Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

pretorij

Velmi prijemne prekvapen. Sam pochazim z oblasti Cyber Security a moc se mi do toho nechtelo. Preci jen to clovek vidi trochu kriticteji ale holt nic jineho v tu chvili nebylo a hodnoceni tady je ok, tak hsem to zkusil. A byl jsem velmi prekvapen. Je to opravdu hodne hodne povedene. Kdo ma zkusenosti s dragama a hackingem- musi to milovat :D I zabery do prikazoveho radku odpovidaji realite, ciz me docela dostalo. Navic perfektne ukazuje propojeni technickeho hackungu se socialnim engineeringem! Jen tak dal, po prvni serii jsem spokojen. ()

Lady_Gaga

Počet hvězd dám až dokoukám 2 sérii. První mě bavila dost do doby dokud se neukázalo, že hlavní hrdina je papírovej magor. Očekávám kdy se dozvím že to celé je fikce odehrávající se v šaškárně v jeho vlastní hlavě. Snad mě ještě něčím překvapí, druhá řada je zatím o dost slabší. ()

Bmarjenka

Prvá séria veľmi osviežujúca. Veľmi dobra téma, Rami Malek a Christian Slater fungujú ako majú a seriál vystihuje veľa problémov dnešnej doby. Minimalistická kamera seriálu dodáva zvláštny pocit samozrejme v dobrom. Hlavnú postavu som si zamiloval hneď po prvom diely, introvert ktorý neznáša svet a filozofuje ako dnešná spoločnosť funguje. Veľa mindfuckov pri konci sérii ešte upevnilo moju vášeň a po konci prvej série som bol nadšený ale zároveň som sa obával ako sa popasujú s druhou sériou. Tá nesklamala a podobne ako pri prvej sme zažili veľa zvratov, a seriál sa stal viac psychologickým ako tomu bolo v predchádzajúcej sérii. Napriek všetkým pozitívam ma druhá séria už tak neokúzlila,ale je to stále nadpriemerný seriál. ()

Azitras

Neskutečná konspiračně-teoretická agitářská zkurvenina. Snaží se být tak hrozně deep, až je to tak kurevsky trapný. ()

Lazy87

První dva díly mě totálně nakoply, jo klobouk dolů. bohužel postupně to šlo do hajzlu.. Prostě týpek se kterým by se člověk moc nechtěl dostat do kontaktu, na druhou stranu měl docela sympatické depky. Sice to nebylo nejhorší, ale mohlo se to ubírat trochu jiným směrem. Jo, je to parafráze na klub rváčů, který mám mimochodem hodně rád. Dokonce tam zazněla i hlavní melodie, teda taky trochu zkomolená. Taky se to očividně nechalo inspirovat skupinkou Anonymius, nebo, jak si nadávali. Na závěr mi přišla strašně nesympatická postava toho šedovlasýho staříka. Kdyby ho na závěr sezony ještě odkrouhli, možná bych tomu dal ještě šanci. Takhle asi jen pokavaď se dostanu do těžký deprese a dojde mi morfium. ()

BooThCZ

S kvalitou to jde po prvním dílu postupně do ( ! ), až je to jak ordinace v růžový zahradě v hlavní roli s nesympatickou smažkou. ()

daetoxx

Tohle je jedna z nejvíc zajímavých a epických věcí jaké jsem kdy viděl. Hackerství tady na druhou kolej posílá rozdvojená osobnost ústředního hrdiny, na kterou jak se zdá naschvál zapomněl a nebo spíš kvůli nám ;). Ano my máme v příběhu velmi důležitou roli, protože každý jeden z nás je Eliotův přítel se kterým si povídá a o kterém ví, že se neustále dívá. Někdy nám ale Eliot nechce všechno říct a velmi rád si s náma hraje. A právě ta hra s divákem, mě donutila zamilovat se. ()

BranuliQ

Seriál, ktorý mi opäť raz dokázal, že súčasná televízna tvorba je už dávnejšie na úrovni tej filmovej. Toto je majstrovské dielo s veľkým "M". Sam Esmail je neuveriteľný vizionár, určite porovnateľný s velikánmi ako Nolan, či Villenevue, a za tým si stojím. Jeho genialita sa naplno prejavuje v scenári, ktorý je jedným slovom dychberúci. Toľko zvratov, toľko napätia a tak perfektný vývoj jednotlivých postáv v súčasnosti neponúka zrejme žiadny seriál. (Áno, ani moje milované Game of Thrones). Veď už len piata a šiesta epizóda tretej série boli napínavejšie a scenáristicky dokonalejšie ako všetko, čo som tohto roku videl. Čo sa týka hereckého osadenstva, Rami Malek a Christian Slater ťažko vládnu, no zahanbiť sa určite nenechajú ani Carly Chaikin, Portia Doubleday či Martin Wallström. Mac Quayle svojou hudbou-nehudbou taktiež čaruje a kamera je nefalšované zlato. Mr. Robot skrátka musí byť v mojej TOPke a neostáva mi nič iné ako čakať na pokračovanie. To čakanie ale bude nekonečné, vzhľadom na geniálny záver série tretej. 1. SÉRIA: 85%, 2. SÉRIA: 95%, 3. SÉRIA: 100%, 4. SÉRIA: 100% ()

Dobry_clovek

Zajimavy namet, ktery scenariste pohrbili obvyklymi americkymi klise. Je hezke, ze hacker uz neni asijsky mladik, ktery sleduje na barevnem monitoru download bar a u toho krici: “ no tak delej! “ a ze umi i nekolik zakladnich prikazu v Linuxu, ale zbytek je obvykla americka slatanina plna nesmyslu, stokrat obehranych scen a prumernych hereckych vykonu. Uznavam, ze nektere situace me donutily pustit si dalsi dil abych videl jak se to vyvine, ale temer vzdy jsem byl zklaman do jakych banalit vse opet dopluje. Zda se mi, ze kdyz ma scenarista problem s logikou deje, ze z hlavni postavy udela blazna nebo narkomana, ktery je hnan vlastnimi preludy a za ty je mozne skryt vse, vcetne ruznych “ senzacnich “ odhaleni. Byt to standardni film bez zbytecneho balastu okolo a s lepsim scenarem, mohlo by se jednat o docela zajimavy pocin. ()

WOR3CH

Rozjezd byl hodně nabušený. Čím víc se seriál blíží ke konci, tím víc máte pocit, že iluzí trpíte právě vy. ()

Horebled

Kdybych měl napsat o čem seriál je, byl by to spoiler, tak to zkusím pojmout nespoilerově. Je to sice částečně hackerské drama, jsou tu tajné až iluminátské skupiny, psychopatičtí magoři, nadnárodní společnosti, ale prim hrají jiné věci. V tomhle seriálu jde o mnohem víc, než může být patrné z obsahu, jak zde, tak jinde. Je to seriál o lidech, kteří by nejradši vrátili čas a napravily chyby, které napáchali nebo se znovu shledali se svými blízkými. Není tu žádná politická ani jiná ideologie, kterou by nám chtěl autor ukázat, je to jen o lidech, kteří udělali věci, kterých litují. Navíc to zajímavě komentuje současné dění ve světě (terorismus, volby, atd ... i na Marvelovky dojde :D) ()

kepejo

Za poslední dobu jsem zkouknul mnoho seriálů a tohle je naprostá bomba. Už jen tím jak je to natočené. Kdo čeká lineární děj či rozuzlení na konci každého dílu bude hodně zklamaný a asi ho to rychle omrzí. Srovnávat to s nějakým jiným seriálem je jako porovnávat banán s bramborou. Ti co píší že je to řízlý Dextrem viděli asi jen první díl, jinak jsou mimo. Sam Esmail musí být asi stejný blázen jako Eliot, protože takto natočit poskládat seriál, to už chce fištróna. Občas je trochu frustrující, když 3-5 hodin koukáte, že se něco děje a vy sakra nevíte proč? A vyjasnění se dočkáte až v další sérii a to až po třeba 4 dílech, kde mezitím sledujete další zápletky, proto těm kdo sledují seriál průběžně závidím jejich trpělivost. Hláška. ,,Steeve Jobs vidělal miliardy na dětské práci" mě celkem pobavila, vzhledem k tomu jak je naší společností vnímám. Narážky na Trupa a Obamu jsou také dobré. Jinak přes napětí a doufání že se příběh snad co nejdřív objasní, moc nezvládám vnímat nedostatky, i když je jich tu spousta, a že úroveň programování je co je v seriálu vidět je tak z první lekce Linuxu, ale to jsou drobnosti, tady jde asi spíše o vykreslení obrazu společnosti a to se povedlo. Rami Malek je pro mě od tohoto seriálu herec číslo jedna. ()

Olafvolafka

Sam Esmail je pro mne nový Vince Gilligan! Už od prvních epizod jsem ze seriálu cítil ohromný potenciál. Pan Robot má kvality v každém ohledu: kamera, střih, příběh, vyprávění příběhu a zvraty, herecké obsazení a atmosféra, to vše je na špičkové úrovni. Čeho si na seriálu asi vážím nejvíce, je naprostá originalita. Zázemí děje (obor IT, hacking), způsob vypravováním příběhu nebo vizuální podoba seriálu, nic podobného jsem doposud v žádném jiném seriálu nespatřil. Atmosféra a vizuál seriálu jsou temné a lehce depresivní. Temný a depresivní nádech zvýrazňuje rozpoložení a nálady hlavního hrdiny Eliota, který je velmi nešťastná osoba a komplikovaná osoba. Eliot je takový nerdí asociál, trpící pocity sklíčenosti a cynismu vůči dnešní společnosti. Eliot moc nerozumí lidem a dnešnímu světu, zato více než všemu ostatního rozumí počítačům. Eliot je nadaný programátor se zálibou v hackingu, hrající si na takového Robina Hooda působícím v internetové síti. Eliot rád trestá zloduchy. Eliot trestá padouchy tím, že na světlo světa přivádí jejich kostlivce ze skříně, které by padouši nejraději nechali ve skříni a zámek skříně otočili na milion západů. Před Eliotem se však žádný zvrhlík, vrah, zloděj, pedofil, či jiná opovrženíhodná sorta neschová. Hacking v rukou Eliota je velmi, velmi mocná zbraň, pomocí které dokáže dělat velké až nemyslitelné věci. Otázka zní: Nachází se tato zbraň ve správných rukou? Jak bylo zmíněno na začátku recenze, seriál má už od počátku nesmírný potenciál. Jak to bohužel u většiny výborných seriálů bývá, tento potenciál se v průběhu seriálu vytrácí a začíná jej nahrazovat vata, stereotyp, no zkrátka nuda. To však není případem seriálu Mr. Robot. Každá série totiž nabízí vždy něco nového, co divák nečeká a seriál ho opět o trochu víc chytne a nepustí (nové zvraty s nepředvídatelnými vyústěními, zajímavou příběhovou linku, ...). Každá ze čtyř sérií je výborná a těžko bych dokázal rozhodnout, která z nich je nejlepší. Jsem moc vděčný za to, ze autoři moc dobře věděli, kdy seriálu říci sbohem a dílo tak uctivě ukončit ve správnou chvíli, což se moc často nevidí. Finální série přinesla odpovědi na veškeré nejasnosti a otázky a dovedla děj do plně uzavřeného a propracovaného konce. Abych to vše tak nějak shrnul, seriál Mr. Robot zařazuji do top 10 mých oblíbených seriálů. Od ukončení BB jsem dlouho hledal rovného konkurenta pro tento skvostný seriál, ale marně. Pouze až Mr. Robot dosáhl takové kvality, kterými může konkurovat BB a to tak, že jej s čistým svědomím umisťuji na 1. příčku, spolu s dosavadním králem seriálu Breaking Bad. ()

Patrick777

Nevýrazný rozbeh, rozťahanosť, ťažko uveriteľné zvraty a mnoho ďalších neduhov prenasledovalo tento seriál v počiatkoch. Teraz, keď už všetko končí musím povedať, že každá epizóda mala svoj zmysel. Nebudem sa tu už viac vykecávať. Ďakujem Sam, ďakujem Rami, ďakujem Christian. Snáď vás raz stretnem v jednom zo svojich vymyslených životov. ()

Gart10

Seriál, který si pohrává s lidskou myslí a nad kterým musíte i přemýšlet, aby vám došli některé souvislosti. V seriálu nahlížíme do mysli trochu labilního Eliota, který sám ani neví co je vlastně skutečností a co není. Eliot je člověk, který jde proti proudu a nezastaví se před ničím jen aby dosáhl svého cíle. Seriál má čtyři sezóny, které mají svižné tempo, takže se u seriálu rozhodně nebudete nudit. Za mě jeden z nejlepších seriálů vůbec, 95%. ()

Stanto

Ramiho som ako herca moc nemusel, no po vzhliadnutí Mr. Robot som si ho obľúbil, čo zrejme svedčí o jeho bravúrnom vyzobrazení Eliota. Celý seriál sa nesie v temnom duchu, čo mám osobne veľmi rád. Soundtrack je vynikajúci a dodáva seriálu potrebnú atmosféru. Sam Esmail celý seriál výborne premyslel a vážim si, že z úcty k nemu ho umelo nenaťahoval na ďalších "XY" sérii a podarilo sa mu tak udržať kvalitu v každej sérii a dôstojne sa rozlúčiť s Eliotom. ()

Catr854

Na seriál jsem narazil náhodou, díky scéně na Youtube, která se mi líbila. Tehdy jsem si řekl, že toto dílo zkusím. Už od prvního dílu se mi seriál začal zamlouvat. Hlavně díky snaze zachránit svět před těma zlýma, ale mnohdy pomocí jejich metod a taktik. Rozhodně nejsem filmový profík, ale jen konzument. Tento seriál doporučuji, mě neskutečně bavil. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty