Co žere Gilberta Grapea

What's Eating Gilbert Grape

Čo žerie Gilberta Grapea

Čo trápi Gilberta Grapea?

What's Eating Gilbert Grape

USA, 1993, 118 min

Skvělý film, konečně zase něco, čemu můžu dát jasných pět hvězdiček. Celý film čekáte, jak Arnie (Leo) dopadne a nakonec....no jen se podívejte sami, rozhodně to stojí za to.(9.7.2008)

Možná jsem už při sledování filmů trochu citově otupělý, možná mi k úplné spokojenosti nestačí "příběh ze života", jakkoliv poetický, možná jsem neměl svůj den, možná mě přespříliš namlsala vysoká hodnocení zde na csfd... možná prostě není Gilbert Grape film pro mě (a jsem tudíž aspoň podle Mr. Apache citově méně dospělý). Chci tím - zbytečně dlouze - říct, že jsem od tohohle Hallstromova snímku nedostal, co jsem čekal (a to, že jsem něco čekal bude možná problémem samým). DiCaprio se opravdu vytáhl (i když role duševně nemocných jsou herecky nápadně vděčné). Příběh točící se kolem disfunkční, neštěstím poznamenané rodiny fungoval (zj. vztah Gilberta a Arnieho), ale přece jenom ve mě nezanechal žádné hlubší stopy. Za slušný konec a DiCapriovu silnou postavu přidám k průměrnému hodnocené slabší čtvrtou hvězdu. 70%(17.6.2007)

Leonardo DiCaprio je a byl vždy výborným hercem, škoda že si u mě tak svého času ničil reputaci Titanicem. Takže jsem filmy kde hrál dost ignoroval, dnes vím že to byla chyba, protože Co žere Gilberta Grapea je vybroušeným diamantem. Krásný film o lidech a pravděpodobně nej Lasse Hallström.(12.11.2007)

Jakkoliv mi vadí pozdější hladivá, vyumělkovaná "Hallströmovost" viz Dear John, v Gilbertovi se ještě držel docela na uzdě. Na rozdíl od další jeho tvorby je tenhle film tak jako by sympaticky obyčejný, na nic si nehrající, zvolna a příjemně plynoucí, s fajn hudbou. Johnny Depp si jak jinak skvěle poradil v roli "otce-bratra" na kterým leží zodpovědnost za rodinu, která měla být spíš na bedrech obézní matky. S příjezdem Becky (svým vlastním způsobem krásná Juliette Lewis) si uvědomuje, že v životě bude opravdu chtít něco víc, jeho povinnosti se mu zvládají čím dál hůř a ani rodina mu zrovna nevychází moc vstříc... Gilbert je film, na kterej se moc dobře kouká. Vyloženě koukací film. Navíc scéna s požárem má sílu. Jo, a nezapomněla jsem zmínit to hlavní - retarda DiCapria - i já musím s tímhle konstatovat, že i když přišly další role, známější, výraznější a taky skvěle zahraný, tak Leovou nejlepší zůstává Arnie. Kdyby se dělal žebříček hereckejch výkonů v rolích dementních lidí, byl by na první, maximálně na druhý příčce. Fenomenální.(27.10.2011)

Herecký koncert Lea di Capria, který je tak strhující, že mu věříte každý pohyb, každé gesto. Příběh, který dojme a pohladí zároveň. Jasný tip pro Leovy odpůrce, kteří možná změní názor.(13.4.2003)