Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

SimpanzJi

Ian McKellen. Osobnost, charakter, gentleman. Vždy jsem ho považoval za jednoho z nejlepších herců. Tady mi to v roli pana Holmese, která mu neuvěřitelně sedla, dokázal. Krásně propracovaný charakter postav, který předbíhá skvělý scénář. Mezi plusy patří i hudba, která se krásně spojila s posledními scénami. Také náznak pár komických situací nebyl úplně nazmar, některé se i povedly. Mezi mínusy ale považuji celou situaci s Japonskem. U těchto scén jsem se jako u jediných v celém filmu, vcelku nudil. Přišly mi zbytečné. To je ale snad jediný mínus. Na to, že je McKellenovi "pouhých" 76 let, roli o skoro 20 let staršího, senilního starce, zahrál excelentně. 19. 10. 2015 ()

Belbo

Ne holmesovský příběh o Mr. Holmesovi. ... Stařecké vzpomínání s trochou sentimentu ... po Sherlockách a různých "Jka prosté" osvěžující využití tématu. ... Zápletkou není kůlervoucí odhalení a vzomenutí, lidské procitnutí... ()

filmmovier

Knižní předlohu jsem sice nečetl (zatím), takže nemám s čím srovnávat (což se brzy změní), ale tenhle televizní film se mi sakra líbil. Je tu celkem zajímavý a funkční detektivní příběh, říznutý nějakou tou lehčí romantikou a dramatem, navrch neopakovatelná, tradiční atmosféra anglického venkova, Ian McKellen jako skutečně vkusný a vynikající Sherlock Holmes a i další obsazení nezklamalo, a za zmínku stojí hlavně role (bohužel malá) Frances de la Tour. Jako detektivka to funguje dobře, stejně jako příběh stárnoucího člověka, který už nemá co ztratit, ale může hodně získat. Délka není nijak zdlouhavá, příběh nenudí, prostě velmi přijemná záležiost, které ale ta červená barva slušela přecijen víc. Navíc je to zajímavé i z hlediska samotné postavy Sherlocka Holmese, protože takhle ho ještě nikdo nenapsal. Myslím, že by Doyle měl radost. A nebo taky ne, já koaždopádně za tohle radost mám, pěkný film. 80%. ()

Johnny.ARN

Zaujímavý počin. Viac zaujme príbeh so včelami a záver ako vyšetrovanie dvoch iných prípadov. Miestami smutné, miestami dokonca napínavé, ale nie tak zbesilé vyduchcené ako iný Holmesovia. Bolo cítiť, že starý pán už má toho dosť a chce sa len dôstojne rozlúčiť. Sužovaný chorobami, ale myseľ mu stále pracovala a rád sa venoval svojím koníčkom. Dobrý dojazd, ale jeden takýto film stačí. Radšej mladšieho a vitálnejšieho poprosím. 3 z 5 ()

LadyPupu

(Febiofest 2016) Sentimentální, melancholický, pomalu plynoucí film s famózním Ianem McKellenem. Oproti různým zpracováním tématiky SH z posledních let, je tohle perfektní drama se špetkou humoru velmi osvěžující záležitostí. Nejedná se totiž o žádný kolotočářský blockbuster a to pro mě osobně bylo čirým potěšením a radostí. Krásně smutný zážitek. ()

venison

Komorní drama v anglickém stylu o starém geniálním skoro senilním dědouškovi, který je osamělý a začne si budovat pevné pouto s chytrým synem své hospodyně.. A shodou okolností je ten dědoušek zároveň slavný Sherlock Holmes, který si nemůže vybavit, proč díky jednomu případu ukončil svou detektivní kariéru.. Poetické, prázdninově pomalé, ale zároveň je to velmi milá podívaná, která klasické fanoušky Holmese pravděpodobně zklame.. ()

VanTom

Přestárlý (93 let) mrzutý Holmes na prahu senility se s pomocí mladého nadaného chlapce snaží vzpomenout a uvést na pravou míru pětatřicet roků starý případ, po němž odešel do ústraní. Nešokující a celkem fádní pointa ovšem jen těžko ospravedlňuje jeho splín. Ono celkově nedostáváme žádnou stylovou nebo oddechovou podívanou, jelikož McKellen ztvárňuje úpadek brilantního intelektu snad až příliš věrohodně. Kromě světlých deduktivních momentů mi trefná přišla poukázání na rozdíly mezi "reálným" a fiktivním slovutným detektivem, jak jej zpopularizoval dr. Watson; jinak mě tato unylá psychologická sonda zrovna nevzala. 5/10 ()

Lukyn007

Senilní Sherlock Holmes? Tak to tu ještě nebylo! A je fajn, že je u toho režisér Bill Condon. Ian McKellen je v roli slavného detektiva naprosto fantastický a z fleku bych mu dal i Oscara. 80% ()

Killda

Sir Ian McKellen by si za tuhle roli snad ještě zasloužil Oskara! Svým výkonem se hluboce zaryje pod kůži a absolutně táhne celý film. Jiné Oskary by tento film taky mohl posbírat, ale to je právě ten problém... tenhle film je akademický až běda. Více k tomu není nutno dodávat. ()

FrajerTom

Kvalitativní úroveň TV filmu nezachrání ani výborný Ian McKellen. Místo toho, aby geniální důchodce všechny ohromil svým brilantním důvtipem při řešení nějaké místní legendy či záhady, vyšetřuje Sherlock sám sebe a své démony z minulosti.. ()

ghatos

Celou dobu to vypadalo na průměr, poslední půlhodinu mě to však překvapilo. Dramatické linky (dohromady tři) se dotáhli do interesantních konců. Nejde o zázračné řešení, naopak starý Sherlock sotva stačí (spíše nestačí) napravovat své (lidské) chyby. Celkově se jedná o kritiku nedostatku empatie, sebereflexi selhání a zamyšlení. Logika a zdravý rozum může paradoxně napáchat nenávratné škody, což má v případě známého detektiva devastující účinek. Pomalý, vyspělý snímek pro menšinové publikum. 71%. ()

JohnSmith

Smutný konec věhlasného detektiva, který si již není schopen vzpomenout na spoustu věcí. Nečekal jsem žádné svižné tempo ve stylu Ritchieho příběhů, ale taková pomalost mě uspávala až moc. Holmes sice nakonec rozluští záhadu pobodaného chlapce i svého posledního případu, ale bylo to už opravdu slabé. ()

dragon94

Nudně odvyprávěný příběh, který nemá čím zaujmout a nic moc se v něm vlastně ani nestane. Myšlenka toho filmu je strašně slabá. Ještě slabší je samotný případ, který Sherlocka provází. Film sám o sobě neurazí, ale ani nenadchne a nezaujme vůbec ničím. 2* 32% ()

P1tr

Velmi odlišná variace Sherlocka Holmese, která se na slavného detektiva kouká z jiného úhlu pohledu na sklonku jeho života, kdy má ke své nejbistřejší verzi, na kterou jsme zvyklí, velmi daleko. A právě v tom je její krása, neboť po mnoha tradičních Holmesovkách se nám dostává netradičního příběhu, ve kterém sice dojde na vyšetřování, ale hlavním předmětem zkoumání je samotný Sherlock a jeho pohled na svět a především dumání nad vlastním životem a jeho významem. Ian McKellen je v titulní roli excelentní a právě díky němu a hloubavým, zajímavým dialogům se ladně přenesete přes pomalejší tempo snímku, neboť vám bude dělat radost trávit s tímto filmem každou minutu. ()

KoRner

Nepotrebujem vidieť životný pád jednej svetovej literárnej legendy a nikdy si to znovu nepustím, hoci McKellen je vážne famózny, oveľa radšej som ho sledoval keď bol pri zmysloch a pri jeho skvelých dedukciách. A preto dúfam, že na film čoskoro zabudnem, aby som si mohol pamätať tohto velikána tak, ako si zaslúži. ()

klukluka

Po technické stránce (včetně dialogů) téměř dokonalý film, v němž se prolínají tři obsahově ne příliš zajímavé příběhy, z nichž ten "kriminální" je zdaleka nejslabší. ()

CSSML

Detektivní sklerotikon a hezký melancholický příběh o stáří, osamělosti a přátelství. Detektivní zápletka není nijak komplikovaná, ukazuje ovšem, co se může stát, když se vyšetřovaná osoba zachová iracionálně, což je mé tajné rebelské přání ve světě strohé Holmesovi logiky odhalující minulé a předvídající budoucí konání lidí. Podruhé jsem film viděl s manželkou a líbil se nám oběma. Jen to závěrečné uctívání kamenů si mohli tvůrci odpustit. Hltači akčních slátanin trestuhodně srazili hodnocení do neuctivé modré oblasti. ()

farfalla

Sherlocku Holmesovi (Ian McKellen) je uz 93 let a zapomíná. Ta geniální mysl ztrácí jistotu. Vzpomíná na doktora Watsona. Je nespokojený, že Holmesův poslední případ popsal příliš umělecky a dost ho pozměnil. Holmes se snaží rozpomenout, jak to vlastně bylo s panem Kelmotem a jeho ženou Ann. Také se vrací ke své nedávné návštěvě Hirošimy, kam si zajel za svým obdivovatelem, aby získal rostlinku žlutodřev peprný (prickly ash). Pan Umezaki vlastně chtěl zjistit, co se stalo s jeho otcem, který se sešel se Sherlockem v Británii a pak se nikdy nevrátil domů k rodině. Sherlock v těchto namáhavých a nepříjemných dne nachází oporu v malém Rogerovi (Milo Parker), synovi své hospodyně paní Munroové (Laura Linney). Díky tomuto náhodnému rodinnému zázemí se dokáže Sherlock vrátit do minulosti a získat tma informace, které předtím nebyl schopen rozpoznat. Hned v prvním momentech jsem si vzpomněla na film ´Still Alice´ (2014) o změně osobnostiv důsledku ztráty paměti. U Sherlocka to nemá takový brutální průběh, ale přeci jen člověk, který celý život závisel na své paměti, musí se musí podstatně změnit, aby dokázal dál existovat. Je to velmi citlivý film, spíše psychologický, než čistě detektivní. I když skládání vzpomínky z útržků může být také zajímavé. Ian McKellen má celý film pro sebe a využil ho. O skleněné harmonice jsem už předtím slyšela, ale tady jsem ji poprvé i viděla. ()

Fary

Zajimavy, ale zaroven neskutecne nudny a nezazivny film. Ptate se, jak je to mozne? Podivejte se na to. Nehrat tam Ian McKellen, asi by to clovek vypl maximalne po 10 minutach filmu. Takhle to dokoukate a rikate si - to jsem si mohl rovnou pustit Downton Abbey. ()