Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Hezký film na klidný večer doma. Nic víc, nic míň. Příběh dvou lidí, kteří se do sebe zamilují potřebuje něco navíc, aby se vyšvihl do nadprůměru, a tady to "něco navíc" prostě chybí. Ústřední herci nehrají špatně, ale jsou neuvěřitelně okoukaní, muzikálová čísla mě nijak nepohltila a já si jen pár hodin po filmu nedokážu vzpomenout na jedinou melodii. U nekonečně dlouhé hádky při večeři jsem koukala do stropu kinosálu, protože kdo by to býval tušil, že zamilovaný pár narazí na překážku? Chápu, že ten svět může někoho strhnout, a přidávám plus za ten konec, ale... 14 oscarových nominací? Vážně?(27.1.2017)

Nudný film, který nudný není, jen z něj mám takový pocit, jinak mě vtáhnul maximálně, dvě hodiny utekly jako nic. A ta první hodina nemá chybu. Když už nějakýho Oscara, tak za kameru, to by bylo zasloužené, kameraman si to vyloženě užíval. Alespoň toho zpívání tam není tolik co jsem čekal, zaplať pánbůh, ale na druhou stranu by to bez toho bylo dějově sakra obyčejné.70%(28.1.2017)

Uplynulo už více jak 50 let od doby, kdy muzikály patřily k jedněm z nejvíce ceněným a divácky oblíbeným žánrům v Hollywoodu. Koneckonců byl to právě muzikálový snímek Jazzový zpěvák z roku 1927, který odstartoval revoluci s názvem zvukový film. Dnes nejslavnější a pro mnohé možná i nejlepší muzikál všech dob, byl uveden do kin v roce 1952 a jmenoval se Zpívání v dešti. Snímek s vynikajícím a nepřekonatelným Genem Kellym v hlavní roli vypráví příběh dvou filmových herců. Hvězdy němého filmu, jež si snaží nalézt místo v éře, kdy němý film už zas tak neletí a neznámé herečky, jež s příchodem toho zvukového, dostává konečně příležitost zazářit. Rekapitulace děje Zpívání v dešti není náhodná, protože La La Land režiséra Damiena Chazellea (Whiplash) si ze slavného předchůdce mnohé půjčuje. Hlavním hrdinou je jazzman Sebastian (Ryan Gosling) jež sní o otevření vlastního jazzového klubu, bohužel pro něj, doba starosvětským hudebním žánrům nepřeje a okolí, včetně jeho rodiny, je přesvědčeno že jazz už zkrátka nemá co nabídnout a nikoho zajímat nebude. Mia (Emma Stone) se živí jako servírka ve studiích Warner Brothers. Její touhou je však stát se herečkou, a tak zkouší všemožné castingy a čeká na svoji velkou filmovou příležitost. Podobnosti jsou tedy nasnadě. V La La Landu zastupuje jazz muzikál jako žánr. Hrdinka pak předpojatého diváka, který jej nemá rád. Když tohle při sledování pochopíte a přistoupíte na režisérovu hru, stanete se součástí zajímavého sociálního experimentu, na jehož konci zjistíte, jestli opravdu muzikál nenávidíte, nebo jste zkrátka jen ještě nenašli ''ten pravý.'' La La Land ale nechce být jen jednoduchou poctou zlaté éře. Snaží se divákovy něco předat. Je myslím jasné, že se Sebastian a Mia setkají a stejně tak lze předvídat že se do sebe zamilují. Celou první polovinu, od prvního pětiminutového, naprosto geniálního, tanečního čísla na dálnici natočeného bez jediného střihu až po ústřední píseň City of Stars sledujete tradiční, barevný a vtipný film. Pak ovšem přijde druhá polovina. Na hrdiny začne dopadat tíha jejich životů, písně ustanou a my sledujeme něco, o čem víme že asi nedopadne špatně, ale nejspíš ani úplně dobře. Zde je tedy nakonec vidět odtržení od pravidel žánru a toho, co byste si jako divák přál vidět. Někoho to bude zcela určitě mrzet a někteří to přijmou bez větších potíží. Tenhle film je zkrátka jako život, někdy se vám chce zpívat a tančit, někdy prostě ne. Celý film by se dal shrnout do vcelku jednoduché otázky: Jak by to vypadalo, kdyby muzikál, tak jako ho známe z 50. let, někdo natočil dnes? Pokud vás také pálí zvědavost, vyrazte na La La Land. Nejenže vám odpoví ale zároveň dostane jeden z nejlepších (nejen) muzikálových snímků všech dob.(1.2.2017)

Co si budeme povídat, síla tohoto filmu tkví v hudbě, pocitu nostalgie, nečekanému závěru a opět v hudbě, která naprosto dokonale podtrhla právě finále. Díky ní jsem vydržel sedět až do konce titulků na místě a cestou domu si pobrukoval. Nicméně, je nutné se na film dívat jako na celek a pravdou je, že začátek byl poněkud rozvleklý a mé očekávání asi příliš velké. Proto po napoprvé "zatím" 70 %.(2.2.2017)

Vizuálna a akustická lahôdka, aká sa dnes často nevidí. Veľké prekvapenie pre mňa toto, Goslingov spev-nespev, Stone-ino herectvo neherectvo vytvárajú romantiku síce idealizovanú, ale bez zbytočnej trápnosti, takú, ktorá ladí, ladí s obrazom, ladí so zvukom, ladí s divákom. Nádherná pocta filmovému svetu, ktorá zanechá emóciu. A ten záver .... to je čerešnička na torte ! P.S. Whiplash je cítiť pán režisér :-)(5.2.2017)

První půlku jsem doslova přetrpěla, druhou mě to ale chytlo. Jazz je super, ale muzikálové filmy asi nejsou můj šálek kávy.(7.2.2017)

To je to pravé muzikálové! Úžasná choreografie skloubená s krásnou a chytlavou hudbou a k tomu všemu krásně natočené a skvěle zahrané a zazpívané. Kdo by řekl, že se Ryan Gosling z drsného a mlčícího řidiče sporťáku, vyvine v muzikálovou hvězdu. Velký klobouk dolů před režisérem a držím palce do budoucna.(12.2.2017)

Ona je vlastně idea La La Landu hodně podobná té ve Whiplashi. Co je člověk ochoten obětovat pro svůj sen a jestli to za to stojí, přičemž v obou případech je odpověď kladná. Samozřejmě je to jiný žánr, jiný způsob vyprávění, ale v podstatě je to o tom samém. Ne, že by mi to vadilo. Muzikálový formát zvládl Chazelle skvěle, šikovně míchá žánrovou abecedu s vlastní invencí, romantiku dávkuje uměřeně, i když jsem čekal přeci jen o něco temnější vyznění. Nicméně jsem zvědavý, jestli v příštím snímku nakousne i nějakou jinou myšlenku. A ani by mi nevadilo, kdyby k tomu zase vyhrával jazz.(13.2.2017)

První film, kterému letos dávám pět hvězdiček a bezkonkurenčně zaslouženě hlavní adept na Oscara (zatím jsem tedy ještě neviděl Fences a Moonlight, ale pochybuji, že po jejich zhlédnutí názor změním). Jak už jsme se mohli přesvědčit dříve, Emma a Ryan se k sobě neskutečně hodí, vzájemná chemie funguje na 100%. Ve zpěvu Emma Ryana jasně převyšuje, tak se on raději zaměřuje na hraní na klavír a zpívá všehovšudy v jedné písni. Choreografie samozřejmě výtečná, jak se na muzikál sluší, písně chvalitebné (za 2), příběh sice tisíckrát viděný, ale závěrečné (no nechci spoilerovat) řekněme vystoupení a pohledy, tady prostě nejde dát míň než plný počet. Už teď se těším, s čím Damien Chazelle přijde příště.(18.2.2017)

Už to nikdy nechci vidět, mám zlomené srdce... Hvězda dolů za něj a můj rozmazaný make-up(12.3.2017)

Chazelle si hned prvním celovečerákem nastavil laťku hodně vysoko a docela se mu ji povedlo udržet. Whiplash mě bavil víc, ale i La La Land má svoje kouzlo. Justin Hurwitz opět zazářil se svým soundtrackem, který krásně navodil melancholickou i veselou náladu. Gosling se mi začíná jako herec zamlouvat čím dál víc a Emma Stone už dorostla v opravdovou hollywoodskou superstar. Příjemně strávené dvě hodinky, i přes určité hlušší pasáže. (kino Cinestar, orig.)(15.3.2017)

• 666Carnage

Tak tohle fakt ne. Podle toho co jsem četl to všichni pomalu vychvalovali jako něco převratného a přitom je to fakt kravina. Muzikál řízlý o problémy dvou lidí s láskou a s plněním snů. V některých to asi nechalo dobrý dojem, ale mě to nechalo jen dojem, že mi to ukradlo 2 hodiny života. Ani nevím proč tohle mělo tolik nominací na oskara. Za mě tedy ne ne ne. 35%(17.4.2017)

Kvintesencia filmovej mágie, výnimočná, krásna a zároveň úderne emocionálna. O opaku ma nič nepresvedčí a rovnako ako aj Chazelleov debut, aj toto musím vidieť viacej krát, aby som kompletne zhrnul všetko, čo na tomto milujem.(18.4.2017)

Takové barevné, teploučké a líbivé.(21.4.2017)

Oscara to dostalo jenom proto, že je film z oboru. Dává naději všem dívkám, že když nechají studia a stráví deset let obsluhováním ve fastfoodu, jednoho dne si někdo všimne jejich nesmělého hereckého projevu a konečně prolomí smůlu reklamou na hemeroidy či inkontinenci. Hlavně nesmí páprdům v komisi nikdo zašlápnout hollywoodský sen, jako to nakonec udělala Penny z TBBT. Muzikálová složka filmu mě taky neoslovila. Písničky jsou stejně uspávací jako herecký talent herečky Mii a hlavní hrdinka se chová tak, že si vlastně velkou lásku ani nezaslouží.(27.4.2017)

Po dlouhé době skutečný filmový zážitek.(5.1.2017)

La La Land je těžký nemít rád. A kupodivu je na to taky snadná odpověď. La La Land je prostě kouzelný, hravý, barevný, má krásné poselství a hlavně dokáže diváka naplnit optimismem. A takovýto filmy jsou někdy dost potřeba. Zvláště, když máme špatnou náladu a potřebujeme rozveselit a zahřát trochu na srdci. A to La La Land splňuje na sto procent. Režisér Damien Chazelle potvrzuje to co jsem si o něm po Whiplashi myslel, a to že je velmi šikovný a talentovaný režisér, který má co říci a je potřeba s ním počítat do budoucna. A jsem velmi rád, že to potvrdil. Velmi se mi líbilo, jakým způsobem je film udělaný, zrežírovaný, jak se pracuje s kamerou, střihem a především muzikálovými čísly, které umocňují a posouvají děj dopředu. Chazelle si také pro svůj film vybral výbornou dvojici, která je tělo a duší pro celý film. Ryan Gosling hraje parádně a ty klavírní čísla jsou nádherný. Emma Stone je opět perfektní a věřil jsem jí každý dialog a každou scénu. Co se týče samotných muzikálových scén, tak ty jsou pastva pro oči i pro poslech. Tolik nápadu a hravosti, spojené s krásnou hudbou, která s lehkostí plyne a dojímá a pak to vygraduje v perfektní finále, které posílá do kolen. Finále, které nás krásně vrátí na zem a vydoluje z nás další emoce, takový nenuceným způsobem. A tomuhle já říkám umění. Jsem z filmu dost nadšený, ale něco mi tam chybělo. Nějaký podobně silný okamžik, jako bylo finále, nebo něco na ten způsob. La La Land je krásný muzikál, který je natočený s láskou ke starým muzikálům a filmům, k jazzu a hlavně je to parádní film, který si zaslouží všechnu chválu, kterou má a taky bude mít.(9.1.2017)

Saving Emma&Ryan. Pocta jazzíku, očím Emmy Stone a herectví Ryana Goslinga, fakof blbejm hepyendům. Nekritickejch 90%.(10.1.2017)

Pekný film. Ale to je tak všetko. Goslinga mám ako herca čoraz radšej, a to aj vďaka výkonu v tejto snímke. Počas celých dvoch hodín som sa len raz pozrel na hodinky. Ale viac mi to prišlo ako nejaká indická melodráma - tanec, spev, láska, smútok, farbičky.(18.1.2017)

Dlouho jsem nezazil, ze by film tak dokazal zmenit naladu. Do kina jsem sel po celem tydnu unavenej, nastvanej na celej svet a tak, proste klasika. A odchazel nadsenej a vysmatej... nadhernej film.(20.1.2017)