Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

P1tr

Tohle byl snad vtip ne? Poměrně zajímavá zápletka je naprosto zabitá nepovedeným scénářem a amatérsky působicí režií, na kterou byste netipovali zkušeného Rona Howarda, který má sice nevyrovnané resumé, ale tohle je i na jeho poměry příliš chabé. Je jasné, že tvůrci měli dobré zázemí, proto je nepochopitelné, jak může Inferno působit narychlo zpíchnutým dojmem umocněným levně vypadajícím a nenápaditým vizuálem a dramaturgicky nefunkčními scénami, nad jejichž nesmyslností občas zůstává rozum stát. Před úplnou katastrofou film zachraňují snažící se herci a námět, který je nadějný a tak i přes slabé zpracování dokáže udržet vaší pozornost kvůli zvědavosti z rozuzlení. To sice také příliš nepotěší, ale jistou koukatelnost přesto nelze snímku upřít, ale i tak ho rozhodně nemohu nikomu doporučit. ()

Ne__Ty

Nechápu to. I na potřetí na papíře se dostavila bezchybná sestava: Ron Howard je režisérskou jistotou, hudba Hans Zimmer nezklamává a Tom Hanks stále hraje první ligu. Ale stejně to vůbec nestačí na zapamatovatelný, natož nadprůměrný film. Památky vypadají pěkně, postavy jsou zaměnitelné, dialogy povětšinou tragické a twistů sice není málo, ale byly by předvídatelné i bez znalosti předlohy. Navíc ji adaptace ošidila o nejlepší a nejodvážnější část. Proč? Nechápu to. ()

IviDvo

Ti, co četli předlohu budou asi velmi zklamáni. Hon za "nepokladem" působí strašně jednoduše. Kniha je samozřejmě obsáhlejší co se týče objevování skrytých šifer a objasňování jejich podstaty. Stejně tak jde předloha mnohem víc do hloubky ve vykreslení postav - ve filmu potom tedy působí velmi kýčovitě to, že Langdona zachrání doktorka, která má náhodou podobné znalosti jako on a hned na všechno přijde jako on. To rozluštění šifer je skutečně velmi rychlé a celkově působí až podřadně, přitom právě to by mělo být hlavní esencí filmu, to přece diváky asi baví nejvíc. Zde Vám nezbývá nic jiného než kývnout a říct si - tak jo, když to říkáš. Na druhou stranu chápu, že se do filmu nemůže vejít všechno. Jako akčňák to není špatné, ale za jednu naprosto zbytečnou romantickou linii navíc a za ten konec, jdu o hvězdičku dolů. ČSFD projekce. ()

Soweek

Pan Fuka z Odvážných palců to shrnul celkem přesně. Pokud se Vám líbily předchozí dva Howardovo Browni, tak na tohle určitě nechoďte. Jestli se od serie dokážete odprostit a přistoupit k tomu jako k obyčejné béčkové kriminálce, tak se budete popkornově bavit. ()

kenkaku

Šifra Mr. Leonadra 3 na mě působí o chlup lépe než #2, ale na #1 prostě nemá. Tak jak z toho ven... plusy... velmi poutavě natočené vize inferna. Velmi chytlavé téma (ta matematika "za minutu 12" je vážně povedená) a konečně se zbavujeme takového toho "páni efektu" jaké náboženství je svinstvo (a to jsem věřící ateista takže je :)). Mínusy... celé je to postavené tak nějak na vodě. Jeden si říká "proč tak složitě?" a navíc těch zvratů (kde se obrací role hodných ve zlé a obráceně) je tak nějak moc. Ne že by se jeden ztrácel. To ne. Spíš je to otrava. Také mi přišlo že autorům došla fantazie (stali se čitelní). Takže nechám standard. Uvidíme co Šifra Mr. Leonadra 4. ()

Maynard.

Spokojenost zavládne v mém srdci :o). No, až zas takle ne, ale nechalo se na to koukat a bylo to dost napínavý. Možná, že tý retrospektývy tam byla zbytečná mrda, ze začátku pořád jen flashbacky, až se z toho motala hlava. Ale pak se to uklidnilo. Dějově tak nějak průměr, ale tyhle filmy hodně nakopává Hanks a parádní muzika, která je jedna z TOP melodií. Zamotaný to bylo s postavama taky možná zbytečně moc, jednou hodnej, pak padouch. A co by to bylo za americkej film, kdyby to skončilo špatně a půlka populace by skončila v Dantově pekle. Takle se můžeme společně potkat u dalších dobrodružství, které nám jistě dvojice Hanks Howard připraví. ()

herr_carter

Ron Howard a Brownova tématika do třetice. Měl jsem teď poprvé asi nespornou "výhodu" v tom, že jsem naštěstí ještě knihu nečetl a tak naštěstí nemohu srovnávat. V případě Šifry i Andělů jsem srovnával a film vyšel samozřejmě vždycky v hodnocení o dost hůře, protože prostě není možné naskládat fantastického Browna do dvou hodin. Zápletka Inferna a celková pointa vůbec je více než aktuální a zajímavě zpracovaná, Tom Hanks si odehrál své, nová hvězdička Omar Sy taktéž, Irrfan Khan je tradičně skvěle magický a tím bych skončil v hodnocení kladů. Velkým mínusem pro mě zůstává ztvárnění hlavního "záporáka" v podání Bena Fostera. Nepochopil jsem to už ve Warcraftu a nechápu to ani zde, jak tvůrci můžou obsadit do zásadní charakterní role člověka, co vypadá jak skřet? Tomu člověk nemůže věřit ani jeho miliardy, ani jeho vize, prostě cokoliv - tohle není herec pro klíčové role ! Hrozba v podání Fostera totiž působí podobně drasticky, jako košík plný rozzuřených koťátek, případně větších jorkšírů. Korunku tomu ještě nasazuje Felicity Jones, jejíž smrt jsem si přál od úvodních okamžiků, bohužel její konec nastane až před titulky, škoda. Člověk tady tedy hlavně ocení standardní kvality Toma Hankse, na němž již bylo postaveno nespočet filmů a tradiční, divácky atraktivní reálie, tentokráte především italských Benátek a tureckého Konstantinopolu (nynější Istanbul, chcete-li).................. moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Lukoboss

Knihy jsem nečetl a ty předchozí díly jsem viděl tak dávno, že si z toho takřka nic nepamatuju. Takže pokud tam byly nějaký návaznosti, šly naprosto mimo mě. A to je asi ten kámen úrazu. Já jsem se prostě nebavil, bylo mně to celý jedno a nepomohly tomu ani různý zvraty, který pravděpodobně měly vyvolat "wow efekt". T. Hanks si hraje svoji tradiční laťku, ostatní tomu nějak sekundujou, ale spíš bych řekl, že jsou jen do počtu. Navíc v těch dvou hodinách navštívíme různý zákoutí Evropy, i když Benátky hrajou prim - tady mně to přišlo jako snaha o strhující jízdu za každou cenu. Záhady se navzájem předhání, která vlastně bude lepší a větší. Já teda popravdě doufám, že pro Langdona to byla konečná. ()

KR4T4S

Nevím, co se přesně stalo, ale Inferno vypadá neskutečně odbytě. Propíranou nelogiku, směšnost a naivitu série tu neberu nějak na vědomí, tak moc se v umění nebo konspiračních teoriích nevyznám, respektive bylo vše ppro mě dobře zakamuflováno... Šifra byla ok, Andělé a démoni mě bavili nejvíc, na obou filmech byla znát velkolepost, pořád se tam něco dělo. Trojka působí dost televizně, vodítka jsou dost laciná, lokace jsou tu trestuhodně nevyužité. Celkově to působí, jako by všichni jeli na půl plynu nebo z povinnosti. To nejzajímavější na Infernu nakonec je ta scénáristická skupina vedená postavou Irrfana Khana. ()

Circumscriptor

Film začal tradične a v prvej polovici sa zdalo, že Ron Howard vykráda sám seba. Oproti dvom prvým filmom je tu dosť cítiteľný pokles nápadov a originality ale predsa len to má niečo do seba. Takýchto filmov sa veľa nevidí ale aj tak určite nepokorí hranicu priemeru. ()

sedm.1

První dva filmové „rébusy“ symbologa Langdona mě tedy úplně do kolen nedostali, čímž nechci tvrdit, že mě nebavili, ale přeci jen mě až tolik nenadchli a měli své výrazné mouchy, ovšem Inferno je dámy a pánové naprosto jiný level, který mě od prvních vteřin nakopl a až do závěrečného, neuvěřitelně strhujícího a vygradovaného finále nepustil. Ohromně mě tu zaujala jak celková myšlenka filmu, tak její průběh, byl jsem až šokován tou spoustou neočekávaných zvratů a z toho plynoucího, neskutečně působivého napětí, překvapila mě i dynamičnost a šílený spád celé té zápletky, stejně tak jako množství vážně skvěle zpracované a efektní akce a opakuji, ten závěr byl tak vyšponovaný, že jsem ani nedýchal, za mě fakt jako respekt! Skvělá nicméně byla i atmosféra a vizuál, které v jednotlivých lokacích působili přesně tak jak měli, a pak tu jsou samozřejmě i herecké výkon, v čele s jako vždy famózním Tomem Hanksem, nicméně v tomto ohledu mám i zároveň jedinou výtku pro jinak tuto vážně dokonalou jízdu, a tou je Felicity Jones, která v sobě mísí jen nesympatičnost a nevýraznost, a za ostatníma tak pokulhávala o kilometry daleko, takže za mě jasný castingový omyl. To každopádně ale vůbec nic nemění na tom, že Inferno je doslova infernální jízda, pro mě osobně obrovské překvapení, ze kterého jsem nadšený a že zrovna tento film bude mít takový koule a grády, tak to smekám! ()

srbak

Brownovu ságu o Robertovi Langdonovi a jeho pátraní po skrytých tajomstvách sveta mám vcelku rád. Knihu Inferno som nikdy nečítal, a tak neviem posúdiť, ako dôveryhodne spracoval Howard predlohu, podľa ktorej sa riadil, avšak samotný výsledok je prinajmenšom poriadny zmätok. Celé to pôsobilo príliš rozpačite, nehovoriac o tom, že sa samotný film hral na niečo, čím vlastne ani nebol. A tak boj s časom a so stratou pamäti skôr pôsobí komicky ako seriózne a samotné vyvrcholenie celej záhady je prinajmenšom bizarné a nepochopiteľne prekombinované. Zbytočne skomplikovaná omáčka, ktorá je koniec koncov strašne primitívna a neúčinná. ()

Sdoom

Když jeden dělá potřetí totéž, není to totéž. Ron Howard opět omílá tu stejnou písničku, ale tentokrát už to moc nefunguje. Zajímavý nápad a věřím, že kniha může být čtivá, ale ve filmu to dost pokulhává. Hanksovi už je v jeho 60 letech trochu těžší uvěřit všechny ty eskapády, než když mu bylo 50. Největší zvrat je celkem předvídatelný a finále je nepřehledná a vlastně nudná akce, kde je stejnak jasné, jak to dopadne. Za výpravu a hudbu dám 2 hvězdy, ale víc ani ťuk. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Flaveus

Po skončení filmu u mě zavládlo veliké zklamání. Takhle naprosto překopanou adaptaci knihy jsem dlouho neviděl, což mě dost udivilo, protože u předchozích brownovek to Howard celkem zvládl. Ale že naprosto změní základní myšlenku knihy, tak to jsem fakt nečekal. Tohle nebylo žádné Inferno! Jinak samotný film není nijak hrozný, děj je svižný, možná chybí trochu větší provázanost a vysvětlení celkové situace, ale nevybočuje z průměru. Ale jelikož jsem se šel do kina podívat na další adaptaci brownova románu, tak jej nemůžu hodnotit moc pozitivně. ()

Zagros

Velmi dobře natočený akční thriller. Obsazení se povedlo a herci podali kvalitní výkony. Příběh je správně napínavý, akce svižná a celý film slušně graduje. K tomu je navíc celý námět aktuální a dokáže vyvolat zajímavou otázku k tématu přelidnění. Téměř bych neměl co vytknout, až na jednu podstatnou věc. Četl jsem předlohu, která měla jiný a dle mě mnohem lepší závěr. Nechápu, proč se tvůrci filmu od předlohy v závěru odklonili, když se jí předtím vcelku vytrvale drželi. Film tak spadá opět jen do šablonovité akčnárny, která vás sice dokáže napnout, ale nakonec nepřekvapí a skončí… mínus jedna hvězda, ale tři stále zůstanou. ()

iXtr3m3

Sľubný doslova až hororový rozjazd, ale slabý dojazd. Škoda tejto série, v podstate rovnaký zvrat ako v Anjeloch a démonoch, bežný priemer. ()

Han22

Navzdory všem komentům tady jsem si film užil. Je to opět klasická velkolepá podívaná podle klasického thrilerového mustru. Hlavní hrdina si nic nepamatuje, jdou po něm dvě všemocné organizace, v hlavě má velice psycho vize pekla a jediný na koho se může spolehnout je mladá doktorka z pohotovosti. A tak se luští stopy, které se tentokrát motají hlavně kolem Danta a jeho devíti kruhů pekla, utíká se, střídají se exotické lokace i památky a občas někdo hodně brutálně zařve, většinou hnusným pádem z výšky. Je to takový thriler typu "všichni po mě jdou a já nevím proč", který funguje a vždy fungovat bude, navíc se smrští brutálních zvratů, kde se z padouchů stávají skoro klaďáci a z klaďáků ty největší svině. A Tom Hanks, který tu mu 60 to naprosto v pohodě stíhá jak herecky, tak akčně, škoda že kromě něho tu nikdo známý a zajímavý nehraje. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno