Trabantem do posledního dechu

• Slovensko Trabantom do posledného dychu (více)

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. (Aerofilms)

TheLazyCat

Úžasný pohled do zážitků několika lidí, co dokázali něco suprového, děkujeme za pěkný zážitek a už se nemůžeme dočkat seriálu :) Dokonalé hlášky, bezva humor, kdy se řehtalo celé kino, prostě bomba :D ()

vyhnalek

Hodnotím z pohledu, který poslední trabantí výpravu sledoval každý den na facebooku, proto jsem byl velmi zvědavý, jak ty spousty situací dokáží sestříhat do filmu, který dokáže zaujmout fanoušky... A podařilo se - film neztrácí tempo od začátku až do konce a valí na nás nejen krásnou přírodu, ale i spoustu emocí. Pro náhodné diváka bude možné rychlé počáteční tempo trochu šok, protože tentokrát je vynechán obligátní odjezd z Prahy i byrokratická bitva v australském přístavu. Tuto anabázi ve filmu neuvidíte a odbude se jednou větou. Jízda má přednost. A ještě jednou musím říci, že film šlape a přes všechny útrapy, nehody a strasti přímo stříká optimismem na všechny strany. Takže hurá do kina, ikdyž nejkrásnější je stejně Bánská Bystrica. ()

Tachomania

Ten obrovský hype kolem téhle čtvrté Danově výpravě a vysoko nastavená laťka filmem a hlavně seriálem z Jižní Ameriky držely očekávání na uzdě. A hned úvodní scéna obavy spíš potvrdila, jenže... ...pak se to rozjelo :) Film se ani náznakem nepokouší vtěsnat půl roční cestu napříč Tichomořím do 90 minut a místo toho z ní vyzobává nezapomenutelné momenty a hlášky, takže jsem si jako divák odnesl pocit ryzí radosti. Samozřejmě, že seriál ukáže vše ostatní, takže bude vidět i, ve filmu spíš jen zmíněná, "ponorka" v týmu a rozvine některé nesmrtelné momenty jako setkání v blátě zapadlých Trabantů s cyklonomádem uprostřed australské buše, u kterého leželo kino smíchem a naopak přidá víc záběrů z hořící Indonézie, Suma sumárum, Dan Přibáň a jeho "parta bláznů" opět neskutečně jede, takže zahoďte pseudointelektuální očekávání a běžte se bavit! :) ()

Mach Tom

Film není úplně špatný, protože znám to pozadí kolem celé cesty, ale pokud by na to šel někdo neznalí tak film bude připadat trochu mimo. Celý film se proto tváří jako velký mega trailer na seriál, který i u minulého dobrodružství byl prostě lepší. Viděl jsem nejdřív seriál a poté až film a nebylo to prostě ono. Proto jsem chtěl nejdříve vidět film a o to více se těším na seriál. Pokud to vidíte stejně určitě jděte a je rozhodně zvláštní jít na český cestovatelský dokument u kterého se bojíte, že už nebude lístek. Prostě jenom vidět narvané kino na českém filmu je samo o sobě zážitek. ()

Brisingr

Už to není jen popis útrap a trmácení se neznámými zeměmi. Více než v kterémkoli předchozích snímcích je zde znát důraz na filmovost. Na to, aby film působil dobře jako propracovaný celek. A za to palec hore. Cítil jsem se spíše jako na dobré komedii, než na dokumentárním filmu. Bavila mě i věčně naštvaná Dominika, která to však měla s textem oproti ostatním členům ulehčené, protože většinu času vyplnila tím, že padala z motorky a ležela rozplácnutá na zemi... ()

majakmp3

Přibáň a jeho parta opět předvedli, že umí. Krásné záběry a příběh jedné daleké cesty pospojované černým humorem a dobrou náladou. A až vám zase někdo bude tvrdit, že něco nejde, tak ho pozvěte do kina na Trabantíky. ()

zuzanicee

Bylo to zklamání, film se nese ve znamení neschopnosti přenést emoce z cesty k divákovi. Jsou naznačeny všechny možné překážky a útrapy, ale většinou se nedozvíme, jak se s nimi posádka vypořádala. Ve filmu je toho mnoho naznačeno, ale málo vysvětleno či rozvedeno. Už s minulým trabantím filmem jsem měla problém ten, že jsem jaksi nezískala přehled, kolik času, kde trávili, kolik kilometrů ujeli, odkud kam, ale tam to bylo vyváženo zajímavým popisem toho, co se na cestě událo atd. V Trabantem do posledního dechu je pak divák úplně mimo. Najednou padají věty o tom, že je jasné, že po pěti měsících putování je ponorka nevyhnutelná atd., a až v tu chvíli si uvědomíme, že jsou na cestách asi opravdu dlouho. Příběhy a zážitky jsou předávány dost útržkovitě. I cesta je cíl, proto je škoda, že těch informací o cestě zbylo ve filmu tak málo. ()

PaKo1980

Mno, lehké zklamání. Dost mi chyběl úvod a oproti minulým dílům mi to přijde tak trochu prostěhonemtosestříhamedámetamtohleatohletoašupstimven. Někdy v půlce jsme si s manžou řekli že nás to vlastně moc nebaví.. Jako celek pro mě nejhorší ze všech dílů, ta 3* je za odvahu.. Ale fandim pičo dál ;) ()

DavidAAAA

S velkým zaujetím a zaťatými pěstmi jsem hltal každou zprávu o trabantím putování Austrálií a jižní Asií, jak je cestovatelé postupně zveřejňovali během své cesty. A zápisky byly v podobném duchu, jako z předchozích cest. Na film jsem se strašně těšil.A to, co přišlo, je pro mne největším zklamáním letošního roku. Ano, většina tady píše, že to rozumně sestříhat nešlo, ale nemyslím si to. Tady tvůrci selhali na celé čáře. Podstatná část filmu je nehorázná nuda ( zejměna australská část ), nejsou v něm takřka žádné emoce, je to celé divné. Tohle není ani cestopis, ani příběh, prostě takový prapodivný mišmaš. Většinu cesty vůbec netušíme, kde jsou, kam jedou, nic...Nejslabší z trabantích filmů. A většinou filmu prostupuje pocit, že tentokrát trabantí parta přecenila síly své í svých strojů, nasranost z toho, do čeho se pustili. Moc doufám, že seriál bude o třídu lepší. ()

rmar

Pořád skvělá zábava a parta „bláznů“, kteří zacházejí na/za hranice možností dvoutaktních pokladů z NDR. Bohužel, oproti Jižní Americe (tzn. filmu Trabantem až na konec světa) mi tu chyběly například záběry z příprav/příjezdu, extrémně dlouhé čekání je tu jen naznačeno vypravěčem, a celkově vše na mě působí více zkratkovitě a méně plynule než u zmíněného filmu z Ameriky. ()

FakinAdsso odpad!

Patrně nejnadutější český cestovatel současnosti nalákal na jedinou zajímavou věc, kterou by mohl natočit, aby to skutečně někoho zajímalo. Nicméně název je klamavý, nikdo při jízdě trabantem neumře. Což je škoda, protože cokoliv jiného s trabantem děláte, je stejná nuda, jako bez něj. Nelze než doufat ve více pseudopolitických příspěvků na sociálních sítích a méně trajdání. ()

dyxhgd

Když jsem na tom byla kdysi v kině, moc se mi to líbilo, ale teď s časovým odstupem jsem z toho (jak tu už někdo napsal), nic moc neměla. Ve filmu je zachycené hlavně nekonečné opravování aut , moc se tam neprojevují charaktery některých cestovatelů a hlavně přes řvaní motorů není často nic pořádně slyšet. ()

bighead

Mám Trabantí cirkus rád,tento díl je ale přes tu Austrálii dost hrozný.Počínaje Danem,který je opravdu přezmrtvolista a zakaždoucenuista,hlavně že se jede,ale že se málem všichni co sedli na motorku zabili,to je vedlejší.Zkrátka víc štěstí než rozumu.Být Dominičiným otcem,tak mu po návratu trochu opravím ciferník,v tomto díle se opravdu vybarvil.Sympatičtí členové výpravy byli vozíčkáři,jako vždy kameraman Zdeněk,ale Dan jednoznačně na pěst. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST