Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

sirien

Měl jsem průměrná očekávání, nadprůměrné naděje a napůl sem nevěděl, na co du. Všechna moje očekávání i naděje byly zásadně překonány - tohle je jeden z nejlepších filmů, co sem viděl za posledních pár let a dost možná nejinteligentnější SF co sem vůbec viděl - a snad poprvé chci jít na film do kina znovu. Proč? Protože tenhle film naprosto geniálně propojuje obsah vyprávění, zobrazené prvky a samotnou formu vyprávění a já si chci znovu od začátku užít všechno to, co tam bylo, ale co sem vnímal jen napůl, protože sem nevěděl, jak významné to je. Silná táhnoucí atmosféra, nula hluchých míst, žádný samoúčelný obsah (zejm. akce), scénář, režie, herecké výkony... A jako bonus je super, když do kin konečně přijde super film s (relativně) původním námětem, který nepředchází marketingový hype tvořený milionama dolarů v propagaci. Jako bonus film pracuje na několika rovinách (setkání s mimozemšťany, zobrazení toho, jak na to lidstvo reaguje, osobní příběh hlavní hrdinky atd.) a ty jsou funkčně propojené (nejsou tam jen tak pro efekt ale ovlivňují hlavní děj) PS - zahlédl jsem tu, že konec filmu obsahuje příběhově "paradox". Na pohled možná - když se nad tím člověk zamyslí, tak ve skutečnosti vůbec (což píšu jako člověk, co je na paradoxy tohodle typu naprosto alergickej). ()

jasanka odpad!

Tento komentář obsahuje spoilery, ale vlastně je to úplně jedno, protože celý film byl absolutně o ničem. První polovinu jsem pořád čekala, až se něco začne dít. Ale kromě "strašidelné" agresivní hudby se nedělo prostě NIC. Druhá polovina už teda něco málo přinesla, ale CO to bylo, se dá těžko říct. Můj celkový dojem z filmu = přiletěli mimozemšťani, řekli jedné průměrné ženské, že vidí budoucnost, a zase odletěli domů. Navíc jsem částečně z oboru, a možná i proto mě Louise tak vytáčela (společně se všemi dalšími postavami). Absolutně zbytečný a nesmyslný film. ()

chelsea17

Film, který přichází s trochou něčeho nového. Pro mě vše začalo Gravitací, pokračovalo Interstellarem a Příchozí to zakončili. Přesná trilogie filmů s vesmírným příběhem v jakékoliv formě. Nehoda, vnímání času a prostoru, a důkaz mimozemského života. Vše co jsem někdy potřeboval vidět, o čem jsem kdy snil a nedokázal se spokojit s články, knížkami a vším okolo mi předala tahle trojice. Jak můžeme vnímat jiný život ? Něco tak odlišného a naprosto neprozkoumaného, těžko odhadnutelného. Tvůrci předvedli úžasnou práci, protože možnosti jsou nekonečné a je to svým způsobem hrozně krásný. Někdy mi to ta jednoduchost světa až kazila ... armáda, možný útok ... ale my jsme zřejmě takoví. Pro mě je to hrozné zklamání, jelikož tímto způsobem by vše možná i dopadlo. Setkání, které sice může mít jakoukoli podobu a úmysl a naším strachem z neznámého ho vyprovokujeme k něčemu, čeho by třeba nebyl ani schopen. Hudba od Jóhann Jóhannssona byla slušná a pro mě ideální. Nelze opomenout ale Maxe Richtera a jeho krásnou skladbu On the nature of daylight, která provázela začátek a tak snový konec filmu. Denis Villeneuve umí a je vidět, že je na obzoru další špičkový režisér. Počet hodnocení: 4 599 ()

ashtangi

Výborný film. Inteligentní sci-fi, kterou asi průměrný divák, který čeká něco ve stylu Dne Nezávislosti,jehož slova po skončení filmu v kině byla: "To byla sra*ka.", neocení. Jsem tedy víc než mile překvapen, jak dobré hodnocení film zatím má (86%). Villeneuve si už dřív nastavil laťku hodně vysoko a s každým filmem jde výš a výš. ()

drozdy1

Chcete vidět film, který je inteligentní, krásný, skvěle zahraný a skoro dokonalý. Voala tak tady ho máte !!! Hodnocení:87%. ()

tomo41

"If you could see your whole life laid out in front of you, would you change things?" Na hodnotenie som ešte priveľmi dosekaný. Chce to ďalšiu projekciu. ()

warrenur

Paradne sci-fi s mimoriadne podmanivou atmosferou, uzasnou Amy a hlavne jedinecnym pohladom na komunikaciu s pripadnymi "priselcami". Ten zaver ma az tak nedostal, avsak myslienky z buducna/ci minulosti boli mimoriadne citovo podfarbene a davali filmu dalsi rozmer. Pocul som aj nazory, ze sa film vliekol. Mne vsak sadol. Odporucam. Jednu hviezdu za nadsenie, "azijska" linka mocnosti pre mna nebola az tak atraktivna. ()

melloun

Hutná atmosféra dokreslena až mrazivou hudbou, kdy je napětí vyšroubováno opravdu hodně vysoko. Zápletka je odhalována velmi nenásilnou a plynulou formou, takže když se na konci prozradí pointa, všechno do sebe zapadne jak má bez sebemenšího klopýtnutí.Takhle zamotanou hlavu už jsem dlouho dobu neměl a je to doopravdy nevšední zážitek. ()

Matli

Veliké očekávání a stejně takové zklamání. Já vím, že to má asi hlubokou myšlenku, která člověku jakžtakž dojde po pár hodinách od shlédnutí, ale to přeci není na nějaké veliké uznání, i když do toho jsou zamíchaný mimozemšťani, nebo je to spíše na škodu? Začátek vypadal slušně, uprostřed jsem se snažil neusnout a konec jsem se snažil spojit se začátkem abych alespoň trošku měl ten pocit, že koukám na film u kterého se musí přemýšlet. Suma sumárum: sci-fi bez sci-fi 53% ()

Erinien

Hmmm... bylo to neuvěřitelně sci-fi a zároveň komorní. Závěrečné odhalení jsem sice odhalila už v půlce filmu ale to mi nevadilo. Bylo to výborné, až na tu hudbu, z té bych se podřezala. Neřikám, že byla špatná, ale byla nervy drásající. ()

ProfesorJJ

Další film o tom, co by se stalo kdyby tu přiletěli ti, kteří podle panvičkařů neexistují. Mé oblíbené téma, které si vzal do parády Villevenue a místo krimi se tentokrát pustil do sci-fi a rozhodně nepolevil na kvalitě. Jeho režie je zde znát a to je jenom dobře. Skvělé hrající Amy Adams a Jeremy Renner které doplňuje charismatický Forest Whitaker. Nádherná hudba a opět skvělá kamera! Skvělý kino zážitek a na další počin tohohle režiséra se rozhodne počkám, po Zmizení, nepříteli a Sicariu mu přibyl další skvělý kousek do portfolia. Skvělé filmy na tohle mimozemské téma : Znamení, Svět podle Prota ()

xargos

Příchozí je film, který snese srovnání s jakýmkoliv filmem žánru sci-fi a drtivou většinu jich strčí do kapsy bez mrknutí oka. Arrival není pro každého, ale je vidět, že u většiny čsfd populace to vyhrál a má (k 25.1.2017) velmi slušných 83%. Dějová linie - SPOJLER! - probíhá v časových rovinách, kterým si netroufám přidat jejich počet. Protože teprve v průběhu děje se ukazuje, že vnímání času nemusí být lineární pro jiné bytosti. Navíc nejde jen o vnímání jako takové, ale o přímé "žití v čase", kdy se lehce prolíná současnost s minulostí a budoucností. Největší překvapení? Například rozhovor s čínským generálem v "reálném budoucím" čase, kdy generál hlavní hrdince říká, co dobrého způsobilo její zavolání. Ona si v tu chvíli vůbec neuvědomuje, že by něco takového udělala. Ale ve své časové ose si uvědomí, že mu musí zavolat a tak ovlivnit celou budoucnost... Další překvapení: mimozemšťané jako by mimoděk sdělují, že lidstvo učí, aby bylo schopno je samotné za 3000 let zachránit. Do třetice: když už to vojáci vzdávají a chystají zbraně, rozebírají sítě, tak hlavní hrdinka sedí u počítače a snaží se posledním "kruhům" přijít na kloub a tu má vhled do budoucnosti, kdy už vydala knihu o univerzálním jazyku a odlistuje si pár stránek, aby pochopila to "současné" sdělení, kdy se zdá, že vše skončí katastrofou.... Takové příběhy u mne nekončí jejich shlédnutím. Tím naopak začíná snaha proniknout do jejich hloubky a zamýšlet se nad tím, kde končí realita a kde začíná sci-fi. Protože nic není nemožné, je jen stupněm pravděpodobnosti... :) ()

Richie24

Wow! Tak až Denis Villeneuve mi dokázal nabídnout onu ohromující emocionální nálož, kterou jsem tak žalostně postrádal u Interstellaru. Děkuji! Ano, i Arrival má své mouchy (zejména ne zcela logické prokládání obou dějových linií), ale tohle je prostě zážitek. Husí kůže po většinu filmu. Emoce až na dřeň. Lidství v celé své nahotě. Poselství. Odzbrojující výkon Amy Adams, fantastická hudba. I přes ty mušky - jasných 5 *****. ()

johnymdoe

Někdy je zbytečné psát hodnocení. Zkusím to. 3 herci co neslezou z placu a hrají chytlavě, citlivě, živočišně, přesně. Skvělý chytrý příběh, ač ze začátku nenápadný a vlastně až dokonale jednoduchý. Krásná hudba a to především ke konci. A pobrečel jsem si a říkám narovinu, že se nestydím. Neříkám, že je to druhý Interstellar, ale na to jak dlouho jsem se na to těšil a bál se, že to tak bude stát za "prd", tak jsem nadšený prakticky stejně. 90% jen díky tomu, že jsem si to "bejk" srovnal. ()

Silencia90

Filmu ubírá hlavně to, jak je vleklý, přičemž se tam během celých skoro dvou hodin téměř nic nestane. Myšlenka zajímavá, ale nic, co bych musela vidět znova. 3,5* ()

Mackoun

Nevim, v čem je problém (asi ve mě), ale postupem času se dostávám do fáze, že mě snad žádný sci-fi nenadchne tak, jak bych si přál. Po zklámání ze snímku Interstellar jsem od Arrival díky všem těm senza ohlasům očekával konečnou slast, ale ani tentokrát se nedostavila. Z některých scén sice člověk vrní blahem, ale pak ho zpraží závěrečné titulky právě ve chvíli, kdy by čekal nástup toho nejlepšího, na co celou dobu u těch slastně namlsávajících scén ve "skořápce" marně čekal. Snad za 3000 let... :)) ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota