Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Sidenius

Je to o tom že všichni máme stejnou startovní linku, o tom že můžeme mít horší vstup do života díky rodičům a je jen na nás jak s tím naložíme, o tom že rodina je rodina. Hezky podané - brácha s bráchou hraje bráchu s bráchou. Prušinovský umí uchopit těžší témata a patří mezi český top. Určitě bych vyzdvihl herecké obsazení né tak známých herců a hudbu k filmu. Kde vedle skupiny Květy můžeme slyšet Prago Union a PSH. V neposlední řadě herecký výkon mladšího Hádka. ()

StanleyVanH

Velmi povedený film o lidech, kterých je u nás habaděj a i zrovna Kralupy do filmu vyloženě zapadají. Ten závěr filmu mohl být více do detailu a ne to tak seseknout. ()

Adelka123

Bratři Hádkové si konečně zahráli spolu. Film kvalitní po všech stránkách. Příběh, kde postavy nejsou černobílé, a to mám ráda. Při sledování jsem skoro nechtěla věřit, že se jedná o český film. Oproti tomu, co se v posledních pár letech v českých filmových vodách urodilo, je toto rozhodně nadprůměr. Kryštof Hádek zahrál nejlepšího feťáka v české kinematografii. Před shlédnutím filmu jsem nevěděla, že je tak kvalitní herec. Myslím, že nám ještě ve své herecké kariéře hodně ukáže. ()

Zaba

Syrově zpracovaná realita dnešního světa... za mě paráda. Mám ráda filmy, které sdělují na rovinu to, co mají... bez zbytečných kudrlinek nebo přílišné nadsázky. ()

Nellie Lovett

Jeden z nejrealističtějších filmů, které jsem v poslední době viděla s perfektním výkonem Kryštofa Hádka. Taky znáte nějakého Kobru? To pořešíme... ()

Vodomilec

Velmi dobrý film ale konec není příliš přesvědčivý. Použité skladby(Květy a Bratři Orffové) jsou moje srdcovky. ()

ssarka

konečně děkuji za po xxx letech film,kde hlavní hrdina projde sračkami a na konci je spokojenější než na začátku...to je úleva...jinak děkuji všem hercům za absolutně civilní hraní,scénaristovi za uvěřitelné a reálné dialogy postav...prostě tenhle film je po milionech let zase třešnička na filmovém dortu...bratři Hádkové už dorostli do světového formátu... ()

skok01

Vynikající filmové dílo - skvělá režie a kamera. Kryštof Hádek - skvělý, naprosto excelentní a zdaleka nejlepší výkon ze všech v tomto filmu, zchátralou a pochybnou existenci zahrál naprosto bravůrně a přesvědčivě. Už jen kvůli jeho výkonu doporučuju k vidění. ()

Naby

Tak už konečně chápu proč se rozdávali lvi jak na běžícím pásu :-). Geniální scénář, super "kulisy", hustodémonská muzika, mistrovsky zahraný. Bavil jsem se celou dobu. Všechno bylo super. I přes to, že mi ten konec na první nástřel nevoněl, tak je asi výhodou, protože to je kousek, který si každém domyslí sám. Já osobně mám teda jasno :-). Za rozčeření úplně trapných a stojatých vod českého filmu je to naprosto jasná 5 s hvězdičkou :-). ()

pavelpetr

Po dokoukání mě nejvíc bavil fakt, že celý film se může odehrát v nasi skutecne realite. Kobra je magor a na to neustale doplaci. Babicka prehlizi evidentni problemy, uzovku se snazi presvedcit at se na nej vykasle. Film je super. ()

She_Screams

Nádherně lidsky nesympatické všechny postavy snímku kromě záblesku hlavního hrdiny. Část dnešní české společnosti bez příkras, sociální skupina, z které se nedá jen tak bez poskvrny vyhrabat (kam se to vlastně hrabe?) a ukázka toho, co všechno dokáže zdevastovat, způsobit a vyvolat jeden narušený člověk. ()

house336

Nutno uznat, že Prušinovský to ještě nevzdal. V místech, kde při pohledu do televize by jeden řekl, že originalita je sprosté slovo, se opravdu snaží natočit něco s myšlenkou. Ale jakkoliv to bylo fajn, nemusím to vidět znovu. Jako celek to na mě moc nezapůsobilo a během posledních deseti minut to vyzařovalo dojmem, že došly nápady a hlavně peníze. Některé scény byly řešeny tak jednoduše, že působily až trapně. Filmu však nelze upřít realističnost a kvalitní výkony bratří Hádků a hlavně snahu neupadnout do filmařských sraček, kam už dnes postupně upadá většina Prušinovského kolegů. ()

Davule

Příšerně depresivní nálož, po který jsme si museli pustit Ať žijí duchové. Ale Kryštof Hádek v roli vysmažené fetky exceluje! ()

Beaka9

Není to nejlepší český film a Českého lva dostaly už i horší kousky. Kromě ukázky, jaké to je mít v rodině feťáka, mi toho Kobry a užovky moc neřekly a nedaly. Přesto se mi celkem líbily. ()

carnacv

Značně přehodnocený snímek. Tady lvíčata poněkud ustřelila. Cením si velmi svižného tempa i místy dokonalé atmosféry, ale zbylé prvky ve snímku silně zaostávají. ()

juluch

vyborna depka /nie, napriek vsetkemu depiek nikdy nebude dost, zda sa/ s fantastickymi hereckymi vykonmi a paradnym soundtrackom. ziadne pozy, ziadna zbytocna sentimentalita. myslim, ze slovensky divak musel spociatku naskocit na brblando a rychly tok reci :D, to je vsak len taka malickost...cestu k masam si tento film zial nenajde, na to je to velka pochmurnost a popcorn vam u toho zhorkne v hube. ()

Hannina

Co by byli Kobry a užovky bez Hádků? Matěj má oproti Kryštofovi o něco těžší herecký úkol, který by možná šlo popotáhnout ještě kousek výš. Rozhodně nelze říct, že ten film stojí jenom na nich, stojí na skvěle rozepsaných dialozích mezi postavami. Na filmu oceňuji, že to není klasický pohled na sebedestruktivní pohled do života feťáka, čehož jsem se poněkud bála. Ten kontrast s Užovkovou životní linkou je na místě. Při sledování jsem se do filmu opravdu vžila a teprve při závěrečné scéně jsem si uvědomila jak moc smutný film to je. A to je další věc, díky které jde o výborný film, tvůrci nás oklikami dostanou tam, kde nás mít chtěli už od začátku, bez zbytečného násilného natahování a plynule jako po proudu řeky. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky