Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

viperDavid

Originální to moc nebylo, ale parádní pokoukaná. Afflecka přitom ani moc nemusím, ale tady se mi líbil. Příjemná oddychovka, která pobavila víc, než jsem si myslel ()

Sfinkter

O´Connor si fanoušky připravil již skvělým Warriorem a Hrdostí a slávou na další zážitky, kterým se jim dostává. Zúčtování je další chlapskou záležitostí s lepším finále než mohlo nabídnout Skyfall. Affleck výrazný - obecně mám jako herce radši jeho bratra, ale tady je jeho role velmi přitažlivá a táhne celý snímek až do konce. ()

Qitek

Těšil jsem se. Vypadalo to na hodně zajímavou akční podívanou. Dopomáhali tomu i nadšené vzdechy i kritiky kolem tohoto bez debat vydařenýho kousku. Ale dál než za práh slova vydařený, bych se nevydával. Originalita? O.k. Už jen to že je autista? Tak je autista (aspoň zmírníme snahu o herecký projev). Linka z dětství ( především výchova otce - "šaolinský výckvik" ) mi přišla úsměvná, spíš jak z totálního béčka ( to by mi taky nevadilo, jen tady to nějak nepasovalo), ale budiž. Film příjemně plyne, akce odsejpá a přiznám se, že ani z toho Alflecka nejsem nějak paf. Čumí jako vždycky a zaplať pánbůh má prostor jen proto čumění. Jestli je tohle prostor k tomu mu za to zatleskat, ok. Tleskám. Dejte mu třeba oscara. Stejně ho dáváte kdejakýmu ocasovi. Ten závěr? Bratři? Really? Tak rozpačitý dojmy už jsem neměl sakra dlouho. Pokud to celé budu brát jako totální oldschool béčko, s docela solidní (DOCELA) zápletkou, pak ok. Ale přes tři se nepoleze. Na to jsem málo autista. ()

ivan_drago

Lehce akčnější Rainman... Nejrušivějším elementem celého filmu však byly až nechutně bílé zuby Anny Kendrick a ten příběh v podání JK Simmonse taky není z uvěřitelnějších... film vůbec inklinuje k překombinovanosti a snaží se násilnou (násilnou jako násilnou, né násilnou) cestou propojit všechny dějové linky a události do jednoho spletence... zbytečné... spousta dílčích věcí zavání nesmyslností a iracionalitou, ale na konci Affleckovi toho divnýho chlápka uvěříte... i jeho Rodinná pouta... ()

Mrkvič

Pěkný políček do tváře Miloši Zemanovi a jeho negativnímu postoji k inkluzi ve školství! (se kterým ale i po shlédnutí Zúčtování souhlasím) O tomto filmu předem nic nevědět! Já to dodržel beze zbytku a na začátku jsem čekal nějaký film o pomstě za zavražděnou dcerunku nebo tak něco. Haha, mohl jsem být dál od pravdy? Je Ben Affleck záporák nebo klaďas? A je dobrý nebo špatný herec? Ani po dvou hodinách jsem si na druhou otázku v tomto filmu odpovědět nedokázal. Zúčtování je jinak hodně překombinované a některé prvky jsou zbytečné (a dávno jasné), ale je to mazec. ()

Lachtaan

Těšil jsem se na film už jen z malicherného důvodu, že by mi kromě zážitku napínavého thrilleru mohl poskytnout i zajímavý náhled do oblasti, ve které se jako student ekonomiky pohybuji denně. Bohužel v případě tohoto snímku se tato část filmu, jež má pomalu rozběhnout konečný spád tváří ve finále hodně nudně a nepřesvědčivě a nezachraňuje ji ani Ben Affleck a jeho autistická parodie na Johna Wicka. Jedno z největších zklamání loňské tvorby. ()

Johnny.ARN

No kto iný mohol hrať autistu ako totálny neherec a ešte k tomu s tvárovou obrnou? Gavin zase raz vytiahol hovno v pozlátke a urobil z toho solídny nárez, vybustil akciu, obsadil fajn hercov a vedel, že k chipsom a cole to bude ideálny film. Dejovo priamočiare, linka s bratom moťno prekvapí, inak je to tam dosť jasné, kto je kto a kto za koho kope. Škoda možno toho rozbehu a prenikaniu do autistického sveta, čo ma nebavilo, a tiež klišoidné scény o tom, že podme sa rozprávať a povedzte mi niečo o sebe. Taktiež zamrzela naivita, ktorou černá agentka hľadala hlavného hrdinu. Ale ako vravím, akcia bola akčná, tempo bolo solídne, gradácia fajn a úkol bol dokončený. Mocné 4 z 5 ()

BoncheR

Brat proti bratovi, len v červenom. Páči sa mi, keď si režisér drží nejaký vzor vo svojich filmoch. Za to účtovníka kvitujem. A kvitujem ho aj za prekvapivú peripetiu v závere filmu, ktorá osviežila relatívne pomalé tempo celého filmu. Ak chcete strhujúci špionážny film, Účtovník rozhodne nie je pre vás. No ak chcete film relatívne náročný na pozornosť a zároveň s prekvapivým záverom a originálnym protagonistom, Účtovník vás určite nesklame. 75 % ()

elanius

(4/2017) / Premárnená šanca na minimálne film roka. V detailoch, v niektorých scénach a v určitých momentoch na krok od geniality. Škoda, že nefunguje prepojenie do filmovo fungujúceho celku. Práca s tempom sa nevydarila a to najlepšie na celom filme, pasáže so samotným Accountantom sú zbytočne prerušované ukecanými nudnými pasážami. Myslím si, že filmu by pomohlo keby sa sústredil na jednu dejovú líniu, namiesto motania snáď troch štyroch. Celkom som sa zabavil na závere, tuším mal Gavin nejaký ťažký vzťah so svojím bratom. (6/10) ()

neoBlast

Jako úspěšný absolvent obchodní akademie mohu potvrdit, že film je založen na pravdě a věrně znázorňuje práci účetních. Na rozdíl od jisté italské komediální série. 40 % ()

noriaki

Nehledal bych v tom sofistikovanost nebo logiku. Žádná tam totiž není, a ani tam není potřeba. The Accountant je krásně atmosférické béčko, které celou dobu klame tělem. Disponuje jedním z těch mazaně vymyšlených scénářů spoléhajících na očekávání diváka, aby dal poté velice jasně najevo, že je lepší nepředpokládat, protože hra nikdy nebyla fér. Ben Affleck už by měl hrát jen postavy nevyžadující mimiku a Anna Kendrick je úžasná v každé roli v níž se může opřít o svou roztomilost. Po Warrior jsem od Gavina O'Connora očekával hodně, a určitě mě nezklamal. Pět hvězdiček si tentokrát nejspíš nezaslouží, ale proč brát všechno tak vážně. ()

Pavlínka9

Ten film má 128 minut, ale jsem ráda, že posledních 6 minut jsou titulky :D :D Stejně jsem na obě oči viděla tak 60 minut čistého času :D :D To byla taková patlanina, asi jako ten obraz, co dostala Anna :) Mělo to zpočátku náběh na něco zajímavějšího, ale ono to již od začátku bylo takové poklidné, pomalé, lehce nudné...A pokračovalo to dál...Jako viděla jsem závěr - to ano - ale co bylo mezi 80-100 minutou si nejsem úplně jistá :) :) A popravdě mě to moc netrápí :) Zaujal mě Jon Bernthal a můj oblíbený J.K. Simmons - ten tam může jen být a mě stačí se na něj jen dívat...Pro mě ztráta 2 hodin mého vzácného času..Nikdy více :) ()

venison

Matematický génius, profesionální zabiják a autista k tomu.. Sice ústřední téma thrilleru "Zúčtování" je spíše pohádkou pro dospělé, ale rozhodně tahle kombinace na mě funguje.. Téma zatím neotřelé a skvěle našláplé si možná chlup více umí představit jako krimiminiseriál, jelikož v jednom, byť dvouhodinovém, filmu se nedá semlít všechno.. Je to razantní, je to nové, je to akční.. A navíc můj neoblíbenec Ben bezmimika Affleck si konečně našel svou životní roli (vždycky jsem si o představovala jako zabedněnce nebo poloretarda).. Žánrově skvěle zvládnuto.. Doporučuji všem, kdo mají rádi nadupané, rozlítané, překombinované kriminálky :-) PS: Wolffgirl nemohl hrát nikdo lépe než štěňátko Anna Kendrick ;-) ()

ywo666

Zaujímavé. Výborná réžia a výborný scénar. Gavin je podľa mňa úplne geniálny režisér. A nie, nevidel som Jane got a gun. Affleck sa v úlohe našiel. Nikdy nebol dobrý v prenášaní emócií na plátno a teraz jeho postava nemá skoro žiadne emócie. Support casting je elitný. Možno je to miestami trochu moc zamotané ale tento film proste na to ide trochu inak. ()

pytlik...

Škoda, že jsem tento film neviděl před pár lety, kdy jsem pracoval jako auditor. Vůbec mi nenapadlo, že se v této profesi dá báječně vydělávat vedlejšákem - zabijáctvím - jak to dělal hlavní hrdina tohohle filmu! Jinak tedy děj mi připadal nepřehledný,nerealisticky zauzlovaný, nijak zvlášť zajímavý, a dal se krásně předvídat. To, že ten přivydělávající si kontrolór a jeden z hlavních padouchů jsou bratři, mi bylo jasné hned (chichi, spoiler!). Pobavila mě scénáristova představa vo tom auditorským řemesle, my jsme skutečně nepopisovali stěny u klientů, jednak se nám nechtělo platit za jejich znovuvymalování, jednak na nich visely všelijaké obrázky, police, takže by se tam nemusely vejít celé vzorce a dát tam jen půlku vzorců by mohlo mít vliv na správnost výsledku, že. Také by nám ty fixy nikdo neproplatil, jednak by klient po zhlédnutí výsledků naší práce asi velmi váhal uzavřít smlouvu i na další rok a jeden rok se audit nevyplatí, navíc bysme pak třeba nedostali ani pohoštění a hlavně, na to, k čemu on potřeboval počmárat celou místnost, bychom my zvládli za třetinový čas v pár tabulkách excelu. Ale pravda, ukazovat prstem na řádek v excelu, byť třeba tučně orámovaný a s červeným písmem, by na kameře nevypadalo tak efektně. ()

Bobik9

Je to prostě dobré. Přesto, že víte prakticky všechny souvislosti, jak to skončí, tak jedna maličká věc vám unikne a ta vás dostane. Nehraje si to na žádné superdílo. Je to akční žánrovka, jakých byly stovky, ale tohl je prostě jen lepší. Affleck a Bernthal jsou naprosto fantastičtí! Ostatní herci také v pořádku. Gavin O´Connor ukazuje, že zkrátka umí! Bromance, to je jeho. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)