Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

GIK

Sympatická Yancy Butler. Pěkná vzdušná akrobacie a elegantní přistávání. Úžasné záběry (nejen jí i ostatních). Skokani ještě v pohodě bez helem! Ale až příliš mnoho zbytečně a přehnaně brutálních rvaček. Rekordně nepříjemný Busey. Zcela neuvěřitelný vzdušný únos. Proč to neudělat jednoduše (na zemi), když to jde složitě. Pravděpodobnost, že by se tímto způsobem někteří padákoví zločinci opravdu živili nulová. Pohádka pěkná, za brutalitu mínus jeden pentagram, za instruktorku plus jeden pentagram. Skvělá hudba. ()

Gardenboy

Popis k Drop Zone je tak trochu zavádzajúci. Myslím, že distribútori by si mali dať pozor na to ako film prezentujú. Inak sklamanie. ()

danny_21

Zajímavé prostředí je asi to jediné z utkví v paměti, prtože zbytek je vylouhovaný extrakt jiných předloh podobných filmů ( Die Hard, Point Break atd.. ). Skrznaskrz průměrná záležitost s průměrným Snipesem a tradičně dobrým parchantem Buseyem - 50 % ()

donkocicak

Není to výjimečná záležitost a ani snímek, který by mě dostal. Označil bych to spíše za podprůměrný film, ale svůj účel splnil. Zpestřil mi nudný čtvrteční večer. ()

Aethain

Jako film to nebyl špatný,ale příšerně mě u toho rozčiloval ten český dabing Snipese,který se k němu absolutně nehodil. ()

Boudyy

Jo, má to svižné tempo, je to dobře herecky obsazené, odehrává se to v netradičním prostředí a hudbu složil Hans Zimmer. Prostě jeden z velmi nadprůměrných akčních snímků první poloviny devadesátých let, který neurazí. Nabízí se srovnání se Sheenovými "Nebezpečnými pády" ze stejného prostředí a u mě vítězí "Zona úniku". ()

horor2

Srdeční záležitost, u které si vždycky cvrknu do trenek. Wesley Snipes super, Yancy Butler sexy a Gary Busey jako vždy záporák jak vyšitý :-) ()

route60

Přímočarý akční film ve slušném tempu s výborným Gary Buseym není sice nic oběvného ale divák se nenudí. ()

ZAUME

Zóna úniku je akční film v čele s Wesley Snipesem, který do některých filmů vyloženě sedne. Tohle je zrovna jeden z nich a ačkoliv to není nijak propracovaný námět, podívaná dobrá a rozhodně se neunudíte. ()

Barlog951

taky ohodovy akcnak .... veci co ubrali mojmu hodnoteniu : vyrok instruktorky ... "... ved kazdy chce skakat, 4.7 oslavuje cely svet , cela Amerika " a dost nepekne robene nikektore pady ... jame zabery na tvare ... tam naozaj padaju oni :D ()

zurivymlok

Svižný filmeček, který v televizi pobaví, ale vícekrát ho člověk vidět nepotřebuje. Pozitivní dojem je umocněn atraktivním prostředím parašutismu. Gary Busey se zhostil role padoucha tradičně dobře. ()

pirate

Jediné, co jsem nečekal bylo, že celý film bude o skydivingu. Občas jsem doufal, že už se ty padáky neobjeví (nic proti sportu), chtělo to změnu alespoň ke konci na něco jiného. To však nezabránilo perfektnímu ději a akci, aby předvedli své. 75%. ()

JARDAHONDA

Originální námět, z neobvyklého prostředí posouvá Snipese v béčkových rolích o stupínek dál. Tento svižný snímekm je celkem slušně nadopovaný adrenalinem. Některé akční scény jsou sice přitažené za vlasy, ale pro páteční nenáročný večer to rozhodně není špatná volba. Závěr = 50% ()