Druhý báječný hotel Marigold

• Velká Británie The Second Best Exotic Marigold Hotel (více)

Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů, které si s gustem zahrála elita britského herectví. Teď už je Báječný hotel Marigold plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel (Maggie Smith) i majitel Sonny (Dev Patel) chtějí své podnikání rozšířit. Mají totiž velký sen, který se jmenuje Druhý báječný hotel Marigold. Mezitím si ostatní členové jejich party užívají v Indii nejen znovunalezenou chuť do života ale také nová přátelství a lásky. Evelyn a Douglas (Judi Dench a Bill Nighy) si každodenně lámou hlavu nad tím, kam je asi zavedou jejich společné snídaně, kdežto Norman a Carol (Ronald Pickup a Diana Hardcastle) se už plaví po bouřlivých vodách společného vztahu. Madge (Celia Imrie) oslňuje hned dva nápadníky najednou, ale má těžkou volbu, oba jsou totiž bohatými mahárádži. Sonnyho matka se zase stává múzou nového hotelového hosta, spisovatele Guye Chamberse (Richard Gere). A právě sbližování své matky s Gueyem nese těžce hoteliér Sonny. Je totiž přesvědčený, že tento záhadný spisovatel je ve skutečnosti tajným americkým hotelovým inspektorem, který přijel vyhodnotit kvalitu jeho hotelových služeb a může ohrozit jeho plány se zapojením hotelů do celosvětové sítě. A aby se toho nedělo málo, blíží se jeho vlastní svatba se Sunainou. A pořádná indická svatba je mnohem komplikovanějším projektem než vybudování nového hotelu. Sonny zoufale nezvládá ani jedno. Ještě že je obklopen britskými přáteli, kteří vše řeší s nadhledem, protože ochudit diváky o svatební tečku, to by byl skoro zločin. (CinemArt)

bonovox

Oveľa horšie ako jednotka, slabý scenár bez prekvapení a hlavne záverečná tanečná vsuvka bola totálne otrasná. Žiaľ ani herci nezachránili tento snímok. ()

MiniRecenze

Velké plus tohoto filmu je určitě herecké obsazení,kdy převážně britští senioři tomu dodávají ten správný sarkastický náboj.Nejedná se o žádnou srandu k popukání,ale naleznou se zde úsměvné okamžiky.I přes několikanásobnou dějovou linku je film nenáročný a lehce se v něm zorientujete.Pro svoji délku se může stát,že vaše oční víčka začnou mít nějaké to deka navíc a vy tak prodřímete část film.Pro mě oddychová jednohubka ,která ve mě nevyvolala potřebu vidět předchozí díl. DLOUHÉ!!! ()

Fjera

Slabý odvar původního filmu. Neuvěřitelně otravný a nesmyslně se chovající Patel a zbytečný Gere. Smith byla skvělá a nezklamala. Ale sama film tentokrát zachránit nemohla. Nechápu taky, proč režisér dal Tamsin Greig tak málo prostoru. Škoda. Nepovedlo se. ()

Tomas_PO

Tomuto žánru skutočne nerozumiem. Bollywoodsku produkciu človek síce raz za pár rokov s nevídaným záujmom odsleduje, keďže nechápe, čo sa na tom plátne vlastne deje. Ale Bollywood prepletený s Hollywoodom, to proste nie. Nezáchranil to ani Richard Gere, či Bill Nighy. 1/5. ()

allegria

Jeden z velmi mála vzácných případů, kdy pokračování zdařilého filmu diváka nezklame a je stejně dobrý, ne-li dokonce lepší, než díl první. Kdo tu bude hledat jen zábavu a spádovitý děj, může být možná zklamán - já vidím hlavní přínos v jakési životní filosofii a moudrosti, prolínající celým filmem. Některé "hlášky" jsem si dokonce zapsala do sbírky citátů. A navíc, a to platí i pro první díl, je tam i hodně vtipných momentů, takový nepodbízivý laskavý humor. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Zofinka2

Mně Dev Patel šel na nervy. Vadilo mi, jak byl žárlivý a kulil očima. Ani mamince nepřál nápadníka. Říkal, že neumí tancovat. Přitom to tam na své svatbě tak rozbalil, že musel mít hodně dobrou průpravu. Lásce mezi Patelem a přítelkyní jsem moc nevěřila. Stejně tak nevěřím, že by se ve skutečnosti tak změnil, jako to bylo ve filmu. Bylo tam moc postav. Tak mi neměl ani kdo moc přirůst srdci. Nejlepší byla Judi Dench. Nenaháněla muže jako ostatní ženy, byla přirozená a nesnažila se být vtipná jako Patel nebo Nighy. Na svůj věk vypadá senzačně. Odehrávalo se to v krásném prostředí. Měla jsem chuť tam jet. Jinak to byla chvílemi nuda. Dávám za tři. Nebýt Patela, dám 4*. P.S. Jak se jmenoval fešný herec, který hrál spolumajitele hotelu? Hrál v MI5. Není napsaný v obsazení. Je to Shazad Latif. ()

robbez

Film si zachoval příjemnou a exotickou atmosféru předchozího dílu, ale jak je většinou zvykem, pokračování celkem nic nového nepřináší. V podstatě jen rozvíjí a opakuje motivy prvního dílu. Hlavní novinkou je tak asi jen "neodolatelný" Richard Gere, který na film určitě přitáhne poměrně dost divaček. ()

RoyBatty444

Milé, hĺbavé, indické ala Bolywood a taktiež veselé a ftipné takto sa dá popísať pokračovanie seniorského počinu pre celú rodinu. No teda skoro celú a občas aj nie. Nové tváre to oživili, stará garda je dobrá ako v jednotke. ()

gael83

Hollywood vs. Bollywood kontra to nejlepší co nám Británie může nabídnout, mrsknuté Indií v tom nejlepším smyslu slova. Jinak je to komedie pro domovy seniorů s typickým "velmi" suchým hůmorem, za mě nejvíc Maggie Smith a Mr. Gere. Jako celek nuda. ()

snikrs odpad!

Vypadá to jako film z Bollywoodu a a ne z Hollywoodu děná nuda pro seniory..Vydržel jsem se koukat celých 70 minut. ()

vinson003

Rozhodně bych neřekl, že jednička byla lepší, první půlka tohoto filmu byla plnohodnotnou komedií a druhá oslavou Indie, což bylo fajn. Děj a scénář byl propracovanější a pocit trapnosti, který jsem někdy u jedničky měl, se nedostavoval, a některé hudební melodie u mě vyvolávaly salvy endorfinů...takže čišté čtyři ()

Pierre95

Velmi příjemný film s vynikajícím obsazením - páni herci (až na Deva Patela), ten si to musí zasloužit ;) Holky Judi a Maggie zbožňuji a právě tomu se říká herectví :) ()

ferrari2

Už som čo to zožral rôznym režisérom, scenáristom či hercom. Myslím to tak, že som videl množstvo filmov dobrých aj slabších a aj úplných sračiek a tiež SKORO vždy dopozerám film aj ten najdebilnejší do konca. A tak neviem kde by som zaradil onú dvojku Marigoldu. Či medzi slabšie alebo medzi úplné sračky. Tak dávam jeden bod a radím ho medzi tie dva hodnotenia. Ten jeden bod je práve za veľa dobrých hercov, ktorí (podľa mňa) nemali, nevedeli alebo nemohli ukázať v čom sú naozaj dobrí a prečo ich mám rád. O ničom a ešte k tomu náramne dlhééééé. ()

to08.net

Příjemné pokračování životních příběhů hlavních hrdinů v původním rytmu s trochou více indických tanečků, které žádného ze svých fanoušků nezklame. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /děj naivní, natahované, leckteré dialogy o ničem, celé naivní, takové jako 1. díl/, + /herecký potenciál zase nevyužit, ale vtip a hudba dobrá a také míň melancholie/, hodnocení - podruhé a stejně naivně, dětinsky, jen s lepším humorem a dobrou indickou moderní hudbou, ale jinak skoro stejné jako 1. díl, ale tak jakožto moderní pohádka to ušlo, jaksi taksi ()

Rajca

Bohužiaľ dvojka minimálne o triedu horšia ako jednotka. Pokračovanie neprinieslo nič nové, skôr naopak, plejáda skvelých hercov ostala uväznená v deji bez príbehu. Ako keby proste Madden nutne chcel natočiť pokračovanie, ale vôbec nevedel čo s ním. Nepomohol ani Richard Gere, jeho postava bola rovnako zúfalá, ako celý film a príbehu veľmi nepomohla. Ostáva len dúfať, že trojky sa už nedočkáme a skvelých hercov ako Judi Dench, Maggie Smith alebo Billa Nighyho si radšej pozrieme v niečom inom. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST