Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

baron518

Zvrácený zdá se býti tento dnešní svět..... Klasické pohádky se mění na artdeko debilitu. Pokud si páni režiséři neuvědomí, pro koho že vlastně je určen ten který žánr, měli by jít raději na Staromák točit klikou flašinetu. Námět jako takový byl poměrně dobrý. Ovšem to, co z něj rádobyrežisér vytvořil, je na jeho roční zavření do kobky žaláře Špilberského a celodenního pouštění mu filmu Ucho.... Jediným originálním počinem bylo zakomponování zvuků Windows, což tomuto "filmu" dodalo body od náctiletých a veškeré počítačem odkojené generace. Jediným plusem byla sexy princezna a kdyby pod šatičkami neměla podprdu, dostala by tato rádobypohádka ode mne i body dva. Za sebe mohu říci jen jediné - škoda promarněného času! ()

KrabakCZ

Naprosto nesouvislá slátanina, s chudým nápadem a ještě chudším provedením. Nejhorší pohádka roku. 1★ za ty dva, tři vtipy. ()

JUK_JANA

Na začátku mi spadla brada a do konce jsem se nevzpamatovala. No nevím, přišlo mi, že Petru Kolečkovi chyběla v portfoliu pohádka a tak se rozhodl pro tenhle úlet. Netvrdím, že jsem se občas nezasmála, ale je dobře, že někdo měl tolik soudnosti, že když už to schválil do vysílání, nenechal to vysílat na Štědrý den. ()

zalmalen

V průběhu filmu jsem sebou několikrát trhla a koukala po počítači, co mi zase ten můj elektronickej kamarád píše za chybová hlášení... ale né... To jen tvůrci vtiskli kouzelnému proutku velice originální ozvučení, budoucnost ukáže, co na to Microsoft. Dojem, že se můj PC zbláznil podpořil zřejmě fakt, že pohádku jsem sledovala online. Ale k pohádce samotné. Pár originálních nápadů tam najdeme (a nemluvím o prasodlakovi, jehož působení v pohádce mi zřejmě uplavalo po hladině rybníka), ale "rybí oko" s hlasem pana Lábuse nebo fajn boxovací princezna, která miluje rybí tuk, mě celkem potešili. Bohužel děj a pointa filmu zmizela stejně jako ty ryby z rybníků... první, co jsem si při čtení titulků pomyslela, bylo, že lidé z dramaturgie museli užít před projekcí silná sedativa. O to více překvapí toliko slavných jmen v titulcích. ()

tom75p

Původní plán byl *** , ale změnil jsem to kvůli obecně nízkému hodnocení. Proč? Protože v základu to plní mné představy o české pohádce. Nemám rád rádoby óóóbrovské výpravy ( Nejk.hádanka , Kouzel měčec,Dešťová víla...) , naopak ocením vtip. Tady jsem se dočkal. Je pravda , že to v půlce ztratilo tah na branku a zbytečně se to začalo soustředit na ...dlaka , ale jinak - jo , beru! Parta z Okresního přeboru to podle mně zvládla se ctí a udělala mi radost. Samozřejmě mám hodně výhrad ,ale v porovnání s ostatní pohádkovou produkcí OK. Dobrá princezna , slušní záporáci , tupej hrdina , nadsmyslné bytosti OK , král zbytečně přiblblej. ()

frannyberry

Naprosto dadaistická a crazy záležitost, kterou výborně vystihuje ono úvodní: pohádková komedie. Na první pohled trochu blbé a ujeté, ale vlastně nejlépe navazující na klasické pohádkové komedie jako Princové jsou na draka, Láďo, ty jsi princezna, Lotrando a Zubejda. Ryby mají hůlku hlásící error a kouzelné rybí oko nahrazující televizi (a navíc vám odpoví!, což moje smart tv dosud nedělá). Taky mají úžasné nadsmyslné bytosti. Hlavně plazící se rybodlak, kdy se naštěstí nedočkáme nějakých časových skoků a nelogických smyček, aby se octl hned tady pak tam, je to pěkně "realisticky" využito. Navíc se rybodlak mění náhodně vlastní silou v různé věci, což zase připomene legendární mouku s ušima. Tím nechci říct, že by Ryby vykrádaly výše zmíněné, prostě se po jejich bok důstojně řadí. J. Boková je sympatická princezna s chraplákem, Příkazký rozhodně žádný tupec, jen "pochovat" (vzbuzuje tu něžnost), takže pěkné doplňování, Plesl sice možná zdědil kostým V. Preisse ze S čerty nejsou žerty, ale naštěstí dnešní pohádkový styl chápe ("Teento leev byl skooleen...), Po štědrovečerní 3,141592čovině Princezna a písař moc hezký dárek.Hezký nový rok! ()

yarca

Jakožto dítě bych asi úplně nechápala,ale coby dospělá jsem se docela bavila a párkrát se i zasmála..herecky dobře obsazeno,děj převelice ulítlý,prostě pokus o netradiční pohádku..ne vždycky se všechno zadaří,tak se ráda nechám překvapit,co mi boží hod přinese napřesrok ;-) ()

Mjoh

Rybodlak, prasodlak, děti se s touhle hláškou od včerejška válej co chvíli smíchy, takže zřejmě nejen u mě, ale i u dětí dobrý... :-D:-D ()

Garretto

Clovek proste musi mit jiny smysl pro humor aby ho pociny pana Prusinovskeho bavily. Jako u 4. Hvezdy jsem premyslel, na co to vlastne koukam a nevedel, jestli se mam smat nebo se citit trapne. Postupne jsem tomu ale prisel na chut a vylozene se bavil. Pohadka se nebere vazne a kdybych to videl na divadele, mozna by to bylo jeste vtipnejsi. Kdyby Vilhelmova a Vetchy tak neprehravali, uhladil se jazyk a pridaly nejake smysluplne dialogy, dal bych tomu 4. I pres to u me nejlepsi novinka Vanoc 2014 ()

jerzy1976

Prasodlak, rybí tuk a oko... Vůbec nemám tucha, jak tenhle počin ohodnotit. Naprostá šílenost, ale místy jsem se bavil. Dcera vůbec nechápala o co jde, takže jako pohádka na 25.12. asi nic moc, ale jako komedie výborné. Něco mezi odpadem a ****. ()

Franta852 odpad!

Tohle byl nechutný úlet plný předlouhých dialogů blábolů o ničem (navíc se špatným zvukem) s dvojsmyslnými narážkami, vulgaritami, herci přehrávali do trapností, všichni se jen hádali, vztekali, přestávali jsme se orientovat už na začátku, kdy hned první scéna se odehrávala potmě jen se zvuky, i spousta dalších scén podobných... Velmi se divím tomu, že takoví dobří herci jako např. Vetchý nebo Bydžovská se nechali přemluvit na takový propadák. Je mi smutno z toho, že něco takového vzniklo právě na veřejnoprávní televizi a z veřejnoprávních poplatků nás diváků. V tomto případě by bylo prospěšnější poslat peníze někam na charitu a místo toho vysílat hodinu monoskop. ()

Clairvaux

Úvodní debata nadpřirozených bytostí připomínala Rejžkovu a Justovu "Katovnu" v dobách největší slávy. Jedna hvězda za snahu o nerecyklovaný scénář. ()

lloyd_mmoid

Normálně na čtyři hvězdy, ale kvůli všem těm prudičům tady to dávám za pět. Já se bavil, což u novějších pohádkových příběhů nebývá tak častým jevem. ()

kajmik01 odpad!

No, tak tohle rozhodně nebyla vánoční pohádka, spíš úlet. Nemám nic proti netypickým pohádkám, ale potom bych volil z filmových třeba "Kuky se vrací", z televizních ateliérových "Elixír a Halíbela", ze satirických na dnešní dobu třeba "Tajemství staré bambitky" a hudebních třeba "Tři bratři". Kdyby byly ryby mi přišlo spíš jako úlet, který byl dějově šílený, s často zmatenými dialogy a slabými hereckými výkony (čest výjimkám). Jako ukázka stačí závěrečná píseň: "Ať hejkal zahejká...zajdeme na hejka a já jsem prasodlak. On je prasodlak ve dne člověk, v noci prase a nám to nevadí, všechno bude dobrý zase. Kuku, kuku" (to se kukáním odvázala princezna). ()

krizova.dama

Až do číchání k pudru jsem byla na rozpacích - pak mi teprve došlo, že to tvůrci myslí "vážně". Za mě je to tak na 60 % a 3*, čtvrtá hvězda je za vtip, který mě (nerada přiznávám) dostal a za to, že na tuhle "pohádku" se příště zase mrknu. V přeslazeném vánočním čase to byl příjemný ŠOK. ...když už udělali něco takového, klidně to mohlo být ještě ulítlejší. ()

Piaf.

Hlavní průšvih této "pohádky" je termín nasazení do vysílání, což je chyba ČT. Místo 25.12. by se spíš hodilo datum 1.dubna. A možná dát do podtitulu "pohádka pro dospělé" a trochu přitvrdit. Potenciál tam rozhodně byl. ()