Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

lucascus

Paráda. Český lev za nejlepší film na příští rok je jasný, stejně ta i hlavní a vedlejší herec (bratři Hádkové). Mělo to vše, co potřebuje současný film, nabitý scénář, protiklady v podobě odlišných sourozenců, dobré herecké obsazení, stylovou hudbu, perfektní práci kameramana s pevnou rukou režiséra. Šulcová v roli věčně nacucané matky je opravdu věrohodná, smažka Kryštof Hádek je rovněž uvěřitelný, jeho starší brácha pak podává opět solidní výkon, konečně je rovněž doceněný. Tím víc se těším na jeho mistra Husa. Ve světě film asi díru neudělá, ale na české poměry patří film k tomu nejlepšímu, co zde za posledních pět let vzniklo... Jen tak dál. Jediný nepatrný mínus je v tom, že film nezapře, že se původně jednalo o televizní zpracování pro ČT (viz ty neustále odkazy na "Azet kvíz", v televizi pak běží "Zdivočelá země", čt zprávy a počasí - holt i státní televize potřebuje reklamu). ()

Angelic-77

Nebojím se už nyní prohlásit, že spolu se Samotáři tenhle film patří mezi to nejlepší, co v české kinematografii za posledních minimálně 20 let vzniklo. Naprosto skvělé herecké výkony, (ne)uvěřitelně realistická dějová linie a celkově Kobry a užovky nabízí postupy, které se v českých filmech jen tak nevidí a to včetně pro mě famózního zakončení, z kterého jsem měl skoro husí kůži. ()

Eleanor05

"Tak brácha, víš jak..." Tady je skutečně těžké rozhodnout, který z obou bratří Hádků je lepší. Kryštof je tu samozřejmě skvělý, také za svůj výkon získal už řadu cen, ale výborný je i Matěj, jehož role byla civilnější a nemohl se při ní tak předvádět, ale zato musela být uvěřitelnější. A po každém shlédnutí se mi o kousek líbil jiný z nich, takže alespoň všichni víme, že výborní jsou oba (a obzvlášť v tomhle snímku). Jedná se o komorní drama mezi dvěma bratry, z nichž jeden je feťák a ten druhý to za něj žehlí, přičemž postava feťáka zasahuje do života ještě pár dalším postavám. Aby mohl být tento film výborný, děj by musel být něčím zarámován, muselo by to líp držet při sobě, muselo by to být víc strhující a muselo by to mít lepší závěr. Kobry a užovky jsou nadprůměrným snímkem, a v neděli večer na ČT1 se jednou budou skvět jako diamant, ale nejsem si jistá, jestli jsou dost dobré na film do kina. A při tom tu byl obrovský potenciál a dva výborní herci. Slabší 3*. Mimochodem musím ocenit po dlouhé době výrazný výběr písní v soundtracku. ()

sskrblik

Tomuto Českému filmu se podařilo ve mě vyvolat nepříjemný mrazivý pocit, jako se už dlouho žádnému jinému nepodařilo. Krom toho mě taky rozesmál, a to zejména u fet stavů Kryštofa Hádka v roli smažáka. Tady je potřeba vyzdvihnout, že to zahrál náramně dobře a s klidným svědomím si tak může domů z Českého lva krom "lajny peří" odnést i cenu za nejlepší herecký výkon. Jeho brácha to zahrál taky dobře. Drobné problémy jsem měl jen s některými pasážemi ze začátku a vedlejší role bohužel nebyly všechny zahrané jak bych si představoval, působily uměle. To nic ale nemění na tom, že v konečném výsledku film působí velmi autenticky, podobě jako u Poupat nebo Čtyř Sluncí, které můžu doporučit. Jen něják nemůžu přijít na to který z této trojice filmů se mě líbil nejvíce. Jedno je ale jisté, jen víc takových filmů! ()

Master19

Po dlouhé době povedený český film, který není z moravských vinic, jesenické vesnice nebo pražského podsvětí. Výborné zasazení do středočeského maloměsta s perfektně "vymyšlenými" postavami. Tedy, to se nedá vymyslet, takhle to prostě je... Jakmile diváka začne sžírat ta odporná deprese a bezvýchodnost, hned je tu odlehčení a nějaký ten humor. Ale ne jak z kameňáku, ale přirozený vtip, který tam prostě patří. Nepříjemně uvěřitelný film! ()

Všivák

Hlavně Kryštof Hádek převedl naprosto skvělý výkon. Opravdu bych mu věřil, že je na drogách. Tragický příběh, který je ale podáván s takovým jemným humorem. To maloměsto z tohodle naprosto sálá. Super film. Konečně něco dobrého českého. ()

zdenny

Dramaticky na velmi dobré úrovni. Příběh o životních ztroskotancích a jejich pokusech o lepší život jde sice trochu mimo mě, nicméně je až dost skutečný. Bratři Hádkové ukazují, že patří mezi naše lepší herce. ()

Timak

Jako to co předvedl Kryštof Hádek, to je na oskara. Od začátku až do konce. Nechce se mi věřit, že to opravdu hrál. Matěje jsem do té doby neznal a musím říct, že se mi tu taky líbil, ale celý film pro sebe si ukradnul Kryštof. Sedím jak opařenej a kroutím hlavou - to je opravdové herectví a skvělej zážitek. Ta všechna ocenění byla opravdu oprávněná. ()

Mr.KarlAdler

Strašně civilní, místy snad jenom improvizace - především dokonalý Kryštof Hádek -, ale v podstatě celá rodina Kobry s Užovkou se chová na hranici hraní a absolutní uvěřitelnosti. Trochu zamrzí hůř uvěřitelný projev dealera Máje (na druhou stranu, co já vím o dealování). V souvislosti s krásně znázorněným nahodilým žitím mi celkem vadila ta předvídatelnost zvratů i rozuzlení. Ale jinak si zaraženě říkám – ty vole, brášín, ono se takhle fakt žije. ()

vyfuk

To co mě především na filmu udivuje je to, že i když to je drama, tak jsem se u toho zasmál víc než u lecjakých dnešních českých rádoby komedií. Ať už je pan Žváček kdokoliv, tak si vysloužil můj absolutní obdiv jelikož dokázal napsat scénář, který vás udrží svým vtipem a hlavně především - přímo dokonalým příběhem! Dlouhý komentář k filmu, který byl zcela bezchybný se prostě napsat nedá. Jediné co říct, je oceňuji práci pana Prušinovského, který se odpoutal od dnes typických českých uslintaných komedií, vsadil na dobrou českou komedii (ano, Pepik Hnátek je opravdu šmak) a nyní na dobré... ne... vynikající české drama. Jenom doufám, že v této vlně zůstane a nepos*re to jako mistr Hřebík, který od začátku tohoto desetiletí točí už jenom splašky o kvalitě čínského toaletního papíru. Také cením ochotu bratrů Hádků, kteří se konečně ujali společných rolí, které oba zahráli Lvově. Jediné co mě přišlo zbytečné byla linka s vězením, která se jen snažila protáhnout film na víc než hodinu a půl. Na scenáristický debut, zcela grandiózní. Nevím kdo letos bude "excelovat" na Českém lvovi, ale jestli si příští rok neodnesou Kobry a užovky maximum Lvů, tak za guvno už nebude stát jenom kinematografie, ale i kritici. ........ Takže to nakonec dopadlo dobře... ()

Jacob23

Kryštof je brutální a doufám že si to jednoznačně valí pro Lva,ovšem výborný je i Matěj stejně jako celý zbytek provinčního města zapomenutého v čase.Prušinovský prostě nekazí a kamera je tady třeba na světové ůrovni, skvělý je i soundtrack který se pohybuje od starých fláků až třeba k modernímu hip-hopu.Parádně jsem se nejen bavil a konec je třešnička.Hýčkejme si takovou českou tvorbu! wow Jaroslav Žváček je ročník 89 a má plán! ()

dragon94

Asi nejlépe natočený český film jaký jsem za poslední léta viděl, kterému však zoufale chybí příběh s nějakým hlubším významem nebo morálním poučením. Tento fakt ještě umocňuje zoufale prázdný konec. Co, ale musím vyzdvihnout je režie a hlavně kamera, která je naprosto luxusní + písničkové sekvence, které byly velmi dobře udělány a písně skvěle vybrány. Lepší 3* 70% ()

ghatos

Tohle to jde úplně odspodu. Zcela realistické pojetí české středně nižší sociální vrstvy, kde se balancuje na hraně přežití. Ještě horší, než nedostatek peněz jsou rozvrácené mezilidské vztahy (včetně patologických jevů). Rodina nerodina...parazitování, zneužívání a morální bahno. V tom plavou dva bratři (výborní bratři Hádkovi). Dívat se na Kobru...člověk má negativní emoce. 73%. ()

Autogram

Hlavné je mať nejaký plán, najskôr je to plán života, potom biznis plán a nakoniec plán prežitia. Kamarátstvo z detstva môže pretrvať v rôznej forme do dospelosti a aj keď rodina drží pokope, stále to nezaručí pohodový život. Skôr to vyzerá presne naopak a čím viac sa situácia zamotáva, tým viac cítiť nevyhnutný koniec. Šťastný alebo nešťatný, ako sa to vezme. Film beriem ako neobyčajný počin o obyčajných ľuďoch, akých by mohol každý nájsť vo svojom okolí. Aj s ich neduhmi, trápeniami a slabosťami. Štyri hviezdy si film zaslúži, hoci nie celkom čisté kvôli prvej polhodine, ale potom ma to vyslovene bavilo. A tá hudba, občas retro, občas slovenský rap, geniálne bolo, ako sa bije so situáciou vo filme. ()

Ravi

Perfektně vystižená atmosféra, charaktery a příběh postav. Ta tíseň a bezmoc. Troufám si říct, že řadě lidí to ani nic neřekne, ale kdo něco takového, alespoň z vyprávění kamarádů, zažil, tak mu dojde, jak skvěle natočený film právě sleduje. Člověku se chvílemi dělá nevolno, chvílemi je plný naděje, aby byl zase zklamán tím, co postavy každý nový den činí. Kryštof Hádek zahrál svou roli neskutečně skvěle. Každému, kdo se na film podívá, musí být jasné, že není co vytknout. Někteří mohou kroutit hlavou a nevěřit, že se takové příběhy kolem nás odehrávají každý den. Tento film je tvrdá pěst reality. 100% = 5/5 Ale pozor, musíte na něj mít náladu. ()

svobik

Rozhodně zdařilý počin, škoda nedostatků v tom nejklíčovějším - vztazích mezi hlavními postavami. Hlavně u "nejlepších kamarádů" se to celé postupně sype. Vinu na tom má především nedostatečná expozice, závěrečná pointa tak vyznívá spíš do ztracena. Samotná premisa je ale skvělá a mně jen vrtá hlavou, proč je v tomto ohledu český rybníček tak strašně chudý. 7/10 ()

cpt.Lynch

Sociální drama jde i bez Slámy a je to mnohem lepší. V rámci české kinematografie mě takto zaujaly neposedy pravidla lži, cítím zde jistou podobnost… 4,5* Určitě se podívám ještě jednou... ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky