Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Denzen

Ben Affleck v úlohe zabijáckeho autistu? Prečo nie, film bol práve týmto výberom hlavného hrdinu neskutočne zaujímavý. Dokonca ma prekvapilo, že skôr ako akčná zábava, to bol príbeh o ťažkom živote jedného chlapca, ktorý vyrástol a premenil sa na nebezpečného zločinca, prekonávajúceho nielen zapeklité prípady, ale aj svoje problémy. Po Affleckovi som bol najviac nadšený Simmonsom, ktorého rozpovedanie o jeho minulosti, o tom, ako sa zmenil, ma úplne prirazilo do sedačky, a z štvorhviezdičkového dojmu to vytiahlo na päť. Ale to bolo ešte v trištvrťke filmu, a film aj na konci dokázal prekvapiť a ukázať, že toto bol jeden z najlepších akčných naloží tohto roku. ()

crshauth

Vynikající akce ve stylu Johna Wicka doplněna chytlavým příběhem. Skvělé obsazení, Ben perfektně zahrál, Anna mohla dostat více prostoru, ale na to jak nejsem zvyklý u této herečky na vážnější role, tak možná je to lépe. Celkově jsem si film moc užil, po dlouhé době jsem opravdu nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Občas jsem se možná trochu ztrácel v té rozkouskované retrospektivě, ale nic víc, co bych mohl vytknout asi nemám. ()

Lazy87

Byli dva bratři.... Jeden byl jiný. Tady jde vidět, že účetnictví nemusí být taková nudná kokotina jakou vlastně je. ()

verbal_cohle

Film, u kterého se konečně hodila Affleckova topornost pro roli autistického účetního. Díky dobrému castingovému výběru Anny Kendrick jako spolupracovnice se perfektně zvýrazní rozdíl mezi normálností a sociální zpožděností a také mezi drobným a obrovským neforemným tělem. Akce a napětí výborné. Bohužel příběhově je film pouze jeden do tuctu. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /Ben byl až moc velkej akční hrdina a navíc naprosto neporazitelný, ten děj zase takovej uměle zamotanej/, + /Ben se docela líbil, hodil se do role supervýkonného autisty, bojové scény sice poněkud extrémní, ale jinak dobré a celkově je to docela slušnej akční nářez s poklidnějšími úseky/, hodnocení - slušný akční film, co docela bavil, akorát postava Bena superhrdiny a superúčetního byla taková moc vyhnaná do extrému, ale jinak to docela šlo, relativně, poznámky - říkanka Solomon Grundy byla dobrá, líbila se a hodila se ()

doMchek

Pri filme sa mi projektovalo to tao-povestné: v slabosti je sila a v sile je slabosť. A potom ešte to nezrodené, niekde medzi zábermi kamier. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Solomon Grundy narozen v pondělí, křtili ho v úterý, ve středu ženil se, ve čtvrtek zchvátil se, v pátek mu bylo hůř, v sobotu umřel už, v neděli pohřben byl - tak život zakončil Solomon Grundy." Tyto věty, tak nějak provází celý film. Ben Affleck je pro postavu autisty dobrá volba. "Jsi jiný a lidé se bojí toho, co je jiné." Je to celkem originální, drsný, akční. Zkratka nálož s kopou brutálnych scén skoro, jak John Wick. "Od kdy je těžké zabít účetního?" Anna Kendrick byla taky skvělá. Mladá, pěkná, sympatická herečka. Jen škoda, že se Ben a Anna ve filmu víc nesblížili, očekával jsem to. - 80%. ()

DavidAAAA

Výborný akčňák volně inspirovaný Maléry pana účetního. Aneb jak si dokonale vycvičený zabiják udělá přes pracák rekvalifikační účetnický kurs a pak se ho snaží jeho klient zlikvidovat. Perfektní herci, výtečný muzika, skvělý střih, parádní příběh, tady vůbec není co vytknout. A taky skvěle realisticky vyvedené brutalitky. ()

MaxPayne

Affleck a Bernthal prostě hrát umí a díky nim film dopadl tak, jak dopadl. Jedná se o velice originální počin, který se vyhýbá klišé jak čert kříži a to je dobře. U konce jsem se nemohl zbavit drobného pocitu, že tomu ještě něco málo chybí, ale o to je to možná ještě originálnější. ()

mfanta

80% - Ben Affleck jako univerzální voják - autista. Umí všechno od bojových umění přes střílení až po hloubkovou finanční analýzu. Jen s těmi ženskými mu to nějak nejde. Herecký výkon je hodně nadstandardní a nutí mě nesouhlasit s názorem, že Ben Affleck neumí hrát. Celkově je film docela zajímavý, místy scénář trochu přestřelený, ale koukatelný a zábavný. ()

patho666

Pozor, u tohto filmu je prísne zakázané používať mozog. Mne osobne to síce nešlo, ale ako tak čítam komentáre u väčšiny divákov sa darilo. ()

hevys

koukněte na to jestě jednou a znova když to napoprvé nevyjde.mě se to stalo,tady se horní hlavička urcitě nenudí. ()

pecas123

Toporný obličej a neherectví Bena Afflecka je v tomto přípádě právem na straně "aktiv" a nikoliv "pasiv". Zločincům to pěkně "má dáti / dal". ()

sportx

Velmi pěkná kriminálka. Hustodemosnký vypořádání se s vlastními démony bylo velmi precizně nakamerováno. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)