Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

petokucho

Slovensky (cesky) nazov filmu je zavadzajuci, podla nazvu by clovek ocakaval film o pracovnom kolektive v nejakej firme a jeho vztahoch so sefom. Tu ide, ale o sefkuchara, ktory v minulosti nezvladne svoju slavu a kulinarsky talent... Po "ustricovej" ociste sa vracia a spolu so svojim nanovo vyskladanym timom zabojuje o 3. michelinovsku hviezdu a zivotny restart. Prijemny film, ktory postekli aj vase chutove pohariky. ()

owwidius

Pekny food-porn :) Stale neviem ci dat 3 alebo 4, pre tych co radi varia, nech si daju hviezdicku navyse. Vizualne mrte vypiplane, dobri herci a tiez sa mi pacilo nahliadnut 'do kuchyne' (pun intented) vysokej gastronomie. Uz menej sa mi pacil trochu prevareny pribeh, tentokrat s kucharom, ktoremu taaak dlho trvalo pochopit, kadial vedie cesta k uspechu. [#37/2015] ()

Octane

Zatím to vypadá, že na takovýhle jídlo v současný době nezajdu a tak jsem si o tom všem aspoň pustil film. Trochu jsem se bál, že film o kuchtění bude nuda, naštěstí mě prvních pár minut hned přesvědčilo, že moje obavy nebyly na místě. Výběr herců paráda. Bradley do role skvěle zapadl a chiefa zahrál skvěle. Emotivní kuchařskej flashback v jeho podaní neměl chybu. Bruhl se mi taky líbil, ten jeho uhlazenej styl a ten němčourskej přizvuk, palec nahoru. Film má i pár vtipných okamžiků, twistů a dalších dramatických událostí. Pokud máte rádi filmy o vaření a máte rádi Bradleyho Coopera, tak tohle je film přesně pro vás. ()

SidneyP

Nikdy jsem nebyl fanda přepychových podniků, kde vaří jídlo, a po tomto zhlédnutí se nic nemění. Dívám se na to jako potencionální kuchař - kdybych měl takového šéfa (inspirace Gordnem Remsím, olala), tak moc dlouho žít nebude, to vám můžu říct na rovinu. Vymyslel bych si nějaký pěkný ujetý způsob, jak bych toho člověka zabil. Film vám ale dokáže nahnat celkem slušný apetit, nicméně pokud bych si příště měl vybrat film s gastronomickou tématikou, tak bych asi zvolil Chefa od Jona Favreaua. Ten dokázal k tomu všemu navodit i super pohodovou atmosféru. 70%. ()

Ombak▼Penari

Nejhorší na příběhu z kuchařského prostředí je, když se vám ani nad jedním prezentovaným pokrmem nesbíhají sliny. Pak už to může zachránit jen silný příběh a skvělé herecké výkony. Bradley Cooper je docela fajn, ale jeho hrdina zas tak moc ne a k tomu je podaný značně povrchně. Ostatní hrdinové zcela zapomenutelní. Výsledkem je něco, co si pustíte, když v telce skončil Zdeněk Pohlreich a vám se ještě nechce spát... ()

KNTRFKT

Vcelku milá podívaná s pohlednějším Pohlreichem v hlavní roli. Škoda jen, že to nebylo 100% o vaření, ale museli se nám do toho zase začít motat romantický vložky a to, co jsem chtěl vidět, čili házení steaků na kuchaře, poletující talíře a takovej ten nezaměnitelnej fofr, kterej jde udělat jen v kuchyni, ztrácelo na tempu. Rozhodně ale nechápu, jaká hlava pomazaná k tomu přiřadila označení "komedie". ()

hazaba

Film může trochu v člověku vzbudit chuť na dobré jídlo, ale o ně tu vlastně ani nejde. V podstatě se jedná o "nápravu" kuchaře, který si cení dokonalosti nade vše, především nad mezilidské vztahy, a tuto nápravu sjedná, jak jinak, sličná kuchařka... Bradley Cooper není špatný a docela mu tu přeměnu věřím. Ostatní herci ničím nevynikají. Celkově tu není nic pořádného k zapamatování, nic co by v člověku zůstalo. ()

Toka

Až jsem z toho dostal hlad. Filmů o fine diningu je neskutečně málo, takže si jich musím náležitě cenit. Bohužel jídlo není všechno a mizerný děj nezachrání ani nápadná paralela ke Gordonu Ramsaymu. Ani mi tak nevadí prostoduchost, jako spíš nekonzistentnost a nevysvětlení určitých drobností. Proč že to sakra loupal přesně milion ústřic? ()

P.J.2

Za me velmi dobre. Mam moc rad filmy z gastronomickeho prostredi. Film ktery ukazuje ze pycha predchazi pad a tvrdou praci se da dosahnout vrcholu. Jde jen o to udrzet si zdravy rozum. Obsazeni je dokonale. ()

Rockerman

Neuvidíte tu ani Babicu ani Láďu Hrušku a jiné zoufalce, za to uvidíte opravdové mistry kuchaře. Budou se vám sbíhat sliny při pohledu na některé pochoutky zde připravované. Ale co dál? Dál už je to jen komedie (příliš mnoho humoru nečekejte) podle všech známých schémat. Arogantní, sebevědomý a ctižádostivý Adam prahne po michelinské hvězdičce, co by známky prvotřídní kvality restaurace. Přijímá mladou " omáčkářku", která jej nesnáší, tak jako celý, jemu podřízený personál kuchyně. No ale postupně se hrany obrušují, lidé se začínají snášet a vše opět spěje k šťastnému konci. Překvapení jsou tu jen v podobě, kdy Adama dohání jeho nepěkná minulost. Nicméně, nejsou tu žádné trapné vtipy, film neuráží a celkem dobře a příjemně se na to dívá. Já byl nenáročně spokojen. ()

BOURQUE

Film pre ľudí, na ktorých hovoríme „gurmán“. Recept je jednoduchý: vezmi si jednoduchý príbeh a k tomu pridaj pár skvelých hercov/herečiek. Pekne si to premiešaj a výsledok servíruj elegantne. Keby niektoré scény by boli lepšie vyepracované a keby záver bol grandióznejší, tak potom by to bola delikatesa. Duo B. Cooper a S. Miller opäť funguje dobre. Bohužiaľ málo priestorov pre E. Thompson, U. Thurman a A. Vikander. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Faila

Možná je pro někoho takový film motivující, ale mě to spíše demotivovalo. Z tohohle snímku bych málem dostala pocit, že stát se kulinářským mistrem je docela snadné. Chybělo mi zde pořádnější vyobrazení veškeré té dřiny, která za tím vším je. Herecky to bylo zvládnuté skvěle a vlastně na tomhle snímku není vyloženě nic špatně, ale... nežeru to. ()

Rathalos

Celkom slusna komedia z prostredia reštaurácie a kuchyne v hlavnej ulohe s Bradleym Cooperom,videne v kine,dalo sa na tom zabavit...:-) ()

Olík

"Áááááááááááá novým MasterChefem pro rok 2015 se stává..........famfáru prosím........ Bradley Cooper". Ne vážně, rád se nechám kochat pohledy na vyšší úroveň gastronomie než jsou moje míchaná vajíčka. Baví mne sledovat leštění talířů těsně před servírováním, hraní mikáda s proužky celeru, zkrátka celou tu gastronomickou snobárnu. Mám to rád, ale u k tomu určených pořadů...tady už těch šťouchaných brambor bylo víc, než bych byl schopen zkonzumovat. Vím, bylo to i o vztazích o vypořádaní se z minulostí o vidličkách pod stolem a spáleninách od sporáku, ale to všechno se mi nějak ztrácelo za haldou špinavého nádobí. Za mne pouze kuchař co vaří, vaří, vaří, chce další Michelínskou hvězdu, vaří, vaří, peče.....vařit umí, o tom žádná, ale od filmu bych čekal víc. ()

texa

Vůbec nevím, proč je Vikander na plakátu ale budiž, film je skvělý! Bradley umí hrát takový otrhance. Kdo má alespoň trochu rád žánr z prostředí kuchyně, bude se tento kousek líbit. Emotivní. Složitost, vztahy, z života. Pro mě 5+ ()

Ben Nevis

Nevím, proč bych měla fandit týpkovi, který má problémy v sociální sféře a chová se ke kolegům jako k něčemu, co nechcete mít na podrážce. Celý film je o tom, jak to nabubřelé ego máme litovat, protože má "issues" a přát mu ty hvězdičky, protože má talent. Nicméně do kuchyně drahé restaurace se člověk jen tak nedostane, tak dávám body za zajímavé prostředí. ()

Hapretor

Jídlo v tomto filmu vypadalo skvěle ... taky jsem se během filmu dobře najedl ... film tedy celkem splnil své poslání ... jinak byl celkem o ničem ... na zabití času však ok ... ()

darkreider

Hah! Kto by čakal toľko intríg, rivality a smrteľnej pomsty z kulinárskeho prostredia. Veľmi prepychové stvárnenie stelesnenej arogancie, ktoré nám to Bradley servíruje. Záver prudko happyendový, ale čert to ber. Rozhodne to nie je len tak nejaký film o kuchároch. Videl som ich mnoho a tento má rozhodne odlišný recept. Daniel Brühl veľmi solídny prejav, v "Rush" to teda rozhodne nebola náhoda. ()