Králové hor - jako skrznaskrz prostý příběh plný naprosto dechberoucích záběrů přírody. Lidé jsou tu (jakkoliv je Jean Reno charizmatický, a že tedy je!) dá se říct nepodstatní, prim hrají zvířata a jejich přirozené prostředí. Proto mě pokaždé trochu zamrzelo, když se namísto orlích starostí začaly řešit starosti chlapecké.(14.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace