La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

panMartin

Muzikály mám rád, ale tohle?! Nuda nuda a nuda. Tento film byl pro mne neskutečným utrpením a myslel jsem si, že nikdy neskončí. Zlatá Kráska a zvíře nebo Fantom opery. Pro mě velké zklamání, zvláště na základě očekávání ze zdejších procent. Tolik ocenění? A za co proboha? ()

kjakob

Velmi důstojná pocta muzikálovým legendám a Hollywoodu jako celku. Ve finále dokonce překvapí jemnou úvahou na téma "Jak málo někdy stačí k tomu, aby se štěstí otočilo ve váš prospěch". Podbízivý vizuál vás vtáhne do jednotlivých pěveckých a tanečních čísel a je tam vše, co od muzikálu čekáte - včetně pojížďek, barevných kostýmů i retro-like stylizace. Ta mi osobně hodně sedla, protože 70's a 80's mám obecně rád, nejen co se filmu týče. Působivé je i opakující se divadelní aranžmá. Světelné sloupy zabírající úhel pohledu hlavních aktérů v davu, divadelní ručně malované kulisy měst a tak dále. A k tomu vše precizně sladěno s dějem. Tady si někdo evidentně hodně vyhrál a je to znát. ()

Mr.Ripley

La La Land je o lásce. O lásce k hudbě. O lásce k filmu. O lásce k herectví. O lásce s velkým "L", té občasně pomíjivé a zrádné. Po nervydrásající poctě hudbě v podobě Whiplash je La La Land poctou filmu, jako takovému. Hrátky s médiem a ozvěny dávné filmové minulosti jsou už jen třešínkou. Pokud Damien Chazelle nesleví ani u třetího filmu, máme tu horkého favorita na další autorskou jistotu. Fantazie! ()

Lopezka1982

Velmi pěkný milostný příběh, který je doprovázený příjemnou hudbou a tanečními vystoupeními. Překvapilo mě, že Ryan je i dobrý tanečník :)))) Přemýšlela jsem, zda i hrál na ten klavír a prý ANO!!! Trénoval 4h denně 3 měsíce v kuse, to je neskutečné, fakt klobouk dolů, frajer... Film se mi líbil, příjemně ladění, ale zbytečně natažený a dlouhý, chvílemi jsem se dost nudila a nebavilo mě to, 1,5h by zcela stačilo. Příběh nebyl vymyšlený špatně, ale chybělo mu trochu nějakého oživení, a o tom závěru se vůbec nebudu vyjadřovat, ten mě fakt naštval a nelíbil se mi, na druhou stranu to tím bylo více ze života a nebyla to taková pohádka. LALALA ()

Ak.žena

La la la, už jsem nedoufala! Že někdo natočí úchvatný, po všech stránkách fungující muzikál. Úžasná aktualizace klasického žánru. Děkuju. ()

hopskulak

Čiré kouzlo. Sebevědomě a sebeuvědoměle předvedené, se spoustou dobra, hravosti a radosti. Přitom tematicky stále při zemi, citlivě zahrané a s povzbudivou zprávou pro ty, co se ztratili na cestě ke svým snům. ()

chelseaman22

Výborná hudba skloubená s brilantní choreografií zcela evidentně úspěch nezaručí. La La Land postrádá interesantní zápletku a zejména nudí, což neocenila ani má přítelkyně, jež se závěrečnými titulky prohlásila "že prej to byla hrozná nuda". A byla přátele, byla. 37% ()

Triple H

Už dlho sa mi nestalo, aby ma nejaký film v kine vyslovene sral. La La Landu sa to podarilo. Prvých cca 100 minút som žasol nad tým aká pozérska, prázdna, nenormálne do seba zahľadená a povrchná sračka tento rok ovládla celú oscarovú sezónu. Chazelle je talent, technická stránka je často perfektne zvládnutá, ale chýba zmysluplný a precítený obsah. Väčšinu času je film len namachrovaná a plytká maniera. Režisér chce byť sofistikovaný, dojemný, kúzelný a hravý, ale vo výsledku mi prišiel predovšetkým pozérsky a povýšenecký. Evidentne si totiž myslel, že keď Ryan Gosling a Emma Stone budú vedľa seba cupitať v pastelových farbách, resp. si vymieňať triviálne dialógy či vtípky, plebejci v kine budú blažení. Film obsahoval veľa okamihov kde nás mal emocionálne či inak zošrotovať, ale účinok sa nedostavil. Prišlo mi to ako keby 18-ročný syn pomáhal otcovi riaditeľovi v práci a snažil sa kopírovať jeho direktívny prístup smerom k zamestnancom. Zvláda opakovať pohyby, gestá, frázy, ale má príliš málo odžité a odmakané, aby mu tú pózu niekto naozaj žral. Pesničky sú o ničom, s nijakými textami. Detto aj dialógy, ktoré väčšinu času mlátia prázdnu slamu. Emma Stone ma vyslovene iritovala, pretože jej asi niekto povedal, že je to najchutnejšie dievčatko na svete a keď bude pobehovať, afektovať a gúľať očkami, všetkým sa nám roztopia srdiečka. Nemám proti nej nič, ale fakt, že za toto dostane Oscara je normálne zlý vtip. Gosling hrá čo je od Drive jeho parketa - zádumčivé pohľady a sošné pózy. Posledná polhodinka to celé trochu vytiahla, lebo konečne priniesla nejaké fungujúce emócie a veľmi vydarenú záverečnú montáž. Ale príliš málo, aby sa zmenil dojem na celý film. Vo výsledku som sa sám seba pýtal - pre koho toto do riti vlastne točili? Pre bežné publikum? Ak áno, tak nás majú evidentne za idiotov. Pre artových ufónov? Sotva. Pre puberťákov a mladých? Možno a to by som vedel akceptovať. Dva krát vo filme prebehne dialóg, kedy Emma Stone polemizuje, či sa jej hra bude páčiť divákom a či im nepríde príliš nostalgická či sentimentálna. Gosling ju ubezpečí, že na publikum môže "jebať" ("fuck what they think"). Niekde som z toho cítil náznak smerom k potenciálnym nespokojným divákom. Vo zvyšku filmu sa ale Chazelle a spol. snažili tých istých divákov opíjať rožkom. Síce pekne zabaleným, ale lacným a zoschnutým. Takže ako to je? Záleží im na tom čo si myslíme a sú názoru, že nás všetkých majú zmáknutých lacnou farebnou odrhovačkou? Alebo nás majú na saláme a chcú si točiť svojské pocty starému Hollywoodu a modernizovať staré žánre? Nech idú do riti. P. S.: Inštrumentálna hudba sa mi veľmi páčila a je asi najvýraznejšie pozitívum celého filmu. ()

HonzaBez

V rámci muzikálového žánru určitě nejde o špatný film. Užil jsem si hlavně jazz, ale i ta hlavní melancholicky laděná klavírní skladba se mi pořádně dostala pod kůži. A skvělá byla i píseň hlavní hrdinky při filmovém konkurzu. A po technické stránce je film též velmi dobrý, byť nevím, zda jsem to vždy dokázal ocenit a zda všechny ty různé efekty skutečně měly ten efekt umocnit můj zážitek z filmu. Spíš bych řekl že nikoliv. Co každopádně už zdaleka tak skvělé nebylo, byl scénář. Hlavní v první asi třetině mě přišlo, že nějak moc nechápu, o čem ten film vlastně má být, a docela mě to nudilo. Druhá třetina byla už lepší a v závěru určitě zaujal nápad s "alternativním příběhem". Jinak ale vyústění filmu považuji za dost americké. Jaká "náhoda", že obě hlavní postavy nakonec dosáhnou ve finále toho, o čem celý život snili že... Prostě americké film... ()

David.Darco

Nádherný vizuál plný farieb spolu s nádychom starších Hollywoodskych časov v kombinácii so skvelou Emmou a výborným Ryanom dojme nie len svojim veľmi aktuálnym námetom, ale náročnejšieho diváka prepracovanými Kamerovými zábermi, bezchybným strihom a výborne poskladanou hudbou. Klobúk dolu pred textárom a pred Ryanom, ktorý na klavír hrá bez dabléra. Úžasná a hmatateľná réžia ! P.S. Citlivo zakomponovaná kritika prítomnosti v šatách starších časov o svete, kde každý hľadí na kariéru, no to pravé šťastie, ktoré si nikdy za nič nekúpime, sme schopní obetovať. Láska k tancu a obdiv tímu, ktorý toto spáchal ma núti udeliť 100%, pretože akokoľvek sa na to pozerám, nevidím nič, čo by som na LA LA LANDE zmenil. TOP10 ()

filmmovier

Ten film má asi čtyři písničky a říká si muzikál... nuže dobrá tedy, ale já to teda jako "muzikál" zase tolik neberu. Jinak je ale La La Land fakt dobrej. Ryan Gosling a Emma Stone jsou naprosto úžasní a film je strhující od začátku až do konce, navíc je neskutečně vizuálně nádherný a retro atmosféra je naprosto neuvěřitelná a pohlcující. Takhle oku lahodící film jsem vážně hodně dlouho neviděl (jestli vůbec někdy). Damien Chazelle je výborný režisér i scenárista. Příběh začíná jako klasická love story ze zajímavého a velmi atraktivního porstředí a jak se film blíží ke konci, tím je i zajímavější - a poslední třetina je opravdová lahůdka - a nejen tím, že ten příběh zas tak veselý není. Film nádherný po všech stránkách, písničky jsou úžasné, délka tak akorát, lahoda pro oko i ucho, prostě nemám co vytknout. Jako vystřižené z padesátek, oscar pro Emmu Stone rozhodně zasloužený, za výpravu naprosto bez debat taky, ocenění za kostýmy by taky bodlo - a cenu nejdůležitější si La La Land z mého pohledu zaslouží také, tak se aspoň dočkal na ty dvě minuty. Filmová radost, veledílo, nádhera. Ať žije jazz! 90%. Tímto odkazuji ke komentářům KarlaR, Enšpígla a Cervenaka, jsou naprosto přesné a vystihují i mé pocity. ()

Tristan Rafael

Tak se básníci a umělci musí vzdálit od svých blízkých, mají-li se setkat s věčnou krásou a interpretovat ji ostatním lidem, neboť ta se zjevuje jen za plného soustředění na skutečnost. ()

SniperG1

Muzikály nemám moc v oblibě, ale Jazz muzikál?? To je něco jiného a v poddání Ryana Goslinga a Emmy Stones, naprostý skvost!! Moc jsem si to užil i s manželkou :) 90% ()

rasttea

Režijní počin velmi mladého režiséra. Už jeho Whiplash mě rozsekal. Zde kvituji kvalitní scénář, kameru, hudbu, choreografie, kostýmy i výběr ústřední dvojice. Ryana už jsem zažila hrát na klavír, zpívat i tančit, tak jsem tušila, že muzikál zvládne, osobně jsem byla spíš zvědavá na Emmu. Schází mi hvězdiček více a to už bych dala jen mým deseti nej na profilu ;o) A jemně vložený motivační prvek - když se Ti zavřou jedny dveře, otevři jiné ;o) Paráda a ne jen na jedno shlédnutí. ()

andrii

Break this real time. Dance, dream, sing with us, two stars. Kde krásní blázni popíjejí /nekonečno žízní po nostalgii/ v oparu chytlavém, pastelovém... koktejl jahodový. První kroky "odšpuntují" vlastní parketu, trvale rozpohybují parket velkolepé slávy, paralelu s konfetami lásky. ()

octopuska

Extrémně kýčovitá slátanina. Ovšem je mi jasný, že Amerika zas kvičela blahem. Ocenění tady mi přijde teda hodně mimo mísu . Akademie zřejmě před oceněním řádila na nějakým bujarým večírku a podle toho to taky dopadlo. ()

Remivsremi

Damien Chazelle a jeho enormní láska k Hollywoodu, a přestože nefandím filmovým muzikálům, tady to má své opodstatnění a to pravé kouzlo. Sen jednoho člověka převedený do čarovné verze. Obdivuhodné. ()

viperDavid

Věřím že tohle není pro každého. Ani nemůže být. Někdo na romanticko-komediální muzikály prostě není. Mě to vůbec nevadí a nemělo by nikomu. Je mi to fuk, protože já čekal hodně a dostal jsem ještě víc. Emmu Stone jsem bral jen jako slavnou herečku, ale ne tak dobrou. Kamera si všímala její mimiky a udělala na mě obrovský dojem, takže se na ní musím zaměřit dál. Ryan je prostě Ryan, on hrát umí a talent má i když někdy v jistých filmech o tom pochybuju jak když ti nůž rozřeže půlku střev a ty stejně myslíš že přežiješ. Každopádně to dvojci slušelo a patří k sobě jako šprcka na ptáka. La La Land je rozhodně nejlepší film (2016-2017) a nevyvrátí mi to ani moje ztracená láska. Vtipné je, že je jako "hlavnější" postava brána i Simmonsova maličkost :) no kdo viděl ví a kdo neviděl uvidí. Na závěr svého dlouhého monolugu musím zmínit mladého Chatelle, taky jste si všimli co film to je v červených číslech ? Ano natáčí jen muzikály, má je asi hodně rád, ale taky to umí. Rozhodně 5* ()

Lachtaan

V dnešní době mi přijde, že pokus o natočení muzikálu je už spíše odvážným experimentem, než očekávanou samozřejmostí, jako tomu bylo před půlstoletím. Dle mého názoru doba tohoto kdysi žánrového velikána odtikala stejně s posledními hodinami samotného 20. století. Snížil bych se v tomto případě asi k dost kritickému hodnocení, ačkoliv jsem fanouškem mezi žánry nestranným, stále ještě kladné hodnocení snímku zachránilo ale úžasné duo Gosling/Stone, kteří skvěle zazářili bok po boku již v Crazy, Stupid Love či v Gangster Squad! ()

ivan_drago

Film věrně pasuje atmosféru let minulých na současnost a hravé muzikálové scény potěší jak oko tak sluch... ale jakási plytkost a neosudovost vztahu hlavních protagonistů film odsouvá do prúměru... co ho naopak pozdvihuje je Emma Stone... nemyslím si že by to něja kvěrně ukazovalo osud lidí co se snaží v Houlivůdu prosadit, leč jako pohádka to není špatné... ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary