Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

KASUGI odpad!

Vítejte v nejpodivnějším městě současnosti - Londýně. Obyvatelstvo tak disciplinované, že po několika explozích okamžitě zaleze do bunkrů a do večera po nich není vidu ani slechu. Ba i policisté a záchranáři jsou tak posraní, že se úplně vykašlou na veškeré záchranářské práce a nechají zničený Londýn komplet liduprázdný. Zato teroristů je tu jako much. Ti jsou taktéž naprosto disciplinovaní, všechno jim vychází a navíc ovládají telepatii, takže náš hrdina - usácký president - ať už letí, havaruje, běží, jezdí, tak je vždycky na dostřel. Muslimáci mají také nepostradatelnou figurku - geniálního hackera, který, jak už to bývá, přes svůj notebook vypne proud v celém Londýně. Holt technologie nezastavíš. Nesmím zapomenout na virus žloutenky, který postihne všechny černoušky (vypadají nemocně přes ten filtr). Moc dobře si vzpomínám, jak se po revoluci kritizovali 80tkové akčňáky, za nereálnost, tak by mě hodně zajímalo, co by páni kritici řekli na film, kde se běhá naproti výbuchu plynu... Mno a na vědomost se dává, že tomu filmu tohoto typu, který bez řečí nechá odprásknout amerického presidenta mezi oči, dám pět hvězd a půlku království k tomu. ()

Autogram

Dej sa presunul do Londýna, ale stále ide o ten istý Olympus a záchranu nesmrteľného amerického prezidenta terminátorom Butlerom. Všetko sa myslí opäť úplne vážne a tvorcovia nám akoby chceli ukázať, ako to bude v Londýne vyzerať po masívnom dovoze teroristov. Tie deštrukcie stoja za tú jednu hviezdu, ale všetko ostatné je na odpad. ()

blackJag

Stejné přísady jako posledně, drobně přilepšené náhražkovou chutí s glutamátem. Charakteristický rys Butlerovy postavy (oddanost, doprovozená nejapnými a patetickými kecy) tak trochu hořkne na jazyku a stává se méně snesitelným. 60% ()

Dagoussek

Klasický akční film s ničím strhujícím, z čeho byste byli doslova paf, ale na charismatického Butlera, který všem vytře prdel a je fakt drsnej, tak na to se dívat můžu. ()

Narcis

Neutuchající akce (hlavně scéna s vrtulníkama a působivé exploze), nepřerušované záběry a hlavně jeden z nejlepších herců současnosti - ctihodný občan Gerald Butler (+ další skvělý sekundující herci). Potěšila vtipná příprava dětského pokojíčku. Toto všechno úplně stačí na skvělej, odpočinkovej akční film. ()

Georgex

Opravdu netuším, co si američtí tvůrci těmito patosy o záchraně celého světa před terorismem dokazují, ale když už musí svojí nadvládu každým rokem několikrát připomínat, tak ať to aspoň natočí pořádně a je se na co koukat, jelikož toto je tak hloupé, že při tom bude typický texaský vidlák tleskat ve stoje, vizuálně je to na úrovni videohry, kterou po deseti letech někdo vytáhl ze šuplíku, a z hlediska hereckých výkonů je o tom škoda mluvit. Každopádně to je ještě o trochu více hloupější než první díl a to už je co říci. Moje hodnocení 20%. ()

Hollohlaway

Poslední dobou se mi nedaří narazit ani na slušnou oddechovku s kvalitnější akcí. A nepodařilo se mi to ani teď. Toto je ještě větší blábol než minule, Gerard Butler už je krapet omletej, triky působí dost lacině, ale hlavně, hlavně je to naprosto imbecilní slátanina ! Mám na to už alergii, to snad neni ani možné, co projde jako scénář pro AA obsazení, v CC filmu. Nelogické, přímo hloupé kroky takřka všech postav, neřeší se důsledky rozhodnutí, prostě nic. Občas trochu pobaví akce, která je místy velmi frenetická, ovšem v záplavě kulek vidíte namátkou toto : Prchající dvojice prochází kolem sejmutých teroristů, zbraně jim ovšem nevezme a dál prchá s jedinou pistolí. O něco dále si je sice vezme, ale jen se zásobníkem ve zbrani, další si vzít je tak nějak nenapadne. Vylidněný Londýn naprosto bez civilistů je hřištěm pro cca 100 teroristů. Armáda nikde. Zajištění, obrana, útok, ústup, takřka vše je podáno beze stopy taktiky, logiky, a v podstatě zdravého rozumu. I průměrný divák akčních filmů by udělal alespoň něco, vycvičený agent neudělá nic. kulky sviští všude možně, ale i klasická béčka s průměrnou akcí jsou o třídu výš, navíc zde v záplavě patetických proslovů jen obracíte oči v sloup. Ach jo. ()

jenik71

Nenáročná a jednoduchá akční jednohubka, která mě na jeden a půl hodinky zabavila a zároveň ve mně nezanechala nějaký hlubší dojem. Butler se přesunul z Washingtonu do Londýna, kde také řádí teroristé, ale Bílý dům byl pro mě zajímavější bojiště. Proto dávám 50%. ()

Jello Biafra

Béčková konina bez švihu a nápadu, kde tentoraz ani charisma Gerarda Butlera nič nezachráni. Kde sú tie staré časy kedy teroristov kopal do riti starý dobrý John MacClane? ()

P1tr

Poctivá a intenzivní akční jízda, která jakmile se rozjede, tak už nezastaví. Film si je vědomý své jednoduchosti a často jí využívá ve svůj prospěch a dokáže být sympaticky sebereflektivní. Pád Londýna vylepšuje klady i zápory předchůdce a přiměřeně posouvá sérii vpřed v příběhové rovině, která se odehrává na větším poli, což působí jako přirozené rozšíření. Pád Londýna potěší všechny fanoušky akčních filmů, neboť se jedná o pohodovou jízdu, která neskrývá devadesátkové jádro a prezentuje ho v moderním kabátu. ()

vitekpe

Vim, ze to mela byt odpocinkova akcnarna, a s tim jsem do toho sel, ale...moc kecu, prilis digitalni triky, chaoticke akcni sceny, nuda...takze za me spis ne... ;) ()

herr_carter

Chvalme Pána, aneb very best of Emmerich...nechápu ani jednoho z těch místních dvojkařů a jedničkářů, kteří za vším hledají nějaký hlubší význam a příběh - DEBILOVÉ JSTE ! Tohle je přesně ono, 1,5 h výplach hlavy, podpořený skvělýma efektama a Butlerem, který se do té role hodí prostě jak prdel do kastrolu, ať se na mě nikdo nezlobí..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

Buď se o mě pokouší stařecká demence, nebo výměna režiséra pomohla (Fuqua s "padajícím Olympem" - tedy bílo-domem mě fakt dožral). Ale "padající Londýn" mě zdaleka tak nevadil. ne, že by to byla nějaká hitparáda inteligence a brilantního scénáře... jen je to debilní tak akorát a díky luxusní délce je po hoďce a půl po všem a to se počítá. Celkem mě i potěšila scéna s SAS. Nejsou to totiž vygumovaná paka, ale rovnocenní partneři pro našeho nad-hrdinu. A to pomáhá... fakt. ()

sedm.1

Po poměrně dost nevýrazném Pádu Bílého domu jsem od Pádu Londýna upřímně čekal jen nastavovanou kaši, směřující ve výsledu k neodvratnému fiasku. Tudle nudle, opak je pravdou! Pád Londýna je prozatím letošní nejnadupanější akční jízdou, která mě zatraceně bavila. Ano, divák se sice musí nejdřív prokousat povinnou úvodní marmeládkou, a skousnout, jak jsou v tom Júesej zas všichni úžasní, dokonalý, věrní, ochotní, tolerantní a blablabla, samozřejmě s panem prezidentem v čele, ovšem po zhruba čtvrt hodince přijde první útok a od té doby je to až po závěrečné titulky fakt parádní, intenzivní řežba, které nemám absolutně co vytknout. Dynamická, přehledná a nadprůměrně efektní akce, střelba, výbuchy, souboje, honičky, prostě lavinovitý nával dech beroucí jízdy, která měla skutečně koule, strašně mě navíc oslovila i nekompromisnost, nejen, hlavního hrdiny, žádné ušetření a lítost, hajzlíkové tam dostávali prostě bez výjimky na prdel, navíc se tu poměrně i funkčně párkrát zahláškovalo, zkrátka skvělý. Velkým tahounem je tu pak samozřejmě právě představitel hlavního hrdiny, Gerard Butler je v těchto filmech jednoduše dokonalý a tady to jen potvrdil, sympatický drsňák, který umí být stejně tak milý, jako brutálně nekompromisní, prostě pro mě ukázkový akční hrdina současnosti. Ostatní pak vedle něj spíš jen tedy paběrkují, ale v pohodě. Samotnou zápletu pak nechci nějak hluboce rozebírat, spíš tu slouží jen jako takový podklad pro všechno to akční řádění, což je ovšem v tomto typu filmu v naprostém pořádku, takže i v tomto ohledu jsem spokojen. Zkrátka, jestli jsem se po Bílém domě na Londýn vůbec netěšil, tak po Londýně se na další Butlerovu misi těším jako na málo co jiného. Opakuji, velmi příjemné překvapení a jeden z TOP akčních nářezů, nejen, posledního roku! ()

Maynard.

Na doporučení svýho novýho šéfa sem si skouknul tenhle relativně novej kousek, abych si udělal představu, co se mu líbí za filmy, páč se držím takovýho pravidla - řeki mi jaký máš rád filmy a já ti řeknu jakej seš člověk :o). Co to melu sakra :o).Jako popravdě sem čekal větší bejkárnu. Tohle byla slušná akční jízda, u který sem se teda ani na chvilku nenudil, což od akčních filmů očekávám. Teroristický útoky snad neposlouží jako návod pro zapráskaný jarabáky. Butler se s nima vůbec nemazal, za což rejžovi musím poděkovat, pěkně je tam vykosil a basta. Co se týče logičnosti filmu, tak to bylo hodně velká béčkofka. Nepochopil sem to, že když tam teda útočej ve velkým, proč kurňa nevyšlou veškerý poldy a vojáky do ulic, voni je místo toho stáhnou, takže si pak divák připadá jak v nějakým apokalyptickým filmu, kde místo zombíků strašej jarabáci. Koukám, že je to už druhej díl, tak se asi mrknu i na ten první. Jo a vlastně sem tím chtěl sdělit, že mám dobrýho šéfa :o)). ()

Wicky

Londýn padá a je to dechberoucí a neuvěřitelné. Spíš ale víc neu-věřitelné než dechberoucí, protože tak laciné a hnusné CGI efekty jsem neviděl ani nepamatuju. Patetický vývar který spíš stojí nad neustálém převracení očí, než nad béčkovým respektem. ()

Lukoboss

Je to hrozná kravina, dokonce bych řekl, že už by konečně měla vzniknout kategorie béčko, protože tohle je fakt mazec. Muselo to stát peněz jak želez, ale výsledek je tak bídnej, že to ani dál nejde. Ale drží se to mustru z předchozího Pádu bílého domu, takže tady se nic nezměnilo. Z americkýho prezidenta se postupem času (v tísni) stane bezchybnej střelec z pistole, samopalu běhající v obleku skrze plameny. Co víc k tomu dodat?! Vlastně asi nic... Jediný plus na tom je aktuálnost zápletky, krvavý souboje (to u Amíků úplně běžný nebývá) a samozřejmě M. Freeman - ten by byl super, i kdyby tam byl jen na plakátu. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)