poster

Co žere Gilberta Grapea

 • USA

  What's Eating Gilbert Grape

 • Slovensko

  Čo žerie Gilberta Grapea

 • Slovensko

  Čo trápi Gilberta Grapea?

Drama

USA, 1993, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  *****

  Oscar 1 nominace: Leonardo DiCaprio(24.2.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet $11miliónovTržby USA $10,032,765Tržby Celosvetovo $13,700,000/60%/(1.7.2005)

 • Madison
  ****

  Keď som sa dívala na Leonarda a hodnú chvíľu nemohla uveriť tomu, že ten sladký cukrík sa ešte pred Titanicom dokázal transformovať do úlohy retardovaného chalana, došlo mi, že si nomináciu na Oscara rozhodne zaslúžil. Príbeh? Od počiatočného rozprávania Johnnyho Deppa s miernym sarkastickým podtónom "myslite si, čo chcete, ja už to mám v živote spočítané" cez náhodnú romantickú vsuvku s pôvabnou kráskou až po bizarnú matku s "pár kilami navyše" je to tak silné a pútavé, že sa dobrovoľne necháte rozmačkať ako citrón. A znovu sa musím vrátiť k Leovi. Ten chlap zahrá všetko, nevinného fagana, melancholika so srdcom na správnom mieste aj urečneného chlapíka zo scorseseovskej dielne. No povedali by ste to naňho? :-)(16.3.2010)

 • Radek99
  *****

  Jeden z nejlepších snímků se sociálním rozměrem v dějinách americké kinematografie. A mluvíme-li tedy konkrétně o kinematografii americké, je příznačné, že takovýhle snímek natočil právě emigrant (jen letmo odkazuji k podobnému fenoménu v Americe realizovaných děl Ang Leeho, Miloše Formana a mnoha dalších). Lasse Hallström zrežíroval svůj snímek tak mistrovsky, že si nedovedu představit diváka, kterého nechá jeho opus magnum chladným. Co žere Gilberta Grapea je vpravdě krásný, citlivý a lidský film, který slova mohou opsat jen z menší části, větší část totiž tvoří prožitek a pocit, ten ovšem slova jen těžko zachytí... Tenhle nádherný snímek o rozměrech a úhlech života, jichž si mnoho lidí v reálu denního shonu ani nepovšimne, má bolavou podstatu...svět je tvrdé místo pro život... Pro mne jasných 100 % Podobné filmy: Bílá vrána, Benny a Joon, Rain Man(17.2.2007)

 • Faidra
  *****

  Tenhle film jsem poprvé viděla v dobách těžké puberty a těžkého odporu k DiCapriovi, zbožňovanému mým okolím. Ne že bych ho po tomhle nebo kdykoli poté zbožňovat začala, ale změnila jsem svůj původní názor, že se jedná o výrostka vzhledově nezajímavého (na tom trvám pravda stále) a herecky nenadaného (od toho jsem díky Erniemu ustoupila).(24.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace