Trabantem do posledního dechu

• Slovensko Trabantom do posledného dychu (více)

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. (Aerofilms)

LordMack

Hodně jiné než Jižní Amerika. Tam to bylo takové jednosměrné: Cvoci Poláci, šílená Amerika, nehody, sranda. V tomto filmu je toho víc, na srandu úplně tak nebyl čas (Přesto je obsažena měrou více než vrchovatou): Vztah Přibáně s Dominikou, ponorka, tematika palmového oleje, a hlavně úplně jiný (mnohem větší) rozsah akce, kvůli kterému museli z těch 600 hodin materiálu vybrat opravdu jen něco. Je to dobrý... Jestli bude seriál, bude to slušnej masakr :) ()

Luthien

Víš, že dojeli, že jsou všichni doma zdraví a živí, ale stejně jdeš na film a stejně tě to baví od začátku do konce. Kdyby to tak fungovalo u všech filmů! Parádní podívaná, díky za ni! Klidně mohla být delší stopáž! ()

Ace Liver

Dokumentární? Road movie? To by se snad dalo říct o Jižní Americe. Austrálii bych asi klasifikoval někam do žánru komedie. Na jednu stranu je to fajn. Člověk se v kině dobře pobaví, zasměje se a odchází pozitivně naladěn. Vždyť co může lépe fungovat, nežli humor, který píše sám život. A tady je ho opravdu víc než dost. Co ale zamrzí, je to všechno zbylé okolo. Za největší úskalí považuji naprostou zmatenost celého filmu. Film s námi prakticky nekomunikuje. Trabantí vypravěč většinou filmu mlčí, nikdo ze samotné výpravy nám taky nic neřekne. Jízda začíná kdesi v poušti na nějaké cestě. Asi významné, protože se po nějaké době mihne záběr kohosi jak jásá, že ji celou projeli. Fajn, dál už se snad něco dozvíme. Nedozvíme.. Ve výsledku tak divák téměř netuší, kde se žlutý cirkus zrovna nachází, co je v okolí, jak jsou daleko, co je čeká. A věřím, že tenhle pocit musí být o to víc umocněn, pokud divák nenavštívil přednášku, nebo alespoň nesledoval celou žlutou kolonu na FB. Naopak pokud něco o cestě Austrálií víte, budete se oprávněně ptát, kde jsou ty frky s Radkem a pasem, kde jsou ty haluze s dodávkou nové hřídele (či co to bylo) přes půlku zeměkoule atd. Zmatený střih to pak celé ještě umocňuje. Kupříkladu minutu koukáme, jak kdesi parta bubnuje na nějaký bubínky (kde? proč? co to je za nástroj?) - blik - 2 sekundový detail na rozžhavený kus železa, který nejspíš někdo zrovna kove (proč? kde?) a po těchto vyčerpávajících 2 sekundách další záběr - blik - trabanti jedou (někde, někam). Připomíná to spíš prohlídku fotek z dovolený, než filmovou stopu.. Škoda. Suma sumárum - střih plácá páté přes deváté, hudební podklad téměř nulový, jakýkoliv komentář vypravěče, který by tohle alespoň nějak slepil dohromady, taky na bodu mrazu. A tak jediné co zbývá je pouze všechna ta sranda okolo. Na trabíky určitě nezanevřu, spíš jen v koutku duše doufám, že se teď o to víc mákne na seroši a bude to opět trabantí pecka, jak ji dobře známe ;-). Třetí hvězda za srdcovku.. ()

OupiWinter

Fenomén žlutých trabantů miluji. Když například běžel seriál o cestě žlutého cirkusu po Jižní Americe, každý díl jsem s nadšením hltal. Bohužel musím říct, i přes mojí obecnou nadšenost, že tento film byl ze všech filmů/seriálů žluťasů jeden z nejslabších. Nechápejte mě špatně. Film jsem si užil a zasmál jsem se. Filmu ale prostě něco chybělo. Za mě 3 hvězdičky. ()

silak_xup

Zatím poslední trip trabantářů, které obdivuji a líbí se mi co dělají, mě bohužel docela zklamal. Je to natočený všechno strašně narychlo, člověk se skoro nic nedozví, do toho mě tam upřímně štval vztah Přibáně a jeho starý, co to do toho vůbec pletou? Doufám, že budou zase jednotlivé epizody, je jasný, že toho materiálu, co musí mít za půl roku na cestách, není možný zcvrknout do 90 minut. ()

Blazis34

Další dobrodružství Dana Přibáně a jeho party. Tentokrát hlavně napříč Austrálií. Zážitky z cest musí být ohromné, snad jen ty problémy nepředčí ty hezké stránky. Musí to být určitě na hlavu pořád něco opravovat či řešit, kór v cizí zemi. Dostalo se to do situace, kdy jsem při sledování filmu držel zúčastněným palce, aby se už nic nestalo, jak mě jich bylo líto. Jinak musím (nevím jestli) vytknout to, že se tato dobrodružná série víc a víc zaobírá spíše posádkou, jejich pády jak na strojích, tak ve vztazích či v životě. Pač v čem mě nejvíce první díly lákaly byla touha vidět zapovězený svět, netknutou přírodu a různorodé celosvětové zvyky a obyčeje. Od toho trochu tento díl upustil, což mě mrzelo. Spíše to stále vidím jako životopisné dílo než telenovelu, jak probíhá vztah Dominiky a Dana mě extra nezajímá. Jinak i díky GoPro kamerkám jsou záběry akčnější a zajímavější a celkový obraz filmu je na vysoké úrovni. Dan svoji mluvou a upřímností nenechá diváka klidným a tak je pořád co poslouchat a na co se dívat. Tomuto dílu dávám (horší) čtyři hvězdy - 75%. ()

McMurphy

Po zábavném dokumentu Trabantem napříč Afrikou jsem se těšil na Jižní Ameriku. Bylo to o něco slabší. Do posledního dechu je však už to poslední, na co jsem se od téhle party těšil. Oceňuji a obdivuji jejich snahu, myšlenku a odhodlání dokazovat nemožné. Film ale musím hodnotit podle jiných kritérií a bohužel nesplňuje ta hlavní. Nepotřebuji sledovat, jak za každým kilometrem leží pod kapotou. Čekal jsem, že budu fascinován Austrálií, dozvím se pár zajímavostí atd. místo toho jsem sledoval jízdu kdesi v Austrálii a cestou napříč kontinentem jsem klokana viděl leda tak na ohni. Tím chci říct, že jsem zklamán z toho, že v rámci těchto expedic není brán větší důraz na poznávání, nýbrž na životnost trabantů, jako by procestování oné země byl nějaký závod. ()

Ereniss

Takový trailer na seriál. Osekaných 6 měsíců cesty nacpaných do hodiny a půl. Doufám, že se právě v tom seriálu dozvíme více o místech, kterými projížděli, protože to mi neskutečně chybělo. ()

OndrejNes

Parádní zážitek, doufám, že ne poslední výprava. Místy by se do popisu mohlo přidat drama/romantický a bylo by to kompletní. Tolik držkopádů, zranění a závad snad nebylo v ani v předchozích výpravách dohromady. Těším se na rozšířené vydání v podobě seriálu na ČT. Sympatičtí nový členové posádky, doufám že budou k vidění na další cestě. ()

blondboss

V tomto prípade sa jedná o zostrihanú verziu seriálu Trabantem z Austrálie do Ázie a poslané do kín ako celovečerný film. Podľa mňa to bolo ale dosť nešťastne zostrihané a aj keď sa tam dostali všetky podstatné momenty, oproti seriálu je to naozaj len dosť nekompaktný a nevyvážený výcuc, pričom minimálne tam chýba mapa celej expedície a celková trasa. Bez ohľadu na to ale možno povedať, že je to celkom slušný cestopisný materiál, aj keď z tých všetkých výprav je táto asi najmenej výživná. 60 % ()

KidCZ

Na dokumentu je poznat, že byl spíchnutý horkou jehlou, aby mohl jít co nejdřív do kin. Stopáž je na množství zážitků, které celá banda bezpochyby má, hodně krátká, vypravěč ustoupil do pozadí, takže se člověk spoléhá hlavně na výklad aktérů a samotných záběrů (které jsou moc povedené). Upřímně jsem čekal víc, za což může nasazená laťka z minula, ale i přesto jsem se hodně dobře bavil, hlavně díky Markovi, který je totální magor. :D ()

Popinodan

Zklamání jsem teda rozhodně nečekal-ale tohle....ještě parádnější jízda než kdy jindy. Všechny trabantí filmy jsou super,ale tenhle o to víc že jsem celou jízdu průběžně sledoval. Skvělá kamera,střich a hudba. Komentář.....no od nikoho jiného než Davida Novotného by to ani nebylo ono. Už se těším na obsáhlejší videa z téhle parádní cesty v TV podobě. Danovi a všem cestovatelům-tleskám. Borcíííííí! ()

ElisR

Dokumentární film? Nuda...ovšem ne když jde o Trabanty! Skvělé hlášky, skvělé natočení...myslím si, že je zbytečnost to nějak okecavat, prostě to stojí za to vidět a ode mě má film 5* zaslouženě!! :-) ()

meatball

První díl byl low-cost dokumentární punk. Druhý byla skvěle vyvážená výpověď o cestovatelských radostech a strastech, která nasadila laťku hodně vysoko. Třetí díl ji překvapivě udržel a vypucoval k tomu. No a ten poslední... je jak srágora z dovolený, kde si s kámošema točíte tu děsnou prču nebo kamerou prudíte někoho, kdo zrovna nemá náladu. To vám může připadat zajímavé, ale obávám se, že to je tak všechno. Není proč fandit. A GoPro patří tak na YouTube, používat ji do celovečerního dokumentu o cestě autem a na motorce je poněkud laciné. ()

Naghavi

Pecka, jako vždy, ale moc narychlo vyprávěné, těším se na seriál v ČT a na přednášku Přibáně, pokud přijede do Ostravy, rád si zajdu...;) ()

Fuksinka

Pro fanouška, který ty blázny sledoval na facebooku nabízí film dost málo. Normálně bych dala 3* a neřešila, ale musím přihlédnout k tomu, že existují lidé, které tihle blázni baví méně, než mě. Čili přihazuji ještě jednu. Nicméně by zde mohlo být méně kempovacích ranních záběrů a více zajímavostí, které partička potkala. Moc mi chybí aspoň náznak komentářů, které Dan produkoval na fcb. Nechápu, proč tam aspoň část není. Vždyť už byly napsané! Seriál ale zatím vypadá, že fanouškům nabídne to, co chtějí. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST