Galavant

USA, (2015–2016), 6 h 26 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Joshua Sasse, Timothy Omundson, Vinnie Jones, Karen David, Luke Youngblood, Mallory Jansen, Julian Seager, Sophie McShera, Hugh Bonneville, John Stamos (více)

Série(2) / Epizody(18)

Tam kde většina pohádek končí, tahle teprve začíná. Hrdinný rek Galavant, slovutný to chrabrý rytíř, bojuje o srdce své vyvolené, která na piedestalu zájmu cloumá jak s city všemi opěvovaného Galavanta, tak i zlého krále Richarda. (geklon)

MorraEddie

Galavant je přesně to co tu delší dobu chybělo. Vtipná a svižná komedie/parodie s příjemnými písničkami a sympatickými herci. ()

Scaevola

Odlehčený tón naštěstí napravuje většinu nedostatků, leč mnohé díly - především směrem k zbytečně natahovanému a přitom nikam neústícímu závěru - lze pouze přetrpět. I písně, které by měly být jádrem muzikálového úspěchu, nejsou vyjma té titulní nijak chytlavé a zapamatovatelné. Proč tedy vlastně hodnotím tak vysoko? Patrně kvůli postavám, které vynikají sebestřednou nabubřelostí i schopností shazovat samy sebe. Tento počin si totiž přes všechnu svou rozporuplnost lehce získá pozornost, byť netuším, bude-li to stačit na druhou řadu. ()

Rian_witcher

nepadám u toho smíchy, ale je to takové vtipně roztomilé a navíc mi sedl výběr herců :-) Druhá série ještě o 30% lepší než první a král Timothy Omundson je nejvtipnější postavou :-) ()

cubiczech

U první řady jsem se dost bavil, dokonce jsem se jednou smál tolik, že jsem musel úplně přerušit sledování. Všechno to bylo dost fresh, hravě natočený a dětsky veselý, až jsem měl někdy dokonce pocit, že jde o britskou produkci. Jenže s druhou řadou to jde drasticky dolu, trochu mě to šokovalo. Nešikovných hudebních čísel je pak až příliš mnoho, sebeparodie už nefunguje, někdy jsem se cejtil docela trapně že něco takovýho sleduju a v podstatě se nedivim, že ABC zatrhlo třetí řadu, přestože podle posledního dílu byla jasně v plánu, odliv diváků musel bejt velkej. Klidně si tu první řadu dejte, třeba i tu druhou, ale ta vás dřív než v polovině stejně přestane zajímat a nebude vám pak vůbec vadit, že jste neviděli jak to dopadne (spoiler: dopadne to dobře). ()

kockodan odpad!

Něco tak odpudivě trapného s tak nesympatickým hezounsky úlisným hrdinou už jsem dlouho neviděl. Asi se snažili o parodii ale vyšel jim z toho hrůzostrašný brak, ještě horší než původní předloha, kterou chtěli zesměsňovat. A nemyslete si, to já jsem pro každou špatnost a úchylárnu co se kinematografie a TV tvorby týče, jen když je v ní jiskra, náboj, nápad a tvůrčí radost na všech stranách. Pak mě můžete bombardovat debilitami, úchylnostmi a trapností jak je libo (např. Sasha Baron, Monthy Pythoni, 'Allo, 'Allo!, Tracey Ullman, abych jmenoval jen pár...) a já zlůstávám věrným a nadšeným fandou. Tady jsem bohužel nic takového nezaznamenal. Ten první díl jsem opravdu protrpěl, stále doufaje v nějaký zvrat a obrat k opravdové zábavě a nějaké hloubce a pravdivosti, jakou měly třeba díla Monthy Pythonů, která se sice nevysmívala žánru vyprávěnek a mýtů o hrdinech jako takovému, ale celé středověké a prehistorické epoše a lidem a činům té doby, a přitom byli opravdoví, bez přetvářky a snahy o "parodii" za každou cenu, jak je tomu u zoufalého pokusu u téhle katastrofy. Brrr, ani nevím jak jsem ten první díl vydržel až do konce. Jedno je jísté, celou dobu jsem věděl že se k tomuto seriálu již nikdy nechci vrátit, a dodnes, když slyším, nebo vidím někde slovo Galavant a ten debilní hezounkovský ksicht machýrka Sasse, tak se otřepu hnusem. Tvůrci Galavanta si vzali látku hrdinských povídaček, mýtů a pohádek ze středověku dobře vizuálně zpravovaných již v amerických komiksech z 50. let jako Prince Vaillant, se stejnojmený filmem z roku 1954, nebo o 30 let pozdejší Princess Bride (mimochodem další nekoukatelná a nudná odpornost na podobné téma - a samozřejmě jak jinak, americký cult classic...) a dosazením odpudivého hudebního a písňového doprovodu si mysleli, že mají parodii v kapse. Bohužel, je to blbý a lidem se to tudíž líbí, o čemž svědčí jak 90% na Rotten, tak neskutečných 78% zde. Za mě: Fuj, hnus! ()

numan

Přisprostlá verbálně násilná opereta s velmi prostinkými texty i melodiemi. Tak lascivní antipohádku jsem už dlouho neviděl. Takhle nějak by vypadala produkce Monty Pythonů, kdyby to byli Američani a měli IQ někde hluboko pod kilem. Ty "skvělé písničky" v pilotu, o kterých se tu píše, jsou tři dost hrozné odrhovačky, z nichž jedna zazní v různých verzích třikrát. Krkání přišlo už v prvním díle, prdění bude určitě následovat. Děkuji - nechci. ()

MakinaB

Nemohla jsem se rozhodnout jestli to bude další seriál na seznamu nenáviděných nebo milovaných, ale rozesmálo mě to, bylo to svižné, vtipné, ujeté a necítila jsem se u toho trapně, takže se rozhodně podívám na další díly, protože to je taková blbost, že mi to prostě nemůže utéct :-D ()

flouny8 odpad!

Muzikální parodie na Camelot a další hrdinské příběhy, která si svou trapností hravě poradí i s Troškovými Babovřesky. Tohle se opravdu může líbít jen retardovaným lidem nebo blondýnám. ()

Declen

Po prvních 3 dílech to bylo pět hvězdiček. Hlavně druhý díl byl masakr, s dalšími díly ale trochu přestával Galavant pozvolna bavit. Celý seriál se tak trochu začal točit na jednom místě, bez náboje těch prvních. ()

Lockdown

Obrovská škoda toho, že seriálu byly souzeny pouze dvě série. Úžasný,vtipný a hlavně neokoukaný muzikálový hit který nadchl miliony lidí po celém světě. Výborně vykreslené postavy, úžasní herci a skvělé písně Alana Menkena, které seriálu dodávali šťávu. Jak již bylo řečeno, seriál nadchl celý svět, bohužel Američané se s tímto druhem seriálu poněkud nesžili a série tak byla předčasně ukončena. Obrovská škoda! 80% ()

Bramatton

Dvě slova: seriálová pecka. Pokud máte rádi seriály, na kterých ujíždíte i při hudebních epizodách (jako Buffy, Psych nebo Scrubs), tak nad tímhle vám bude srdce plesat. ()

Thalin

Taková nenápadná parodická záležitost. Místy je to vážně vtipné, jindy je ten humor dost na sílu. Prvních pár dílů mě vážně bavilo a zasmála jsem se, ale s druhou sérií to nějak pokleslo a můj zájem o to taky. Dost asi udělalo, že nejsem zrovna muzikálová a i když mi to tu ze začátku nevadilo, postupně mě to tam nudilo asi nejvíc. ()

woltrak

Tak je to hovadina na n-tou. Ale co, je to přesně to, co otylí nebo naopak rachytičtí pseudo-emo-demo-intelekuálové odsoudí a já se na ně bez rozmyslu vykašlu, protože vidět tančit Vinnieho stojí za to.Po dlouhém dni v rachotě ideální věc těsně před spaním. ()

Baerdeller

Dětské, trapné a krom Lassieho :) i příšerné obsazení. Tohle bude na 95% (po zásluze) zrušeno s tím, že pár lidí bude mít pocit, že přišli o jakési veledílo... EDIT: Tak seriál byl nakonec obnoven pro 2. sezónu. Aneb jak málo stačí k tomu, aby pár hudebních čísel zakrylo takovou strašnou sr*čku. 2** Přičemž obě hvězdičky patří jen Omundsonovi... ()

archetta

Velmi vtipný kraťoučký muzikálový seriál dělající si milou srandu z hrdinských eposů a pohádek. A je tam spousta narážek. Snad bude druhá série, nemůžu se dočkat, je to skvělá oddechovka a skončilo to otevřeně. ()

Beau

Totální úlet. Pohádkový seriál se zpěvy, který raději dětem nepouštějte. Ale nedalo mi to nepodívat se na všech 18 dílů. Kdo by nebyl zvědavý, jestli se zlý král napraví a přijde o panictví? "I have a dragon!" ()