Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Stíba

Cervenakovo přirovnání "Rain Man meets John Wick" je tu celkem trefné. Tahle role Affleckovi sedla a věřím, že alespoň krásně naplňuje ty věčné kritiky o jeho obličeji bez výrazu, protože v jaké jiné roli by se měl v tomhle ohledu tak blýsnout. Škoda jen, že mi pár věcí trochu neladilo, což ubírá na jinak výborném dojmu. Hodně silné 4*. ()

Torgal

Takéto maléry pána účtovníka sme tu ešte nemali. Silnými stránkami sú netradičný hlavný hrdina a luxusne natočená akcia, no prekomplikovaný a veľmi nepravdepodobný vývoj deja spolu s párikom nadbytočných policajtov film ťahajú nadol. Škoda, lebo Affleckovi rola sadla a režisér odviedol veľmi dobrú prácu. 7-/10 ()

Porp

Ben Affleck v roli ďalšieho "marvelovského superhrdinu". Tentokrát kántri darebákov ako autista s ultimatívnymi super schopnosťami. Okrem toho, že je geniálny účtovník, dokáže posielať ľudí na druhý svet so zbraňou aj holými rukami. Kravina odetá v ušľachtilom hábe s kvázi morálnym posolstvom. ()

Hpatrik

První půlka slibuje velký potenciál, který ale bohužel není naplněn. Série nelogických rozhodnutí, zmateného děje, obsazení Anny Kendrick a WTF! natahovaného závěru, mi ten počáteční dobrý dojem pomalu zkazila. Lepší tři. ()

HappyDeath

Přesně ten styl, který mám rád. Rázné, úderné a na konci to dává smysl. Teda alespoň mě :-) Navíc to Ben zahrál opravdu fenomenálně. Divím se, že tenhle film nezískal žádné ocenění.... ()

tranquill

"Víte jaký je to pocit? Ano, vím..." A já mám pocit, že to byla Benova nejdrsnější role. A povedla se jako celý thriller. ()

Biopler

Ben Affleck nie je herec, z ktorého by som sa posral, ale rozhodne ho nepovažujem za drevo, nakoľko dokáže v pohode utiahnuť aj takýto nenápadný film. Skvele sa hodil do role týpka, ktorého zamestnanie maskuje niečo nekalé, zároveň ho autizmus privileguje do pozície génia, ktorý za krátky čas dokáže nájsť problém vo veľkej firme a privodiť si tým problém. Úplne som žral režisérsky ťah ako nám ukázal keď sa týpek dostával do aury za pomoci šialenej hudby a blikačiek... do toho kamenný face sústredený na cieľ... no úplný top. Toto si rejža môže patentovať, resp. je to ukážka ako nám film ako médium dokáže sprostredkovať niečo čo sa slovami opísať nedá. Ináč sa však jedná o dielo s mnohými dejovými linkami, ktoré sú všetky nedotiahnuté. A problém je slabá uveriteľnosť - či už to bratské stretnutie po rokoch, ktoré má dobrú fúgu 25 rokov chýbajúceho príbehu, alebo ako neomylne či s prehľadom náš génius zdoláva prekážky. Dejová linka ohľadom vyšetrovania je akoby navyše, je v príbehu jedine kvôli odhaleniu súvislostí, no ťažko sa mi verí prierez naprieč rokmi, ktorý podáva policajt v podaní Simmonsa. To mu to tak dlho trvalo kým sa géniovi Chrisovi dostal na kobylku? Hádže to chabé svetlo na prácu polície. Skôr mi to celé príde scenáristicky a príbehovo nedotiahnuté, akoby sa tvorcovia chceli pochváliť niečím originálnym, no rozpadlo sa im to pri realizácii pod rukami. ()

Gixian

Jako místy fakt hezké, ale všeho tam bylo moc - být to trochu dějově vyčištěnější, logicky smysluplnější a co do přehnanosti bojových scén jen trochu víc při zemi, mohlo to být skvělé. V současné podobě bohužel nadchlo i urazilo zároveň - takže za tři. ()

HenryIvan

Akože námet super. Má to vážne dobrý nástup a celkovo to ani neprestane baviť, len ten tretí akt sa po scenáristickej stránke trochu rozutekal. To však až tak neprekáža. Benovi som toho autistu uveril, konečne som videl film s Annou Kendrick kde aj hrala a síce nájdeme diery, radšej ich zalepme poriadnou izolepou, tento film si to vyslúžil. ()

pepa3rd

Skvělá jízda od začátku do konce. Napětí by se dalo krájet, ať už pramenící z neznámého původu hrdiny, nebo z případu do kterého se zamotal. Na mě až moc dlouhá a málo uvěřiteln závěrečná bitka, ale jinak skvělých 90 % ()

Primavera

Takýto akčný hrdina je príjemne osviežujúci. Žiaden zdravý alfasamec, ktorý zabíja hlava-nehlava. Autista, ktorému ešte priťažila matka, ktorá zbabelo necháva choré dieťa s otcom a uteká z domu za iným... No nevraždili by ste? :-) Myšlienka filmu, ktorá silne a často rezonovala je výsostne aktuálna, keďže sa nám rodí viac a viac autistov. Nie sú nebezpeční. Sú len iní. Dokonca veľmi vtipní. Ten sarkazmus vo filme ma bavil. ()

DarthFailord

Ben "tvářím se furt" stejně opět ukázal, že má vážně talent. Talent na to, že si vždy vybere roli, kde jeho výraz ničemu nevadí, ba naopak je ku prospěchu. Velmi solidní psychologické drama o autismu a úskalích života s ním. A velmi silně a syrově řízlé skvělou akcí. Je až neskutečné jak to tomu Beníkovi vychází. Po Zmizelé další velmi dobrý kousek! Cameo "Sama" ze hry o trůny už byla jen třešnička na dortu. V neposlední řadě musím pochválit humor. Affleck to vždycky myslel tak vážně, že z toho padaly inteligentní gagy, kde jsem nevěděl jestli se mám smát, nebo brečet. Za mě čistých 80%! ()

mazic

tak vysoko hodnocený film s tolika nesympatickými herci je šokující. Oukej třeba je jen nemám osobně rád, ale že se tolik lidí chytí do filmu, kde téměř každá scéna by šla zakončit slovy KLIŠÉ, je šokující zjištění. Začal jsem počítat filmová klišé a u dvaceti jsem usnul a před spaním to zkouším spočítat znovu a stále usnu dřív než je všechny dopočítám. Asi je pravda, že průměrné IQ klesá a to nemyslím místní filmové.... Hvězdu dávám jednorázovým, mega sladkým žvýkačkám, které mě zachránily. Díky moc žvejky. ()

ER

Tomu ani nemohu uvěřit,ale konečně správná role pro "autistický" projev B.Afflecka. A k tomu skvělý film,jen ....proč tam někdo obsadil Kendrickovou? Hvězda dolů. Protiletecká puška?Palec nahoru. Tohle má grády, jako střely, které prorazí i zeď. Střet autismu s bojovým uměním je asi silně na hraně (spíše za ní),ale když to funguje...a navíc se vám právě tyto scény vryjí do paměti (scéna na farmě aj.). Tak to má být. ()

haWranka

Affleckovi jsem autistu věřila. Upřímně, pro jeho "toporné" herectví to je to pravé. A pointa, jakkoliv jednoduchá, se mi líbila (něco jsem prokoukla, něco ne). Celou dobu jsem se bavila a to je, předpokládám, záměr tohoto filmu. Takže za mě dobrý! ()

bearmeedek

Film, který mě dostal absolutně vším. Spousta přirovnání už tady padla, tak nebudu papouškovat. Citlivě vymazlený drama - akčňák. Akorát nechápu, proč pořád musíme v češtině vymýšlet nové názvy, když originální Účetní je naprosto výstižný a navíc pravdivý. Oproti tomu Zúčtování už tady bylo několikrát a tak může být i zavádějící. Až v příštím roce američani natočí film EET, tak u nás se zaručeně bude jmenovat Loterie. ()

Gil-galad

Prekvapujúco jeden z najťažšie hodnotiteľných filmov za dlhú dobu. Ťažko sa rozhodnúť či tento mix thrilleru s prvkami rodinnej drámy a bizarnej, miestami až čiernej komédie vychváliť ako sofistikovanú žánrovú hru, alebo nad ním zdvíhať obočie ako nad problematickým konštruktom, ktorý chce byť originálny za každú cenu. Na jednej strane to veľmi dobre funguje v rovine jednotlivých scén a aj jednotlivé „zvraty“ a odhalenia sú dobre načasované a funkčné. No na druhej strane sa nedá prehliadnuť, že celé rozprávanie drží pokope hlavne vďaka tomu, že miera autizmu hlavného hrdinu sa mení od scény k scéne, podľa toho ako si to príbeh práve vyžaduje... Prečo nakoniec pozitívne 4*? Pretože napriek popísanej rozpačitosti účtovníkovi nemožno uprieť, že je zábavnejší, originálnejší a inteligentnejší než priemerný žánrový film a hlavne núti k spätnému premýšľaniu o tom, čo sme to vlastne videli. ()

radeckator

Velmi dobře natočený thriller. Napětí kvalitně vystupňováno, dávka akce úměrná stopáži, motiv smysluplný. Dostal jsem víc, než čekal. ()

Sweat55

Autista John Wick. Jedinou výtku, k jinak dost dobrému filmu, mám ohledně první půlky. Všechno se tam tak nějak táhne z místa na místo a film mě nedokázal upoutat tak jak by měl. Pak ale nastanou thrillerový žně, kdy se to kosí, vyšetřuje a do toho se skvěle hraje. Parádní herecký obsazení mimochodem. Battfleck má roli ušitou na míru, hlavně protože toho moc nenamluví a má jeden výraz po celou dobu filmu. Potom mě potěšil můj oblíbenec Bernthal, ten narozdíl od Bena hrát umí trochu lépe, takže filmu dodal ten správný herecký drive ehm. J.K. Simmons se nějak extra nepředvedl, ale byl fajn a to stačí. No a toho Warriora od stejného režiséra už bych si měl konečně pustit! ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)