Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

lennyd

Jednoho dne převáží detektiv Pete Nessip (Wesley Snipes) se svým bratrem vězně - počítačového hackera. Ve výšce 11 kilometrů se ale hackera zmocní skupina únosců, a než se někdo naděje, jsou z letadla pryč a Petemu leží v náručí jeho mrtvý bratr. Pete i se i přes nesouhlas svých nadřízených vydává do uzavřeného světa extrémních parašutistů, aby zde odhalil - jak je možné zmizet z vysoko letícího dopravního letadla. Za pomoci krásné Jessie a jejích přátel rozplétá jednotlivé nitky, a brzy zjišťuje - proč vlastně teroristi potřebovali počítačového hackera ... Po úspěchu Bodu zlomu, kde se pro změnu detektiv vydává mezi nadšence do surfování bylo jasné, že se obdobných filmů bude točit víc, jen se vymění onen extrémní sport. Ale tam kde byl Bod zlomu originální a zábavný, tak povětšinou Zóna úniku nudí, a jen se čeká, jestli Wesley Snipes dopadne teroristy dříve nebo pozdějš. Wesley Snipes zde nikterak neexceluje a skoro bych řekl, že ostatní "herci" byli spíš vybráni podle schopnosti odolávat strachu z výšek než hereckému umění... ()

Sany33

Mám pocit, že ak by film vznikol v dnešnej dobe tj. v 21 storočí nemal by aspoň v mojich očiach taký úspech ako film s týmto obsadený vznikajúci na prelome 90 rokov. jednoducho akčné parádičky z 90 rokov v ktorých sa nám predstavujú esá ako Snipes, Schwartzeneger či Stalone sú jednoducho vynikajúce a ak v nich človek hľadá hlbokú myšlienku či prešpikovaný zvrat alebo bájne rozuzlenie veľmi sa sklame ale ak ste ako ja a sadnete si k tomuto filmu s úmyslom resetovať mozog a pozrieť si riadny akčný odvar je tento film plne postačujúci. O čo ide? Snipes sa pridá k parašutistom aby odhalil sprisahanie v ich radoch a objasnil záhadnú vraždu svojho brata. Samozrejme sa mu to s dávkou adrenalínu podarí a dočkáme sa parádneho vzdušného fightu na streche vežiaka. Nič viac a nič menej a mne to postačuje na udelenie 79%. ()

VanTom

Nakonec ucházející devadesátkové akční béčko (ve své době možná s ambicemi áčka), jehož schematickou zápletku hodně pozvedlo neprofláklé (a po skvělém 'Bodu zlomu' také patřičně módní) prostředí adrenalinového skydivingu. Je dnes už hloupé a trikově úsměvné, ale odvážné kaskadérské seskoky se jen tak neomrzí. ()

JohnSmith

Bohužel jsem se na film díval hned poté,co jsou dokoukal Bod zlomu. Podobné téma,jen naprostá nezajímavost.Snipes je občas trochu trapný,pak chvíli jen trapný,ale dokáže se dostat do stádia hodně trapný.Pro Buseyho to bylo nejspíš poslední účinkování ve větším (dražším) filmu. Ani Hans Zimmer se s hudbou nijak nepředved. Akční thriller by měl být napínavý (tenhle není),měl by obsahovat akci (jedna rvačka na záchodě a jeda v kanclu) a ta akce by měla být svižně natočená (trapnější akci jsem dlouho neviděl).Takže další tragický akční film ()

iXtr3m3

Jeden zo Snipesových vrcholov kariéry, rovnako aj Bussyovej. Exotické prostredie (nemyslím výpravu), Zimmerov podmaz (kde sa tu tento vzal?) a na svete máme dobrý thriller plný akcie a hodný zaradenia do klasík 90-tych rokov. A potešil aj Corin "Parker Lewis" Nemec. ()

Holina

Wesley Snipes míří do sraček, možná už tam i pár let trčí, nicméně před svým obdobím temna měl celkem slušně rozjetou kariéru s celkem slušnými filmy. Drop Zone je jedním z těch lepších asi, ani tak ovšem žádná extra třída. Mimochodem v jedné z vedlejších rolí další vyžírač rolí v podřadných filmech - Corin Nemec. Ještě tenkrát nevěděl jak to s ním půjde z kopce. Ale zpět k Wesleymu - šupky dupky za Stevenem, Jeanem a Dolphem. ()

mira007

Atraktivní prostředí, kaskadérské kousky na padáku a Snipes vs. zloduch Busey, svižný akčňák na kterém jsem byl v kině a byl jsem z něj jako malej kluk hrozně vyplácanej. ()

xxxvodnikxxx

Dobrý herci, roštěnky herečky, pár vtipných zápletek, film vcelku dobrej, ale neliší se ničím od tisíců ostatních, tak nějak průměr/nadprůměr ()

Hapretor

V rámci filmů se Snipesem dvě hvězdy. Jinak by to dopadlo ještě hůř. Analogické s "Přepadením ve vzduchu". Akorát si vzal pro jistotu padák. ()

helloween93

Zábavná akce se Snipesem z neobvyklého prostředí - skydivingu s Garym Buseym jako záporákem. Bod zlomu byl lepší hlavně zásluhou příběhu, ale tohle také nebylo špatné. 3* ()

MickeyStuma

Další akční snímek nevynechávající parašutistickou tématiku. A vlastně po úspěchu snímku „Bod zlomu“ (1991) ani není divu. Další takový snímek je třeba „Volný pád“ (1994). V hlavní roli Wesley Snipes a opět ohromující svými bojovnými schopnosti. A když se to vezme kolem a kolem, v podstatě se po herecké stránce nijak nevymaňuje od své role ze snímku „Přepadení ve vzduchu“ (1992). Za zmínku stojí také Gary Busey. Opět si střihl zápornou postavu, který je v jeho podání prostě zábavný. Zápletka je jednoduchá a standardní. Prostě utekl vězeň a je potřeba ho chytit. A k tomu je potřeba se infiltrovat zrovna mezi parašutisty. Takže kromě hlášek a skvělých akčních scén jsou prezentovány převážně nejrůznější etudy z oblasti parašutismu. Film má drive, elán a ohromnou živost. Už začátek dobře navnadí, ale je fakt, že v druhé polovině se to přece jen začne v dějovém vývoji kapánek táhnout. Tak či onak, stále to jsou zlatá devadesátá léta akčního popcornového akčního filmu, ke kterému se stále dá vracet. ()

Kingjiri

Do výčtu žánrů bych v případě Drop Zone zařadil ještě "sportovní", protože jsem měl většinu stopáže pocit, že jde o snímek věnovanej jenom parašutismu. Akce tu moc neni a věčný seskoky padákem mě po první padákový scéně dost nudily a místy působily dost trapně. Wesley Snipes herecky slabší jako vždycky a hudba od Hanse Zimmera překvapivě hodně nezáživná, stejně jako celej film. Možná tohle dílo osloví příznivce parašutismu, ale fanoušky akčních filmů jenom ztěží, jednoznačnej žánrovej podprůměr. ()