Královský písař Janek (Matouš Ruml) a princezna Amálka (Monika Timková) myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků v čele s urozeným panem Dietrichem (M. Kramár). Podivná krádež jejich truhlice plné drahých kamenů, ze které je obviněn Janek, uvede události do pohybu. Janek, aby si zachránil život, musí zmizet. Amálka, jejíž ruku si nárokuje Dietrich jako náhradu za ukradený poklad, ho brzy následuje. Společně musí najít pravého viníka loupeže, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti, odhalit záhadu tajemného znamení na Dietrichově paži a napravit jednu dávnou křivdu. Přitom oba zjišťují, že jsou si čím dál tím bližší a láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jenomže pronásledovatelé jsou jim v patách… (Česká televize)

hrudka

Nejzajímavější na téhle pohádce vlastně bylo, že si v ní podle ČSFD zahrála Tatiana Vilhelmová. (Nezahrála.) ()

anitae

Tak nevím, opět se mi štědrovečerní pohádka nelíbila, tentokrát mě ani nedokázala zaujmout. Nepochopitelná mi přišla příliš mladá Srncová jako maminka písaře a Kramárovu češtinu jsem nemohla ani slyšet, trošku tomu vylepšil reputaci král Bartoška a Scapani? Nárožný=to je pro mě symbol pohádky. Z milosti 3* ()

Ozzy2

Tuto pohádku mi celkem otrávil, jako v poslední době Petr Nárožný.Míval jsem ho moc rád, ale on je pořád tak stejný..Hudba..to jsou vykrádačky, slyšíte tam písničky Karla Gotta, neuvěřitelné, čeho je Gregor schopen.Asi úplně čehokoliv, když už se vzdal jména, proč by sem tam něco nevykradl.(hudebně). Kostým princezny no comment, Prostě to není pohádka, normální dítě se na tohle asi koukat nebude.A když bude, posere se u toho buď strachy, nebo to vůbec nepochopí. ()

chrispe

Pro mě byla tato pohádka příjemným překvapením. Pěkné exteriéry i interiéry a sympatické obsazení. Tedy až na Rumla. Ne, že by byl nesympatický, ale vůbec se mi do hlavní role nehodil, neviděla jsem v něm zkrátka chlapa (nebo chlapce) co by dokázal učarovat princeznu. :-) Je pravda, že jak došlo na tu akčnější část, tak mé nadšení trochu opadlo a opadalo až do samotného konce. Ale pořád mám z pohádky hezký pocit a určitě se na ni ještě někdy podívám. ()

deLaFere

Opravdu se snažím být objektivní, je to asi lepší než většina toho, co bylo servírováno v minulých letech, ale je to hlavně nuda s tupými dialogy, primitivním příběhem a trapnými parkourovými scénami. Vynechány byly triky a přidalo se na akčnosti. Je to bezvýrazné a zítra nebudu vědět o čem to bylo. Co mi vadí hlavně je, že si asi režisér myslí, že jsme všichni idioti a zbaštíme to i s navijákem. Kdo je vlastně cílová skupina téhle rychlokvašky? Děti?!!! ()

Oonika

Takové miloučké. Příběh jednodušší, ale aspoň to nebylo překombinované. Obsazení fajn, dialogy vtipné. Mně to bohatě stačilo. ()

E lan

Vcelku slušná pohádka, člověk je takhle na štědrý den naměkko a tak odpustí i trochu slabší scénář, vícero nevtipných scén, které ale nejsou vyloženě trapné. Celkově je herecké obsazení obstojné a hraje zkušeně. Celkově tedy v pořádku. ()

Jacques-ds

Mělo to potenciál, postavy byly celkem vtipné a přijatelné, ale jejich hloupé až idiotské chování vše sráží na podprůměr. A tak tu je opět jen obyčejná pohádka, která bude časem zapomenuta. Škoda, příště stačí sehnat pořádného scénáristu a vysvětlit mu, že pitvoření a idiotské chování nejsou hlavní rysy pohádek. ()

Mik_e

Vedle zrůdností, co Česká televize produkuje poslední roky, začíná být Karel Janák tak trochu sázka na koukatelnou jistotu. Scénář sice děravej, občas je to nuda, ale jeho rukopis je silný alespoň v úsměvných scénách. Žádná klasika to absolutně nikdy nebude, ale na jeden večer to šlo. P.S. A navíc je pravda, že Janek obratný ála Princ z Persie tu teda ještě nebyl..:) ()

Jonatána

No, nebolelo to, ale ani neuchvacovalo. tři hvězdy hlavně za Bartošku a Nárožného, ti nezklamou. Líbil se mi i Maroš Kramár (mohl být ještě hnusnější :-)), a Jiří Dvořák jako Přibík byl sice zvláštní, ale jeho výrazy a hlášky směrem k Báře Srncové - pěkné. Matouš Ruml byl roztomilý. ale princezna mě zklamala. To jako už nemáme krásné princezny??? Vždyť ty její dvorní dámy byly půvabnější než ona :-(. Shlédnuto podruhé 26.12.2018 a líbilo se mi to. ano, princezna se mi stále extra nelíbila, ale prostě spolu s Matoušem Rumlem fungují, Nárožného kocour a dvojka s Bartoškou je skvělá, vůbec je tady spousta trefných hlášek a celkově je to prostě pohádka, na kterou se pěkně dívá.. A to při té spoustě paskvilů, které se v polsední době točí, vůbec není málo. Takže ze tří hvězdiček zvedám na čtyti.25.12.2023 Při každém dalším shlédnutí se mi ta pohádka líbí víc. Ono to tam prostě všechno funguje a i ta princezna se mi vlastně líbí. ()

Psycho.R

Janák by si měl zapamatovat jednu věc a tou je, že neumí točit pohádky. Velmi kýčovité vzezření jednotlivejch postav, blbej scénář a nemilá ústřední dvojice. ()