Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

troxor

Jak bych to tak napsal... No je to blbost, no. Vtípky jsou do hajzlu, protože jsou všechny ve stylu: "Santa řek Fuck!" "Santa má rád anál!" apod. A to nefunguje. Billy Bob Thornton mi tak světaborný nepřišel, i když chápu, že člověk se moc herecky neuplatní, pokud stojí scénář za prd. Ale i tak by to byl dobrý film o životě jednoho vagabunda. Ale pak přijde něco, co dorazí všechno, co zatím za něco stálo. Morálka! Od toho, co se objeví ten špekoun, není už film k ničemu! Coenovi mohli radši spláchnout ty prachy do záchoda... ()

P.J.2

Pořádná černá komedie....Když jsem tenlhe film viděl poprvé tak jsem se vůbec nezasmál ale hlavně mi ten film přišel strašně trapnej...až po druhým zkouknutí jsem pochopil že ten film si na nic nehraje a řezal jsem se po celou dobu, Billy Bob Thornton je prostě vynikající....(Auto Fragelstick, MĚ JE U PRDELE CO CHCEŠ, DOSTANEŠ LEDA TAK HOVNO, PLIVAT NA LIDI).......MARKUSI SUNDEJ ZE MĚ TOHO SRÁČE NEŽ MĚ POCHČIJE..... Tak tyhle 2 věty vynesly 5 hvězdiček.. ()

Radek.SCH

Konečně někdo, kdo se nebál udělat z otravného Santy Clause otravného pijana. I když to byla celkem blbost, tak musím ocenit snahu, udělat ten film trochu jinak, ale to co bylo ze začátku výborné (naprosté pohrdání vánočními svátky) se ke konci dostalo do stejných kolejí jako filmy, které parodoval. ()

mala_kea

Aj, Billy Bob Thornton se s rolí vypořádal fantasticky, ale nic jiného mu nezbylo, protože scénář byl opravdu děsný. Neustále samé "vole" a jiné a horší slova. Neříkám, že mi to vadí, leč přece jen se scénárista mohl trochu klidnit. Každopádně správně úchylná komedie ()

DannyBoon

Příšernej fuck českej holy shit distribuční mother fuckin' název mi spolehlivě vynahradí Billy Bob útočící na figurínu oslíka. ()

burton

Ha ha, tak to je mazec, takže kdo máte rád romantické vánoce, raději si tohle vůbec nepouštějte. Dostala jsem tenhle film od svých dětí pod stromeček. Přesně to jsem potřebovala. Báječná vzpruha po předvánočním maratonu. Díky :D. ()

SidneyP

Děj totálně o ničem. Lauren má zde asi tak pětiminutovou roli a vůbec to k ní nesedí. Pobavil snad jen malej špekounek, kterého jsem ale spíše víc litoval. No tak teda už nikdy. 45%. ()

MickeyStuma

Snímek rozhodně není vhodný pro diváky beroucí vánoční svátky pohodově a plné radosti. Hlavní postavou jsou dva vykradači trezorů a bank, kteří jdou na to v době vánoc fikaně. Jejich chování a vyjadřování je typické pro lidi z ulice. Na vánoce hodně silný kalibr. Ale když se objeví kluk, který je šikanován pro svoji tloušťku a s fantazií a naivitou sobě vlastní, události byť pomaloučku naberou jiný směr. No jo, ale dokáže mít zloděj, opilec a v podstatě i povaleč plného zlosti a nenávisti také srdce a pochopení k dětské duši? Příběh znechutí a zmoralizuje zároveň. Vánoce mají svoji podstatu a ta má platit pro každého. Billy Bob Thornton byl pro roli dobrou volbou. Snímek je klenotem vánočního černého humoru ať se to někomu líbí nebo ne. ()

Rathalos

Na jednej strane to ma zopar vtipnych hlasok,ktore ma rozosmiali,no na druhej strane v tomto vianocnom obdobi takyto vulgarny styl,neviem,nejde mi to velmi dokopy,pre mna priemerna komedia...:-) ()

plagjoklas

Jeden z mála fakt dobrých vianočných filmov. Mal som možnosť vidieť Unrated verziu a musím povedať že je to nárez! Billy bob Thorton ako večne ožratý looser, ktorý si to permanentne rozdáva raz s peknými kočkami a raz zo ženami XXL. Príbeh je to bombový a ani fuck machinegun nevadil. Vôbec tu vulgarizmi neboli použité na silu a sadli tu ako riť na šerbel. Terry Zwigoff zvládol réžiu na jednotku a scéna s rabovania obchoďáku mi v pamäti zostane velmi dlho. No film nie je dokonalý. Herci hrajú veľmi dobre no niečo mi tam na plný počet chýba. Asi to je samotný hlavný hrdina. jednoducho nedokážem sa úplne stotožniť s niekým kto je furt nachlastaný a deckám v kuse nadáva. Je to ale zábava tak také fakt lepšie 4* ()

Cruchot

Zajímavě pojatá krimikomedie, která se výborně rozjíždí, ale pak postupně tak nějak vyšumí. Billy Bob Thornton je naprosto vynikající a téměř co slovo to perla. Jedna hláška lepší než druhá. Zbytek hereckého ansámblu je více méně kompars. Humor místy hodně drsný, což mi vůbec nevadí a hodně gagů je výborných, ale postupně začínají být na jedno brdo. Příběh začíná ve druhé půli váznout a závěr je skoro jak z jiného filmu. Z poněkud ujeté komedie přehodili autoři výhybku podle mě ne příliš šťastně. Po brilantním začátku jsem čekal trochu víc. ()

bolf!k

u vetsiny rozhovoru mezi thortonem a spekounem sem se neuveritelne bavil, at uz to byla drevena vokurka nebo jak muzou spat soby vedle opravny sani kdyz tam delaj stranej ramus....ja se u toho vyborne bavil a ten konec sem nejak vydejchal .) ()

Miki68

Mě se to líbilo. I když námět je v podstatě nechutný, scénky jsou předvídatelné filmařina je skoro nijaká a bez Billyho Thortona by film nestál za nic. A není to jen tím, že mám taky rád "nadměrnou velikost". Třeba je to už znechucením Vánocema, kdo ví? ()

pravo

Mám rád netradične filmy, ale toto ma akosi minulo. Jedna opakujúca sa myšlienka –Santa je skazený- ma akosi neuchvátila. Opäť ako u filmu Big Lebowski som sa ja poväčšine nebavil a ostatní boli blahom celí bez seba. Neviem čím to je, ale pripadalo mi to veľmi jednoduché a ani postava nekonvenčne sa správajúceho Billy Bob Thorntona, ma zabávala asi len päť minút. A klincom do rakvy v mojom prípade bol presladený záver s jednou “mŕtvolou “. Podľa mňa priemerná komédia ťažiaca z výsmechu Vianoc a prezentácie arogantného alkoholika. ()

Jeand´Boa

Asi jsem Santa...nebo úchyl?...mi se to totiž líbilo... zvláštní, vulgární humor... skoro až pro otrlé...ale rozhodně ne urážející, jak tomu mnohdy u vulgárního humoru ve filmu je... Zde ne...ačkoliv pro normální měřítko je to příliš, pro měřítko vulgarity je to pojaté krásně... ()

mildaaa

Tento Santa mluví sprostě, krade, nemá rád děcka, chlastá, často se pak pochčije a rád šuká tlustý ženský. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)