Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

campix

Píseň moře je další kouzelná záležitost od Tomma Moora. Stejně jako Vlkochodci nebo Brendan a tajemství Kellsu neskutečně roztomilá a krásně animovaná irská mytologie. Těším se na další. Tohle bych si mohl dávat prakticky neustále. ()

alchac

U Brendana a tajemství Kellsu jsem sice ještě brblal, nicméně u Písně moře musím konstatovat, že Oskara si snímek skutečně nezasloužil. Něco tak nádherného si totiž vskutku nezaslouží být jmenovanou cenou poskvrněno. ()

kocik1

Kouzelné. Jednoduchá podmanivá grafika a jednoduchý příběh, který opřede do svých bájí jak děti, tak i dospělé děti:-). A navíc jako třešnička na dortu i bonus pro nás věčné začátečníky angličtiny, protože ta "tulení" English je prostě beautiful. ()

mr.filo

Když se vše dobré propojí, tak zvolání - Fantazie! Nádhera! - nestačí!! Ta animace, ty barvy, ta hudba. Tolik jsem se bál, že Tomm nebude schopen doskočit k vysoko položené laťce, ač si ji tam umístil sám s filmem Secret of Kells. Jsem velmi spokojený a nadšeně očekávám další mistrovská díla tohoto chlapíka. ()

vesper001

Tomm Moore mě poučil, že selkie není irský výraz pro selfie, a že kreslený film může nejen pobavit neškodnými vtípky, potěšit krásnou animací, ale i pohladit po duši. ()

StanislachKo

Nebol som úplné ok s tou animáciou, ale po každej inej stránke si ma to získalo. Atmosferický trip niekam, kam v živote nezavítaš. Veľmi pekné a myslím, že dominantne vďaka hudbe. ()

eye candy

Jedna z nejhezčích animovaných pohádek, které jsem kdy viděl. Snad ještě o stupínek lepší než Brendan a tajemství Kellsu. Tvůrcům se podařilo díky nádherné, z mořské pěny upředené, hudbě a kouzelné animaci vykouzlit meditativní zážitek. Co mi tato hluboce citlivá mytologická báseň ale připoměla především, je některé nezapomenutelné animované pohádky mého dětství. Věřím, že přesně to bude, pro generace dnešních dětí, případ Písně moře. A třeba až se na ní jednou podívají jako dospělí, zpětně docení kouzlo irského folkloru a metaforu o rodině, bolestech a usmířeních. ()

David.Darco

Nádherný fantastický príbeh s jednoduchou no nádhernou animáciou. Skladby sprevádzajúce túto rozprávku mi hrajú v hlave aj o deň neskôr. Dĺžka úplne akurát, žiadne naťahovačky s nezmyslami. Postavy majú svoj uveriteľný charakter a tak všetko šlape ako má. (Dokonca aj v českom dabingu). Som nadšený a dúfam že podobných rozprávok sa k nám dostane viac. "Irské chaluhy"... ()

filmmovier

Z trojice úžasných animovaných filmů Tomma Moora je tenhle určitě nejslabší. V tomto případě ale označení nejslabší téměř vůbec nic neznamená. V mém případě jde vlastně jen o to, že z trojice irských legend je právě tato ta, která mě zaujala nejméně, navíc to čas od času maličko vázne, ale vůbec nijak extrémně. Animace je opět překrásná, atmosféra kouzelná, hudba naprosto fantastická. Brendan má zajímavější děj a Vlkochodci sice také, ale navíc jsou o stupeň výš, než většina animáků, to je celé. Jinak je i Píseň moře chytrá, zajímavá a extrémně dojemná. Další úchvatná podívaná. 85%. ()

Mrkvič

Je to ale doják. Přesně takové pohádky jsem jako malý měl moc rád. Sice nejsou pro každé dítě, protože v nich nehopsá žvatlající žába, osel nebo tictac, ale koho zaujmou, ten si je může pamatovat po zbytek života. Moc pěkně vykreslené soužití staršího chlapce, který by měl hlídat svou malou sestřičku. Sice mi trochu vadilo to "zneužití" zlé tyranské babičky, ale i její příběh se nakonec moc zajímavě vysvětlil. Kdo chce svým dětem dopřát trochu těch traumat, tak Píseň moře je ideální volba. ()

Lachtaan

Poetický příběh s ještě poetičtějším názvem o kouzlech a moci moře v obalu líbezné animace, kterou dokázal Moore diváka strhnout už mnišským Brendanem a tajemství Kellsu. A do toho zakomponovaná ta bezkonkurenční irskokeltská hudba, u níž bych dokázal relaxovat hodiny a hodiny. ()

koxin

Dnes večer jsem zasedl k pohádce pro děti. Nicméně před očima na obrazovce se mi odehrával příběh plný lehké filosofie a nauce o lidskosti v krásném severském prostředí, navíc vše uděláno s originální animací a kouzelnou kresbou - v nejlepším možném formátu animovaného filmu, 2D. 😊 Pěkné sny všem! ()

Quen11

Čo sa týka animácie a celkového vizuálneho pojatia, je to nádhera ktorá si nezaslúži nič iné ako 5*. No obsahovo ma to nechytilo, občas sa to tiahlo a emócie sa taktiež nedostavili. Mystický záver, pekný. ()

noriaki

Dojemný příběh vyprávěný nádhernou animací a podbarvený kouzelnou hudbou. To je Píseň moře, doporučený věk 3-99 let. V téhle pohádce si své najdou jak malé děti,tak i cynismem nasáklí dospělí. Ti druzí o to víc, že dokážou ocenit jak obratně Tomm Moore propojil staré mýty a reálný svět viděný očima dítěte. Především za to si u mě zaslouží absolutorium. Top 10 za rok 2014. ()

MikyAff

Velmi kouzelná záležitost. Irské prostředí, Keltská mytologie a úžasná hudba v překrásném animáku. Člověk má během sledování chuť nechat se unášet vlnami na moři kolem majáku, poslouchat magií nasáklou hudbu a sledovat dobrodružství. Neobvyklý námět Irských legend je velmi skvělé zpestření oproti nudným a okoukaným tématům. Konec třeba očekávatelný, ale to vůbec nevadí. Jen si nedokážu představit sovičky jako záporáky, vždycky to bylo spíš naopak. Více takových filmů by rozhodně neuškodilo. ()

geklon

Už od prvních vteřin jsem plhocen amtosférou. Příběh, animace, hudba, všechno graduje tak, že nejdřív křivím hubu, nekontrovovatelně se mi chvěje brada, až na konec propuknu v usedavý a osvobozující pláč. Slovy nepopsatelná úleva. Nádherná báje o vyrovnávání se s nejtěžšími životnímy jevy. Vyladěná do naprosté ukojitelnosti, tak, aby i děti našli odpovědi. Děkuji. ()

pabulator

Jak to jen co nejkvětnatěji popsat?Ale nasrat v kostce je to pouze precizně nakreslená nuda já třeba mezi sledováním a zíváním našel v jednom z ornamentů kosočtverec s čárkou uprostřed to je i na dětský film docela dětinské nemyslíte? ()

hroubek

Nádherný animovaný film. Opravdu moc se mi líbil, i když mě příjde, že je mnohem více určen starším divákům, než dětem, kterým by mohl připadat lehce nesrozumitelný či strašidelný. Tomm Moore ukazuje, že klasická animace má stále co nabídnout, zvláště, když je podpořená něčím zajímavým a neobvyklým. Film je pomalejší a trochu depresivní(osamělý maják, déšť, vzájemné odcizení), ale na druhou stranu díky tomu dokáže perfektně prodat příběh, i jeho vyznění a poučení. Hodně jsem byl nadšený z toho, jak film vypadá, jak se různě prolínají scény, jak vedle sebe fungují světy, nadpřirozené prvky a hravost jakou film předvádí. Velmi příjemná změna oproti standardním 3D animákům, kterých je teď všude hodně. ()

VanTom

Jako první nutno vyzdvihnout nádhernou a neokoukanou, unikátní výtvarnou stránku, která i přes zdánlivou hrubost a jednoduchost dokáže ohromit, stejně jako kouzelná hudba. Příběh vede několika příjemně neodhadnutelnými odbočkami, ke své škodě se však příliš neobtěžuje seznámit neznalého diváka s keltskými bájemi, ze kterých vychází. Takže ten pak postrádá důležité spojnice, aby mohl k vyprávění přistoupit jako k soběstačnému, uzavřenému tvaru (tohle se báječně podařilo Mijazakimu v Cestě do fantazie, jelikož si všechny ty bůžky a tvory vymyslel sám). Tudíž pomalé, zasněné tempo téhle magické pouti může chvílemi dohnat i k mírnému poposedávání. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let