Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Legas

Ach ten český název! Kdybych neviděl Přízračný svět a nezjistil jsi, kdo ho natočil, tak bych Bad Santu snad v životě neviděl. Byla by to chyba, protože bych se připravil o skvělou porci zábavy. Bad Santa je oproti Přízračnému světu více vtipný, ale méně vážný. Zdařilý slepenec gagů na téma fuckujícího, šoustajícího a chlastajícího Santy se snaží o jakousi vážnou tvář, mravní poučení apod. V téhle rovině se mu ale příliš nedaří, protože přeci jenom jde v prvním plánu o čistou komedii. Hlavně závěr už je tak trochu mimo rámec. ()

Jordan

NAJLEPŠÍ vianočný film - odporúčam všetkým, ktorý sa chcú pri komédii naozaj zasmiať!!! Pán herec BBT to v plejáde skvelých fórov a gagov majstrovsky spísaných v podarenom ba priam vynikajúcom scenári plnom prazvláštnych charakterov a bizarných scénok roztáča so svojím červeným oblečkom naozaj naplno. Naozaj brutálne čierna a sarkastická a pritom prvotriedna komédia o "vianociach" naopak bez štipky sentimentu a presladeného amerického ducha sviatkov. Vidno, že za týmto filmom stoja ako výkonní producenti jedni z najlepších filmárov súčasnej americkej scény - bratia Coenovci. Rozhodne stojí za zhliadnutie ()

Anderton

Bad Santa nie je ani zďaleka taká blbosť, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Nie je to ale ani žiadny nový komediálny kult, ako by sa zdalo na druhý pohľad. Niekoľko výborných fórov, vhodne obsadený Billy Bob, sexy Grahamka, ktorá si to rada rozdáva zo Santami a predvídateľný scenár s "morálnym" posolstvom, ktoré nijak zvlášť neruší. Poznám ľudí, ktorí boli z filmu znudení a zhnusení. ()

Kothy

Srandovní film o Santovi, který se nechová úplně tak, jak by měl. Billy Bob Thornton ho hraje docela dobře. :) ()

swamp

Thorntona i Graham zkrátka můžu, takže když se setkali v téhle netradičně záporňácké komedii, já se bavil. :) ()

meave

Je možné, že aj ja som úchyl, lebo Billy bol napriek všetkému sexi. Preto tú jednu hviezdičku naviac. Inak absulútne súhlasím s Rex Mundi. Dokonca musím doložiť, že trafila aj synovcov. Chalanom sa to skutočne páčilo a náramne sa bavili. A musím dodať, že to videli iba vďaka tomu, že si to pozreli skôr ako ja - inak by som im to bola zabavila. A hlavný dôvod? Skutočne neskutočná permanencia sprostých slov. Rozhodne nič pre deti. ()

Slartibarkfast

Dost krutá komedie o vánočním dobrodružství dvou neobyčejných lupičů. Každý rok se nechají zaměstnat v nějakém hypermarketu a pak jej vybrakují. Billy Bob je hlavní postava, která tahá film z průměrnosti, a ač je zdejší fekální humor značně ujetý a nevybíravý, do trapnosti nesklouzne. Bohužel se však dost často opakují stejné výjevy s ožralým Santou, takže skvělý start a sprint na rovince přejde v mátožné čekání ve frontě na poště a diváka film začne jemně kolébat. Samozřejmě, že celkově je to opravdu dobrá komedie, u které se mnohý nasměje. I já se na ni rád dívám každé vánoce, abych si připomněl, co je to za zasrané marketingem prošpikované rádoby svátky. Do pěti hvězd ale chloupek chybí, tedy krásných 85% ()

Slarque

Billy Bob Thornton jako santusácký Santa je opravdu dokonalý a společné scény s klukem či trpasličím komplicem jsou dokonalé a opatřené skvělými dialogy. Ostatní postavy jsou vedle nich nevýrazné (včetně ségry paní Clausový), ale vzhledem k tomu, že Thornton téměř nesleze z plátna, to ani nevadí. Jeho mluvu titulky sice poněkud umravnily, ale nemusíte umět až tolik anglicky, abyste pochopili, jak vypadá valná část jeho slovní zásoby. Terry Zwigoff natočil po Přízračném světě další velice svérázný snímek a i když konec už tak parádní není, rád si ho dám znova. ()

LoLaa

Tak tohle je podle mě skvělá ukázka vtipné vánoční komedie. Já samozřejmě nenechám dopustit na ty romantické slaďáky s vánoční atmosférou (jako je Láska nebeská atd.), ale někdy je čas se zasmát trošku v jiném smyslu a nebrat život tak moc vážně. Hlavní role je prostě dokonale zahraná a ten malý tlouštík mě taky moc bavil!! Po druhém zhlédnutí přeci jen přidávám 4. hvězdičku. ()

Rocky62

Protože nesnášim Vánoce je pro mě Santa ouchylák nejen jednou z nejlepších komedií, ale zároveň tím nejvhodnějším filmem pro čas vánoční. Vulgarismy překvapivě fungují, hlášky jsou nápadité, B.B.T je ukázkovým prototypem správného vychlastaného ztroskotance a Lauren Graham má ráda anál. ()

Chrustyn

Neuvěřitelně vulgární komedie s výborným Billy Bob Thortonem, který chlastá, souloží a nadává všem (i dětem). Komedie, která se nebojí ničeho a díky tomu je neuvěřitelně vtipná. ()

klerik

Rodinná línia ani tá gangsterská nie sú žiadnym zázrakom (v oboch prípadoch ide o ako-tak znesiteľné klišé), ale spolu to funguje znamenite. Super je, že tvrocovia sa šikovne vyhli žmýkaniu emócii a celú dobu si príbeh udržal sarkazmus i hutnosť... ()

heyda

Vánoční film pro lidi, co nesnáší Vánoce. Pro děti to fakt není vhodný. Dvě hvězdy dávám tomu kudrnatýmu špekounkovi, který byl vtipnej. Zbytek otrava.... 40% ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)