Králové hor

(neoficiální název)

Králi hôr

Rakousko, 2015, 97 min

Joanne Reay

Tak tohle zatím patří k nejpříjemnějším filmovým překvapením letošního roku. A není divu, nechybí tomu milý příběh. Velebné krásy přírody, kde v horském kraji ještě opeření dravci svobodně shlížejí ze svých modrých výšek, jsou nečekaně krásné. Co může být krásnějšího, než přátelský vztah člověka ke všemu živoucímu.(15.7.2016)

Krásné záběry Alp, ale zároveň dost prostinký příběh. Jenže i přes tu všechnu čitelnost jsem neměl ani chvíli pocit, že by to byla ztráta času.(31.8.2016)

Pokud máte rádi přírodu, tak vás Králové hor nemohou zklamat. Nejen, že se tu objevuje hvězdný Jean Reno, jenž má diváky nalákat do kin, ale kamera si krásně všímá nádherných alpských scenérií, v nichž se rozehraje příjemný příběh o lásce člověka ke zvířeti, konkrétně dravci, dospívání k moudrosti, uvědomění si ceny svobody a hledání cesty otce k synovi a syna k otci.(26.7.2016)

Všechny tři hvězdy dávám za tu zvířenu, celou tu přírodu tam v horách... Nádhera!!! Ten malý orel podal naprosto prvotřídní herecký výkon. Opravdu moc hezky natočeno. Film vhodný i pro děti...(29.9.2016)

Na jedné straně jsou unikátní záběry přírody, u kterých jsem si často říkal něco ve stylu „pokud je tohle opravdu živý orel, jak to proboha dokázali natočit?“ Proto nelituji, že jsem na film šel do kina. Na druhé straně je však velmi slabý scénář. Postavy, zvířata i počasí se v něm objevují a mizí přesně ve chvíli, kdy se to autorům hodí. Chlapec Lucas trpí nějakou psychickou nemocí, díky které nemluví s lidmi, zato na orla mluví bez problémů. Zbylé dvě postavy jsou lesník, který se stará o divoká zvířata, a pytlák, který se snaží jich co nejvíc pozabíjet. A zdá se, že spolu v pohodě vycházejí. A tak dále...(9.1.2016)

• - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

• - V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)

• - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky. Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. (Zdroj: Bioscop)