V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

korbitch22

Začátek vypadal nadějně, ale první tři nejzajímavější vlny režisér sfoukne jak svíčku a místo pořádné řezničiny nám nabídne nablblou lovestory, jejíž pointa i průběh jsou předvídatelnější než postarší pán v béžovém baloňáku u dětského hřiště.Navíc scénář je opravdu jedna větší blbost než druhá a smírnější hodnocení tomu všemu dává pointa, která se asi dala čekat, ale můj mozek měl tolik starostí s náporem špatného herectví, scénáristických hoven a neskutečně píchatelné Chloë Grace Moretz, že mi nějak unikala.V podstatě další zabitý potenciál jako hrom.Asi jako kdyby se Zdeněk Troška pokoušel natočit čtvrté pokračování Insidous.Nerozumim tomu fenoménu neukončovat filmy i když jsou podle knižní série.Film vzhledem k rozpočtu sice úplně nepropadnul, ale pokračování se asi nedočkáme a knížky opravdu číst nehodlám, jako tohohle typu.45%. ()

Chrustyn

Mizerný a nefunkční teen post-apo po vzoru všech Divergence, Hunger Games apod. Kdybych byl náctiletá holka, možná bych i pociťoval nějaké napětí nebo emoce. Takhle nic. ()

BMW12

To je přesně film podle mého gusta. Cizáci napadnou zemi a v pěti vlnách se snaží vyhladit lidstvo. Proti je však Cassie, která hledá svého malého brášku a pár dětí - vojáků, kteří odhalili pátou vlnu. Já jsem spokojen, nevím co se ostatním nelíbilo a proč to má tak málo procent. Když nastal konec filmu, tak jsem si říkal, proč to končí, já chci, aby to ještě pokračovalo! Doufám tedy, že se dočkáme pokračování, protože to skončilo uprostřed příběhu. ()

honajz

Jedna hvězda jen za triky a Livingstona. Už jak jsem viděl logo Sony, měl jsem se bát. Opět vypatlaná, tentokrát scifárna pro teenagery, taky vypatlané, kteří chtějí mít pocit hrdinů a statečně zachraňovat svět. Podle mne už oho bylo dost, dejte s tím pokoj, prosím. Film je zcela nelogický, nedává smysl v tom, co se říká, a co se děje, postavy se chovají jako idioti (navíc, kdyby mně někdo vzal děcko, to rozhodně nebude v klidu a nebude se pak bez protestů nechávat převychovávat na vojáka. Čekal jsem nějaké zvraty, ale prostě o nic nešlo, žádné dramaturgické vrcholy a zvraty, ve v jedné lince, nuda a šeď, střílečka a milostná romance. Vše jak přes moderní kopírák. Ještě že neměli super schopnosti. Pokud chtějí ufouni naši zemi, stačí jim točit takové teenagerovské vypatlané filmy. Jo, a message: Láska a medvídek forever! Woe. ---- Průběžné poznámky: Postapo sci-fi pro teenagery. I když je tam znát vyšší rozpočet, a některé kameramanské nápady jsou zajímavé (využití skel oken k reflexi toho, co se děje na ulici), přišly mi ty jednotlivé vlny prostě směšné, až parodicky natočené. Můj oblíbenec Ron Livingston se snad ani nedostane ke štěku ve stylu Paní, přišlo vám psaní. - Nesmím nad tím logicky přemýšlet, abych tam neviděl ty díry a nesmysly chování. - Auta nefungují, ale americká vojenská jo. A nikomu to nepřijde divné - Kluk, co pořád s sebou nosí medvídka, ho najednou někde nechal?! Wtf? - Ten nábor dětí do vojska byl taky pěkně divný. - Tohle miluju - holka běhá pár týdnů po lesích, ale lak na nehtech má pořád pěkně nový. To si nejsou štonc tyhle věci ohlídat? Zvlášť když točí detail? - "Informátoři nám řekli, co ufouni chystají." co to je za stupidní větu? Jak nasadili mezi ufouny informátory? - Ti dětští vojáci, to už je na přesdržku, horší jak dětské porno. - Velká vojenská základna a ufoni si jí nevšimli? A nikomu to nepřijde divné. - Jo jo, ufouni vyřadili velkým EM impulsem vše elektrické, ale vojákům počítače a internet v klidu jedou. A nikomu to nepřijde divné, - Jo, emo drsňačka! Ta tu ještě chyběla. - Nějak mi uniká, když mají speciální helmu, proč do akce posílají stále nezkušené děti a nejdou tam profíci? Ale konečně to někomu konečně přijde trochu divné. Navíc celá akce až táák moc připomíná počítačovou hru. - Božínku, ještě spící agenti tu chyběli! - Hlavně, že má medíčka! - A šup, cliffhanger na druhý díl, ať tu máme další výdělečnou ságu. ()

hansel97

Tak tohle bych nejradši poslal hned zpátky do Ameriky s dopisem, že o takovýhle filmy fakt zájem nemáme. Ústřední námět mohl být docela fajn, ale TŘI evidentně neschopní scenáristé z něj vytěžili maximálně další hrdinský epos o záchraně a důležitost rodiny a nepravděpodobnosti jednoho pravděpodobného vztahu. Mnohem lépe mapovat těch 5 vln, by nebylo vůbec špatné, ale zaměřit si jen na jednu z nich, tu nudnou, docela je. Jsem schopen odpustit hodně, ale když už posrali příběh, mohli trochu zapracovat na akci a vizuálu. Akce je slabá a skoro není a ty efekty? Měl jsem pocit, že sleduje spíš nějaký mockbuster, jak otřesné byly například ty vlny, výbuchy a vesmírná loď. Hvězdička za Chloe a za to, že to nebylo nejnudnější. ()

Necrotongue

Film začal vcelku slušně, takže ve mně zpočátku vzbudil určité naděje, aby je krátce nato zašlapal v prach. Snímek mi zpočátku připomínal mix Dne nezávislosti a Války světů s velmi silně osekaným rozpočtem, později jsem si kvůli vývoji děje vzpoměl i na Twilight a pochopil jsem, že je definitivně zle. Ve chvíli, kdy tvůrci přidali do podivně natáčeného filmu i romanci, šlo všechno ke dnu mnohem rychlejším způsobem. Přitom i bez toho tady bylo tolik děr v logice... Svítící helmy nočního úderného týmu byly skvělým nápadem, toho by se mohli chytit i u skutečných armád, střelba by pak byla mnohem přesnější a došlo by k nezanedbatelným úsporám munice. No jo, no, hrozná kravina to zas jednou byla. ()

JASON_X

Na to, že se jedná o film pro mládež, je příběh temný místy skoro až dospěle. Hned úvodní scéna (odprásknutí chlápka s krucifixem) mě příjemně překvapila, a zároveň i navnadila. A doufal jsem, že v podobném duchu bude příběh pokračovat až do konce. A ještě dlouho poté tomu tak i bylo a já si připravoval spokojené čyři. Ale v poslední půlhodině scénář zesenilní a atmoška jde nenávratně do kopru. Nejdřív se mimozemšťan Evan v mozkorvoucím proslovu přizná, že láska k husičce Cassie z něj udělala člověka, a vzápětí jsme svědky absurdní klauniády při likvidaci vojenské základny jedním mužem a osvobozování malého brášky z rukou nelidské armády. Takže výsledný dojem je hodně hodně vlažný a nebýt dobré výpravy, hudby a skvělé role pro Marii Bello, váhal bych i se třetí hvězdou. Jsem rozpačitě zvědavý na další díl (nebo možná na seriál?). ()

luka4615

World Invasion: Battle Los Angeles - teen edition. Vysokooktanové a draze vypadající sci-fi, které ale díky špatnému střihu a zmatenému chování všech postav nedrží vůbec pohromadě. Tento námět a provedení by možná fungoval jako půlhodinový "kraťas" na Youtube, avšak jako celovečerní film vážně ne. ()

Morholt

Nezačalo to úplně zle a i když efekty nepatřily k těm, které by vyrazily dech, dalo se na ně koukat. Ale to trvalo tak pět minut. Pak film sklouznul k obvyklému teenagerskému trdlování a nezáživnému pobíhání. Když už došlo na nějakou tu akci, odehrávala se ve tmě a tak nepomáhalo ani relativně solidní obsazení. Slabota. 15% ()

Lucasion

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda se na Pátou vlnu podívat. Pro: Hraje tam moje oblíbená Chloë. Proti: Už traileru to působilo na tuctový a nudný děj. Výsledek: Hraje tam moje oblíbená Chloë, ale děj mě vůbec nebavil. Herecky jistě potěší přítomnost Rona Livingstona a líbila se mi i Maika Monroe jako jedna z teenagerských rolí. Naopak ten co je na scéně skoro pořád, Nick. Tak ten mi přijde nesympatický už jen od pohledu. Pravda je, že ve mě trailer s Chloë trošku evokoval videohru The Last of Us. Ale scény kdy mladou holku doprovází mladík lesem s puškou je jako šafránu. Velký zvrat ke konci mě taky nečekal a většinu času jsem spíš fandil, ať už ten klučina dá Chloë pusu. I když mi nevadí teenagerský herecký tým, ba naopak bych chtěl nějakého nástupce HP, tak mi přesto přijde směšné, jak osmiletá holčička pobíhá s M4kou a helmou na hlavě. Evokuje to zas ve mě jinou videohru a to teenager Ghost Recon. Děj mě ale jednoduše nebavil. Některé dialogy vyzní do ztracena a následují roztahané a zbytečné dějové linky. Podle konce soudím, že bude pokračování, ale tentokrát už beze mě. (45 %) ()

Lacike

Klasicky Hunger Games klon s milostnym trojuholnikom tentokrat skombinovany so sci-fi o invazii mimozemstanov. Po dejovej stranke sa nedockame nic nove. A bohuzial aj jednotlive sceny az prilis pripominaju sceny z inych filmov, kde boli natocene lepsie. Rutiner Blakeson im nedokazal dodat stavu ani grady, aby v nejakom smere ohurili. A vysledny zlepenec nevytvara ani novy sviezi celok ale len tuctovy opozerany priemer. Napriek tomu som sa nenudil, lebo je to stale slusny priemer. Technicka stranka je solidna, akcne sceny su prehladne, hlavne postavy ma nesrali. Zato niektore vedlajsie hej. Napriklad namachrovana mlada drsniacka, ktoru by som hned kopol do riti a dalej nevhodne obsadena Maria Bello do ulohy, ktora bola evidentne napisana pre chlapa. Sceny milostneho tokania boli dost otravne, ale s pretacanim sa dali prezit. Pochvalit musim slusne vyuzity PG-13 rating a vo filme je ovela viac krvi ako v bezzubych Expendables 3. Vysledkom je jeden z tych znesitelnejsich teenage postapo filmov a celkom by som rad videl ako to bude pokracovat. Vzhladom na vlazne trzby tazko povedat, ci vzniknu dalsie diely. Uplne vylucene to nie je. 5/10. ()

malylada

Tohle se hodně nepovedlo, vykrádání kde čeho. Hrdinové absolutně nezajímaví a cestou z kina jsem přemýšlel, co nudnějšího jsem letos viděl. 3/10 ()

MoiJe

Nahodou, podla recenzii som to cakala horsie. Predvidatelne a s teenage romance logikou bez solidnej akcie, to ano, ale celkom som si to uzila aj tak. ()

JohnCZ

Hvězdu za Chloë a dvě hvězdy za film, kterej je po dějově stránce nedotaženej a neambiciózní až to bolí. Navzdory tomu, že vetřelci tvoří ústřední motiv celého filmu, divák o nich prakticky vůbec nic nezjistí. Celé to působí jako filmová kopie Falling Skies, která veškerý rozpočet vyplácá v prvních dvaceti minutách a zbytek filmu obstará nějaký cenově nenáročný kanadský les. To že je film komornějšího rázu by vůbec nevadilo, ale vzhledem k relativně nadupanému úvodu je ten nepoměr znát. Zhruba od půlky, kde jsou pořád přítomny flashbacky a různé vysvětlovačky, je jasné, že než film stihne vygradovat, bude konec a skončí to otevřeně. Takže ani nepřekvapí, když se tak skutečně stane. Chloë samozřejmě celý film táhne a vůbec bych se nezlobil za případné pokračování, které by mohlo být i nějakého budgetového rázu. Jen kdyby scénář napsal někdo kompetentní. ()

corpsy

Hollywood skríkol : ,,nazdar The Asylum,, : aj mi vieme robiť béčkové ( či skôr céčkové ) sračky, len nám nato treba ´´iba´´ 100krát väčší rozpočet. Tak čo? Hodíme si? Chloë Grace Moretz si vyberá veľmi zlú cestu pre svoju kariéru, je to pôvabná ( úprimne? oberšukézna ) baba, ktorá by mala väčší úspech vo svojej hereckej kariére, keby ostala pri ´´scream queen´´ kariére ( podarilo sa to Danielle Harris ) a vysral@ sa na nejaké dramatické otáčky a robila to, čo jej ide. Byť príťažlivá a hrôzostrašná zároveň ( LET ME IN, CARRIE, TEMNÉ TIENE ). Pravdepodobne sa to v budúcnosti zmení, ale na to bude potrebovať viac životaskúsenejších situácií. A film? Prečítajte si prvé vety mojej recenzie. ()

PauloZ

Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D ()

hous.enka

The Fifth wave není vyloženě špatný film, ale bylo fakt nutné na tu preapokalyptickou myšlenku šroubovat sexy kluka, co se zamiluje do Chloe a ona do něj? Ach jo,takhle je z toho průměrný teenage snímek a la Labyrint s nižším rozpočtem, slabšími triky, ale zato s Chloe. ()

FFilipCZ

Ouch, tak tohle zabolelo. Vše podstatné, na co jsem se tak těšil (pět akčně-katastrofických vln, na které nás navnadil trailer), bylo shrnuto v cca 5 minutách děje. Zbytek filmu jsme museli protrpět společně s krásnou Chloë (bohužel ani ona to nezachránila) a jejími románky, plus spoustou klišé, patosu, nudy a nepříliš kvalitními CGI. Potenciál a originálnost děje obrovská, výsledek značně neuspokojivý a béčkový. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě