Světlo mezi oceány

• USA The Light Between Oceans (více)

Válečný hrdina Tom Sherbourne (Michael Fassbender) po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie kde si najde i milující ženu (Alicia Vikander), jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Bohužel po čase zjistí, že není schopna donosit jejich dítě, což obrátí jejich svět v tichém přistavu naruby. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. (Magic Box)

jizvoun

Začátek vypadal slibně, potom nastala alespoň pro mě nudná stať, kde se nic zásadního nedělo, ale konec zase chytil druhý dech. Přišlo mi to zbytečně natažené na to, že se tam převážnou většinu filmu defacto nic neděje. Nicméně Fassbender a Alicia jsou prostě dobří herci. ()

Zdenek.D

Slušné romantické drama o touze po kompletní rodině a následné náročné volbě. Ústřední herecké trio vykresluje uvěřitelné charaktery, přičemž motivace každé z postav je pochopitelná (ale zároveň předvídatelná). Kratší střih a lépe zvládnutý závěr by znamenal vyšší ohodnocení, takto to zůstává na mírném nadprůměru, kdy hlavní pro jsou zmínění herci a atraktivní staromilský vizuál. ()

Doffy

S citem a grácií natočené drama, kdy během, ale i na konci filmu vyvstává otázka: Co by jste vy takové situaci udělali? ()

DrifterSoul

Krásný, dojemný příběh. O světle, které je tak pro život důležité. O mateřské touze a lásce ke zrozenému dítěti. Někomu je dopřána až příliš snadno, pro někoho je nedosažitelná. Příběh podaný citlivě, v pomalém tempu, zaobalený krásnými exteriéry, symbolikou záře majáku, hudbou a větrem vanoucím z dálek. Víc takových filmů, možná kapku sentimentálních, patetických, ale rozhodně potřebných. O světle ukrytém v dobrých lidech, kteří mají city, svědomí a láskyplnou, citlivou duši. ()

Tezuka

Kouzelný film s kouzelnou Aliciou Vikander. Nepřekvapuje mě, že Michaelu Fassbenderovi uhranula natolik, že si ji posléze vzal i ve skutečnosti za ženu. To děvče je opravdu anděl, na kterého bych se dokázal dívat třeba celý den. Děj je zpočátku pomalejší, avšak jako u správného vína, je potřeba chvíli počkat, než dostaneme to, co tolik chceme. Druhá polovina filmu opravdu stojí za to. Herecké výkony Alicie a Michaela jsou parádní, člověk jim to doopravdy chtěl věřit, a alespoň tedy já, s jejich ztrátami a bolestmi soucítil. Co se týče oné holčičky Lucy, kterou našli na člunu s jejím mrtvým tatínkem, je to těžké na posouzení. Určitě by bylo správné její nalezení ihned nahlásit, aby se nalezla její skutečná matka, ale to pokušení ženy, která právě zažila druhý neúspěšný porod, si ji nechat, je svým způsobem pochopitelné. Bylo zde riziko, že skutečná matka by nebyla k nalezení a dítě by skončilo někde v domově. Alicia a Michael jí dopřáli lásku v té nejčistší a nejhezčí podobě. O to těžší pak pro dítě i pro Alicii bylo, když se skutečná matka našla. Jak takovou situaci vysvětlíte 4-leté dívce, která už říká mami jiné ženě? A jak tohle ta žena snese, když už si vypěstovala k dítěti tak silné pouto? ()

domeniqeue

Film, který mě strašně zasáhl. Ztráta dítěte je noční můra každé matky a žádné řešení, jak se zachovat není jednoznačně správné. Film napínavý od začátku až do konce. Morální dilema však zůstává. ()

She_Screams

Ač lehce nerada, dávám plný počet. Jsem pro, aby film přinášel něco nového, dietnějšího, což je tu sporné, na druhou stranu, obrovská niternost, zážitek, emoce, to tady všechno je. ()

JB001

Nemohu si pomoci, ale musím dát plný počet. A ta delší stopáž mi vůbec nevadila. Klidně to mohlo být ještě delší... Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočené romantické drama. ()

ABC1

Film balancuje mezi červenou knihovnou, romantickým nebo psychologickým příběhem., jak si kdo vybere, Pro mě byly určující skvělé herecké výkony, úžasná kamera a hudba. Poslední čtvrthodinu děje bych si odpustila... ()

Pythonator

Dobře natočené drámo se skvělými herci, ale ta stopáž je na můj vkus těžce přepálená. Mít to o půl hodiny méně, mohlo to být svižnější a nebolela by z toho tak prdel. ()

Svadbos

Film Dereka Cianfrance hromadí tragédiu na tragédiu a napriek presvedčivým postavá, medzi ktoré patrí Rachel Weisz ako biologická matka dieťaťa, sa natiahnutý príbeh snaží vyvolať slzy na každom mysliteľnom mieste a rýchlo sa trochu rozmočí. ()

RushRush

Wow...oceán emocí s neskutečnými hereckými výkony podbarvený nádhernou hudbou,Michael snad v nejlepší roli své kariery,nooo škoda jestli bude chybět v nominaci best actor moc bych mu to přál...to nej co letošní rok dal... ()

sobol1

netušil jsem na co se du dívat ale byl jsem rozhodně pozitivně překvapený začátek jsem si říkal jen nějaká romantárna ale pak jsem hleděl až do konce jak přibitý doporučuju shlédnout ()

mozartka

Děj postupuje z pozvolna, užívala jsem si nejen krásnou krajinu a nikdy nekončící moře, ale také úžasnou Alici Vikander, které jsem uvěřila každičké slovo a emoce obecně. Filmy vždy hodnotím srdcem a tento příběh mě prostě rozložil, není co dodat ***** ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)