Trabantem do posledního dechu

• Slovensko Trabantom do posledného dychu (více)

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. (Aerofilms)

dragon94

Jednoznačně nejhorší z trabantových vyjížděk. Bez mapy člověk nemá ponětí, kde se zrovna nacházejí a krom jedné bahnité silnice jsme z Austrálie neviděli ani prd. První polovina filmu tedy byla absolutně zbytečná a nezajímavá. Druhá už je o dost lepší, ale stejně pořád chybí mapa, která by divákovi napověděla kde přesně a na jakém ostrově se v té Oceánii vlastně nacházejí. 2* 40% ()

Georgex

Dana Přibáně a jeho žluté trabanty mám hrozně rád a o to více mě mrzí, že tento jejich zatím poslední počin dopadl takto mizerně a zůstal ve stínu svých předchůdců. Chápu, že Dan chce být na každém záběru či skutečnost, že nekonečné cestování po monotónní australské přírodě není tak záživné jako u předchozích destinací, ale to, že film nemá absolutně žádný koncept a z celé cesty se nedozvíte nic jiného než, že tenhle dvakrát spadl z motorky a druhý to hloupě okomentoval, to už tvůrcům odpustit nedokáži. Celé to bohužel působí jako soubor na sebe nikterak nenavazujících a nicneříkajících scének a nezbývá než doufat, že je to pouze nepříliš povedené promo k našlapanému seriálu. Moje hodnocení 50%. ()

venca163

Za mě se moc předváděj, jsou úplně prvoplánově sprostý a nedozvěděl jsem se ale lautr nic. Ať si řiká kdo chce co chce, tak mezi čé-té-důchodcovskym "zajeli jsme se podívat i na místní vyhlášené trhy, kde jsme ochutnali mnoho exotických lahůdek" a mezi timhle "kurva, píča, bláto, auu, je to urvaný, se na to vyseru" stylem existuje i něco, co by mě bavilo a třeba bych si z toho i něco odnes. Asijská část to aspoň trochu zvedla. Btw. místní ubrekánci můžou slavit, protože na tu skálu se za našich životů už nikdo legálně nevyšplhá. (65%) ()

Maynard.

Obdivuhodný je, že se kvalita jednotlivých dílů stupňuje směrem vzhůru! Taky je paráda, že z toho tvůrci vlastně už udělali film a ne jen "dokumentární" film. Co mi tam trochu chybělo, tak žlutá čára na mapě, která by mi přímo ukázala kudy že to tihle dobrodruzi projíždí. Co se týče humoru, tak už sem se dlouho takle v kině nenasmál :o). Je to doslova prošpikováno hláškami, od "obyčejných" lidí. Je to prostě bomba, že tam není nic nahranýho. Dan si s sebou vzal svoji mladou, což podle mě byla osudová chyba této výpravy a to nejen, že na těžkým terénu nezvládala řízení, ale bylo na ni vidět, že to moc nedává. Takže si myslím, že na další výpravu zůstanou drahé polovičky doma, páč to uplně zbytečně hrotila :o). Už se těším na další dobrodružství, který na sebe snad nenechá dlouho čekat. Jo, viděno v HK v Centrálu v Garsonce, což samo o sobě je filmový zážitek. ()

Sdoom

Viděl jsem doposud jen cestu Dana Přibáně a spol. po Africe a to bylo fakt dobrý. Tady už se zdá, že došly nápady na zajímavej trip (víc než půlka dokumentu se odehrává na pouštní cestě), ale hlavně na to, co do dokumentu vůbec dát (díky bohu za bonusy na blu-ray, kde je spousta poměrně zajímavejch a za mě nepochopitelně vynechanejch scén). Docela jsem se nudil po většinu stopáže, takže bohužel max 2 hvězdy. (Blu-ray) ()

Tom:)

Po předchozích dílech jsem šel do kina natěšený. Bohužel výsledkem je lehké zklamání. Ve výsledku se film dá shrnout "Dominika hodně padala, pršelo, Marek byl jako vždycky v pohodě a trabanty byly věčně rozsypané". Osobně to přičítám tomu, že cesta byla o hodně delší a současně sestříhaný film je kratší. Takže ve výsledku tomu chybí návaznost a film působí jako trailer se sestřihem toho nejlepšího z filmu. Těším se, že snad zas vznikne seriál, kde bude šance víc poznat osazenstvo, cestu a celé to bude moct být pomalejší. ()

bari68

Najnáročnejší trip tejto partičky dopadol pre diváka asi s týmto komentom : ,,Ale toto som už videl prvom, druhom, treťom diele.... ,, . Znovu úžasné dobrodružstvo, ale s pocitom, že než to znovu vidieť na obrazovke, to radšej zažiť ... aspoň na chvíľu... ()

Tessie

Mám ráda Trabanty, poslala jsem příspěvek na cestu, magnetku mám pěkně na ledničce. Ovšem je třeba si říct, že výprava byla komentovaná až otravným způsobem přes FB (těch updatů nemuselo být až tolik), na přednášce v Ostravě Dan odvykládal naučené vyprávění nazpamět už v prosinci a tehdy to u mně přestalo fungovat. Přednášek bylo moc, Dan říká to stejné pořád a měla jsem pocit, že ho to nebaví. Proto jsem se moc těšila na film a nečekala na stáhnutí verze. Ovšem mám pocit, že film neměl hlavu a patu. nevěděli jsme moc dobře kde jsou, co dělají, o poruchách aut tam toho bylo příliš málo na to, kolik problémů tam měli..všechno proběhlo tak rychle, že když mě začalo zajímat více o daném momentu, byl prostě pryč. Moc mě to mrzí, ale mám pocit, že Dan chtěl do kin pustit film moc brzy a 96 minut je to na takovou cestu moc krátká stopáž. Tím větší škoda, protože vybavení měli super a některé záběry byly opravdu perfektní. Snad si přijdu na své u seriálu, jestli bude.. ()

Ledkodlaq

Poněkud rozporuplné. Na jednu stranu se mi to velice líbilo, protože prostě trabanti a bylo to žlutý, ale na druhou stranu po tom, jaký měli tentokrát rozpočet jsem čekal přece jen o trochu víc a třeba jižní amerika mě bavila o notný kus víc. Chápu, že je problém narvat do jednoho filmu výseky z tun a tun materiálu, no vsadím se, že by to šlo líp, takhle to na mě působí neuceleně a jako kousek toho, kousek tamtoho, co tam ještě dáme a hlavně ať už to je. Těším se na seriál a vkládám do něj velké naděje, mají tam prostoru habaděj, materiálu mají na 50 dílů při zachování kvality, takže držím všechny pěsti i palce. ()

Jaro_slav

Nejsilnější na filmu je dojem obrovský profesionality - kamera, střih, zvuk a dramaturgie tu jsou zvládnutý líp jak v ňákym skutečnym hranym filmu s mnohem vyšším rozpočtem. Je dobře, že Do posledního dechu je zaměřený na pocity a vztahy a funguje hlavně jako doplnění přednášek, rozhovorů a informací z Facebookový stránky výpravy - větší informační hodnotu přinese až seriál slíbený na podzim '16. Díky tomu film neuvěřitelně odsejpá a těch devadesát minut neni čas se nudit. Jedinym drobným záporem pro mě zůstává klamný dojem, že to byla taková pohodička s občasnejma drobnejma nepříjemnostma, o nichž ale návštěvníci přednášek vědí, že fakt drobný nebyly. Ekologická palmová vsuvka nejenže neni rušivá, ale ukazuje absurditu našich "ekologickejch" euronorem. 80% ()

mosnak

Strašně moc jsem se těšil a film z této výpravy. Ovšem za sebe musím říct, že mě nejméně bavil. Neříkám, že to bylo špatné,ale Jižní Amerika a i dokonce Afrika byla lepší. I zde platí pravidlo, že méně může být více. Výprava měla spoustu členů a divák nemá možnost je ani poznat (pokud nesledoval FB apod.). Jediný vtipný článek byl Marek na Jawě. Naopak naprosto otravný byl ten frajer co hrál na tu zmenšenou verzi kytary. Půl roční cestu narvat do 96 minut, podle mého názoru jednoduše nejde :-( Výsledkem je pak narychlo sestříhaný film, který nedává hlavu ani patu. Škoda - 55% ()

Ollie235

,,Někdy si musíte pořádně natlouct, zmrznout, hnát se nocí bez helmy a bez světla, abyste si uvědomili, že už to přeháníte." Asi (zatím) nejdrsnější Přibáňova výprava, co jsem viděl. A tvůrci to dávají najevo od samého začátku této zkrácené celovečerní verze. Trápení jednotlivých aktérů občas bohužel až zastiňuje zajímavé lokace. I přes to je to však velmi zábavná cesta. ()

dan4815

Tomuto dokumentárnímu počinu jsem se převelice dlouho vyhýbal, neboť Přibáň je pro mě zbytečně dominantní člověk. V tomto dílu už není takový otrava, který musí být u všeho. Na druhou stranu se jedná o nejslabší počin, který je zbytečné zkouknout. Film sleduje partu lidí, kteří mají od samotného začátku asi tolik síly, jako jejich dvou kilowattové povozy. Kladl jsem si otázku, proč tento film vůbec vznikl. Australská část je solidní nuda, což jsem čekal. Austrálie zajímavá není, ať si říká kdo chce co chce, po té motoristické stránce měli zvolit Nový Zéland, neb ten je zajímavý. Austrálie je jedna veliká bahnitá cesta, kde potkáte dvě auta za hodinu a jednoho zvídavého cyklistu za den. Druhá část je už poněkud zajímavější, ale bohužel stopáž je neúprosná. Přijde mi, že tento díl není vůbec o cestopisu, ale o vztazích a pocitech mezi členy. Koho to zajímá? Kdybych se chtěl koukat na trapné emoce, tak si pustím nějakou podívanou pro plačky. ()

Vesecký

Možná to bylo tím, že jsem chytl v kině astmatický záchvat dusivého kašle, pokud nepocházel z těch pachů, o nichž se expedice zmiňovala :) . Ale proti Jižní Americe a Africe to bylo dost chudé. Vnitrozemí Austrálie je skutečně velmi fádní a nevím, zda bylo nutno během první hodiny filmu ukazovat všechny pády, úrazy, vytlačování aut z bahna a děr či věčné opravy. Asi si na své přijdou fajnšmejkři, pro něž je auto a jeho úpravy a opravy celý život. Mám-li něco pochválit, tak to byl optimismus a veselá nálada, kterou se snažili cestovatelé překonávat nebetyčné potíže. Z jakýchsi ideově-výchovných důvodů s sebou vezli dva postižené, snad aby nám babám, kteří umírají při rýmě, vytřeli zrak, jak umí brát dále život vesele. Závěrečný průjezd Indonésií vyzněl hluše, hlavně taky pro to, že předpokládali, že diváky nebudou zajímat zeměpisné souvislosti. Bohužel, naše starší generace ještě zájem o vzdělání má, a tak jsem postrádal aspoň zmínku, zda se nacházím na Jávě, Sumatře (malinká byla zmínka o Bali) či některém jiném ostrově. Ale koukatelné to bylo, takže tři hvězdičky. ()

helmiczka

Určite najvtipnejšie a najlepšie natočené (kameraman fakt klobúk dole), ale niekto zabudol strhnúť nálepku "Dokument" :) ()

bidja

Tak nějak už to není ono. Zlepšila se kamera, střih, ale už to tolik není o tom dobrodružství. Sledoval jsem příběh v reálném čase na facebooku a teď mi některé časové posuny - střihy připadají jako trojskok. Uvidíme co bude v seriálu. ()

Santino7

Hoci bezprostredne po dopozeraní som snímke udelil hviezdičky štyri, po krátkom uvážení predsalen tú jednu sťahujem - tri sa mi zdajú byť tentoraz postačujúce. Áno, je to celkom zmena oproti poslednej, juhoamerickej "púti" žltého cirkusu, ktorej som udelil plný nástrel, lenže teraz mi tu po celú stopáž niečo prekážalo. Niečo, čo si tu však paradoxne mnoho ľudí pochvaľuje - je tým práve tá prílišná familiárnosť, a zameranie sa na osobné vzťahy, ktoré mňa osobne v pozícii diváka - nech už mi je daná česko-poľsko-slovenská partička akokoľvek sympatická - až natoľko nezaujímalo. Želal som si omnoho viac spoznať prechádzané krajiny, dozvedieť sa rôzne zaujímavosti, no skrátka viac cestopisných údajov, ktoré šli tentoraz mierne do úzadia, za vyvádzaním samotnej posádky. Čo už, ako sa vraví, sto ľudí sto chutí, a i napriek miernemu sklamaniu si určite počkám na seriálové spracovanie, ktoré by mi možno mohlo ulahodiť o čosi viac. 65% ()

Hepy13

Trabanty jsou fajn, bohužel austrálie není tak zajímavá jako afrika nebo jižní amerika. Nicméně Dan Přibáň se svým týmem za odvahu a trpělivost si zaslouží obdiv tak jako na minulých cestách. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST