Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

VeraF

Ach jo, vždyť až doteď Vetchý přece ve srač*ách nehrál? Bylo mi ho až líto, v těch scénách, kdy se pokoušel hrát s tím namyšleným děckem, které mělo hrát jeho dceru, ale které bohužel hrát neumí... no přiznám se, že jsem nevydržela dlouho, až mne to bolelo, jak blbé a trapné to bylo. ()

Paserak odpad!

Tak to bylo něco strašnýho. Až se mě někdo zeptá co bylo nejděsnější na letošních Vánocích pak bez přemýšlení odpovím: Kdyby byly ryby. Proč zvuky Windows? To přišlo někomu vtipný? Nejhorší vodník za celou pohádkovou historii. Nejstrašnější okamžik, mimo mnohé jiné, nastává v 53.minutě filmu kde plazící se Tácek vyřkne ve své replice slovo "vole". Jen jsem nevěřícně zíral jak tohle mohlo opustit střižnu - tím myslím celý film, nikoliv Taclíkova vola . Ten z toho byl vlastně jedinej vtipnej.... ()

fafejt001

Podle některých ohlasů , jsem čekal úplnou hloupost , kravinu , blbost , ubohost prvního stupně . AVŠAK .... Honza překvapíl . Ondra jako král nečekané a famo'zní , Marek Taclíků také podivný vlko...něco , ovšem Jarek Pleslů to byl ,, přetrh dílo . Jen ta princezna se nějak nepovedla . Ale pradlena ta jo , pěknůčké . Podařenéééé ... no vždytˇ říkám , podařené . I když .. ten mladý rybář také málo výrazný ...nemastný ... polosuchý . Pár gegů tam bylo např : JÉÉ ZLATO ,, TO JSOU KORUNOVAČNÍ KLENOTY ,, , JSEM BEZPRIZORNÍ ,, , TO JE REVOLUCE ,,, ZA VŠECHNO MŮŽEŠ TY , KDYBYS TADY BYLA , VŠECHNO BY JSI MI ŘEKLA A BYL BY KLID . Magické oko rovněž podivný společník do domácnosti i na cesty . Jak říkám , nová , netradiční , svěžím větrem unášená pohádka . Aleluja . . . . ()

LencaN

Náhodou dobrý :) byla jsem i na vážkách, jestli nedat 4*. Byla to pořádná dávka ulítlosti. Tomu odpovídalo i obsazení - Bydžovská, Liška, Taclík. Plus tady máme jednoho vychrtlého chalana, který "neva" trochu statnější princezně a o zábavu je postaráno. Je ale fakt, že některé pasáže byly dost zdlouhavé a záporák mi přišel málo záporný. Ale spíš než pro děti, je to zaměřené na staršího diváka, což je trochu škoda... mohlo by to být víc i pro mrňouse. Ale zase ty dospělácké narážky byly některé vážně prčovní. Navíc mě dostávalo ozvučení mávnutí kouzelným proutkem - zvuky Windows! Pořád jsem poslouchala, proč můj noťas pořád tak kniká nebo hlásí nějakou chybu a ono ejhle, je to součást filmu a vyznělo to tam vtipně (to taky pochopí spíš starší divák). A i když hodnotím 3* , určitě mrkněte, je to jako osvěžující letní drink. PS: Chudák vlko-/rybo-/prasodlak, ten si zkusil. ()

FILMOVKA odpad!

Násilný humor, který spíš má blíže k trapnosti než k úsměvu. Možná by to mohlo fungovat na divadelních prknech po menších úpravách, kdy by z toho vznikla úplně jiná pohádka. ()

tomas_j

Sledování tohoto filmu se trefilo do jednoho z těžších období mého života, ale i tak jsem se řezal smíchy od začátku do konce. Vnímal jsem to trochu jako parodii na pohádku s humornými narážkami spíše pro dospělé. Podle hodnocení jsem jeden z mála, ale pro mě to byla asi nejzábavnější pohádka od S čerty nejsou žerty. ()

peregrino

Ehm, tohle není ani pohádka, ani komedie. Hvězdičku dávám za práci kameramana. Z hlediska shlédnutí jsem dal nějakých 10-20 minut, dále už to nešlo. ()

KasaK

Tvl, tak takhle jsem se nezasmál dlouho. Slušná jízda. Všimli jste si, jak Vilhemová bere role totálních krav? ()

doriana.g

Pohádka to je. Asi né úplně štědrovečerní :-D Ale je tam nasratý Vodník, namyšlený Hejkal, sjetá Polednice a frustrovaný Vlkodlak. Plus OKO. A dál už je to komedie. A kdo se nesměje, ten ať zmizí v rybníce navždy, páč jeho existence nad hladinou je zhola zbytečná. ()

meda2016

Pohádka vybočující invencemi tvůrců ze zažité úzkoprsosti. Podobně jako nadaný hudební skladatel je schopen stvořit hudební grotesku s vtipem vzbuzujícím potěšení znalých posluchačů, vytvořili tady audiovizuální bombu, který umí potěšit diváky - kteří ovšem se potěšit chtějí. Neuvěřitelnými nápady a neotřelými miniperipetiemi. Ty děti, kteřé hltají nové vjemy, určitě koukaly až do konce. Zapšklouni to sbalili asi brzo. Cením si za 80%. ()

lukasmyval

Jsem v menšině, ale tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek! Výprsk hlášek, Luňák králem a všechny scény s komořím. Mohlo být více času pro nadsmyslné bytosti a škoda, že je Taclík jako rybodlak bezprizorní:) Každý rok znovu navštěvuji a doporučuji! ()

blezg odpad!

Nevím, co je víc nechutný. Jestli rybodlak nebo prasodlak, případně trapná písnička o prasodlakovi, políbit slimáka, neřkuli králova žena prodejná coura :) Xmíchu to je, ale k potěše ne, leda k poděše ní. Nepohádka odpadního charakteru. Král bez sebevědomí a kat, co je rád, že mu utek vězeň. Výchovné prvky jeden přes druhý. ()

kokofek

Pohádka,která asi nebo zcela určitě moc pohádkovou není.Lépe řečeno nepodobá se klasické pohádkové formě na kterou jsme zvyklí! Ale mě to pobavilo a na děti jsem vůbec nemyslela. ()

JeffScylla

Já se té pohádky musím zastat. Ne často se moje hodnocení rozchází s golfistou, mas0n, a jinými. A už vůbec ne tak diametrálně. Poprvé jsem jí moc nevnímal. Nicméně musím říct že mne to čím dál tím víc baví. Plesl si tu svojí roly velmi užívá myslím stejně jako všichni ostatní. Nekoukám na to jako na pohádku prostě si to pustím a dost se bavím. Za mně je to napsané a natočené parádně a hlásí tam neuvěřitelně vtipně a ani to není až tak od věci v dnešní době. To rádoby zpívání bych tedy nemusel ale naštěstí za celý film jen cca 3x se dá ustát. Neumím nějak "odborně" recenzovat ani se za odborníka nepovažuji navíc na sobě pozoruju že s věkem se postupně pohled na ledasco začne poněkud lišit. Nicméně dobře to tady podle mne popsal Radek99 ()

pidla

Myslím, že se autoři museli docela dobře bavit, když tohle plodili. Zřejmě si dali jointa a připadalo jim to hrozně vtipný. Diváci na tom byli hůř. Aspoň tedy já jsem se na to koukal střízlivý a jen jsem nevěřícně valil oči. Proč si ve všech (tedy skoro ve všech) českých komediích myslí herci a režizér, že humor vzniká pitvořením? Úvodní scéna dohadování strašidel mi připadala jakoby režizér neměl text dialogu a tak řekl hercům: "nějak se hádejte a my to nějak natočíme". Přesně tak to dopadlo. Vlastně tak dopadl celý film. Smutné... Mimochodem minulý týden jsem konečně v tv shlédl Poslední zápas Pepíka Hnátka a nevycházel jsem z údivu, čím si ten film zasloužil takovou slávu. Přišlo mi to zoufale nevtipné a celé nějaké vykonstruované. Člověk si mimoděk vzpomene na Hoří má panenko a opět je mu ze stavu českého filmu smutno. Prušinovský s Kolečkem to tedy asi nezachrání. ()

Chuckiecz

Prvních pár minut a úvodní věštba naznačovaly, že to bude blbost. A když se děj začal rozehrávat a ukázalo se, že to ani děti nebaví... Ta hvězda je za obsazení a některé hlášky, které hraničí s politickou satirou. Děti však opravdu nepochopí, proč poprava byla odložena na večer, kvůli demonstraci a ani pouhé administrativní provedení... ()

valmet

Mám-li to hodnotit jako pohádku, bude to za odpad, pokud jako komedii, bude to tak za tři. Oceňuji snahu tvůrců o nadhled a modernizaci pohádek, ale jde to udělat lépe. A přitom já těmto snahám vyloženě fandím a těším se, až se to někomu konečně povede, ale jak už jsem zmínil, tohle skončilo tak na půl cesty. Líbila se mi Boková, která přehrávala a všelijak se v tom plácala, ale byla roztomilá. Naopak Vetchý, jenž hrál krále jako svou postavu z Přeboru, byl totál mimo. ()