poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

 • Velká Británie

  What's Eating Gilbert Grape

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ****

  Jakkoliv mi vadí pozdější hladivá, vyumělkovaná "Hallströmovost" viz Dear John, v Gilbertovi se ještě držel docela na uzdě. Na rozdíl od další jeho tvorby je tenhle film tak jako by sympaticky obyčejný, na nic si nehrající, zvolna a příjemně plynoucí, s fajn hudbou. Johnny Depp si jak jinak skvěle poradil v roli "otce-bratra" na kterým leží zodpovědnost za rodinu, která měla být spíš na bedrech obézní matky. S příjezdem Becky (svým vlastním způsobem krásná Juliette Lewis) si uvědomuje, že v životě bude opravdu chtít něco víc, jeho povinnosti se mu zvládají čím dál hůř a ani rodina mu zrovna nevychází moc vstříc... Gilbert je film, na kterej se moc dobře kouká. Vyloženě koukací film. Navíc scéna s požárem má sílu. Jo, a nezapomněla jsem zmínit to hlavní - retarda DiCapria - i já musím s tímhle konstatovat, že i když přišly další role, známější, výraznější a taky skvěle zahraný, tak Leovou nejlepší zůstává Arnie. Kdyby se dělal žebříček hereckejch výkonů v rolích dementních lidí, byl by na první, maximálně na druhý příčce. Fenomenální.(27.10.2011)

 • Anthony
  *****

  Hallstrom opět natočil příjemný film, kde to nejlepší je absolutně dokonalý Leonardo - jde o jeho nejlepší výkon vůbec a o jeden z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem kdy viděl. Za svůj výkon byl nominován na Oscara a že ho nedostal a dostal ho nijak převratný Tommy Lee Jones za Uprchlíka nedokážu pochopit. Při dojímavé scéně na konci to zahrál tak, že jsem nedýchal.(30.7.2003)

 • Kulmon
  ****

  Působivý snímek, který ukázal, jakou hvězdu bude mít stříbrné plátno v Leonardu DiCapriovi. Jeho ztvárnění retardovaného Arnieho je dechberoucí a nominace na Oscara zasloužená. Johnny Depp vedle něj herecky vypadá jako mladší bratr a ne naopak, ale je to dáno jednotlivými postavami, nechci tím tedy říci, že by byl Depp horší herec.(8.5.2009)

 • novoten
  ****

  "Amy, where is Arnie?" Hořkosladké drama s hlavním tématem v upevňování rodinného ducha a navíc přesně podle mého gusta. Navíc s famózním obsazením, kterému vévodí introvertně naladěný Depp a naprosto dokonalý DiCaprio, kterému jeho Arnieho nepřestane věřit ani na vteřinu. Shodou náhod se v prvním velkém Hallströmově filmu sešli tři mistři menších rolí - v té době poměrně známá Mary Steenburgen, civilní, avšak osudová dívka Juliette Lewis a vyhlášený hollywoodský přihrávač John C. Reilly. I oni přispěli k neopakovatelné atmosféře totálního maloměstského zapadákova, ze kterého je to všude daleko a kde nejdiskutovanější událostí je pokus o zdolání vodní věže. Hallströmův ideální rozjezd k prvotřídní hollywoodské kariéře.(30.3.2007)

 • TheMaker
  *****

  Moc krásný filmeček. DiCapriova nominace na Oscara je právem zasloužená. Na to kolik mu bylo let teda zírám s otevřenou hubou. Skvělý herecký výkon taky předvedl Depp, ostatně jako vždy :)(28.10.2009)

 • - Autor původního románu a scenárista Peter Hedges chtěl původně do role Gilberta obsadit Rivera Phoenixe. (Brousitch)

 • - Lasse Hallström si vybral pro roli Gilberta Johnnyho Deppa pro způsob, jakým dokáže vyjádřit emoce svou tváří a svýma očima. (bfa)

 • - Johnny Depp neměl dobrý pocit z toho, že si ve filmu dělal posměšky ze své obézní matky. Její představitelce dokonce řekl: "Kdybys věděla, jak se mi příčí prohlašovat o tobě nebo tvé postavě takovéhle věci." (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace