Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

C0r0ner

Na tohle byli potřeba čtyři scenáristé? To snad ne... Naštěstí se ale člověk aspoň nenudí a díky skoro nonstop akci se na to dá celou dobu dobře dívat, i když vnitřně je to velká tragédie v čele s hrdinným americkým prezidentem. No, ale jak už jsem párkrát psal, občas mi výplach vážně nevadí. 65% ()

epicek

Luxusní a poctivá akční nálož ! Já se bavil a volné pokračování mě možná dokonce bavilo i o krapet víc , jelikož prostředí bylo velmi rozmanité ( zhaslé londýnské metro udělalo dojem). Pokud někdo v tomhle chce hledat hloubku , tak zvolil špatný filmek. Je to čistá oddychovka , a já si parádně a stylově oddechl :) I will not be executed as propaganda. ()

PavelVanekArt

Oddechovka plná akce (i když kolikrát falešné-výbuchy), hláškujícího drsoňa Butlera, věčně se blbě tvářícího Eckharta a přísného Freemana. Stačilo jen trochu přidat na efektech, na ty trpěl už první díl, a bylo by to super. Takhle to ale taky funguje, není se čeho bát. Na nic si to nehraje, destrukce Londýna je pro milovníky béčkových akčních flicků jako pohlazení po duši. Je tam hromada hloupých přešlapů, ale tváří se to tak sympaticky, že rád odpustím a za čas si dám znova. A s chutí. Teď chci pád něčeho jinýho. 4* a.k.a 78% ()

necisty

Nadšený po všech stránkách, co od pravého akčnáku očekávám. Chápu, že to není úplně pro každého, spousta situací je přitaženo za vlasy, Butler je zase nesmrtelný a z prezidenta dělají neuvěřitelného patriota a ten i když přizná, že 5 let neřídil auto, tak se zbraní mu to jde až příliš lehce. To vše ale vem čert, já jsem chtěl akční nálož a tu jsem dostal již podruhé. ()

Juto

Je to nepretržitý akčný film so skvelým hereckým obsadením, gýčovými CGI explóziami, plus niekoľkymi krkolomnými akčnými sekvenciami, ktoré fungujú veľmi pekne. Dej je dobre vybudovaný a využíva najmodernejšiu tému teroristického útoku v Európe. Preháňanie je to, čo diváci akčných filmov očakávajú od hrdinu schopného prekonať tie najneuveriteľnejšie situácie. Nehanbím sa priznať, že ma to bavilo. 6/10 ()

dr.fish

Dneska už pomalu nikdo neumí natočit pěknou střílečku. Tady bylo všecko a nemělo to koule. Chvílema jsem si říkal, jestli to třeba nebylo myšlené jako parodie. Je úplně jedno, jestli hrdina je nadčlověk, který střílí jednou hlavní dvě kulky naráz, ale musí to být aspoň dobře a vtipně natočený. Škoda peněz a co jich to stálo. 50% ()

mortak

Asi na dlouhou dobu poslední hollywoodský film, ve kterém se zachraňuje americký prezident. Jinak i když je dvojka ve všem lacinější jedničky, pořád je to akcí nabité béčko. ()

angel74

Tahle prostoduchá akčňárna plná siláckých keců by mě nebavila, ani kdyby se v hlavní roli objevil můj nejoblíbenější herec, do kterého má Gerard Butler zatraceně daleko. Dost dobře nechápu účast Morgana Freemana v takovém brakovém filmu, může si jistě vybírat z daleko lepších nabídek. (35%) ()

majo0007

Uuuf! Takéto filmy treba predýchavať. Povedzte mi o čom bol "Olympus Has Fallen"... neviem, nespomínam si. Toto isté čaká aj London - uvidíte, a za pár dní ani neviete, že ste to videli. Niekto sa tam niekde snažil - bohužel. Tá "Die Hard" šablóna už proste dávno nefunguje a pomaly prechádza do smiešnosti (hlavne čo sa týka USA). Bodík za SFX. a R-rating, ktorý aspoň troška potešil. ()

alchac

Ano, je to strašně tupé, nenápadité, vykrádající všechny ty Smrtonosné pasti a Přepadení čehokoliv a kdekoliv, výchozí situace je samozřejmě připravena naprosto debilně, neboť to by nejprve musel Bond konečně zaklepat bačkorami a následně by si všechny tajné služby na západní polokouli musely vybrat půlroční volno, ovšem očekávat, že tomu bude v akčním výplachu jinak, dává ještě mnohem menší smysl, než dožadovat se na Žižkově U vystřelenýho oka banánového daiquiri. Mezi štamgasty budete v tom případě asi za stejného kokota, jako pro fandy akce zde. No a jelikož já míchané nápoje nerad, neb se po nich obvykle krutě zeseru, tedy jsem si užil s vynikající formou se potkavšího Žerára, jemuž k dokonale Sylvestrovskému vzhledu chybí již jen ochrnutí půlky xichtu. A kdyby severoameričtí soudruzi upustili v závěru od hvezdněpruhovaného náborového žvatlání, bylo by to ode mne ještě o hvězdu lepší. Takto tedy jen velmi, velmi slušné tři. ()

panMartin

Digitální sračka plná usa sraček. Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě. Přestřelky, kterými Butler prochází bez jediného škrábance jsou obdivuhodné. Měl být už asi 10x pod drnem, ale stále žije... Frajer jeden. Ve filmu zemře asi 2000 neviných lidí, k tomu zemřou další mocní vládci svých zemí ale to nevadí všichni jsme šťastni hlavně že přežil prezident USA. Vrcholem byla scéna s vrtulníky, kdy se jedna helikoptéra obětuje pro mistra prezidenta, aby ho nezasáhla raketa (nakonec jedna z raket si ho stejně našla takže to bylo k ničemu). Ale na druhou stranu, hodinka a půl utekla a nenudila. Tak co spadne příště? ()

Prometheus69

To jako vážně? To měly jako ty 4 bezvýznamné pšouky (výbuchy) fatalizovat onen legendární a a jediný dobrý záběr z předchozího plznění Bílého domu? TEN NÁLET! ? O_O To si snad děláte prdel! No a na konec zbude jen zmatený nelogický chaos a počítání mrtvol... Kde se ještě přidalo i počítání nábojů" Blech!!! BX Upřímně? Já jsem nakonec rád že to se nepovedlo... aspoň jste vy všichni co jste tak dokonale potopily Přepadení Bílého domu (které bylo o 150% lepší než tahle kopa imbecility) Dostali co jste chtěli a co si ZASLOUŽÍTE! Dostali tu svou nálož sraček... pořádně rozmazanou i z osobním Babakovo podpisem... že z hovem zlato prostě neuděláš i kdyby jsi se uCameronoval k smrti... Protože horší a naprosto vypatlané pokračování jsem snad ani nečekal. tenhle film je prostě urážkou všech Teroristických skupin na světě... Doufám že se někdo chytne za frňák a celému světu ukáže jak to vypadá když útočí skuteční teroristi! protože tuhle vypatlanost ani nic než jako PROVAKACI PRÁVĚ TĚCHTO SKUPIN NEBERU! Dal bych odpad, ale přece jen je tam pár scén které jsou sice stupidní a naprosto kokotské.. ale dalo se na to koukat i když člověk občas nevěděl jestli se smíchy válet pod stolem nad infantilností scénáristy... který bezmyšlenkovitě vymýšlí jednu kokotinu za druhou.. nebo žasnout nad absolutní nesmrtelností nového terminátora stříbrného plátna. Nebo Chucka Norrise? Vlastně ten né, Ten by hned ze začátku svou myslí všechny bomby odpálil ještě dříve než by opustily výrobní garáž! Za mě 25% a sežerte mě třeba... ale tenhle film je asi nejzbytečnější pokračování v dějinách akčních filmů vůbec" ()

Sabrewulf odpad!

Oni fakt ti filmaři vyloženě zkouší, co ještě sneseme. Já ale výbuch plynu tak pomalý, že mu Butler v klidu stíhá běžet naproti, nesnesu. Jo a nevěděl jsem, že už je vynalezeno teleportační zařízení, které každou chvíli používali teroristi, protože byli vždycky tam, kde pan prezident, i když od místa útoku odletěl dost daleko v helikoptéře + zhavaroval na náhodné místo. P.S: Už by konečně mohl někdo natočit film, ve kterém toho amerického mamrda (čti prezidenta) někdo odpráskne jak to prase. P.S.2: Ti amíci jsou vážně tak brutálně zblbnutí patriotismem, že jsou přesvědčeni, že by jakýkoliv pilot helikoptéry vletěl dobrovolně do střely? Ale tak možná mu při tom stál. ()

Deyw

Bomba jako hovado...hlasikuji Butler a znicim se nesere..akce jako svine..nejlepsi akcnak co sem videl po dlouhy dobe. ()

otík

Machr, kdo tuhle totální béčkovost poslal do kina. Ne proto, že to dokázal prosadit, ale proto, že taková blbost vydělala slušné peníze. Ano, nestydím se za to, že jako akční fanda říkám této slátanině blbost. Je to špatně natočené, otřesné triky a doslova tragický digitál, o herectví bych tu nemluvil ani u Freemana a o jakémkoli humoru ani zmínka. Ačkoli se Butler snaží hrát uvolněně, jeho postava působí křečovitě a jeho namistrovaný agent si především na nejlepšího agenta na světě pouze hraje. Dialogy mají hlavní postavy příšerné, naprosto nevěrohodné a hlavně vůbec nepasují do děje. Eckhart je sice často v ději, ale vlastně kdyby nebyl, tak by to bylo lepší. Je neskutečně smutné, že když chce někdo natočit poměrně náročný film na triky a akční scény, i při slušném rozpočtu natočí příšerně nekvalitní dílo. Zatímco jednička měla své kouzlo v uzavřenosti lokace, tady se hrdinové honí po Londýně, létají tu a bourají helikoptéry, úvodní scéna napadení v centru Londýna je neskutečně nepřehledná a hlavně nezajímavá, ... prostě tu skoro nic nefunguje. Jediná podařená věc jsou záběry z pohledu hlavního hrdiny a občas až videoherní stylizace. Kdyby to bylo béčko rovnou na DVD, pak OK, byl bych spokojen. Ale jako film do kina fakt prasárna. Hnus, který ale i tak zůstává ve výsledku koukatelný. ()

sir-dave

Lehce primitivní přestřelka, co si budeme povídat. Ani to nebude příliš velký spoiler, když řeknu, že Butler je tady zase s lehkostí bulimičky všechny vykosí. Nic jiného jsem ani nečekal, mělo to dokonce i nějaký úvod než začalo vše vybuchovat. Jakmile začne přestřelka, ostatní postavy jsou hozeny na vedlejší kolej a je to jen Butler, prezident a pár pěšáků s efekty. Ty jsou zvládnuty dobře, ale v případné trojce by se to mohlo posunout někam dál. Tady přimhouřím všechny oči :-) ()

chelseaman22

Co divák očekává, tím je spolehlivě nakrmen. Přidaná hodnota nulová, přeživší prezident je k vzteku. Nikdo nechce vidět akční film, který skončí idylicky. 73% ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)