Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

viperDavid

Jasná střílečka po vzoru prvního dílu. Jinak to asi ani nemělo být. Nač nějaké psychologické hry. Stačí bouchačka Butler a 99 minut zábavy. ()

ivan_drago

Americká vlajka vlaje, žerard kosí zloduchy, leč film je to, možná dobrý, ale pěkně bezduchý... A ty efekty jsou devadesátkové... ()

Mrkvič

Jako akce ušla (ač jedničce nesahá ani po kolena), ale těch pitomostí a cucání z prstu bylo už tolik, že to prostě běžný divák už nezvládne mít hlavu vypnutou celou dobu. K tomu ještě stupidní vtipy a docela velká spousta postav, co asi měly/mohly mít nějaký význam, ale jentak se na plátně plouží a jsou k ničemu. ()

Johnny.ARN

Veľa vecí nedomyslených. Pozabíjajú toľko hláv svetových štátov a jediná komando čo tam príde je americké?? Hlavný padouch prežije raketový útok? Ale inak príjemne akčné, s dobrými afektami. Butler zase raz nesmrteľný mrštný strelec, hluchých miest nebolo až toľko a pekné nezničitelné báwo. Jednotka ma ale v konečnom dôsledku bavila viac. 3 z 5 ()

baruss

Aplikácie na odpájanie energií v meste sú tak user friendly že sa až divím že niesú k dispozícii na Google store ;) ()

Lachtaan

Olympus Has Fallen byl kdysi náhodně vybrán pro jeden můj pohodový večer, aby se z něho stal doposud jeden z nejzajímavějších akčňáků. Tři měsíce na to jsem si dokonale užil i obdobný Útok na Bílý dům, který je asi ještě o špetku lepší. Na prvotní ohrožení amerického prezidenta roku 2013 se pokusili o tři roky déle navázat přímým pokračováním, tentokrát v londýnském prostředí, které už ale ničemu prostě tolik nesvědčilo. Butlera s Eckhartem jsem si znovu užil plnohodnotně, ale tím se na cestě chvály dá končit. Hodně se bojím, co přinese završení trilogie, kde se údajně poražení z předchozích částí budou mstít už osamocenému Gerardovi. ()

ywo666

V pohode akčňák. Hlavne druhá polovica. Scénar je extrémna blbosť. Taká masová infiltrácia by sa nikdy nepodarila. Nikdy! Ale o dej tu nejde. Proste Butler kosí teroristov. Uvidíme niekoľko veľmi dobrý prestreliek. Niekoľko dobrých akcií s nožom. Takže po akčnej stránke spokojnosť. Občas som mal problém s hláškami. Prišli trošku nasilu a samoúčelné. Ale iba trošku. Takže niektoré som si aj užil. Rko poteší. 70% a slabé 4*. ()

elanius

(66/2016) / Kto videl padať Olympus a už vtedy si hovoril aký hlúpučký film to je, nech London Has Fallen obíde zďaleka. Dostal som sa zhruba do polovice tempom dva facepalmy na minútu. Jediné, ale jediné lákadlo je obstojný Gerard Butler, lebo prezident aka Aaron Eckhart je nepodarený vtip. Ale niektoré fighty ušli. (3/10) ()

noriaki

Komando pro nové tisíciletí. Trochu uhlazené, krapátko vyměklé a civilizované, ale je to tam. Když se čtyřicet světových státníků se čtyřiceti bezpečnostními službami sjede na jedno místo, je jasné, že se něco musí pokazit. Ale nikdo nečekal, že by se posralo úplně všechno. No a pak začíná film, který by na přelomu osmdesátek a devadesátek točil Arnie se Slyem, a o pár let později Steven Seagal. Scénář nic nevymýšlí, ani si na nic nehraje. Lidských dialogů je v něm tak na jednu stránku, ale seznam mrtvých vedlejších postav je určitě delší. Mně to stačilo. ()

VanTom

Po příšerné jedničce jsem k Pádu Londýna přistupoval skepticky a zcela bez očekávání, což se nejspíš obé podepsalo na mém výrazně pozitivním dojmu. Dějových nesmyslů sice až tak moc neubylo, ale IMHO značně prořídnul ten americký "prezidentský" patos a patriotismus, přes které jsem se minule nedokázal přenést (aneb jak tenká jest občas hranice mezi * a ****). Všudypřítomná a dosti nekompromisní akce podporovaná funkčním "buddy" hláškováním řádně šlapala, třeba postup SAS ulicemi k teroristické základně na jeden dlouhý záběr (říkal někdo "Call of Duty"?) se fakt povedl. Tudíž pro odpočinkové "rambovské" béčko tentokrát palec nahoru. ()

Trustme

Světe zboř se (řečnický obrat), tak tohle mě nečekaně okouzlilo! Doby, kdy ve filmech ničili světové metropole jen vesmírní usurpátoři skončily a zdá se, že přišlo na řadu něco mnohem bližšího a pozemského. Terorismus. Ale i ten byl ve filmech pojat na zkázu patra mrakodrapu, newyorskou uličku, Bílý domek a padouchovi se většinou stihlo vypnout budík včas, takže se památky zachránily. Pád Londýna se rozhodl dát divákovi likvidaci všeho živého a nemovitostního v nekompromisní úderné podívané. I když bude diskutabilní, zda by až tak ke složité monstrózní teroristické operaci mohlo dojít, je v tom co si realisticky znepokojivého. Dřív bychom se totiž nad takovým filmem pousmáli jako v případě předchozího dílu, který byl víc sci-fi. První minuty filmu dávají opět znuděně odzívat, když v tom se strhne mela jakou ani Godzilla ve městě nenadělá. Během pár minut popadají turistické památky i hlavy států (mají jiná jména, ale podoba je zjevná) a vypukne válka a honba na hlavu hlavní. Gerard Butler jako městský novodobý Rambo eliminuje zlo, které se přeneslo z dálek blíž k nám. Muž proti stovkám nepřátel. Tohle tu přece chybělo od 80tých let! Proč by tohle nemohl být zásadní a za pár let uctívaný akční film, který má nekomiksový námět. Toto je totiž čistý akční majstrštyk, který má commandovskou poetiku a množstevní úmrtnost jedním člověkem. Často zde kritizuji bulharský vliv do akčního žánru, který je ukázkou něčeho levně ušetřeného (lokace, casting). Tohle, ač ze 70% bulharský film, tak je áčkový titul a splnění žánru do poslední kapky krve a náboje. P.S.: Babaku Najafi, jestli tohle je tvůj první film o akci, tak co uděláš příště?! ()

Danny F.

Do doby než spadl vrtulník a nikomu se nic nestalo vypadal film docela suprově. Potom už to tak zajímavé nebylo, když jeden týpek postřílí celou teroristickou bandu bez jediného škrábnutí. Potěšila mě jen akce po dobu celého filmu a to je asi tak vše. Abych pravdu řekl, fandil jsem těm teroristům. Jednou by už mohli i američané dostat na frak, když do všeho ve světě tak hnípou. 65% ()

lykan9

Podstatně vleklejší a nudnější úvod, oproti Pádu Bílého domu, byl zcela vykompenzován nadupaným závěrem, který mě až zarazil do křesla. Pád Londýna jede skvěle ve vyjetých kolejích předchozího dílu a tvůrcům nijak nedošel dech. Pokud tato série pojede dál ve stejném tempu a kvalitě, máme se na co těšit. Pád Londýna je opět skoro dokonalou akční podívanou. ()

JohnSmith

Nechápu co od tohoto filmu někteří uživatelé čekali. Asi filosofii nebo něco uměleckýho? Tohle je přímočarej akčňák s drsnou akcí, jednoduchým příběhem, drsnýma hláškama a rychlým spádem. Nic víc jsem od této oddychovky nečekal a navíc jsem dostal super kameru. ()

Herzeleid

Za mě jednoznačně ano. Mělo to spád, mělo to šťávu, mělo to koule. To by měl být základ správného akčňáku. Vylepšil bych snad jen grafické zpracování některých scén a megalomanské nesmysly typu rozvlnit most bych radši odstranil. ()

m.a.t.o.

„Keď tieto dvere otvorí niekto iný než ja, zastreľte ho!" – „A čo ak sa nevrátiš?" – „Ste v piči." Asi som to mal sledovať pod vplyvom. Nie, žeby bol Londýn výrazne horší ako Olympus, ale zhruba po hodine, keď sa akcia odohrávala za tmy a Žérard začal všetkých likvidovať v seagalovskom štýle ma film absolútne prestal baviť. Ale potešili aspoň vtipné narážky na Merkelovú a Berlusconiho. A odkedy sa Arabáši medzi sebou rozprávajú po anglicky? 45 % ()

R1CH1E

Hloupoučké, na logiku se tu nehraje, ale na druhou stranu se film ani netváří moc vážně, stopáž je přijatelná, nic se neprotahuje, patosu je tu tak akorát a akce je tu spousta - navíc dobře řemeslně zvládnuté. Akční jednohubka jak má být. Škoda slabších triků, ale věřím, že to byla spíš otázka rozpočtu, než nezvládnutí práce. ()

cross

Stejně hloupé jako první díl a taky stejně tak zábavné... ba co víc, přišlo mi, že Pád Londýna první díl v ledasčem zastínil - nebylo to tak moc hloupě patrioticky americké a celkově to lépe šlapalo... bezduchá zábava, jasně - ale jak já jsem za tyhle odpočinkové filmy rád! ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)