Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

BrusVejn

Veľmi dobrý thriller. Ten typ filmu, ktorý sa už v dnešnej dobe moc netočí. Napätie, akcia, zvraty, emócie, kvalitní herci, to všetko tam je. Vytknúť sa dá len koniec a to, že to je vlastne len béčko. Ale dosť dobré béčko. ()

moriero

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila. Pokud si The Accountant pustím ještě jednou, okamžitě mu pátou hvězdu přidám. ()

belinko

Mám rád ťažký príbeh, ktorý je ťažko podaný... toto mi skôr prišlo ako ľahký príbeh, podaný čo najťažšie, aby zmiatol diváka a pritom pointa je vlastne úplne jednoduchá. Na jednu stranu to má môj obdiv, nakoľko som tomu pochopil až fakt pri záverečných scénach (sledovanie kamier v dome na monitoroch), no na druhú stranu mi to prišlo strašne zbytočné. Film, ktorý sa hrá na superfilm a pritom jeho pointa nie je až tak super. Ale stále veľmi, veľmi príjemné prekvapenie. A na Annu sa proste stále dobre pozerá. 4* ()

papadropolis

Limonádový Joe hadr....aneb kdo se má v tom vztahovym propletenci vyznat. Dokopy hodnotím za 4*. Jediný co mi vadilo bylo zbytečně složitý vyprávění a co doteď nechápu je postava Anny Kendrick. Jako...herečka je děsně roztomilá ale její postava prostě neměla ve scénáři žádný logický smysl. Nepomohla posunout děj, nebyla důležitá pro další jednání hlavní postavy...prostě nic :D Chyběla jim romantická rovina tak jí tam vmontovali takhle nešikovně? Chyběl jim token mladá běloška? ()

Julius

Zaujímavá myšlienka pre film, ktorý vie udržať v napatí. Prepracovaný dej, ktorý treba sledovať v každej minúte, pretože stačí malá nepozornosť a divák stratí dejovú líniu (odohráva sa súčastnosť a zároveň sa premieta detstvo). Herecký výkon Afflecka tiahne celý príbeh, avšak v niektorých momentoch stratí presvedčivosť (uberám na hodnotení). Velké plus za herecké výkony detí, klobúk dole. Anna Kendrick mi pre film v jej podaní nesedela. Kto však bol ženský hlas v telefóne? Niektoré časti mi neprišli dotiahnuté. Film doporučujem pozrieť každému, kto má rád akčňáky. ()

RomaS

Pokud musíte každý rok přiznávat svůj příjem a jako všem se vám nelíbí kolik musíte sypat berňáku, tak Ben je jedinečný prototyp účetního, který s tím dokáže něco udělat, ať jste kdo jste. Může vás přitom hřát i dobrý pocit, že dáváte práci duševně postiženým lidem a jistotu, že svou práci dotáhne do konce za každou cenu. Jeho služby sice vyjdou na pěkný ranec, ale pokud balancujete v šedé zóně, investice se určitě vyplatí. ()

kolly13

Akční, autisticky poučný a s prkenným Affleckem, kterém role padla jak prdel na hrnec. Supr akce, leč ubral bych komunikační vaty. Jinak Affleck mile překvapil, zvlášť během akčních scén. ()

HellsAngel

Inteligentný, no zároveň emotívny akčný thriller s perfektne napísaným scenárom. Všetko sa postupne vyjasňuje, jedna vec zapadá do druhej a vytvára sa veľmi pestrá mozaika. Záver je zvládnutý fenomenálne, pričom je divák svedkom hneď niekoľkých závažných odhalení, meniacich samotnú podstatu príbehu. Osobne, by som si to vedel predstaviť v trochu komornejšom štýle s menšou porciou akcie, no samotnému spracovaniu akčných scén nemám čo vytknúť. Príjemné prekvapenie a veľmi obohacujúci zážitok. ()

Mersis

Výborný film. Sice jsem Afflacka moc nemusel, ale tyto role mus opravdu sedí. Kombinace faktorů v tomto filmu jsou naprosto luxusní a děj ani moc neodbočuje od toho hlavního. Za mne jednoznačně 90% ()

SuperXero

Pomalší a možno trochu chaotickejší začiatok pripraví neskutočný príbeh na čele s komplikovanou hlavnou postavou. Sympatická krimi dráma, miestami so psychologickými prvkami popretkávaná množstvom precíznej akcie v podaní Bena Afflecka je rozhodne jeden z najlepších filmov roku. Navyše posledné roky herecké výkony Afflecka sú na solidnej úrovni, takže zahrať autistu s matematickým megamozgom pre neho nebol žiaden problém. ()

Rian_witcher

Jak vyrobit pětihvězdičkový filmový koktejl? Do sklenice vložte kousek Rain mana a Čisté duše, přidejte špetku Johna Wicka a Equalizera. To celé zalijte kousky scénářů obsahujících odloučení dvou bratrů, romantiky bez sexu, rodinných hodnot a nakonec jen protřepat a nemíchat. Pak už jen v klidu popíjet a sledovat účinky na váš organismus. ()

karnifex

Relativně zábavný akčňák s mnoha klišé se v poslední čtvrtině změní doslova v parodii a divák nakonec nevěřícně uvažuje o pokročilé demenci některých hollywoodských tvůrců. ()

O_Peki

Výbornej akční nářez. To je přesně to co jsem dneska večer potřeboval vidět. Ben Affleck se toho chopil výtečně a podává svůj životní výkon. Škoda, že tento film trochu zapadl. ()

jojto

Hoc nehercovi Eflekovy rola mlčanlivého zabijáka, autistu sadla na mieru. Originálny, strhujúci scenár a dokonalá akcia ma zaborila do fotelky a musím uznať, hoc nedobrovoľne, že Eflek je herec. S malým H ale je. Na toho zmrveného Dardevila začínam pomaly zabúdať :) ()

trickmaster

Tak tahle role sedla Aflackovi jako hrdel na prnec!! Kdo by se v tom klukovi sam nevidel, rekneme si uprimne. Kazdy se nejspise potkal s drobnou sikanou at uz na zakladce, na stredni, v osobnim zivote nebo ji alespon videl. Kdo by nechtel mit za fotra armadniho zelenyho mozka, ktery z tvoji nemoci autisto, udela prednost! Nauci te se postavit problemum celem, vycvici z tebe magora pres bojove umeni a ukaze ti smer, kterym bys mel jit! Myslim, ze tenhle superhrdina s takovou osobnosti, duvtipem a pokorou by prekonal Sapajgaye, GreenFakeara, Kapitana Homokladu i Porka Temne pulsujici kladivo. Hodne narubanej celovecerak, paradni napeti a hlavne super zapletka!! Napinavej akcnak na 5*, to bez debaty!!! ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)