Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

JollyJOKER

A máme tu jeden zásadní otvírák. Na naší planetě, v naší zemi, ve vašem městě i ve vaší rodině, by mohlo býti mnohé jinak. A bude jednoho dne jinak. Směřování do budoucnosti je totéž, co směřování do vyššího vývojového stadia, které tady už kdysi bylo. Koho z vás film pustí do sebe, kdo si dovolí jej připustit k sobě, bude během půldruhé hodiny obdarován tak, jak se sluší na tuto dobu přechodu. ()

Gabi_Aredhel

Myslenka filmu skvela, ale zpracovani o neco horsi. Film se 'ozbehl' nekolika smery a nasledne uz nemozne dej sjednotit.. Donuti premyslet, ale castmi je fakt sileny a chce to shovivavost ()

Sroty15

Těžké popsat tenhle film. Na jednu stranu komedie, na druhou drama. Přicestování na zemi nebylo moc krásné pro Milu. Žádná zeleň jen něco šedého všude kolem. ()

TylerD.

Neagresivní kritika velmi dobře, a občas dost vtipně, otevírá oči. Vše ostatní píše v recenzi uživatel Skejpr. 85 % ()

Sejkorka

Rozporuplný film, jak napovídá hodnocení, z kouta do kouta, 5* - odpad - 5* - odpad. Je tu pár dobrých fórů (vystoupení filharmonie, fotbalový zápas, vždy pod vlivem kouzla (odpojení mimozemšťany). Ale to strkání palců do ucha s nohama v lavoru, proměny pozemšťanů z hulváta na objímače stromů.... Děti země asi plesají, zelená planeta má budoucnost. Jedno z mála pozitiv je 20letá Marion Cotillard, ()

thedasenka16

Tento film je skvělou satirou dnešní společnosti v podání  mimozemšťanky Mily. Donutí Vás to zamyslet se nad věcmi, které jsou pro nás všední a samozřejmé. Je to tak trochu netradiční reflekce naší každodenní reality. Není to film, který bych si pustila vícekrát, ale určitě je to ten film, nad kterým budete ještě nějakou dobu přemýšlet. ()

Hugho

Treba si priznať, že na rozdiel napríklad od Návštevníkov, to nie je ani skutočná komédia, ani Sci-fi - skôr to je eko-socio alegória vyslovene typu J.J. Rousseau (to nie je režisér, ale predrevolučný francúzsky filozof). Najväčšie emócie vo filme paradoxne vidíme v 1:20 minúte, kde sú vložené reálne zábery ultras PSG. Dej však často skĺzava do pozitívnej propagandy naivného razenia, kde však poteší neprítomnosť Gréty. :-)               Po zamyslení sa nad skutočným posolstvom filmu sa už nedivím, že film je nepovolený - oi ide totiž aj o anarchistický manifest s NAPROSTO  nereálnymi ideami, ktoré môžu slabšie vybavených jedincov (a že ich je čoraz viac) zvádzať k realizácii, ktorá nemôže skončiť inak ako hromadou mŕtvol!        Hviezda navrch za mladú Mášu (M. Cotillard)! ()