Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Bogrant

Čistá žánrová prácička s brutálne nazvučenými prestrelkami, pri ktorých sa tají dych. Komplexne smelý a zaujímavý snímok, ktorý svojou chytrou a prepracovanou líniou zaujme hneď od úvodu. Tie početné flashbacky tomu prekvapivo náramne pomáhajú a realita je vďaka režisérovi jedna veľká akčná pecka, ktorá má hlavu aj pätu a ktorá dokáže pomotať myseľ. A na záver vytiahne jedno prekvapko, ktoré som nečakal. Mix Reachera a Wicka, doplnený autizmom. ()

Bragi66

Navrch empatický daňový poradce, ale ve skutečnosti špičkový účetní mafie a autista se zabijáckým výcvikem. Opravdu dobře navrstvený akční příběh. Že není úplně pravděpodobný? A který akčňák se bez nepravděpodobností, komprese časopříběhu a souhry supernáhod obejde? Já to beru tak, jak to natočili. Když to srovnám s filmem o jiném autistickém zabijákovi Leon (1994), tak u mne vítězí Zúčtování. ()

Mukade

it's sooo good, raz za rok-dva si to vždy pozriem znova, parrrraaaada............. update 14.2.'24: Moji rodičia a ani ja neskôr sme nevedeli o "peeling of layers of..." a preto som ja tam kde som a Accountant tam kde je. "shrug emoji" ()

MartinNewman

Možná by to byl obyčejný film co by nestál za komentář, ale režie se chopil Gavin, obsadili se správně všechny postavy včetně napůl koženého Bena a je z toho jedna z nejlepších akčních krimi posledního desetiletí. Paráda. Za 5. ()

Tarsan

Obvykle toporný a nevěrohodný Ben je tentokrát v roli autisty dost uvěřitelný a podle mě hodně dobrý. Roztomilá Anna a nekompromisní J.K. doplňují skvělé trio, které drží celý film na vysoké úrovni. Příjemná je i Cynthia a kvalitní scénář a výborná režie dělá z tohoto filmu zážitek a to i díky nebo navzdory emocionálně přehnanému konci. Za mě 90%. ()

Pignon

Parádní, netrapné, skvělá akce, dobrý a nepřesolený a nepřekombinovaný scénář. Tohle mi už dlouho chybělo a jsem rád, že dohnáno! ()

Vena69 odpad!

První film v mém životě, u kterého jsem v půlce zapomněl, o čem vlastně je. Naprosto nesmyslný děj kombinuje hned několik nesourodých zápletek a nesympatické postavy divácký zážitek ještě zhoršují. Celé to na mě působilo, jako kdyby se během natáčení neustále přepisoval scénář a ke konci už herci, režisér a vlastně nikdo nevěděl, jaká byla původní myšlenka a jenom doufali, že už to každou chvíli skončí. Ben Affleck hraje geniálního účetního, který pracuje pro mafii. To je celkem zajímavá myšlenka, ale bohužel v polovině filmu v podstatě zmizí, takže nějakých geniálních výpočtů, práce s čísly a nějaké sofistikované práce pro zločince (Mám na mysli takového Saula Goodmana, kdyby pracoval jako účetní.) je v tomto filmu opravdu minimum. V polovině filmu se z účetního totiž stává obyčejný akční hrdina, který likviduje zločince (velice hloupé a neschopné zločince). Film tak přichází o svůj zajímavý námět a protože jsou akční scény dost jednoduché a předvídatelné, začíná to být nuda. Hlavní hrdina je k tomu ještě autista, což ale také hraje roli jen přibližně v první polovině, potom to úplně zmizí. Jedná se o klasický případ: ,,Dáme to tam, ať je ten film originální a ne proto, že by to dávalo smysl." Anna Kendrick je v tomto filmu zbytečná, její postava nedělá vůbec nic. Pro příběh není důležitá, hlavní hrdina se do ní zamiluje, ale jako všechno v tomto filmu, ani tohle nikam nevede. Ostatní postavy se snaží o nějaké vyšetřování, ale to taky nikam nevede, nehraje žádnou roli, prostě všechno je to kompletně o ničem. Poslední z mnoha zápletek této debilní slátaniny jsou rodinné problémy hlavního hrdiny - asi nejslibnější věc v tomto filmu. Je tady několik scén, které evokují hloubku myšlenek, které dotčené postavy prožívají a je zde nastíněna složitost celé situace. Jako všechno ostatní v tomto filmu i tato zápletka je nakonec kompletní odpad, nikam nevede, nic divákovi nedá, prostě je zbytečná. Je až neuvěřitelné, kolik zajímavých myšlenek tento film dokázal spláchnout do záchoda. Totální odpad, ani Ben Affleck a J. K. Simmons to nezachránili. ()

rozika

Charlie Townsend v sukni.??? Stále si lámem hlavu, pre koho sú určené tieto filmy? Asi iba pre konzumentov chipsov a popcornu. Veľmi som sa tešil na Bena Afflecka a trailer, ktorý som videl v kine. Som sklamaný. Pretože väčšinou som veľmi kritický, tak dnes dávam 2 hviezdičky: 1 hviezdička za herecký výkon Anny Kendrick 1 hviezdička za dobrú hudbu. ()

Nolanster

Film nás klame tým, že podobných blockbusterov je do roku 1-2 a to nás privádza k fenoménu neskromných piatich hviezdičiek. Myslím si, že O´Connor je dobrý režisér a s materiálom robí, čo sa dá, jeho vklad nemožno poprieť ani v tomto filme, koniec koncov - brat proti bratovi. Ben Affleck, ktorého ako herca v živote nebudem akceptovať (ale ako Batmana áno), hrá postavu luxusne. Darmo, autista, nerozdávajúci funkčnú mimiku, gestiku, či ladenie hlasu, ktorý potláča emócie a trúsi suché hlášky sucho, lebo inak to nevie, v tomto prípade funguje. Mám veľký problém so štruktúrou filmu a prerozprávaním príbehu. Scenár zmenšuje priestor postáv tým, že niečo, čo sa udialo, zhrnie v zostrihanej scéne. Následne zostrihané scény ma nevedú k veľkým odhaleniam, ani ku katarzii, tak potom načo tam podobné sekvencie vlastne sú. Chytro to nepôsobí, o tom nás presvedčilo už aj Inferno. Klobúk dole pred hercami J.K. Simmons a Jon Bernthal, ktorý asi ako jediní priniesli do filmu niečo vlastné. To je môj druhý problém, čo ten film chce vlastne povedať a aký žáner to je. Ja ten príbeh aj zápletku prijímam, ale každá polhodina je absolútne iná, aspoňže sa nám furt zjavuje despotický otec, ktorý nás presviedča, že Affleck malý je dobrý herec. Kombinuje všetko možné z kvalitných filmov, ktoré sme videli doteraz a drzo si myslí, že bude fungovať. Najlepšia scéna je pre mňa záver - stretnutie s bratom a príchod padoucha. Jasné, stručné repliky, humor, násilie v pár minutách perfektne zvládnuté. Bohužiaľ, tento film je pre mňa len ďalším priemerom. ()

Tempter

Hnusná, až odporná vražda Batmana ve spolupráci se Supermanem a nějakým Snyderem odpuštěna. Nyní se Benovi podařilo Batmana reinkarnovat do postavy účetního, tentokrát svlečeného do "naha" a zbaveného všech technických cingrlátek ( tedy téměř všech :-) ). Pro mne nečekaná komiksová linka posunutá do civilního rázu, která si přesto zachovává komiksovou akčnost a zábavnost. Místy to trošku bylo ukecané, místy drhla časová osa, kikina taky mohla být šmrncovější, ale celkem velká spokojenost. Když krást, tak takto !!! ()

rowdyy

Scénář vypadal zajímavě,realita byla trochu jiná.Autista ve stylu akčního hrdiny Bruce Lee ,Ramba a Johna Forbese Nashe.Dokud se nezačínalo sáhodlouze vysvětlovat ,aby děj asi každý divák pochopil bylo to příjemný. Stopáž dlouhá,konec nulový.Nejlepší scény střelba ze sniper pušky a lečebná terapie autismu doma. 60 % ()

PsenickaR

Hodně dobré. Dal bych i za 5*, ale přeci jen, těch flashbacků do dětství hrdiny bylo moc. Celkově ale velmi povedený mix akce a dramatu, ve které vůbec, ale vůbec nevadí Ben s jeho výrazem, který drží celý film. Tahle role mu sedla a já se nenudil a ač jsem to původně nečekal, je to kousek, který bych zvládl vidět znovu. ()

1990Jirik

Tohle byl přesně ten film na nedělní odpoledne kdy jsem neviděl ani trailer ... Vlastně před příchodem do kina jsem si říkal , že vezmu prostě to co budou dávat hlavně , že si dám popcorn ... Opět se ale ukázalo , že nemít očekávání je většinou ta nejlepší možnost. Ben Afleck odhodil svojí obvyklou roli romantického superhrdiny a nechal si pouze toho hrdinu. Stím jak film pokračoval, jsem stále víc a víc hltal každou další akční scénu a že jich bylo požehnaně!!! Navíc konečně někdo i dokázal zfilmovat akční film se skvělým příběhem , který rozhodně po celou dobu nenudil ba naopak..Takže vřele doporučuji ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)