Bobby (Jesse Eisenberg) pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem (Corey Stoll), který jako čistokrevný amorální gangster zastává názor, že každý problém se dá snadno vyřešit hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potřebuje změnit prostředí. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa opojných večírků, plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Na první pohled se však zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart). Problém je, že Vonnie má vážný vztah, takže se Ben musí spokojit s pouhým kamarádstvím. Ale nic netrvá věčně, Vonnie se s přítelem rozejde a velmi rychle opětuje Benovy city. Jeho nabídku k sňatku však odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde začne pracovat s bratrem Benem, který si otevřel noční klub. Z Bobbyho se stává velmi schopný impresário a z klubu Les Tropiques jeden z nejvyhledávanějších ve městě. Přestože Bobby stále miluje Vonnie, sblíží se s Veronikou (Blake Lively), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Svatba. Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy do dveří Les Tropiques vstoupí Vonnie... (Bioscop)

Marsik

NETFLIX - Ale tak jo. Po dlouhé době jsem si dopřál Allena a tentokrát mi výjimečně sedl. Hezky se na to kouká, pěkně barevné, veselé. 75% (J) ()

ledzepfan

Nevím proč ten hype okolo, když je to prostě jen další tuctová Allenovka, kterou beztak natočil jen proto aby dodržel ten svůj každoroční interval... Tentokrát je to zase jednou z prstu vycucaný random recyklát... Atmoška fajn, hudba do pohody, styl to má (jako vždy), herecky dejme tomu v normě.... ale tak nějak to nemá srdce. Jakoby Allen neměl (umělecky) co říct a tak si to (zase jednou) intelektuálně vykonstruoval..... Až si říkám jestli se vůbec ještě dočkáme něčeho tak povedeného jako byla Půlnoc v Paříži :/ ()

baribal

Woody Allen začíná točit filmy, které především vytvářejí příjemnou atmosféru místo toho, aby vytvářel vtipné konverzační komedie. Vtipné komedie je záměrné spojení, protože například právě Café Society za komedii považovat nelze, i když obsahuje pár scén vzbuzujících lehký úsměv. Všechno je tak nějak zalité Sluncem a připomíná to pohádku, i když v pohádce asi nikdo do betonu "nepohodlné" nezalívá. Obě příběhové části obsahují řadu vedlejších postav, které mají většinou vůči čtyřem hlavním postávám jen vzdálený vztah, a figurují v příběhu jen proto, aby se stala jedna určitá důležitá věc (viz získání klubu od Bena). Plno lidí, včetně mě, nemá rádo hraní Kristen Stewart. Určitě existují role ve kterých je dobrá, třeba Still Alice jí docela sedlo, ale tady má hlavní roli ve které musí vyjadřovat už více emocí než jen jednu v rámci své oblíbené pózi - "jsem jiná a vy mi nerozumíte". Ostatní herci jsou bez problému, jen je otázka jak se Blake Lively hodí do dobového filmu (stejný problém u Stewart). Café Society je film, který začíná poměrně ambiciozně, rozvětvuje příběh na mnoho postav a snaží se děj motat co nejzajímavějším způsobem. Bohužel to Allen absolutně neustojí na několika rovinách. Nevyužil v podstatě všechny vedlejší postavy a konec neskutečným způsobem zatípnul bez nějaké výraznější katarze hlavních postav. Neštvalo mě to jako ˇŘím" nebo Irrational Man, ale je to rozhodně Woodyho průměr. ()

Lukrecie

"Život je komedie napsaná sadistou." Krásný film, balzám na duši, inteligentní humor, který se dnes již jen tak nevidí, doporučuji. :) ()

O.Peta

S Café society se mi Woody trefil naprosto dokonale do noty. Jak tematicky, tak obdobím, do kterého příběh zasadil. Navíc herecky perfektní a obrazově strašně líbivý malý nedoceněný film, který na mém osobním žebříčku bude figurovat mezi těmi nejlepšími jak pro rok 2016, tak i co se týká tvorby Allena. 90% ()

GodComplex

Prijemne Woodyho retro, na ktere se krasne kouka, u toho hraje pohodovy jazz, Woodyho klasika, ktera sice celou dobu pusobi neskodne, ale ta finalni melancholie v sobe ma precijen neco hlubsiho. "Live every day like it's your last and someday you'll be right." 6/10 ()

kaylin

Woody Allen mi v tomhle snímku přijde trochu vyčpělý. Jasně, je to velmi dobře natočené, dialogy sem tam mají smysl a jsou i zajímavé, pokud ne zábavné, ale celkově jsem měl tak nějak pocit, že to je vlastně o ničem. K postavám jsem se nedovedl dostat a například druhá Veronika mi přišla zbytečná a samoúčelná, i když samozřejmě určitý smysl má. ()

Kaluž

Tak jo. Jediný, co jsem si z tohodle snímku odnesl, je fakt, že Jesse Eisenberg už asi navždy bude všude vypadat jako Lex Luthor. Což není tak úplně hrozný, protože Allen tam jinak nic moc dalšího nemá. Stewartová opět hraje příšerný poleno (ale sekne jí to), Livelyová je tam asi pět minut (takže její herecká topornost nestihne vyniknout) a Carell je jenom slizkej. Což mu jde na výbornou, má v tom letitou praxi. Mávám nad tím rukou a čekám na mistrův reparát. ()

anniehall

Objektivně je posledního Woodyho kousek tak na 3 a půl hvězdičky. Určitě se mi líbil o chlup více než Kouzlo měsíčního svitu či Iracionální muž. Důvodem, proč dávám 4 může být mé současné pozitivní naladění a fakt, že zrovna v den promítání jsem se dostal do takové nostalgicko-sentimentální nálady, kterou umocnil ještě poslech CD duet Brada Mehldaua a Joshui Redmana - Nearness. Pohroužen tedy do Carmichaelovy Nearness of you (skladby, která zazněla v nejednom Woodyho filmu) a se sklenicí vína v ruce jsem se uvelebil na pohovce a pustil si posledního Woodyho. A přesně to, co jsem celý ten večer cítil ve vzduchu mi Woody zprostředkoval v barvách a na obrazovce. Nostalgii po dávno zašlých časech, hudbu, která se už téměř nehraje a herce, kteří si hýčkají své role. Jasně, Woodyho kulometná palba ostrovtipu spíš už jen tu a tam zableskne, příběh je tuctový a předvídatelný. To ale nic nemění na tom, že tak sugestivně vykouzlit atmosféru zlatého plátna a přivodit mi na tváři přitroublý úsměv už umí snad jenom on. Dostal jsem tedy přesně to, co jsem čekal. Ta půlhvězdička navíc je za zasněný konec, který naznačuje, že ne vždycky se nám podaří ukořistit to, co je nám nejdražší. Ale možná je to dobře. Jinak bychom neměli po čem toužit. (PS: A Eisenberg byl vynikající.) ()

PogoJoe

S citem natočené, mírně melancholické, s výbornými dialogy - zejména těmi na věčné Woodyho téma smrti, výborně zahrané, zkrátka klasický, příjemný Woody. ()

Derek

woody allen sa vo svojom pokrocilom veku vybodol na nejaku sofistikovanu filmarcinu a kazdy rok prichadza s novym filmom ktory nikoho neurazi ale ani nikoho nemoze nadchnut. cafe society taha nahor hlavne technicka stranka (storaro patri k top kameramanom roky rokuce), lebo scenar a rezia su slabe (hlavne scena s prostitutkou candy je zrezirovana otrasne)... ()

Lucjen

So staršou tvorbou Allena nie som veľmi zoznámená, ale po Blue Jasmine som zvedavá na všetko. Nebudem tieto dva počiny porovnávať, pretože to je sto a jedna. Spolusledovateľ má predsa len pravdu, že pán režisér akosi senil...mäkne. Dej nie je úplne nezaujímavý, no postavy sú zúfalo nudné. Už po necelých 24 hodinách vám nepoviem, ako sa volala tá hlavná. A pritom všetci sa snažili, Eisenberg, Carell, Lively, aj Stewart potvrdzuje, že hrať vie a Twilight bol iba menší omyl. Woody sa snaží jeho špičkové dialógy a dobre vykreslené charaktery, ktoré tu jednoducho chýbajú, nahradiť kamerou a nádherným prostredím, čo sčasti funguje. V tomto prípade by mi presladený koniec neulahodil ako v Kúzle mesačného svitu, tak som naozaj rada, že sa o to film ani nepokúša. Strašne by som to chcela na tie tri hviezdičky vytiahnuť, ale ako si čítam čo som napísala, nepôjde to. Woody si zrejme splnil predsavzatie vzdať Hollywoodu hold a jeho obdivovatelia tam určite nájdu niečo čo ich nadchne, poprípade si to vsugerujú... ()

Vědma

Už dlouho hledám příležitost v komentáři použít své oblíbené slovo banální. A ejhle ta příležitost se mi naskýtá u filmu, kde bych to tak úplně nečekala. Ale nicméně ten příběh je opravdu banální. To ovšem nepopírá to, že atmosféra starého Hollywoodu, všudypřítomná slavná jména, kupodivu i uměřený a svou postavu příjemné hrající Steve Carell, mě docela mile provedly tímto filmem. Ale musím souhlasit s Pomem, že i mě se film zdál delší, než ve skutečnosti byl. ()

Aleee89

Woody Allen už prostě delší dobu nemá ten drive, tu vtipnost. Na jeho nové filmy se dívám spíše už jen z povinnosti, sem tam se mezi nimi zjeví lepší kousek, ale většinou ne. Café Society je ten případ. Nemělo to šťávu, pořádný děj ani pořádný allenovský humor... Škoda. ()

higuain

Nedoceněný film. Tak nedoceněný, že z letošních novinek ho v tomhle ohledu předčí snad jen BvS od Snydera. Café Society se z velké části odehrává ve značně snobském prostředí hollywoodské a posléze i newyorské smetánky. Přesto je téměř dokonalým příkladem nenuceného humoru a romance. Nepodbízí se lacinými vtipy ani přehnaným patosem a umně zachycuje dobovou atmosféru. Navíc se povedl casting. ()

Reesam

Takový nemastný neslaný. Vše hrozně povrchové, dozvíme se věci tak, aby se neřeklo, a proč se tím zabývat dál? On by to mohl být hodně pěkný film, kdyby se tomu věnovalo trochu víc. Kristen ani Blake nezklamaly, jen si myslím, že by jim, hlavně teda Kristen, prospěla větší hloubka charakteru. Nejvíc se mi snad líbila ta atmosféra Hollywoodu, kostýmy a hudba. Bobby je stejný debil jako můj ex. Egocentrický a a myslí si, jak má vše pod palcem, to mě snad štvalo nejvíc z celého filmu, jeho postava. Zkrátka tohle je jeden z těch filmů, na který si za pár dní ani nevzdechnu, a pokud se mě někdo zeptá, o čem to bylo, budu muset hodně přemýšlet. ()

Vyhy

Začátek se mírně rozjížděl, takže mi dělalo problém se zakoukat a vplout do příběhu. I když je to příběh skoro o ničem, ke konci jsem čekal jak to dopadne a nakonec z toho vypadl příjemný obyčejný film. Možná bych udělal ale pár úprav. Rozhodně bych vyměnil K. Stewart, která je sice pěkná tvářička, ale hrát neumí. Taktéž bych nahradil někým jiným S.Carella, který mi tam neseděl. S ničím jiným jsem problém neměl. Občas jsem se zasmál, jelikož J.Eisenberg působil jistým způsobem srandovně. A ocenil jsem B. Lively, která film rozzářila ()

Aljak

Zápletka s milostným trojuholníkom podľa mňa celkom fajn, ale tá atmosféra 30tych rokov ma až tak nebrala. Páčil sa mi ten kontrast vnímania lásky - na jednej strane srdce (emócie) a na druhej mozog (vypočítavosť). Alebo neviem ako by som to nazval. Aj tak nikdy nepochopím, čo donúti nejakú mladú ženu si vôbec začať s oveľa starším mužom - podľa mňa nanajvýš podivné! Ale Bobby zas nedopadol až tak zle... Inak, tamtá gangsterská vetva deju tam bola dosť zbytočná - buď mali tomu venovať viac priestoru, alebo to tam vôbec nemuselo byť, lebo tam toho bolo naozaj poskromne. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest