RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

Vinohradnik

Některým lidem chybý opravud sebereflexe. Opět se dostavuje postkomunistická buzerace tipu, on má víc tak ho sešrotujeme a pomluváme. Bohužel spousta lidí dnes nedokáže docenit úspěch jiných. Stačí se podívat na Kanadu a Drakea. Bez závisti se vyhřívá na výsluní. U nás v ČR opět panuje názor komu se daří, tomu určitě nepřejeme. Dokument který trvá 8 let a zachycuje vznik jednoho z nejúspěšnějších interpretů u nás i na Slovensku. Člověk, který se zapříčil svojí pílí, pracovitostí, snahou o obrovský posun rapové scény v CZ i v SK. Člověk který nikdy neměl nic zadarmo, potýkal se s rasovou nesnášenlivostí, sociálními poměry a nedostatkem peněz to dotáhl na respektovaného umělce, který je několikrát platinový, pomáhá sociálně slabším a do toho posouvá hranice a snaží se lidi především motivovat. Do toho pro spoustu mladých lidí může být velmi dobrým vzorem, protože se u něj narozdíl od Sámmera Krysláma se nedočtete, že by někde popíjel nebo fetoval koku v klubu. Naopak je úplný abstinent a nekuřák. I to přesto nestačí, protože spousta lidí má v hlavě komplex méněcenosti, a velmi je mrzí, že tento člověk se dostal ze dna až na úplný vrchol. Za mě jednoznačně respekt a to mám jen 30 roků, Rytmuse a KF sleduji od začátku. A jedni ho milují, druzí nenávidí, něco mu ale vytknout nejde, tam kam to dátahl to dotáhl díky sám sobě a svojí vlastní disciplíně. Za to kloubouk dolů a za mě 5*. ()

Indominus odpad!

Letos jsem si vybral svou dávku mučení. Naštěstí lístky byly zadarmo a pak byl rautík :). Film asi jen pro Řiťmusovi skalní fans a masochisty (což je asi to samé)... ()

Y2ORSI

Dokument to není určitě. Téma, které mohlo nabídnout hodně, ať už by mohlo být zaměřené na vyrovnávání se s původem, raketový vzestup rappera v CZ/SK, hudební scéně, rasismus, utváření Rytmuse jakožto značky, nebo obyčejný pohled do soukromí a bulvarizace života,atd...nakonec nenabídne nic. Celé to působí, jako amatérský slepenec videí ze života kohokoliv. Navíc tak hrozně laciný a kýčovitý závěr. Škoda, že když už se do všech kin dostane "dokument" je to něco tak plytkého. Dokument neřekne ani to, co Rytmus v rozhovoru pro DVTV, což pro jeho fanoušky doporučuji víc. Za ušetřené peníze za kino si člověk může koupit nějaký ten merchandising Slabých 20% - za dobře vymyšlené selfpromo a pár náznaků, kudy se cesta měla ubírat ()

Portman01

Pomaly celé csfd je čistý hejt, no ale čo už, aj to je názor. Bolo to pekne spracované. Osobne som spokojný. A určite nielen ja. Kiná po celom SR boli plné. ()

CampaHD odpad!

Mal som tu cest stretnúť onoho Patrika aj v kine, mam pocit , že mu práve záleží na tom, ale to je jedno. Ku filmu. Spomínam si na 38,Dangl dokáže režírovať, a aj keď to nebolo úplne top, Demitra bol predsa len legenda. RY(i) TMuS bohužiaľ nou nie je a nebude, až pre zopár zasnežených rapom . Ja chápem jeho prínos hudbe, ale nechápem dokument. Chápem jeho opovrhovanie každým médiom, no nechápem ze sa vlastne do každého cpe ... A tak dokola.... Vlastne si nasral sebe do úst. Film je spracovaním na tom biedne a uspavat sa viem aj inak. Nemám nič proti Vrbovskemu, vlastne mi je ľahostajný, preto som sa tešil až nezaujato na Slovensku tvorbu. Bohužiaľ, asi na to nemáme, a takých co si dokument zaslúžia, je zas veľa, no rytmus medzi nich určite nezasadne . Ale to hodnotíme len film, nie Patrika. A ten je za 10%. Cinemax Bory ()

Kubi odpad!

Ten film by byl super, bohužel, hlavní role je Patrik "Rytmus" Vrbovský, takže to automoaticky musí být sračka... ()

folkos odpad!

Moc jsem si z filmu neodnesl, ve filmu se pořád objevovala nějaká černá osoba (pravděpodobně byla ve stínu, kdo ví). Film plný našich skvělých spoluobčanů mě doslova okradl. O ČAS samozřejmě, na co myslíš ty rasisto. ()

klaudicita

Veľmi to na mňa nezapôsobilo, ale to môže byť tým, že neobľubujem životopisné filmy. Z dokumentárneho hľadiska som sa toho veľa nedozvedela. Bolo to však dobre spracované. Na takomto filme toho nejde veľa vylepšiť, čo ale vytýkam je India. Možno to malo byť pekné gesto, no myslím, že tým bol film znehodnotený. Nemôžem tomu dať viac ako 40% ()

moviereview odpad!

Celý film je klasickou šablónu jedného prevodového stupňa tzv. rap umelcov. Nebolo to vôbec zaujímavé. Mnoho ďalších filmov, "máčané v kapucni a s falošnými slzami " v skutočnosti priniesli oveľa viac. Dúfajme, že ho tento debakel donúti zostať mimo filmov alebo tzv. "dokumentov" (ktoré nie sú ani dokumenty) a bude sa sústreďovať na predaj nudnej, sprostej a slepej "hudby" (prepáčte rapu) do úst mladistvých ktorý nevedia čo zo sebou alebo chcú byť ako on, a ktorí ho oslavujú ako "Kráľa" ulíc. Videné dva krát v kine raz dobrovoľne druhý krát už nedobrovoľne, aj kvôli kvalite ale aj kvôli mentalite násť ročných ktorý si išli svoj idol pozerať do kina..... ()

pornohavo

Ako životopisný dokument je to pozeratelné, chýbali mi tam však zábery a príbehy z profesionálnej kariéry, z práce v štúdiu a pod. Mohlo to mať celé oveľa väčší rozmer. ()

ToRtiK

osobne ma to celkom príjemne prekvapilo. Nie je to nič prevratné ani zásadné a kto nemá rád Rytmusa tak proste nech to nepozerá. Celý dokument v pohode - trošku nadsadený ale je to biznis - čo ste čakali? V podstate som mu to celé "veril" až na záver kedy odhľauje svoj rodokmeň v Indií a potom sa tam modlí pri rieke Ganga - to už bolo ozaj moc. Ostatne celkom v pohode. Chalan sa vypracoval v pána a nech si vraví kto čo chce je mu dobre a vôbec ho nezaujíma čo kto o ňom vraví/píše ;) ()

coolsender

Odradila mě jen věta " a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů " To je logický bullshit. Možná má 200 mega, ale zobrazení hromady svých videí v součtu dohromady. Mno a .. 27 % mluví za ostatní kvalitu. Neboduji, rád se na to nekouknu ... ()

L.O.T.R

Musím povedať že celkom netradične poňatý časozberný dokument. A možno aj to je trošku problém, že je to skôr dokument ako film. Ale tak neriešme tu teraz to že to bolo v kinách ale skôr to či sa to oplatí vidieť. Moja odpoveď znie áno. Aj keď samozrejme patrím medzi ľudí ktorí počúvajú Patrika už od jeho začiatkov, stále si myslím, že je dokument vhodný aj pre nezainteresovaného diváka. To že sa tu rozoberá vzťah s jeho vlastným otcom a zároveň aj s rodinou, ktorá ho vychovávala to bolo jasné. Rozoberajú sa tu aj jeho vzťahy, ktoré prežil a celkovo to beriem naozaj skôr ako dokument, niečo ako dokumenty keď sa točia o osobnostiach a trvajú tak hodinku. Čiže by som to skôr dal predsa len na tie televízne obrazovky ale v kinách bol film/dokument úspešný takže niet o čom. 70% dozvedel som sa to čo som aj chcel. ()

Krastom

Celkem pěkně udělaný sestřih Paťova života. Na kontrafaktech jsem vyrůstal, takže jsem se musel podívat na tento dlouho očekávaný počin. Neočekával jsem od toho nic, jen dobře udělaný marketing okolo filmu a ten se také povedl. Film vydělal peníze, lidé mají rádi reálné příbehy a je jedno jestli jde o bulvár, televizní noviny, nebo tento film. Cením si Rytma jako umělce a podnikatele, který dokázal získat fanoušky několika generací. To se každému nepovede a proto, že nejsem hater dávám dvě hvězdy čistě z respektu. ()

Hansk75

Dohromady proti tomu člověku nic nemám, naopak má i tak trochu můj respekt... Upletl z hovna bič a to se povede málo komu. Nicméně na této stránce hodnotíme kvalitu filmu a tento dokument se určitě nezapíše do mé topky... Ale tak dvě hvězdy by to asi sneslo... Ať se daří, Patriku. ()

Don_SP

nudna hlupa telenovela, kde Rytmus rozobera svoje detstvo a vztah k otcovi, vhodne tak do TV Doma alebo Nova Cinema ()

xstanleyd odpad!

Celá staletí existuje nebezpečná kombinace u lidí : Ego,arogance a hloupost,kombinovaná chamtivostí a prázdnou hlavou! Vše v jednom zcela bezcenném snímku....Samozřejmě,vše nezbytně orámované zlatem a prachsprostou vulgaritou!! ()