Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Xmilden

Billy Bob Thornton již může směle soutěžit s největším ožralou a povalečem všech dob Henry Chinaskim. Neuvěřitelně vypil a místy kvalitně pobavil, sem tam ojel nějakou nadměrnou velikost a nakonec rozdal i jeden dárek. Příjemná vánoční rozhodně ne rodinná podívaná. 60% ()

lesumir

Billy Bob Thorton je uzasny herec, jeho xichty jsou dokonale a humor velice suchy, coz mi dost sedi. Pribeh jako celek nic moc, ale sceny samy o sobe jsou hodne kvalitni. Jen ten moralni zaver plny sentimentu mi moc nezapadnul. ()

kinej

Santa je nejlepší vánoční film, co jsem kdy viděl. žádný sentimentální nesmysly, ale pěkně ostrej humor. Opravdu si nepamatuji, kdy jsem se takhle moc naposledy smál. Thornton je úpně úžasný a vtipy ve filmu jsou opravdu drsné a nevybíravé. ()

Hrabka

Komedie, která rozhodně pobaví. Bavil jsem se opravdu víc než dobře. Děti bych na to asi koukat nenechal, tohle je trochu otrlejší zábava. Billy Bob předvádí neskutečnou show. Trochu to v mých očích pokazil závěr, ale ne nijak výrazně. 75% ()

juta

Je to dávno co jsem to viděl prvně a napoprvé se mi tenhle film vůbec nelíbil. Proto jsem se na něj tentokrát moc netěšil, ale s odstupem času vidím, že zase tak špatné to není. Dokonce je chvílema vtipný, i když je také dost nechutný. Pobavil malý kluk a dějově se to také vyvedlo. ()

Shakers

"Kdybych věděl, že budu muset snášet bandu parchantů, co mi 30 dní v roce chčijou do klína, už dávno bych se zabil." Niekomu to príde ako veľmi nepodarená a trápna komédia, ale ja som sa skvelo bavil (Jsem Santa Klaus co pije,chčije a píchá!). Pre mňa je to pohodová vianočná komédia, so skvelým Billy Bob Thorntonom, kde sa vždy kráľovsky bavím. "V životě jsem zažil pěkně zkurvený věci, ale nikdy jsem nebyl v takovejch sračkách jako teď." 90% -5* ()

ajuska

Tohle mě teda moc nevzalo. Nevím proč, ale ožralej sprostej Santa Klaus mi moc k popukání nepřišel. Možná je to na můj vkus až příliš hrubozrný humor.. ()

lamps

Delikátní Billy Bob Thornton táhne tuhle kontroverzní smršť černého a sprostého humoru výhradně na svých bedrech tak suverénním způsobem start-cíl, že sám dokáže zamaskovat nerozhodný scénář, který postupem času vyloženě tápe někde ve vakuu mezi nekompromisní prezentací slovíčka "fuck" s ratingem 15+ a tuctovým rodinným příběhem o tom, kterak se sprostý Santa pod vlivem nejen whiskey, ale především malého vlídného chlapce učí pravému smyslu Vánoc. Sice se nenudíme a ústřední různorodou dvojici rádi doprovázíme až k očekávanému závěru, ale úvodní "bad motherfucker" část bohužel celý zbytek příběhu hodně převyšuje... 75% ()

JohnnyD

Síce je Billy Bob Thornton týpek a prvá polovica je plná kurevských hlášok, silná túžba nakrútiť ultimatívny antivianočný film z toho srší viac, ako by bolo vhodné. ()

Boogeyman

Jedna z nejlepších komedií co znám! Zwigoff si nebere servítky a bezohledně na nás hází sprosté, vulgární a nekorektní vtipy, které promíchává s disneyovskou vánoční moralitkou, ale drží měchačku tak pevně, že nám nakonec ukuchtí absolutně vynikající pikantní čokoládu! ()

Nin

Pořádně drsná černá komedie. Billy Bob Thornton srší charismatem a ten malej špunt je... neuvěřitelnej. Jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec :) (8/10) ()

Indiana

Chvílemi je to sice nuda, ale jinak je to docela vtipně neobvyklá komedie. A Billy Bob Thornton je tady zatraceně hustej Santa. ()

salahadin

Ale Santa je úchyl i bez tváře Boba Thorntona, pořád ucucává coca-colu, tlustej je jak prase a bafá na nás z reklam každých 15min. A tohle je jako netradiční vánoční film hodně zajímavé...2B Thornton ani nemusel nic hrát. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +herci a jejich postavy, pohodová hudba, zábavné, krátké -no rozhodně ne pro děti (ale to vlastně nevadí)/// Zábavně sprosté. Santu už jsem viděl v mnoha podobách, ale určitě ne jako lihem nasáklího a sprostě mluvícího Billy Bob Thorntona. Lauren Graham je děsně sexy a ostaní herci jsou taky hafo v pohodě. Chvilku mi sice trvalo, než jsem tomu přišel nachuť, ale víceméně jsem se dobře bavil. Film nabídne spoustu vtipných situací, kterým vévodí hlavně slovní dialogy./// Celkem 70%/// ()

Cappuccino

Kto jest puritán - ruky dál (rýmuje sa to aspoň trocha?)! Veľmi zlý, skazený a ožratý Santa v podaní B.B. Thortona. 170x fuck, 74x shit, 31x ass, 10x bitch? Tak nejak. Kopa suchých vtípkov a roztomilý záver. Autová scéna teplého Aliho sa mi nenávratne zapísala do notesíku. Na hlave brmbolec, v jednej ruke cígo, v druhej chlast - pravá vianočná atmosféra . ()

ChewieDC

Fanoušci černočerných komedií, mezi které se hrdě hlásím, budou naprosto nadšeni. Souložící, chlastající a nadávající Santa Claus se jen tak nevidí. Při čtení synopse si člověk představí klasický příběh napravení zloděje za pomoci dítěte. Ono prozření je ale úplně jiné, než by kdo čekal, celý film je plný originálních nápadů a skvělých gagů a Billy Bob Thorton v červeném čepci vypadá dokonale. Také je to jediný vánoční film, ve kterém se řekne slovo "fuck" 147krát... ()

Vančura

Podle mě super komedie, která mi v tento předvánoční čas vyloženě sedla. Místy to sice trochu herecky skřípe, děj je hodně předvídatelný, a dají se tam najít i některá žánrová klišé, ale jako celek je to prostě dobrá zábava. Billy Bob Thornton v titulní roli mě strašně bavil a hlavně díky němu jsem si to tak užil. Uvážím-li, že je pod tím režijně podepsaný stejný chlapík, který o 2 roky dříve natočil můj oblíbený film Přízračný svět, nemohu za sebe jít pod 4 hvězdy. A jsem docela zvědavý na dvojku, která jde brzy do kin. Btw. český název mi přijde debilní a zavádějící. ()

kingik

Tenhle film se dá tak nějak vidět jenom jednou. Billy Bob Thorton to zahrál v pohodě, ale je to role, kterou hraje poslední dobou stále dokola, takže mě nepřekvapil. Scénář je ovšem opravdu bída a nabídl postupem času trapnou úlitbu, od které chtěl být po celou dobu zproštěn, ale stejně do ní spadl. Zpočátku se nešetří vulgarismy, hrdina chlastá, dokonce se pochčije, je to člověk, který má ty největší nectnosti, ale přesto se za těch 90. minut stihne stát abstinentem a příjemným chlapíkem. Tak buď jedno, nebo druhé. I tak je to postupem času nuda, moc nápadů se nenastřádalo. Jak už jsem psal v úvodu, jednou a dost. Slabota, ale za náznaky "trash" komedie v první polovině, pod 50% nejdu. ()

InJo

Boží Billy Bob Thornton (tuhle jeho věčně fuckující, chlastající a souložící postavičku jsem si fakt zamiloval) v nářezové černé komedii roku! Zásluhou nápaditého a neotřelého scénáře (kontrast ožralý loser vs. nadšená naivní dětská přání je kouzelný a geniální) a zručné režie stále zajímavějšího Terryho Zwigoffa (Přízračný svět) vznikla pro milovníky tohoto žánru skutečně labužnická záležitost, která dává většině ostatních uslzených a přeslazených vánočních filmů pořádně na p#del! Konec mi přišel (navzdory očekávání) hodně v pohodě. 80 % ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)