Strandmon

Absolutní skvost mezi gangsterkami. Tom Hardy tuhle dvojroli odehrál naprosto luxusně, neskutečně dokázal stejný ksicht ztvárnit dvakrát naprosto jinak a ja si jeho herecké umění vychutnával.133 minut uteklo jak voda a já se skvěle bavil. K filmu se nemusím nějak vyjadřovat, koukněte a posuďte sami. ()

Prochy38

Nemůžu si pomoct, ale co jsem viděl E. Browning v Sucker Punch, kde jí to moc seklo, od té doby se na ni nedá koukat a zde to není výjimkou. Ale to je malá věc. Parádní příběh z britského mafiánského prostředí. T. Hardy exceluje a dokazuje, že dnes patří mezi nejžádanější herce Hollywoodu. ()

Jaro_slav

The Brit Gatsby. Jeden Hardy skvělej. Druhej Hardy dokonalej. Egerton výbornej. Thewlis perfektní. Browningová neskutečně okouzlující. Bezvýhradný nadšení. ()

Sakalm

První písně ze soundtracku jsou moc fájn. Scéna v hospodě - skoro 6 minut bez jediného střihu - je prostě nádherná podívaná! Děj táhne #doubleHardy a vůbec mi nevadí pomalejší tempo celého snímku. Lepší 3 hvězdy. ()

Renfield

Možná by se hodilo k žánrům přidat "romantický"... opravdu je to taková jiná gangsterka, neřekl bych, že přímo špatná, jenom je tam té romantiky poněkud mnoho, navíc na úkor zločinů bratrů Krayových. Filmu by slušelo ubrat několik (desítek) minut a více se zaměřit na "kariéru" obou bratrů. Scénář prostě není tou nejsilnější stránkou Legend zločinu, což mě docela překvapuje, i když vtipy jsou tu více než povedené, to zase ano. Ze všeho nejpovedenější je výkon Toma Hardyho, není pochyb o tom, že táhne celý film. Výborně zvládl zahrát oba bratry, i když u Rona jsem si občas říkal, jestli už to není příliš... zase i díky tomu jde vidět Hardyho výborný výkon, bratři jsou sice téměř stejní, ale přitom tak odlišní. Emily Browning sice taktéž nebyla špatná, ale do filmu mi příliš nesedla, mohla zde mít méně prostoru, což jsem zase u oné romantické linie... ono je to vlastně těžké, když nám vše vypráví... a zase ten scénář. 60% ()

Phorbo

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, jenže už jenom za dvojitý neskutečný výkon Toma Hardyho si zaslouží pět kusů a to bez debat. Hardy mě několikrát přesvědčil, že je dobrý herec, ale že dokáže zahrát tolik postav až tak odlišně (neskutečný přízvuk obou Krayů, No prostě slintal jsem. ()

Nethar

Tom Hardy výborně. Záběry ze zakouřených setmělých pubů výborně. Přišli mi to zajímavější gangsteři než takoví ti taliánští tvrďoši se žvýkačkou, co hrál Al Pacino nebo Robert de Niro. Film jde hlavně po vztazích mezi dvojčaty a po vztahu mezi Reggiem a Frances (kde potěší Emily Browning), nějaké extra gangsterské scény tu vlastně jsou jen výjimečně. ()

mira007

Retro gangsterka, dobře obsazená ( Tom Hardy ukázal, že je opravdu herec opravdovej proto dávám dvě hvězdy ), jenže celé je to takové nemastné neslané linoucí se tak pomalu jako smrad, bezemoční - občas proloženo nějakým hrubším rozbíjením držky, ale jako film přes dvě hodiny mne to teda nebavilo. ()

Marys

Nedá sa odškriepiť skvelý (dvoj)výkon Toma Hardyho. No po príbehovej stránke je to látka, ktorá na mňa nijak extra nezapôsobila. Človek čaká nejaké vyvrcholenie, no film žiadne neposkytuje. Chýbala mi tu určitá gradácia. Možno som ju len nepostrehol, no čakal som ju hmatateľnejšiu. ()

kamigava

Tom Hardy je tady badass. Obzvlášť schizofrenní bratr Ron vstupující do hospody s kladivama působí šíleně. Emily Browning je také pěkná herečka, která bohužel dobře nedopadla. Příběh toho ale moc nenabídnul. Hardy to aspoň celé táhne. 60 %. ()

bohemia_regent

Zpětnou kontrolou zjišťuju, že s hercem Tomem Hardym jsem sice viděl velmi dobré filmy Panenská královna (2005) a Počátek (2010) a slabší film Jeden musí z kola ven (2011), ale zřejmě proto, že mě nijak nezaujal, jsem si ho vůbec nepamatoval. Díky tomu jsem si při sledování Legend zločinu celou dobu říkal, jak se dobře povedlo vybrat dva hodně podobné a zároveň výborné herce do rolí dvojčat Krayových. Když jsem na konci zjistil pravý stav věcí, musel jsem Tomu Hardymu složit poklonu a v duchu mu slíbit, že pro příště si ho už pamatovat budu. Film jako takový je pro mě mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - ale když jsem Bonnie a Clyde (1967) ohodnotil čtyřmi, nemůžu ani tady jinak. ()

Jaroslaf

scénář a režie veskrze průměrná, ale co vyzdvihlo film z balastu byla dvojrole toma Hardyho. jeho schizofrenně homosexuální násilíchtivé dvojče mě opravdu bavilo. odteďka si budu dávat na tohoto hyperherce větší pozor. Jinak Emily Browning vypadala jak po plastice, což diváka Lemony Snicket - Řady nešťastných příhod, patřičně zdeprimuje.....ale byl tu ještě ten mladý pán z Kingsman - tajná služba, bylo to britské a dobré a já prostě....NEMŮŽU JINAK. ()

Bezda202

Přemýšlel jsem i o 1* ale pořád ta první půlka docela šla. Jinak potom je to strašně zdlouhavej nudnej fail. O Hardym radši ani nemluvim. (S odstupem času snižuji na 1*, fakt to bylo hodně špatný :D) ()

jerenymo

Tak bohužel tohle Tomáš Hardy (ani s dvojitou porcí) nemohl utáhnout. Na to, že to měla být gangsterka, tak gangsterských akcí tam bylo hodně málo. Během filmu mi vystála myšlenka co by s tímhle námět, s Hardym v hlavní dvojroli, udělal Guy Ritchii ? To by byla jiná jízda, takhle jsem opravdu čekal jen na konec. ()

Pawlisman

Není příliš co vytknout. O Hardym asi již bylo řečeno vše. Za mě skoro náběh na 5 hvězd, ale něco málo mi tam chybělo. Nevím. Lepší gradace, pointa, něco takového silnějšího. Toto je moc pěkná gangsterka, ale jakoby se stále plíží při zemi a chybí ty hlavní gangsterké akce a nějaké větší intriky. 8,5/10 ()

Illy

Jo jasně, je tam romantický příběh...ale končí jak má :-) . Hardy výborný v obou rovinách a některé scény ("Znáte to jak přijde do baru magor..") fakt kulervoucí. Za mě dobrý. ()

Gore

Je zde určitá podoba s Black Mass. Skvělé herecké obsazení (zde s brilantním Tom Hardym v dvojroli, v Black Mass udával tón neméně skvělý Johnny Depp), pomalé tempo, zajímavý příběh, zakladající se na skutečných antigonistech, téměř absence stříleček, hodně konverzace, ale oběma filmům něco chybělo, co by je povyšovalo na nezapomenutelnou podívanou, takhle to je pouze nadstandardní příběh, převyprávěný standardními způsoby. ()