Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

Honzeechec

Opravdu hodně hloupoučká a naivní podívaná ale... Je to jako sledovat mentálně postižený dítě co dostane dáreček: čirá radost, která s okolní realitou nemá vůbec nic společnýho, o to je ale upřímnější. Že byl tenhle film někdy opravdu zakázanej nevěřím! Pravda bude spíš v tom, že je tak blbej, že to nikdo nechtěl vysílat. ()

Khalia

Film, co není pro každého, jak již napovídá zdejší kontrastní hodnocení. Pro mě naprosto originální a geniální pecka, díky které mám pocit, že svět opravdu není tak v pořádku, jak se většina lidí tváří. Božské dílo, kde jsou brány krize naší společnosti s lehkostí, ladností a humorem :) ()

mira.l odpad!

Mon dieu...tak tohle byl teda kvalitny procedur.... do prdele, co musí člověk sníst/vypít/vykouřit, aby tomuhle dal tři a víc hvězdiček?? To měla být agitka nějakých ekoaktivistů/hippíků/vyznavačů přírodního stylu života na téma, jak je ten svět zkaženej?? ()

Dubron

Soudobý hipster by snímek definoval asi jako Ekofašistický buržoazní škvár. Já bych tiše přitakal a dal si loka z mého club-maté. ()

ZnalecH

Poslední dobou jsem změnil žánr a koukám se stále na nějaké "jiné" filmy. Tento film je specifický dobrou náladou. Všichni se usmívají, hrají si a to se mi na tom líbilo. ()

markotter

Zajímavá ekologická agitka, která nás nabádá rozverným způsobem starat se víc o přírodu, zbytečně neplýtvat a vůbec přestat žít ten příšerně hektický život, co tady na matičce Zemi vedeme. Bylo to chvílemi až moc naivní, ale proč ne. Hráli tam moji oblíbení herci a to filmu taky pomohlo. EU jen dokazuje, jak je staromódní a zkostnatělá, když jí takovýhle film popudí, že ho musí zakazovat. Ať jdou do prdele :-) ()

Monggol

Chápem o čo tvorcom išlo, ale uchopili to úplne blbo. Každý, kto je odpojení od systému a náleží k vyššej rase sa správa ako dement a aj sa tak tvári. A úroveň vývoja tamtej planéty sme už dosiahli pred prvotnopospolnou spoločnosťou. Jasne, až na telepatiu a cestovanie v bubline. A inak ten život či denný režim, čo tam popisovali, majú aj opice ... skoro na chlp presne ... okrem tej vesmírnej matematiky. Takže až budeme všetci na vysokej úrovni vedomia budeme nielen vyzerať ako otrhaní hipisáci ale aj tak spávať, jesť a piť. Pár myšlienok by sa tam našlo, ale keď už sa to blížilo k niečomu hodnotnému, čo sa dalo ďalej rozviesť aby sa vykreslilo absurdné lipnutie na nezmysloch (vysvetlenie k rúžu na pery) tak to uťali a prešlo sa k niečomu "komickému". Záver: Neskutočne eko-naivné. Jednu hviezdu dám za to, čo autori chceli povedať, ale sa im to nepodarilo. ()

kyrtab

(s titulky na youtube aka "Nádherná zelená") Zajímavou chvilku si zde najde věřím každý. Minimálně v humorné lince, třeba pár minut s orchestrem pobaví. Jinak film k ničemu nenutí, závěry si dělejte sami ve své mysli. Dílko je jen další nápovědou pro ty, kteří už jsou schopni ji vnímat. Je-li někdo po shlédnutí nechápající či snad i hrdý, že mu film nic neřekl, nic se (u vás zatím) neděje. ()

Fafyna

Celkem dobrej nápad, chvílema mě to fakt donutilo zamyslet se nad chováním lidstva k přírodě a nad způsobem, jakým spolu lidi komunikujou. Nicméně, takovejch momentů nebylo příliš. Mnohem víc tam bylo momentů, kdy film působil jako parodie, bohužel mi to dost připomínalo Rrr, film, ke kterýmu mám fakt averzi. Takže pokus dobrej, ale chtělo by to trošku přesvědčivěji. ()

kenileja

Docela zvláštní styl humoru. Utahuje si z člověka jako takového a svým způsobem nás úsměvnou formou nutí přemýšlet. Jednoduše vymyšlené, přesto zábavné. ()

Leksland

Film nám měl asi něco říci. Něco asi jako pojďme udělejme si to tady krásný. Auta zbytečnost, domy na co? Mezilidské vztahy na bodu mrazu..Ale není to spíš jen to, že lidi budou vždycky nespokojení? Film spíš přijde jen pojďme as zbavme se své vlastní zodpovědnosti.. ()

Slapi15

Ve snímku je cítit určitá propaganda zeleného života, ale není to nijak extra vyhrocené. Naopak spousta skvělých narážek na naši průmyslovou a hedonistickou společnost. Skvělá oddychovka s možností se trošku zamyslet nad naším směřováním, jestli třeba aspoň lehce neuhnout. Ale ze mě nikdy (dobrovolně) vegetarián nebude:-) ()

frxXx

Aká sekta to točila? Určite sa dá žiť lepším a plnohodnotnejším spôsobom ako žijeme no tento film to podľa mňa netrafil... ()

monikka87

Súhlasím s tým, že ľudský rod ide proti prírode a pokiaľ sa nespamätáme, tak to nedobre skončí, no tento film prepískli... nedá sa povedať, že by mi niečo dal. ()