Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

FFilipCZ

Tohle je trošku jiný animák, než na který jsme zvyklí od Disney nebo Pixaru. Žádné akční scény, žádné gagy a komické vložky, pouze průzračně čistá krásná animace, která lahodí oku, doplněná podmanivou hudbou a kouzelným příběhem. ()

hous.enka

Pohádka Příběh moře, která vypráví o tulení víle, je hlavně nádherně nakreslená. Tenhle styl animace mě oslovuje a tak už z podstaty je jasné, že tímhle filmem budu nadšená. Kresba totiž zcela předznamenává náladu animovaného filmu (a to není jen případ Příběhu moře), takže už předem se dalo tušit, že půjde o něco milého, neagresivního a totálně neamerického. A ono to vyšlo, protože Příběh moře takový opravdu je. Práce s mýtem byla nenápadná a do filmu sedla, tulení víla byla étericky krásná. Jen ty sovy a čarodějnice Macho mě nějak ve filmu rušily, což neumím moc vysvětlit. ()

depony

Další ukápnutí slzy (no dobře, na konci to byly teda potoky) u animovaného příběhu, který díky svému žánru, hudbě a provedení, zanechá krásně na duši. Tomm Moore už podruhé v mém žebříčku zabodoval. Jiný příběh, jiná doba, podobné emoce. ()

MartinezZ

Nádherně pohádkově stylizované obrázky a animace, podobně jako u The Secret of Kells. Ale zdání může klamat, nejde totiž ani tak o pohádku, jako animačně zpracovanou adaptaci nějaké další keltské legendy a mýtu, kterou bych možná ne tak zcela doporučil dětskému očíčku bez toho, aby mu rodiče vysvětlil, že není dobrý nápad sebrat máme kožich ze skříně a jít se utopit do rybníka, protože se žabičkou ani rybičkou pod vodou v kožichu fakt nestane, nebo že skákat do studně taky dokáže zkazit den :) I tak to má oddechovou atmosféru s moc hezkým zpracováním a vkusně sedící hudbou. Svým způsobem mi to celkovým vyzněním připomínalo Koralínu. ()

Karlas

Něžný a tklivý příběh v tunice nevšední kouzelné animace. Tajemná cesta dvou statečných dětí v duchu severských bájí mne vtáhla do poklidného rozjímání v chrámu fantazie. Na závěr se mi připomněla slova jedné knihy: "pak začaly hlasy Ainur... ztvárňovat téma ve velkou hudbu." ()

filmsim

Pohádkově melancholický a barvami hypnotický animák. Mezi nominovanými na oscara je to právě tenhle, který ve vás zanechá krásné vzpomínky na pohádkové prostředí severských zemí zahaleného do odstínů barev v animovaném filmu dosud neviděných. Kouká se na to krásně. Je to sice pohádka s jednoduchým příběhem, ale tak uhranující a svým způsobem neokoukaná, že roztají i mnohem odrostlejší části publika. Animace sice není kdovíjaká, její struktura je podobná mnohem starším animovaným dílům, ale co se týče krezeb a využití barev je velice originální a poutavá. Hudba doprovázející film už jen nádherně dokresluje celkový dojem až k 8/10. ()

golfoxovox1

Především děkuji programovému oddělení FF v Chotěboři, že kromě spousty hororů, sci-fi a fantasy filmů zařadily do programu festivalu i tento animovaný skvost. Myslím, že chybu neudělali, protože do Chotěboře jezdí vesměs publikum, které se zajímá o filmové zajímavosti, a tak se kino zaplnilo téměř celé. (A jedná se o první film, u kterého se na konci tleskalo.) Animace je netradiční, o to více funkční, pohádka je vkusně vyprávěna a nemá předvídatelný děj. Snímek funguje velmi dobře na lidské emoce, kromě výtečné animace se totiž opírá i o skvělý hudební doprovod, včetně hlavní písně... Rozhodně jsem rád za tento zážitek a snímek doporučuji :-) ()

GodComplex

Jeden z nejkrasnejsich kreslenych pribehu za posledni roky. Ten evropsky feeling, hudba, pribeh a hlavne rucne kreslene obrazky maji proste mnohem silnejsi charakter, nez standardni 3D cgi animace dnesni doby. Cele to pusobi neskutecne sympaticky. 8/10 ()

Pierre

Při sledování tohohle skvělého počinu mi bylo tak nějak strašně hezky u srdce, zdroj emocí a tvůrčí fantazie je zde nevyčerpatelný. K tomu ta kásná hudba a hrozně roztomilá animace. Konečně jsem viděl zase animovaný film, který je trošku odlišný od běžné produkce, dokáže nadchnout diváka každého věku,zavede vás do tak krásného a jiného světa než ten ve kterém žijeme, je prostě tak jednoduše křehký, citlivý a krásný.Během filmu se zcela zasníte, přestanete vnímat věci okolo a rázem jsou tu závěrečné titulky a vaše cesta plná snění, fantazie, emocí a jiných světů je u konce. Rozhodně na ní, ale jen tak nezapomenete. Já teda rozhodně ne, a pánům tvůrcům za ní převelice děkuji. P.S. Film si pusťe v opravdovém klidu a nejlépe večer. Je opravdu potřeba si ho užít a vžít se do něho. Jinak se připravíte o zážitek.:-) ()

pevico

Volně plynoucí emoce, brilantní vypravěčská i animátorská schopnost a oživení keltských mýtů mě opět srazily na kolena.. Po už prožité zkušenosti s Tommem Moorem, a jeho Brendanem a tajemstvím Kellsu, jsem se dlouho dopředu neskutečně těšil na další počin. Ale zároveň jsem nějakou dobu zhlédnutí odkládal, protože jsem tušil, že asi zase dlouho nic tak pěkného neuvidím.. ()

Alementina

posledni film roku a uz podruhe za sebou se mi ho nepodarilo vybrat dobre. Pisen more je krasna, plna metafor, ale za srdce me nevzala. ()

kaylin

Krásná ukázka toho, že mohou vznikat zajímavé animované filmy, které se zbytečně neotírají o potřebu 3D animace anebo amerického stylu. Mohou vzniknout filmy originální a krásné, navíc filmy, které v sobě mají krásu pohádky, ale zároveň určitou přemýšlivost jejich asijských verzí. Krásná animace s krásným příběhem. ()

harfuska

Byť dieťa a vidieť túto rozprávku, tak vytrhám všetky sovičky z vankúšikov, ukradnem mamke zo skrine kožuch z tuleních mláďat, vyleziem na povalu, zašpuntujem sa do demižónu, hrknem do seba celú fľaštičku Citalopramu a počkám, či z tej depky neskameniem. ()

slord

Nádherný vizuál sa tu spája s pekným príbehom a spolu to pekne ladí a brnká na emócie. Štýl Tomma Moora je veľmi jedinečný a dokáže diváka vtiahnuť. Páčilo sa mi to po viacerých stránkach, ale ešte mi niečo málo chýbalo, aby som z toho mal plnohodnotný zážitok. Do budúcna budem ale určite vyhliadať nové projekty tohto režiséra. 8/10 ()

Rakosnicek77

Mám rád pohádky a né že ne i když jich okomentovaných moc nemám. Píseň moře, je jednou takovou, která si svůj komentář mít určitě zaslouží. Irská pohádka, ve skutečnosti mé očekávání daleko předčila. Tomm Moore, jehož pohádka Secret of Kells, byla v roce 2009 nominována na Oscara v kategorii, za nejlepší animovaný film, dávala tušit, že o jejím autorovi ještě v budoucnu uslyšíme. Stalo se a to velmi hlasitě. Pohádka je propletená keltskou mytologii a folklórem, který se mísí s běžnými lidskými tématy. Je prostě nádherná, animace je svěží, plná mnoha tradičních vizuálních motivů. Samostatnou a nádhernou kapitolou, je původní hudba od skladatele Bruna Coulaise a Irské folkové kapely Kila. Ti dodávají příběhu naprostou jedinečnost, úžasnost a genialitu. Pokud máte rádi jednoduchost a krásu zároveň, tak tenhle animovaný poklad, pro vás bude vrcholem letošního roku. ()

Kaluž

Na Píseň moře jsem poprvé v životě vytáhl synátora do přítmí kinosálu a ukázal mu stříbrné plátno. Snímek je to hezký, obzvlášť animace je úžasná, ale pozornost dítka až do konce neudržel. Na první návštěvu je to přece jen trošku tužší látka a zhruba od půlky se v těch keltských mýtech začínám zrácet i já. Nakonec v hlavě zůstane opravdu jen ten vizuál. [Jonáš v kině / 1] ()

Hanyou

Krásný film, ale Secret of Kells se mi líbilo přeci jen o něco víc. Možná to je tím, že Píseň moře je přeci jen tak nějak víc dětská, což samozřejmě není špatně, ale neužila jsem si to tolik. ()

Duotone28

[Febiofest 2015] Umelecké duše budú ako v raji, ale o nič ukrátený nebudú ani ostatní! Klasická animacia určite ešte mŕtva nie je, a v kombinácii so skvelým silným príbehom vyvolá na konci úsmev každému...dospelák/nedospelák, dieťa/nedieťa :-), nazdar ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let