Králové hor

(neoficiální název)

Králi hôr

Rakousko, 2015, 97 min

Joanne Reay

Film, na ktorý som bol zvedavý hneď po tom, ako som sa o ňom dozvedel. Čo bolo niekedy až minulý mesiac. No napriek tomu som sa konečne vrátil s kina, ktoré sme mali s manželkou len pre seba a obaja sme ostali skutočne nadšení. Nádherné vizuálne spracovanie, nádherná hudba a veľmi dobre stvárnené priateľstvo medzi chlapcom a orlom. Plus si myslím, že Jean Reno je vo svojej role absolútne fantastický. A rovnako aj Tobias Moretti. Užijeme si tu obrovské množstvo krásnej prírody a záberov na všetky možné zvieratá od lasičiek a líštičky až po divé kozy a vlky. A funguje to skvele. Veľa sa toho ani vo filme nenarozpráva a tým pádom môže človek nechať film dýchať jeho vlastnou atmosférou a funguje to skvele. Ak máte možnosť vidieť, tak "Brothers Of The Wind" určite v kine nevynechajte. Na veľkom plátne bude zážitok ešte o to väčší.(27.12.2015)

• Lacike

Taky detsky prirodopisny film. Nieje to zle, ale nie je to môj styl filmu. Keby tam nehral Reno, tak o to ani nezavadim. Hra tu svojho klasickeho dobraka, ktory pomaha jednemu chlapcovi s vycvikom orla a zaroven komentuje cely film. Vdaka nemu sa to raz dalo prezit, ale aj tak som sa celkom nudil. Keby bolo v centre pribehu nejake ine zviera ale nejaky vtak mi bol dost ukradnuty. Ale kto ma rad jednoduche filmy o prirode, tak si uzije kopu nadhernych zaberov a bude spokojny.(9.7.2016)

• DwayneJohson

Udělat z tohoto filmu několik dílů večerníčka ve stylu pana Chaloupky, vůbec nic bych nenamítal. Takhle zbyla jen snaha o vytvoření rádoby dojemného a dramatického příběhu, který je ve výsledku prázdný a zoufale nudný. Jako dokument by možná fungoval, jako vážně myšlený film ani náhodou. A když k tomu připočtu fakt, že se v Alpách mluví anglicky, vůbec nechápu, že jsem dal nakonec ty dvě hvězdy.(2.7.2016)

Krásné, svěží drama, které vysloveně neohromí, ale na druhou stranu ničím nezklame. Jednoduše typický evropský film, jehož hlavním atributem je nádherná příroda. V případě Králů hor to byly krásy sněžných Alp. Ocenit se dá též krásný smysl pro detail, jak ze strany a pohledu člověka, tak i zvířete. Jean Reno také udělal své a byl dle mého jedním z největších příčin, jak vytáhnout lidi na takovýto film. Doporučuji všem, kterým příroda není lhostejná. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(2.1.2016)

Kdyby Přátelé Zeleného údolí dostali rozpočet, o jakém se hajnému Horynovi ani nesnilo, dopadlo by to asi dost podobně jako právě Králové hor - jako skrznaskrz prostý příběh plný naprosto dechberoucích záběrů přírody. Lidé jsou tu (jakkoliv je Jean Reno charizmatický, a že tedy je!) dá se říct nepodstatní, prim hrají zvířata a jejich přirozené prostředí. Proto mě pokaždé trochu zamrzelo, když se namísto orlích starostí začaly řešit starosti chlapecké.(14.7.2016)