poster

Králové hor

 • Rakousko

  Brothers of the Wind

 • Rakousko

  The Way of the Eagle

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Králi hôr

Drama

Rakousko, 2015, 97 min

Scénář:

Joanne Reay
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PP66
  ****

  Úchvatné přírodní horské scenérie, úžasná kamera se vstupy do orlího života, sic příběh průměrný.(14.2.2016)

 • D.Moore
  ***

  Kdyby Přátelé Zeleného údolí dostali rozpočet, o jakém se hajnému Horynovi ani nesnilo, dopadlo by to asi dost podobně jako právě Králové hor - jako skrznaskrz prostý příběh plný naprosto dechberoucích záběrů přírody. Lidé jsou tu (jakkoliv je Jean Reno charizmatický, a že tedy je!) dá se říct nepodstatní, prim hrají zvířata a jejich přirozené prostředí. Proto mě pokaždé trochu zamrzelo, když se namísto orlích starostí začaly řešit starosti chlapecké.(14.7.2016)

 • MikeCool
  ****

  Krásné, svěží drama, které vysloveně neohromí, ale na druhou stranu ničím nezklame. Jednoduše typický evropský film, jehož hlavním atributem je nádherná příroda. V případě Králů hor to byly krásy sněžných Alp. Ocenit se dá též krásný smysl pro detail, jak ze strany a pohledu člověka, tak i zvířete. Jean Reno také udělal své a byl dle mého jedním z největších příčin, jak vytáhnout lidi na takovýto film. Doporučuji všem, kterým příroda není lhostejná. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(2.1.2016)

 • Vančura
  ****

  Dosti výjimečný filmový počin, který zaujme okolnostmi natáčení i samotným zpracováním. Jednoduchý děj je zasazen do nádherných liduprázdných horských lokací, které mají hlavní náladotvorný podíl na celkové působivé atmosféře. Některé záběry a scény jsou naprosto neuvěřitelné (líhnutí orlích mláďat z vajec, lavina, záběry z orlí perspektivy, západ slunce v horách, lov kamzíka nebo co to bylo...) a celkově na mě tento film udělal hodně impozantní dojem, ačkoli jsem k němu zpočátku přistupoval poněkud skepticky (rodinné filmy z přírody přece jenom příliš nevyhledávám). Obsazení se asi nic vytknout nedá, Reno drží svůj standard (ačkoli herecký prostor jeho postavy zde není příliš velký), Tobias Moretti je pozoruhodná rakouská obdoba českého nerudného Borise Rösnera, a ten španělský kluk Manuel Camacho je vážně talent. Osobně mě tak snad jen zamrzelo, že Bioscop uvádí film kvůli jeho zaměření na dětského diváka do kin výhradně v českém dabingu. (Je mimochodem zajímavé, že premiéra v ČR předchází premiéře v Rakousku i Německu, která je stanovena až na 28. ledna 2016 - čeští diváci tak mají možnost vidět film dříve než ti zahraniční). Velmi pěkný rodinný film, který by měl potěšit všechny milovníky přírody a ptáků a který by neměl v premiérách na konci roku zapadnut nepovšimnut - za sebe mohu film s klidem doporučit.(24.12.2015)

 • Killda
  ***

  Nádherná kamera a úžasné záběry z přírody vám zkrátka vyrazí dech. To je také důvod, proč vás film na hodinu a půl skutečně uchvátí. Ale krom toho jsem byl nakonec zklamaný. Absence výraznějšího příběh totiž tomotu filmu velmi ubližuje. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout jestli chtějí vytvořit dokument nebo hraný film.(2.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace