Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

_DAVE_

Billy Bob Thorton je Santa Claus, ale ne jen tak obycejny Santa Claus.. Chlasta, kouri, flaka se a sousta tlusty zensky. Tahle veta asi nejlepe vystihuje tento "vanocni" film, bravo!! Tohle by meli davat 25.12 v 17h na N@VE at se znudene ceske domacnosti trochu proberou :-) ()

kurcatovium

Tenhle film se mi opravdu líbil... Jedna z mála věcí, kterou bych ale změnil je, santova (ne)smrt na konci... Tak jak to je, působí film příliš optimisticky, a myslím, že by mu smrt hlavního hrdiny na konci jen a jen prospěla... ()

Lomy

Asi nejlepší vánoční film, co jsem kdy viděl. Trochu černý humor se skvělým Billy Bobem Thorntnem hodnotím za 4,5 hvězdičky. ()

T-pack

Chcete něco opravdu sprostého a opravdu dospěláckého? Billy Bob Thornton v legendárním rudobílém oblečku je to pravé ořechové. Kdo kdy viděl ožralého Santu s cigaretou v puse? A když má navíc černého liliputána za pomocníčka a potká trochu opožděné dítě, kterému vleze do domu... Já nevím jak vy, ale já se bavil výsostně. ()

lennyd

Willie (Billy Bob Thornton) a Marcus (Tony Cox) jsou povedená partička. Vždy před vánocemi se převléknou za Santu a jeho pomocníka Elfa, a dělají radost dětem a jejich rodičům v nějakém obchoďáku. Ale nikdo netuší, že si vlastně připravují půdu pro loupež, kterou během vánoc provedou. Problémem ale pro ně začíná být Willieho chuť k alkoholu, protože jen málokdy se dokáže dostavit "do práce" zastřízliva, což rodiče dětí nelibě nesou. Ale když Willie potká podivného kluka, a je nucen vzít zavděk bydlením u něj a senilní babičky, začíná objevovat pravou chuť vánoc ... Eh .. co ku*va mělo být? To si snad dělají pr*el. Takhle po*ranej film nabízet o vánocích? .. Tak takhle nějak by film ohodnotil sám Willie - pokud někdo (jako například já) čekal vánočně laděný film, tak se šeredně zklamal. Ale pokud se k filmu přistupuje s rezervou (a po 22 hodině, jinak by Willie jenom "pípal"), tak má své kouzlo. Celkový námět je docela dobrý, jen mi vůbec neseděla ta náhlá změna Willieho v pořádkumilovného občana - ta scéna s růžovým slonem na konci je totálním výsměchem divákovi. Billy Bob Thornton je ale naprosto dokonalý - předpokládám, že byl celé natáčení v lihu, protože jinak nechápu jak by dokázal takového ožralu tak suprově zahrát. Nedoporučuji tento film do vánočního období! :) ()

Raven0

Docela správná, politicky nekorektní komedie, která ale hlavně po stránce scénáře a hlavní zápletky dost ztrácí... Vše vynahrazuje skvělý Thornton a nepřeberné množství drsných hlášek. ()

venison

Děs běs plnej sprostejch slov a oplzlostí s minimem humoru.. Jako párminutovej klípek by to ušlo, ale koukat na těch 90 minut je horší než porod.. :-P ()

Compadre

Na začátku to vypadalo fakt hrubě ujetě...ty Thornthonovy eskapády v první polovině filmu mě prostě strašně bavily - neustálá ožralost, šukání v kabince pro nadměrné velikosti, nakvartýrování se k malému tlustému klukovi a jejich společné fungování v domě...později už to taková sranda nebyla. V našem Santovi se přece jen cosi probralo a tak zbytek komedie vychází přeci jen v tradičnějším a normálnějším duchu (což muselo nevyhnutelně přijít..). Stejně ale celkem dobrá komedie a řek bych že v rámci Vánoc i dost netradiční. :-) ()

Všivák

V životě jsem ve filmu neslyšel tolik sprostých slov. To je fajn. Postupem času jsem zjišťoval, že filmu nemám opravdu co vytknout. Z hlavním hrdinou jsem se nějak podvědomě ztotožňoval. ()

Aven

Celkem fajnová a trošku ostřejší komedie. Taky si musím pořídit tu slušivou Santovu čepičku, aby po mně barmanky šílely. ()

sskrblik

Mě se tenhle brutální Santa velmi líbil a zamlouval. Konečně Santa, jak má být, kterej chlastá, kouří a p**** :-D. Hodně dobrá komedie s černým humorem. ()

morena.jea

"Jednou jsem seděl v base. Dvakrát jsem byl ženatej. Jednou mňe nadraftoval Lyndon Johnson a já musel dva a půl roku celkem zbytečne žít v zavšiveným Mexiku. Mám vyražený oko a chybí mi jedna ledvina. A taky mám naštípnutej kotník, kterej se nikdy nevyléčí. V živote jsem zažil pěkne zkurvený věci, ale nikdy jsem nebyl v takovejch sračkách jako teď. Kdybych věděl, že budu muset snášet bandu parchantů, co mi 30 dní v roce chčijou do klína, už dávno bych se zabil. Když nad tím přemejšlím, možná že to ješte udělám." ()

VanTom

Hrubozrnná komedie založená na jediném nápadu, jasně vystiženým českým názvem: Santa je úchyl (další použitelné varianty: Santa je vožralej, Santa se pochcal, Santa sprostě nadává před dětmi / dětem, Santa někoho šuká do zadku, ...). Pro Američany vyrůstající na obrazu usměvavého, dobráckého děduly možná šokující a pobuřující, pro mne dost jednotvárné a nezábavné. Ale Billy Bob Thornton si roli báječně užívá. ()

Eleanor05

Dobrý protiklad ke všem zaláskovaným a nekonečně šťastným vánočním rodinným filmům, které se na diváka o adventním čase hrnou ze všech stran. Občas trochu trapný nebo nechutný, ale většinou prostě vtipný... ;-) (Hodnotím ovšem verzi s původním necenzurovaným dabingem). ()

hroubek

Jeden čas jsem si neuměl představit Vánoce, bez toho snímku. I když, se to na první pohled nezdá, tak tenhle film má mnohem většího vánočního ducha, než kdejaké pohádky a různé vánoční filmy. Billy Bob Thornton je tady neskutečně skvělý a perfektní a dokáže prodat pravý vánoční zázrak, který ve filmu je. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)