sedm.1

Legendy zločinu jednoznačně stojí především na výkonu Toma Hardyho. Ona by tato role byla tedy ostatně výzva pro každého herce, ale právě Tom Hardy je bez diskuze v současnosti jednou z nejspecifičtějších a zároveň nejoriginálnějších hereckých tváří, která se navíc pro tuto dvojroli perfektně hodila a jeho výkon je zde pak opravdu tím nejvýraznějším faktorem, který nakonec i rozhodl o výsledné kvalitě celého filmu. Jinak z hereckého hlediska musím ještě zmínit miloučkou Emily Browning a podle mě hvězdu budoucnosti, Tarona Egertona. Co se zápletky týče, tak to příliš pět ódy nemohu, přišlo mi to krapet krkolomné, nedynamické, bez šťávy a bez nápadu a i nějakých fakt vyloženě působivějších a silnějších scén. Emoce a napětí tu pak prakticky nefungují vůbec a atmosféra a vizuál dané doby na přesvědčivosti také příliš nepobrali. Možná to mohlo být zkrátka celé podáno o něco syrověji, chyběla mi ke konci i vypjatější gradace, takhle jde ale každopádně tedy především spíš než o drsnou gangsterku o vztahové, bratrské drama, prakticky bez akce, kde na sebe sice ještě více upozornil zmiňovaný Tom Hardy, ale jinak pro mě celkově asi bohužel krapet zklamáníčko. ()

Kuny27

Nikterak překvapující dějem nebo napětím, to bylo splněné očekávání. Dívat se ale na Hardyho, to bylo něco. Ten mě prostě bavil ()

KoRner

Gangsterka robená presne na mieru Toma Hardyho, ktorý vlastne hrá postavy zo svojich predchádzajúcich filmov (Hneď som si spomenul na labilného Stuarta Shortera a elegána Tucka). Dejovo to nie je bezchybné a pri poslednej polhodine sa ľudia v kine očividne prestávali baviť, ja ale oceňujem retro atmosféru a vtipné scény. Škoda, že Chazz tam nemá viac priestoru, ale je možné, že to je schválne, aby Hardyho výkon bol ešte viac viditeľnejší. Filmu pomáha aj dobrý soundtrack. Trochu ma sklamal koniec a vedomie, že keby to mal na starosť Scorsese, mohol to byť film roka. ()

preclajsz

Obrovské zklamání, na film jsem se těšil dlouho. Po první našlapané půlhodině přišla studená sprcha. Jako by došly nápady, celé se to ubíralo (alespoň pro mě) špatným směrem. Od prvních 30 minut, kde skutečně probíhaly zločiny (jak napovídá sám název) a byla vidět nadupaná akce, tak přišlo dalších 100 minut zbytečně dlouhých, nudných dialogů. Toma Hardyho mám fakt rád a ikdyž tady byl 2x, tak to sám nemohl utáhnout ani náhodou. Opravdu výborně ztvárnil oba bratry to se musí nechat, jako by to hráli dva herci. To bohužel nestačí, ode mě slabé 3*, znovu se asi nepodívám. ()

Tjaden

Příběh bratrů Krayových má nesmírný potenciál pro filmové zpracování. Helgeland se bohužel rozhodl pro načančané a nesmírně "cool" pojetí, které možná osloví masy dychtivých puberťaček, zato mě celkem dost zklamalo. Očividná sázka na Hardyho charisma a snaha protlačit vtip do úplně každého dialogu byla zejména v první polovině filmu ubíjející. V kombinaci s barvami hýřící retro stylizací 60. let mi spíš připadalo, že sleduju rozverný český muzikál Rebelové. Já však chtěl ponurý a depresivní příběh o dvojici násilnických a zákeřných parchantů, jež si pozásluze oseděla přes 30 let v kriminále, respektivě v blázinci! Ocenil bych něco na způsob dvojepizody ze seriálu Whitechapel (2009), která se věnovala stejnému tématu mnohem zdařileji. Nicméně Hardy si s dvojrolí skutečně vyhrál a v druhé polovině film trošku zvážní, tudíž ty 3* nakonec udělím. Ale bylo to o fous! ()

sQelle

Souboj Toma Hardyho, který má na Tahiťany až příliš velkýho "slavíka" proti Tomu Hardymu s vytříbeným vkusem pro vtip á la: Do hospody přijde paranoidní schizofrenik... Wau! Vždycky mě víc zaujme ten zvláštnější, zlejší a víc psycho, ale tady mě zaujal víc Tom Hardy než Tom Hardy. No a to je vše. Omlouvám se, že je to tak krátký komentář, ale za chvíli mi odlítá letadlo do Nigérie, snad pořád není pozdě na to, založit Utopii. ()

joora1

Výborný Hardy ve filmu, kterému zoufale chybí spád a přímočarost. Po pravdě víc by mě zajímaly detaily z fungování Krayovic gangu než romantická část mezi Reggiem a Frances. Jinak duo Hardy a Hardy nezklamalo. Psychopatický Ron, který děsil a sympatický Reggie, kterému naopak člověk i fandí. Londýn v 60. letech zajímavě vyobrazen a film rozhodně není nuda. Nicméně všechno není tak růžové, jak to vypadá. A to nejen ve skutečné příhodě bratrů Krayových, ale i v celkovém ztvárnění filmu. ()

Nassau

What is that? I come here for a PROPER shootout! What you gonna do with that rollin pin? You gonna bake me a cake? What I want is a shootout, a SHOOTOUT IS A SHOOTOUT... like a Western! Kdyby tam nebyl výborný Hardy, tak nevím nevím. Pár naprosto dokonalých scén dobrý film neudělá. Ve výsledku lepší průměr. (60%) ()

666Carnage

Byla paráda sledovat herecký výkon Toma Hardyho. To je, ale u tohodle filmu jediný co za něco stálo. Všechno ukázala dvou minutový trailer. Zbytečně dlouhý a fakt blbý. Ten film mě vůbec nebavil. Brian Helgeland má pěkný filmy, ale tenhle mě teda absolutně nudil. 35% ()

klukluka

Mezi legendy zločinu řadím i režiséra/scénáristu (což je jedna a tatáž osoba) tohoto filmu. Takhle mizerně odvyprávět v reálu patrně hodně zajímavou story, to už vyžaduje skutečně nevšední talent. ()

iXtr3m3

Nemastné, neslané, pritom z fajn doby aj fajn prostredia. Ako sa len toto nedokázalo dotiahnuť na plnú palbu? Jednoducho preto, že sa stavalo len na jednom hercovi a jeho dvojúlohe. Nič proti Hardymu, inokedy je to borec, ale tento film jednoducho sám utiahnuť nedokázal. Toto je žial film, ktorý beriem len na jedno pozretie, pritom iné gangsterky som videl už viackrát. Možno dozrie časom, ale to si netrúfam tvrdiť dopredu. ()

Seti

Co si budem nalhávat krom skvělého Hardyho výkonu nemá moc Legend co nabídnout. Schází mu především zajímavější scénář a tah na branku, což je znát zejména vzhledem k délce fimu. Na to, že se ve spojitosti s kariérou bratří Krayů všichni tak často ohánějí slovem "gangster", tak se toho v jejich story vážně moc interesantního nestalo. Žádný konflikt s policií, americkou mafií či konkurenčním gangem (jedna rvačka v hospodě je fakt málo), takže se dění smrskává na eskalaci napětí v trojúhelníku Ronnie - Reggie - ta buchta. Copak o to, špatné to není, ale osobně jsem čekal o něco víc. ()

bloodline

Legend uviazol v košiari suchých gangstariek ako najsuchší anglický humor na halloweenskej párty. Viac zaujal ľúbostný kalkul než päste, lietajúce guľky alebo iné "rodinné" praktiky. Nebyť skvelého, schizofrenicky hereckého, opusu Toma Hardyho s nezrozumiteľným akcentom a chutných street scenérií Londýna z čias nenasiaknutých multi-kulti, asi by ma od zívania šľak trafil. Takto prišlo aj na lízanec z akčnej nôty, ale chutil sťa gin z írskych plání - neohrabane, trpko a prvoplánovo. 3 a 1/2* ()

divak84

co tenhle film nabízí navíc než tuna jiných gangster filmů ? Jedna hvězda za Toma a jeho koulervoucí výkon v roli Reggieho. Vše ostatní už milionkrát viděno jinde... Nudný příběh odvyprávěn nudně až na pár chvilek jako bitka v hospodě, uvítání ve vězení, dál už si nepamatuji. ()

Hanys_

Hardy fain, vlastně hodně fain. Tím, že má dvojroli, nesleze z plátna a je to jenom dobře. Protože bez něj by zbyla hodně slabá gangsterka. ()

HArna

Nic moc jsem od toho neočekával a jsem příjmně překvapen. Tom Hardy zvládl dvojroli skvěle. Bohužel to sám celý neutáhne. Trochu se ve filmu mihne Bettany, ale je ho velmi málo. S filmem jsem měl zásadní problém v tom, jestli ho mám brát vážně a nebo je to jen prdel. Hardy jako Ron je velmi vtipný. Tedy když se zrovna vyznává ke svoji homosexualitě. Pak má ale místa kdy nevím, jestli ho mám brát vážně. A to je ve filmu mnohokrát, ale i tak jsem se bavil. 70% ()

kukuuuc10

Spokojenost po všech stránkách. Hezky od podlahy a sofistikovaně vloženo do 60. let, ještě s pořádně drsňáckým námětem, bez kterého by se žádná gangsterka neobešla! Tom Hardy opět zaválel, a co musí skalním fanouškům (včetně mě) dělat velkou radost je, že se od něho máme letos i v příštích letech na co těšit!. ()

Eraserhead

Nekonečně dlouze působící film, kterému výrazně chybí Scorseseho dravost nebo Ritchieho coolovost. Takhle to zachraňuje jen dobrý Tom Hardy. ()