Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

smetyl

Za mě asi nejpřekvapivější letošní kandidát na Oscara za nejlepší film. Co se týče děje, jde o příběh vyprávěný na poměrně malém prostoru. Označil bych film spíše za malý, o to více se mi zamlouvá jeho originální myšlenka. Na plátně se před nám odehrál příběh o mimozemské civilizaci, která sice přistála na Zemi, ale nedokáže s námi komunikovat. Jediný, kdo může zachránit svět je jedna americká lingvistka. Jenže je nutné, aby spolupracovaly všechny země světa, a to je při současném rozpoložení celkem nesplnitelný úkol. Film tak nejenže vyzývá k jednotě a spolupráci, ale navíc nám na konci nabídne rozuzlení, které bych rozhodně nečekal. Velmi originální a fakt dobře vypointovaný film, ale na toho Oscara je to vážně moc jednohubka. ()

qxkamo

Fantasticka hudba. Silno som tam citil zavan Interstellaru. Na Oskara za film ako taky to sice nebude, ale aspon 2 dalsie ceny ziska. ()

LBsmoke

vypadalo to slibně, udělat scífko o dorozumívání s ejlijénama super, membrána ke komunikaci jako filmové plátno skvělé - trochu nevyužité.. a vlastně celé promarněný potenciál.. jediné, že to mate diváka těma chytrostma-zajímavostma nedovysvětlenýma (nedomyšlenýma) .. takže chápu těch hodně hvězdiček, protože chytře nedává divákům čas-prostor k přemýšlení a neustále ho mate, takže vlastně ste viděli film o emocích víc prázdný jak západ slunce (a na horm.přechod zmatené amy je bolest pohledět) ()

janabel

To sledování kruhů mě chtě nechtě přivedlo do meditativního stavu a posléze do hlubokého spánku. Abych byla spravedlivá, další den jsem to dokoukala, a můj názor je, že je ten film tady dost nadhodnocený. ()

Yardie

Tak toto pro mě bylo velké zklamání. Byl jsem rád, že jsem na to nešel do kina, protože to by mi bylo asi líto těch peněz. Film bych rozdělil na dvě části, v podstatě poloviny. První polovina celkem nuda, normálně jsem u toho usínal. Nebavilo mě to, nevtáhlo mě to, přišlo mi to takové o ničem, některé věci nevysvětlené nebo nějakým způsobem jakoby odfláknuté, zkratkovité. Prostě mě to nedostalo a nebavilo mě to. Divné a nijaké. Druhá polovina ovšem chytla docela grády, začalo to být velmi zajímavé, dostalo to smysl, začalo se něco dít, chytilo to drive a bavil jsem se. Místy jsem byl dokonce napnutý a vzbudilo to mou zvědavost. Kdyby se v podobném duchu odehrávala první polovina filmu, byla by to jiná káva. Tahle prostě nemohu hodnotit lépe. Jako celek za 3*, první polovina 2-3 hvězdy, druhá 3-4 hvězdy. Ale celkově je to prostě film, který už nemusím nikdy vidět. Howgh! ()

suzanne1997

Film mi dal přesně to, co měl. Bavil mě, ne však humorným způsobem. Pokud se na něj díváte, musíte být pozorní v každé minutě, srovnat si myšlenky a vědět, kde a na co děj navazuje, pokud se zajímáte o podrobnější popis a chcete vědět na co se při sledování filmu zaměřit nebo spíše nač upozorňuji a co považuji za důležité, podívejte se do mého deníčku a přečtěte si můj zápis, doufám, že vás neodradí jeho délka. Film se mi líbil, měl hloubku a promyšlený děj, jehož podstata někomu docvakne hned, někomu později, třeba v závěru filmu, tak jako mě, a někomu vůbec, proto mu také někteří dávají méně hvězdiček než je zdrávo. Každopádně doporučuji, nechci tady psát dlouhý komentář, když jsem se rozepsala v deníčku, napíšu jen jedno, stojí zato se na něj podívat. ()

Renfield

Mám vlastně podobné pocity, jako po Šestém smyslu. I u něj jsem byl po prvním zhlédnutí pointou překvapen a teprve při tom druhém jsem si dával dohromady kompletní příběh a byl nadšen z toho, jak je to vlastně všechno "jednoduché". V Příchozím Denis Villeneuve střídá dvě linie, hned v úvodu nás vtáhne do slunečné a snad i zdánlivě pozitivní rodinné, aby velice brzy ukázal tu ve filmu převažující, dokonale chladnou, všestranně seznamovací. Pocitu chladu je zde přizpůsobeno vše... od famózní, občas lehce hororové hudby Jóhanna Jóhannssona, přes krajinu, interiéry a výsledný obraz (v němž převažuje modrá), až po výkony herců... Amy Adams v této linii fandíte, za to v té druhé s ní opravdu soucítíte. Děj po řekl bych rychlém vysvětlení situace směřuje k očekávanému, k příchozím. Právě scéna první cesty k lodi a především výstupu do ní je jednou z nejlepších. Dokonalé souznění obrazu a zvuku, první seznámení s interiérem lodi (jednoduchý, přesto úchvatný) a především s nimi... tady mě rychlí konec opravdu překvapil, i když vše naštěstí vynahrazují ostatní scény vzájemného učení. Očekávané propojení obou linií a naopak zcela nečekaná pointa, která donutí zpětně se zamyslet, dávají filmu zcela jiný rozměr. Z výborného sci-fi je najednou jiný film, film s naprosto jiným vyzněním. Denis Villeneuve jednoduše dokázal to, co jsem už dříve očekával od Zemeckise, či Nolana. Příchozí je nejlepší sci-fi posledních mnoha let a vlastně nejen sci-fi. 90% ()

cesky_hrac

Nezajímavý a nudný film, který si už nikdy nepustím v mém prostém životě na planetě zemi v Sluneční soustavě, která leží v galaxii Mléčná dráha. ()

Nethar

Vlastně je to sci-fi jenom taková pomůcka a je to trochu o něčem jiném. Líbilo. 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all. ()

Oralfabet

Výborné sci-fi ukazující, že i ne zrovna originální koncept příchodu mimozemšťanů na Zem jde podat naprosto unikátním způsobem. 9/10 ()

Emo-haunter

Já nevím proč, ale mě snímek nechal zcela ledově chladným a na rozdíl od podobného Kontaktu, který je o několik stupňů lepší mi tento snímek nepřinesl žádné poselství, emoce ani originalitu. Možná v budoucnu dám ještě šanci a uvědomím si, že jsem byl zatvrzelý a snímek podhodnotil... ()

Strike

Film roku 2015: Sicario. Film roku 2016: Arrival. Jsem hrozně zvědavý na Blade Runnera, protože každý Villeneuv film je o kus lepší, a to na Arrival lze chybu nalézt jen opravdu těžko.Jestli vůbec. Precizní filmařina jak z pohledu obrazového, scénáristického, hereckého (Amy Adams mě poprvé nevadila, navíc zde byla skvělá), která díky skvělé režii neztratila tempo a vyústila v emocionální zážitek. 9,75/10 (ten čtvrtbod dolů je za to, že po příchodu týmu do Pouzdra jsem se chvíli těžko orientoval co je řeč mimozemšťanů a co hudba...) ()

Brejlil

Villeneuve má talent. Obrovský talent. To, jakým způsobem dávkuje informace a jak buduje napětí, je fascinující i fantastické. Dokonce i propojení dramatu celosvětového a osobního zvládl takřka na jedničku. Velmi mu pomáhají herecké výkony. Od Adamsové, Rennera i Whitakera se dočkáme přesných a soustředěných postav. Velmi pomáhá nehudební hudba a zvuky. Ne všechno se mu ale podařilo. Film je emotivnější na začátku než na konci, přestože dilemma, před kterým doktorka stojí, se vyjeví až na konci. Sapirova-Whorfova hypotéza je tu dotažena až za mez čehokoli myslitelného, jen aby se dala vyřešit zápletka. Ale nešť. Je to dobrý film. ()

Dunadan

Arrival rozhodne nie je tým druhom sci-fi, ktoré by disponovalo obrovským rozpočtom, majestátnymi deštrukciami či neprestávajúcou akciou. Nie, veľkoleposť tejto snímky spočíva v niečom celkom inom. Villeneuve má totiž všetko poriadne premyslené, nešliape zbytočne na plyn, z každej jednej sekundy je schopný vyžmýkať úplné maximum a pritom vôbec nenudí. Robí skrátka to, čo ovláda a v čom je na rozdiel od drvivej väčšiny súčasných tvorcov na míle ďaleko. Pracuje s atmosférou. Je až neuveriteľné, s akou ľahkosťou dokáže vybudovať tak realistickú, znepokojivú a zároveň stiesnenú atmosféru, ktorú v závere umocní ešte o čosi viac, len aby diváka totálne rozsekal aj po emočnej stránke. Výborný scenár, veľmi precízna réžia, nádherný audiovizuál a skutočne famózna Amy Adams v hlavnej úlohe. Je skvelé vedieť, že sa v súčasnej hollywoodskej produkcii plnej šablónovitých komiksových adaptácií a prepálených blockbuserov bez štipky srdiečka či hlbšej myšlienky nájdu aj také filmárske talenty ako tento Kanaďan. Zatiaľ film roku. 9,5/10 ()

Mattij

Osobní scifi. Od začátku filmu, ať už chcete být sebepečlivější, nemáte šanci vnímat střípky, které vám režisér předhazuje, abyste na jeho konci v údivu poděkovali za originální zážitek, který podtrhuje výborná hudba a ještě lepší herecký výkon hlavní představitelky. Všechno zde má své místo, takhle chytrý scénář už tady dlouho nebyl a vaše chuť rozebírat detaily toho, co jste viděli viděli, je přímo úměrná s množstvím zkouknutí, které budete potřebovat k tomu, abyste každou nuanci dokázali zařadit na správné místo. Výborná práce! ()

LuccinyFilmy

Uvítala jsem zpracování mimozemské invaze jako osobní příběh bez efektů a dalších vylomenin, které by zaplácaly děravý příběh (to v tomto případě nebylo nutné), ale vadily mi nedovysvětlené logické mezery v ději (SPOILER: Lingvistka vydá knížku o mimozemské řeči, tím pádem by pro ostatní, kteří se řeč buď také naučí nebo se dozví, jak funguje, nemělo být překvapením, proč co se co a jak dělo a co se bude dít). ()

JohnyD

Kvalitný Villeneuve, ako je už zvykom. Film roka asi nie, aj keď konkurencia je zatiaľ tristná. Sicario, ale aj Prisoners radím vyššie. Komorná scifi, ktorá drží pohromade a na konci prekvapí a zomelie vás skôr filozofickými a existenčnými otázkami. 8/10 ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota