Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

MartinTerran

Tak tahle pohádka se do mého vkusu netrefila. Nepochopil jsem jestli to bylo myšleno jako parodie či vážná pohádka, ale ani v jedné kategorii to nemůžu hodnotit kladně. Nápad nebyl rozhodně špatný, ale to provedení bylo fakt zlé a celé mi to přišlo takové nesmyslné. Herecké výkony špatné nebyly, ale to bylo tak jediné co zde mohu pochválit. Hodnocení: 35/100. ()

pekas

I když tenhle režisérko/scénaristicko/herecký ansámbl mám vcelku rád a jako komedie to obstálo, problém je v tom, že to taky měla být pohádka. Tam už to trochu skřípe a díky tomu nedám moc vysoké hodnocení. Lepší průměr 60% Po druhém shlédnutí bych přece jen nebyl tak přísný, prostě pohádka je to jen trochu a daleko víc komedie. A komedie originální a milá. 77% ()

nula87

Já vám nevím, chvíli jsem uvažoval, jestli to nemělo být trapné úmyslně - podobně jako Okresní přebor a Čtvrtá hvězda, ale obávám se, že vánoční pohádka by taková být neměla...40% ()

Marrianna

Nedám odpad, jen proto, že mám slabost pro české filmy a pohádky - no každopádně tohle se odpadu hodně blíží - ne-li si ho rovnou zaslouží. Příšerná slátanina - kterou jsem ani nezvládla dokoukat - škoda Vetchého do takovéto kraviny. :( ()

Maica

Od Dejvického divadla se dá očekávat bláznivina. Ale tohle bylo asi až příliš, asi bych uvítala víc pohádku a míň blbnutí herců, které se povedlo třeba ve Čtvrté hvězdě, ale tady už míň. ()

Pitryx

Princezna má nádherný hlas, za ten plus. Za strašidla a jejich rozpravy další, to jsem se fakt bavil. Další plusy za některé opravdu „špica“ dialogy. Myslím, že i výprava byla v rámci možností dobrá. Pavel Liška neměl chybu. Možná je to dějově někde zbytečně zamotané. Určitě se podívám ještě párkrát. ()

maoc

Člověk k tomu nesmí přistupovat jako k vánoční pohádce, ale jako k ujeté komedii. Pravda, humor zde obsažený asi nebude připadat vtipný všem, ale já se bavil. Štáb při natáčení určitě taky. Dost možná že sjížděl směs 80 % leknín, 20 % blatouch. Jde mimochodem o jednu z nejoblíbenějších pohádek mého táty, dětem se také celkem líbila, takže zábava pro 3 generace. Tohle bude kult.*******"A ty sníš slimáka. A já okouna." ()

Pete

Tak dlouho jsem volal po jiném a odvážném přístupu k českým pohádkam, až přišlo tohle. Ne, že by tam nebyly světlé momenty, je jich dokonce celá řada. Nakonec jsem ale vzhledem k trapnosti scénáře chudáky herce až litoval. ()

ostravak30

Přesně takhle to dopadá, když svěříte člověku, který dělal MOST!, Trpaslíka či Autobazar Monte Karlo pohádku. Hned první dialog kouzelných postav a je z toho cítit Prušinovský. Stejně je na tom ubohý pokus o humornou úvodní píseň. Netradiční humor ostatně není panu režisérovi cizí. Ve svých dílech se zaměřuje na vulgární, sexuální a politicky nekorektní humor, takže tady se musel v těchto ohledech krotit, ale i tak to dopadlo tragicky. Například na trhu si ženská nechává holit nohy. Skutečně vhodné do pohádky pro děti. O nic lepší není ani nápad demonstrací. Pan Prušinovský je skutečně cítit z každé scény. Král je totální idiotský magor a Tatiana Vilhelmová se prostě do pohádek nehodí a v této to jen opětovně dokázala. Dospělý humor může být fajn, ale musí být volen s citlivostí. A to nemluvím o moderní hudbě, která se do pohádky hodí ještě méně. A Pavelkovo marné mávání hůlkou doprovázené zvukem eroru Windows? Tak to je vrchol ubohosti. Ano, máme současnou počítačovou generaci, ale právě v pohádkách chce nejen tato generace vidět něco jiného a ne se zase vracet k počítačům. A sluhovo prdnutí při tom, když se ohne je dalším důvodem k zamyšlení. Jediná povedená věc je Taclíkova maska. Pohádka je navíc ke své příšernosti absurdně dlouhá. Už jsem viděl jen málo horších pohádek. Ale takhle mě tak zoufale nebavila, že jsem se modlil, aby už byl konec. ()

Fíkus

Nic jsem si nešlehnul a stejně jsem se královsky bavil. Ale ano, je potřeba najít to správné mentální nastavení. Pokud ale na hru tvůrců a žánr travestie přistoupíte, tak vás to chytne a nepustí, už i kvůli tomu, že ač se to nezdá, tak film má vnitřní logiku. Jediná věc, která se dá ČT vyčíst, je, že to uvedla na Boží hod v hlavním čase a ne na Silvestra po půlnoci... Je to škoda, ale doufám, že přes obecné nepřijetí se nejedná o poslední pokus o pořádnou pohádkovou travestii. ()

Jackdaniel.c

Tvůrci již v titulcích deklarují, že se nejedná o pohádku, spíše pohádkovou komedii, a jako takovou ji hodnotím tak 65 %. Celou dobu, zvláště, když zněly peprné repliky či slova "neva" a "va" jsem si uvědomoval, že je to vlastně jedna z mála možností, jak přitáhnout mládež (ty nejmenší spíše ne) k příběhu a sdělit jim nějaké jeho poselství. A tenhle příběh poselství skutečně přináší. Oceňuji také, když do toho jdou tvůrci včetně herců s radostí a zjevným humorem - tvůrci si to prostě užili. Postrádám přijatelnější rytmus příběhu, protože dějová linie až příliš skáče z jednoho motivu k druhému, což jen podporuje roztěkanost naší klipové kultury. ()

jfaba odpad!

Pokud je to pohádka, měli bychom počítat, že se na to budou dívat děti. Nechci žádné děti podceňovat a ani nepodceňuji, ale nevím kolika se pohádka líbila. Asi nebude patřit do fondu pohádkové historie. Prušinovský a Kolečko dávalo předzvěst, že to bude dobré, veselé a zábavné, jako Okresní přebor, jako Čtvrtá hvězda a pod. NEBYLO! Průšo, to byla hrůza! Proč se herci musí pitvořit? Dětem se to líbí? Pochybuji, nejsou hloupé! Že to dělá Liška, který to dělá v každém filmu (jenže ten tu byl umírněný), ale Vetchý? Katastrofa! Lojzo a Kolco, kdo se v těch sáhodlouhých dialozích vyznal? Pokus o politickou satiru, či snaha napodobit Neviditelné? Půl hodinu jsem vydržel, pak už jsem hledal co dávají na jiných televizních programech. Naštěstí tam bylo cosi lepšího! Někdo to rád horké. A tak jsem po té studené sprše z ryb, které nebyly, se zahřál při zpěvu MM. Opět volám pro rozšíření hodnocení na možnost NEHODNOCENO. Dávám *, i když jsem to neviděl do konce. A to buďte rádi, ještě je tam odpad. Když to srovnám s Princeznou a písařem? Co to vlastně srovnávám? To přeci nejde. Rozmyslel jsem si to, když jsem to neviděl do konce je to ODPAD! ()

Detektiv-2

Líbila se mi zvuková originalita a vtipná postava polednice v podání Z. Bydžovské. Tím však klady končí. Jinak to byla jednoduše divná pohádka, která se mi nezalíbila. Asi jsem si dal až moc velká očekávání, ale toto mě zkrátka zklamalo. Děj se odebíral úplně špatně a těšil jsem se, že se nadsmyslné postavy využijí více 2* ()

kocicar2 odpad!

Jo kdyby byl kvalitní scénář a režisér nedopadlo by to takhle :D Tuhle blbinu ani můj oblíbenec Ondra Vetchý nemohl zachránit.Něco hrozného !!! O dost horší než ta včerejší a to už je co říct..Ale co, lidem dneska stačí málo hlavně když je to barevný hejbe se to a jsou spokojeni viz třeba Ordinace. Bohužel. ()

Mitch196156

Mnoho lidí nechápe rozdíl mezi pohádkou a pohádkovou komedií. Pokud chcete pohádku pro děti, tak si tohle nepouštějte. Ale jako odlehčená komedie o svátcích, kdy má člověk takovou infantilnější náladu, je to dokonalé. Vezměte si například jinou pohádkovou komedii Tři veteráni, výborný film a je tam tolik vtipů co děti nepochopí. Ze začátku je to opravdu trochu šok, protože takovýto styl nečekáte, ale pak je to vtipné, má to hlavu a patu, výborné obsazení, vlastně je to úplný opak Princezny a písaře, se kterým je často porovnáván. Některé momenty jsou snad nezapomenutelné, originální, prostě super. Dávám 5, protože to hodně lidí nepochopilo a vůči filmu je to nefér. ()

Fíma

Tak trochu ujetá pohádka. Ale k nám ty ujeté pohádky tak nějak patří, už je to tradice, že se vedle přelíbezných, přesladkých a tak trochu kýčovitých klasických pohádek točí i pohádky tak trochu ulítlé, parodující sebe sama. Ano, ty ulítlé pohádky se málkody (možná nikdy) stanou kultem jako ty "vážné", ale občas není na škodu si nějakou takovou pustit a Kdyby byly ryby si své diváky určitě najdou. Já se bavil královsky (však král za to stál). No a co by měl dělat kouzelný proutek, pokud požadavek nelze provést? Já myslím, že tato pohádka na to dala definitivní odpověď. ()

segovesus odpad!

Kdyby to nebylo za moje peníze, tak prosím. Vydržel jsem až dokonce a viděl životní roli plazícího se Taclíka. O co slabší je scénář a nižší rozpočet o to více se vyřádíme na kostýmech a parukách. ()

Oudis

Kdo má rád chybové hlášení od Microsoftu, tak si při této rádoby "pohádce" přijde na své. Naprosto příšerné. Chudáci herci, zajímalo by mě jestli věděli, že to ve výsledku bude taková kravina. ()