Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

hroubek

Jsem hodně moc spokojený. Na Zúčtování jsem se těšil už od traileru a jsem moc rád, že mě to sedlo, tak jak mě to sedlo. Taky mám dost velkou radost za Gavina O’Connora, který se oklepal po průšvihu Jane Got a Gun a natočil parádní film, jenž umí překvapit. A já mu to přeji, protože O’Connor si zaslouží pořádný hit, protože je to velmi dobrý režisér, který umí pracovat s herci, s postavy a taky se nebojí používat emoce(finále Warriora budiž velkým příkladem). Prostě je to kvalitní režisér, který když dostane látku, která mu sedne, tak natočí parádní film a to se stalo i v případě Zúčtování. Zúčtování je velmi dobrý film, ale nebudu a ani nechci tvrdit, že je dokonalý, jelikož těch chyb tam je celkem dost. Od logických chyb, nesrovnalostí nebo, že některé věci se dějí až moc náhodně. Na druhou stranu mě ty chyby nevadí tolik, protože mě film baví a něco z něho cítím. Co taky čekat od filmu, který se dá popsat jako kombinace filmů Rain Man - John Wick - Čistá duše - Dobrý Will Hunting. Velmi mě potěšilo, jak film klame svým vyprávěním a staví do popředí ústřední motiv s puzzle, který je jasnou metaforou pro celé vyprávění. Taky mě potěšilo, že film má tři dějové linie a nesourodě uspořádané flashbacky, takže chce po divákovi trochu pozornosti. Velkou výhrou tohoto filmu jsou jeho herci. Všichni hrají takovým způsobem, aby podpořili výkon Bena Afflecka v hlavní roli, který má napsanou postavu na tělo(viz. jeho herecký projev ve Zmizelé, který byl velmi podobný svou odtažitostí). A fakt mě těší, že mohu napsat, že Affleck je v této roli perfektní a jeho výkon se mi moc líbil. Affleck parádně zvládá akční scény, a i ty ve kterých jasně dokazuje jako moc je jiný(většina klidných pasážích s Annou Kendrick). Anna Kendrick se mi v této roli hodně líbila a jako motivace pro hlavního hrdinu funguje skvěle. J. K. Simmons je opět parádní. Jon Bernthal je čím dál lepší a dělám mě čím dál větší radost. Velmi příjemně potěšila Cynthia Addai-Robinson, jejíž výkon se mi dost líbil. A nakonec jsem si nechal dva herecké veterány Tambora s Lithgowem, kteří i na malém prostoru jsou parádní. Hodně moc se mi líbily akční scény, které jsou perfektně natočený a jejich dost a taková sekvence na farmě je velmi působivá, ale mě se osobně více líbila záchrana Dany a hlavně emotivní finále. Dost mě i zaujaly obyčejné scény, kdy si dvě postavy povídají, drsná výchova nebo vlastní způsob jak zvládat své problémy s písničkou o Solomonovi Grundym. Jak už jsem psal, film není bez chyb, ale pokud mě baví a dojímá, tak mu nějaké ty chyby jsem ochotný odpustit. Zúčtování je velmi dobrý film a já se těším až se na něj někdy podívám znovu a na konci filmu jsem měl pocit, že kdyby byl o půlhodiny delší, tak bych se nezlobil. ()

Pump

Děkuji ti bože všemohoucí za tento famózní, jedinečný a über skvělý filmový zážitek..., nádhera! ()

VasaX

Bena mám rád. Jako režiséra a často i jako herce. A tak jsem se na tyhle trampoty pana účetního docela těšil. Ale na druhou stranu jsem si od toho moc nesliboval. A ono to bylo.... hrozně, hrozně moc dobrý! Tak dobrý že jsem vzal na milost i Jona Bernthala, kterého bytostně nesnáším (ve filmech a seriálech) od chvíle, co v TWD poprvé otevřel pusu. Anna Kendrick jetam taky moc příjemně dávkovaná. Ne jak jinde, kde jste na začátku "Awwww" z její roztomilé přítomnosti, ale po třetině filmu se vám zají a nadšení zmizí, jako život v očích opatrovnici v dětském koutku po deseti dvanáctkách za sebou (nebavím se o pivech, ale výsledek vyjde pro tentokrát nastejno). The Accountant, je napínavý, zábavný, decentně detektivní a solidně akční. Affleck vybičoval svého vnitřního autistu k extra výkonu ve filmu, který nemá aspirace na oskarový blockbuster, ale i přes to odcházíte z kina s absolutní euforií. Tenhle film je totiž takový "unlikely hero". Když ho shrnete do dvou vět - že je to o vysoce funkčním autistovi z rozpadlé rodiny, co dělá účetního pro mafiány a přitom se namočí do nebezpečného případu, ve kterém kriminální organizace paradoxně nefiguruje, ale to nevadí, protože je totálně badass - tak to zní jako šílenost, na kterou se možná podíváte v polospánku po dobrém nedělním obědu, ale ne v kině. Jenže to by jste přišli o to kouzlo, kde to všechno nějak zváštně opravdu dobře funguje a je to okořeněné velmi elegantní akční choreografií bojových "assassin" scén, kterou trumfne snad jen John Wick. Prostě a jednoduše: "This shit is dope, man!" ()

jolanek

Mam rad tento druh napatia, i ked viac menej predvidatelny dej, ale napinava jednohubka. Nieco ako Dexter, ktory namiesto hrania sa s krvinkami ma radsej pero a kalkulacku ()

Brain-D

Nejlepší film 2016. Totální řezba a Ben Affleck tu sehrává jednu z nejlepších rolí akčních hrdinů v dějinách. Už od začátku jsem tušil, že to bude bomba a v polovině jsem už jen žasl blahem. ()

Timak

Mně se to líbilo hodně. Trochu jsem v tom viděl Mr. Brooks. I ta zápletka s rodinou se mi líbila. Prostě tak nějak všechno :) Chtěl jsem dát 4*, ale pak jsem přemýšlel, proč nechci dát tu pátou a na nic jsem nepřišel. P.S. jsou tam i dvě české stopy ;-) ()

Trustme

Někdy trvá, než se z kluka stane chlap. Ben Affleck se motal ve filmech díky obličeji dlouho jako uvědomělý americký hošan. Pak se pokusil vzít tuhle otravnou image do vlastních rukou a pasovat se alespoň do drsnějších zlobivějších postav. V roce 2016 se však stal temným rytířem a já musel uznat, že lepšího Batmana jsem nepotkal. Affleck přibral svaloviny i víc větrných ošlehanin ve tváři a já mu začal tyhle chlápky věřit. Stále mu ovšem zůstal ten dobrácký ksicht. A tohle se tady dokonale zúčtovalo do jedné z nejúžasnějších filmových postav jaká kdy byla stvořena. Zabiják s obličejem účetního. Je zde totálně vše na co celou dobu čekám od dob Leona (Luca Bessona) a stále nemohu v jiných filmech adekvátně najít. Samotář s tajemnou, nevyrovnanou minulostí, který působí nenápadně. Má své přísné zásady a je perfekcionista v tom, co dělá. Poruší ale pravidla pro někoho, kdo se mu stane blízkým. The Accountant má v sobě batmanovskou poetiku milionářského mecenáše žijícího dvojí život, zvědavě vystavěný originální příběh s obvyklými podezřelými a razantní údernost. Hlavním trumfem zde je charakter Christiana Wolffa! Spojení autistické důkladnosti s vizáží obrýleného zranitelného "Clarka Kenta", který využije a ovládne svůj stav. Stane se člověkem se super schopnostmi, které nevznikly v důsledku laboratorních pokusů, ale jen, že se narodil jiný. The Accountant je veskrze akční thriller pro dospělé, kde je potřebný i divákův mozek, což z něj dělá renesanční dílo a vyslyšení modliteb, že se dá nalézt stále film, který má pro fanouška akce a krimi thrillerů vyšší přidanou hodnotu, neboť má okouzlující originální postavu (anti) hrdiny, perfektní herecké obsazení, uvěřitelnou akci a tendenci stát se filmem kultovním a památným. Ve svém TOP 10 jsem 7 let neměnil film, který by byl lepší a odsunul některý z nich. Nerad dělám změny a chci mít vše utříděné a ujistit se, že je to ten nejlepší z nejlepších, abych ho mohl mít za srdeční záležitost. Budu o vašem filmu hodně přemýšlet, Gavine O'Connore! ()

VanTom

Doopravdy to filmaři pojali naprosto navážno - "srdceryvné" drama geniálního autistického účetního, který mimoto (díky tvrdému výcviku militantního otce) zvládá suverénně likvidovat žoldácká komanda kontaktním bojem i přesnými trefami z kilometrové vzdálenosti! Ne, očividně si z nás nedělali sofistikovanou legraci (na to se děj odvíjel příliš pozvolna, tajnosnubně, skrze flashbacky a ze svých břemen se vyzpovídávali i přihrávači), ačkoliv by tomu báječně absurdní znovushledání v závěru (byť jsem úlohu postavy Jona Bernthala odhadl předem) nahrávalo: takhle se vyvinuvší střet "hrdiny a padoucha" jsem snad ještě neviděl. :-) ()

Mishqo

80% ... Hmm, slušná jazda. Malo to všetko, čo by taký akčný film asi mal mať. Navyše troška zmena, že v hlavnej úlohe figuroval autistický účtovník/hitman tiež určite oživila celú zápletku. ()

bizz_mjc

Čtyři hvězdy by tu rozhodně přehnané nebyly, za akci jednoznačně, ale nakonec se kloním jen ke třem vzhledem k lehké překombinovanosti, byť scénář je povedený, a několika klišé. Trošku škoda, protože nejenže Affleckovi role sedla, podle mě tohle má potenciál i na dvojku. (SPOILER - autistický Will Hunting se v sídlu profesora X a ve výcviku přísného otce vojáka stane Jamesem Bournem s pokerfejsem Bruce Wayna a ještě se na konci shledá s dávno neviděným bratrem, nicméně tenhle nenápadný účetní/kriminálník zároveň infiltrovaný agent/voják v utajení získal mé sympatie - END SPOILER) ()

Eleanor05

A pak, že být účetním je nuda! :D Je docela smutné, že když konečně dostane Ben "kamenná tvář" Affleck vhodnou roli pro své neherectví, pokulhává film pro změnu v něčem jiném. Líbil se mi nápad hlavní postavy - autisty a dobrá byla i linie s mladou účetní Danou. Jenomže zbytek vypadal, jako by si nový Batman spletl žánr a začal vraždit sám kupy chlapů v nekomiksárně, která měla, předpokládám, působit alespoň trochu realisticky. Tak to se naneštěstí nestalo. Udělat to civilněji, promyšleněji a uvěřitelněji, zabývat se víc daňovými úniky, autismem a méně střílením, mohlo to být o velký kus lepší. Takhle tu máme jen další podprůměrný film. ()

fefee

Sympatický akčňák s Benom Afleckom so zaujímavou zápletkou, celkom obstojné ale nezložil som sa... (3,5*) ()

zdenny

Tento film mi trochu připomínal „Nájemné zabíjaký“ s J. C. Van Dammem a Scottem Adtkinsem. Podobnost byla v tajemném a podivínském hlavním hrdinovi, který je prvotřídním zabijákem. Navíc, v tomto případě, i vynikajícím matematikem s Aspergerovým syndromem. Film má rozhodně potenciál na čtyři hvězdy. Jenže když si vše vezmu kolem a kolem, zjistím, že šlo o to, že hlavní hrdina přišel na něco, pro co se stal nepohodlným a tak se rozhodl vše, tak nějak po svém, vyřešit. A řešil to fakt dobře. Jenže to bylo tak asi vše. Rodinná zápletka byla přítomna proto, aby nebyl film zase až tak přímočarý. Stejně jako vyšetřování agentů z ministerstva. Ti tam byli úplně zbytečně. Každopádně v rámci subžánru jde o celkem slušný film. Pro mě ale příliš jednoduchý. ()

Sany33

Wolff (Ben Affleck) je autista s obsedantno-kompulzívnymi prejavmi, ktoré sme mohli vidieť napr. u seriálového detektíva Adriana Monka. Christianova choroba so sebou prináša matematickú genialitu, no má kvôli nej oveľa bližšie k číslam ako k ľuďom. Pod krytím malej účtovnej firmy robí nezávislého účtovníka najnebezpečnejším zločineckým organizáciám sveta. Veľmi kvalitne netočený film s citom na hlavné postavy. Nič mi neprekážalo a to už je čo povedať lebo Afflecka s tým jeho gumeným ksychtom moc nemusím. Ale bavil som sa a jedná sa o jedne z mála kvalitných filmov ktoré som v poslednej dobe mohol vidieť. 92% ()

ghatos

Červená akční knihovna. Hodně se do toho vsákla sladká americká omáčka. Divákovi se podlézalo, až to hezké nebylo...54%. ()

blackJag

Další přehypovaná flákota Gavina O'Connora. Fakt, žádný zázrak, spousta cheesy momentů, Affleck jako autista nepřesvědčil a Kendricková trapná od začátku do konce. A co hůř, akce o ničem. 50% ()

MI-380

Právě jsem dostal odpověď na otázku: Kdo měl zahrát a natočit Jacka Reachera? 85% (zatím 2198 hodnotících s průměrem 81%). ()

vyfuk

Film si pohrává nějak na hranici mezi thrillerem klasickým, kdy se hledá geniální vrah a mezi filmem, kde někdo uslintává z pohledu na kalkulačku. Oba takovéto filmy mají co nabídnout, ale je otázka co to udělá dohromady. Na jednu stranu film umí disponovat s akcí, která v některých chvílích umí připomínat kupříkladu Johna Wicka. Ale zároveň samotná pointa filmu je o tom, jak se někdo mstí, ale není na to kladen takový důraz. Důraz je kladen na to jak jo hledá vláda a stejně z toho nic nemá a na to jaký je Christian vlastně člověk. Což by fungovalo, ale film by se musel jmenovat "Život Christiana Wolffa" a nebo "Nesmyslný lov". I tak film dokáže i s tím příběhem, se kterým pracuje udělat něco co vás stejně dokáže překvapit a zalíbí se vám to. A to je asi hlavní. Horší čtyři, ale přesto čtyři. ()

Jacob23

Jedna dějová linka byla na konci fakt už navíc a trošku moc přestřel ale jinak je to skládačka vpravdě zabavná, skvěle obsazená a s hlavyrvouci akcí. .vůbec jsem nečekal že to bude takhle dobré ale pocit naprosté spokojenosti se na závěr dostavil záhy. Chceme více takových překvapení ! na podruhé dám možná i 5tku ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)