Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Filatov

B.B. Thorntona moc nemusím, ale uznávám, že zvrhlýho Santu si dal dost dobře. Santa opilec, Santa kuřák, ale stejně se mi líbil nejvíc Santa nadrženec a půvabná nadržená Lauren Graham se slabostí pro santovský čepice :-D. Některý jeho hlášky byly dost dobře načasovaný a člověk se pobavil, ale podle mýho to nejvíc dávalo to malý dítě, který hlásilo taky tak neskutečně dětským přiblblým způsobem, že Thorntona někdy strčilo do kapsy. Škoda toho nechutnýho "humoru" v některých situacích, ale propadák to není :-) ()

gizi

Tato komedie sedne opravdu jen určitým lidem, já mezi ně nepatřím. Je to dost nechutné a ani ne moc vtipné. Pro mě tedy nejlepší výkon podal přihlouplý tlustý kluk, jeho hláška Tak jo! prostě byla perfektní. Díky tomu dávám 55%, 30.3.12. ()

Pythonator

Zaručeně nejlepší vánoční film, který pro mě zůstane už navždy vánoční tradicí. Sice to není vůbec pro děti, ale běžte do prdele s pohádkama. Tohle je krutá realita ze života jednoho ztroskotance. Částečně je to i o jeho nápravě, takže to splňuje poslání Vánoc. Scénář je perfektní a Billy Bob Thornton tu exceluje v jedné ze svých nejlepších rolí (minimálně nejkomičtějších). Pro fanoušky Lorelai Gilmorové je zde vidět tato milá slečna jak píchá Santu. ,,Píchej, Santo! Píchej, Santo! Píchej, Santo!'' ()

jdosek

Film, který sice není perfektní, ale rozhodně lepší, než jeho český název. Ten asi vymyslel stejný debil, který zplodil název "Prci, prci, prcičky". ()

mine.slayer

Víte sem tak rád, že se stále najde něco co ze mě udělá uplného kreténa a pohřbí moje narůstající ego. Vyhýbal jsme se a pohrdal tímhle snímkem od doby co vznikl. Důvod? Nebo spíše důvody? První Billy Bob Thornton, druhý tématika Santa Clause, tuhle propagandu nesnáším stejně jako hlavní hrdina. Ale život je paradox a právě důvody, co mě odrazovali, byly nakonec tím co z tohohle filmu pro mě udělali jednu z nejlepších komedií s kriminální zápletkou vůbec. Miluji tragikomedičnost, kterou je tahle podívaná plná!!! ()

Zaba

Mám divný vkus a ne každá komedie mě chytne, ale toto!! Krásně zesměšněnej amarickej kult Santa Clause. Jsem ráda, že toto vzniklo a pouštím si to každé Vánoce. Billy Bob Thornton krásně vystihl alkáče. Prostě rád píchá, chlastá a chčije na veřejnosti. A ještě si na toho ožralu dávají rodiče fotit děti na památku :D ha ha ha Marry Christmas ()

datel13

Tento film je fajn a docela osvěžující změnou proti zavedeným pořádkům, jen by se na něj neměli koukat ti, kterým už přisprostlí antihrdinové lezou krkem. Hlavní postava je fakt hnusák nejtěžšího kalibru a ostatní postavy většinou nejsou o moc lepší. O to víc baví sledovat, jestli protagonista „změkne“ a film dojde k něčemu jako happy end. Vůbec nesouhlasím s názorem, že film během svých 90 minut ztrácí dech. Naopak - šlape jako hodinky a neokoukaný režisér této „coenovky“ je mnohem lepší než vesměs trapní bratři Coenové. ()

Moredogs

Ked som toto pozeral musel som sa skoro stale smiat. Pesimisticka nalada vo filme a skvele sceny ma dostali zasluži si 4. ()

P@\/EL

Netradičně pojatá vánoční komedie o Santovi, který se značně vyniká představám o správném Santovi. Billy Bob Thornton zde hraje ožralu, jenž rád šuká, pochcává se, mluví sprostě, chová se cynicky a vyžívá se v brutálním sarkasmu. ano, přesně tato směs černého, úchylného a ironického humoru se mi zkrátka líbila a skvěle jsem se bavil. Škoda jen, že film nemá trochu propracovanější příběh a rozuzlení. ()

Mark1983

Nic extra,samozřejmě. Ale také to není úplně k zahození. Je to taková komedie o chlápkovi v převleku Santa Clause,co mluví jak dlaždič a vykrádá obchody,a abych nezapoměl,je to úchylák. Nic víc a nic míň. ()

pivson22

Štástný a Zas*aný Vánoce. Tenhle film je taková moje srdcovka. Na Vánoce se na tento film každoročně a rád podívám, abych si odpočinul od přeslazených vánočních dojáků a komedií. A i když je na konci trochu srdceryvná čast, kdy by mohla člověku i ukápnout slza, tak to santův proslov zase hodí do starých kolejí. Jo tenhle film na vánoce nejde vynechat a rád se u této velice sprosté komedie pobavím. ()

dynamyt1

Mám ráda černý humor a suché fóry... ale tenhle film přivodí leda tak suchost a pálení očí z toho, jak se člověk zoufale snaží zachytit alespoň kapku oné vtipnosti, o které kdekdo mluví a píše. Ožralý, hnusný chlap a usoplené, tlusté dítě v kombinaci s vánoční hudbou je opravdu smrtící kombinace a myslím si, že se autorům nepovedlo scénář ukočírovat tak, aby to bylo zábavné. Úchylné a fekální fóry prostě nestačí. Jedna hvězdička za odvahu natočit vánoční bizarnost a obohatit tak filmové klišé romantických vánoc. ()

as-minor

Absurdná komédia plná nekalých fórikov, ktorým dodáva šmrnc hlavná postava prezentovaná vynikajúcim Thorntonom. Je pravdou, že ku koncu sa vytrácalo kúzlo nekonvenčnej vianočnej komédie a prešlo to do bodu, kedy sa viac hralo na city, ale o tom asi vianočné filmy sú, no i tak musím povedať, že som sa celkom dobre bavil a užíval som si to. Najmä vďaka hláškam a podarenému hereckému koncertu Billyho Boba Thorntona, ktorý ku svojej postave pasoval ako „riť na šerbeľ“. Za mňa štyri hviezdy. ()

BaT_M

No upřímně jsem čekal, že to bude pecka, ale jaksi to nedopadlo. Normálně mám rád tenhle styl komedií a taky, když je hlavní charakter věčně na mrdky, ale tady toho asi bylo v některejch částech až moc. Hlavní problém je ten, že se ty scény/zápletky stále opakují. Santa je na mrdky, následně se pochčije a následující den se děje doslova skoro to samý. Jak kdyby už ten film neměl čím překvapit. A po pár takových scénách už to ani není moc vtipný, spíš trochu smutný a hlavně ubohý. Jinak je to vskutku průměrná komedie, která i přes tyhle problémy dokáže zabavit a na konci samozřejmě končí happyendem. Tři hvězdy si to zaslouží, ale že bych měl touhu vidět pokračování, to se říct úplně nedá no. 60%. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)