Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

JimmyII

Filmařsky brilantní a atmosféricky strhující thriller, kterému však chybí nějaký zásadní WOW efekt či moment, který by Dárek vystřelil mezi absolutní špičku psychologických žánrovek. Nicméně velká poklona před autorským debutem herce Joela Edgertona a jednička za casting, kameru, hudbu (nebo zvuky) a lokace. ()

viperDavid

Jo kdo jámu kopá....docela překvapení. Jasona mám zaškatulkovanýho spíš jako happy herce. Tady to byla taková odvrácená tvář. Docela zajímavé scény, ale zklamání v úplném závěru. ()

LadyPupu

Pořád jsem čekala, kdy se leknu a posléze budu v šoku z fascinujícího závěru a najednou to skončilo. To už ty Hřebejkovy Líbánky byly lepší... ()

Johnny.ARN

Malo to pár príjemných momentov, ale v konečnom dôsledku ma to neoslovilo a prišlo mi to neosobné. Ano, spolužiak debílek a prenasledujúca minulosť vedia byť nepríjemné,to všetko v kombinácií so psychotickou ženou, ale neviem si predstaviť aby s to takto aj odohralo. Konanie postáv by aj odpovedalo, aj to dramatičko z úvodu bolo fajn. Asi to malo nejaký hlbší zmysel alebo ták, kerý som nepostrehol a nepobral. 2 z 5 ()

Sfinkter

Postavy jsou dobře napsané i zahrané, divák je zvědavý na rozuzlení, ale celkově snímek působí spíše průměrným dojmem. ()

Playman

Už dlouho se mi nestalo, že bych byl po celou stopáž filmu napnutej jak kšandy. Dárek je geniální film, ideální parťák pro naprostý emocionální vyždímání. ()

elanius

(142/2015) / Dostať sa tento scenár Fincherovi do rúk pred 15 rokmi, tak si z toho všetci sadneme na prdel na pekne dlhú dobu. Inak na režisérsku prvotinu je to naozaj ambiciózny a poctivý materiál. Viac sa mi pozdávala prvá polka. Poriadna, hutná atmosféra keď sa už už schyluje k niečomu nepeknému čo visí vo vzduchu. Uznávam, je chvályhodné, že Joel si vystrúhal sám aj scenár, v závere ho to ale mierne prevalcovalo a šilo sa trošku na rýchlo a zbytočne "iba" na efekt. (7/10) ()

bobby_jean

Silno rozmýšľam o plnom hviezdovom zásahu, hlavne preto, že aj na druhé videnie to rezonovalo rovnako intenzívne. Práve druhé pozretie mi umožnilo všímať si detaily a precítiť atmosféru, ktorá bola vykreslená úplne bravúrne. Jediný problém vidím v ústrednej dvojici, ktorej to v mojom vnímaní, ako páru až tak nešlape (napriek mojim sympatiám k obom protagonistom). Otvorený záver vás nechá v otázkach, čo pre niekoho može byť prekážkou, pre mňa však takáto forma uzavretia filmu bola v tomto prípade to najlepšie, čo sa mohlo stať. Bez akýchkoľvek výčitiek, by som film odporučila aj tým náročnejším. ()

Pavlínka9

Ono to vypadá jako poklidný, jednoduchý, velice příjemný film, který opravdu cca 45minut takový je...."Zápletku" jsem odhalila velice rychle a po osudovém "upadnutí" mi bylo pokračování filmu jasné ;) ;) a dalších 45minut bylo ohromně překvapivých, ale zároveň ne, jelikož to na to skvěle navazovalo, ale byla jsem jako na trní, protože to je tak skvěle natočené a ty momenty jsou tam tak bravurně zakomponované :) Hledala jsem to správné slovo a to "mysteriózní" tomu opravdu odpovídá :) :) Rebeccu Hall ráda nemám :D :D Jason Bateman mi na to ohromně seděl a Joel Edgerton tu seděl na mnoha židlích a všechny obsadil na jedničku :) Žasnu nad tím, jakou tenhle "podivín" odvedl skvělou práci a jak se postupně dostává výš a výš :) Je to tak krásně záhadné a zároveň se není čemu ani divit, že mají lidé v dnešní době sociálních sítí na dosah ruky jakoukoliv informaci a hlavně - když bydlíte "ve skleněném domě", kdy vlastně svému okolí ukazujete, co všechno děláte.... ()

venison

Obstojný thriller, ale bohužel nic nového.. Herci se snaží, o tom žádná, ale celkově atmosféra vyhnívá do ztracena.. Pointa je omletá už tisíckrát, takže žádné překvápko.. Možná pro lidi, kteří neznají dobré devadesátkové thrillery, se může jednat o zajímavý počin.. Podle hodnocení a ohlasů jsem čekala mnohem víc.. Viděno, aby mohlo být zapomenuto.. ()

Phietros

Film je od začátku napínavej, ale hrozně loudavě dlouhej. Člověk si musí počkat hodinu než zjistí, co bylo mezi kluky na škole a pak se vše zvrtne.. Ale je to zas dobře, protože první půlku nevíte jakým stylem se film bude odehrávat a jestli čekat vraždícího maniaka, nebo jen probuzení agrese v člověku ve kterém to nečekáte. Navíc konec opravdu šokojící a taková dost drsná omerta, ikdyž trochu s ale... 60% ()

Yoda sama

Temná revenge show, kde stačí málo aby to z diváka odčerpalo emócie. Skvelo zahrané a zosnované a záverečná pointa, ktorá možno nesadne každému, nechajúc nejasné informácie zamrazí. ()

dANo

Niekoľko logických nezrovnalostí mi síce vadilo, ale nie natoľko, aby som nemohol uznať vysoké kvality tohto zaujímavého thrilleru. Joel Edgerton ma svojou prvotinou nesklamal a som zvedavý, ako sa mu bude dariť ďalej. ()

VasaX

Dárek je solidní thriller, podle zajetého schématu, solidně zpracovaný, dobře zahraný. Zejména tomu Batemanovi to moc hezky sedlo. Napínavé a lekavé momenty jsou tu dobře dávkované, celkově to tak nějak funguje na dobré úrovni. Kdo má rád napětí, a není přílišný šťoural, tomu se Dárek zavděčí. Jinak k tomu nemám moc co říct, což znamená, že Dárek opravdu není fantastickým počinem, povinností, ale taky totálním zklamáním a propadákem (negativní kritiky se píší opravdu samy...). Za mě čtyři hvězdičky, ale to spíše díky sníženému očekávání. ČSFD hvězdičky jsou totiž taková zavádějící škála pro hodnotitele i veřejnost. Slovně bych to shrnul jako takový kvalitní, lepší průměr. ()

hroubek

Další milé překvapení. Trailery byly fajn, a rozhodně naznačovaly, že nás čeká žánrová jednohubka, ale rozhodně nikdo nečekal, že to bude velká jednohubka s přesah a hodně povedenou pointou. Joel Edgerton si ukousl velké sousto a kupodivu ho rozkousal a ani trochu se nezadusil a pokud ano, tak to bylo jen takové malinké zadušení. Jako režisér je Edgerton velmi dobrý a má několik zajímavých nápadu.. Jako scénárista je to malinko horší a to z toho důvodu, že film je malinko delší, než je potřeba a první půlka je zbytečně pomalá. O to více funguje druhá půlka a pointa. Edgerton jako herec je naprosto přesvědčivý a dost jsem baštil jakým způsobem se prezentuje. Jason Bateman se mi tady líbil, jen mám problém mu věřit tu vážnou polohu, ve které se ukazuje jako velký drsňák. Rebecca Hall se mi tady velmi líbila a její civilní výkon táhne film nahoru a je fajn, že se to celé točí kolem ní a zároveň ne. Film má poctivou atmosféru a proto se mi líbili některé náznaky nebo věci, které nejsou plně vyřčeni. Dárek je sice menší film bez honiček, akce a výbuchů, ale za to s poctivou atmosférou a parádním koncem, který je dost nečekaný. ()

JohnSmith

Nejdřív jsem si říkal, že to bude zas další film o psychoušovi, který má někoho tak rád až je začne ničit. Ale ono ne. Počátek takový sice byl, ale pak se děly nenápadné věci, které člověk nepokládal za důležité a když už se blížil konec ta jsem si říkal, sakra, kde je ten psychouš a najednou pěkně na závěr rána z čistého nebe, která opravdu stála za to. Tomu říkám pomstít se a zasadit totální k.o. ()

zdenny

Thrillery tohoto typu ve mně vždy vyvolávají určitý stísněný pocit. Je to prostě tak, že nesnáším, když se někdo snaží rozklížit manželský pár způsobem, že se do něj neustále vnucuje do doby, kdy začíná mít navrch a manželé zjišťují, že už nemají věci pod kontrolou. Zároveň mě ale tyto filmy nějakým zvláštním způsobem přitahují. Což je v mém případě trochu masochistické. V tomto filmu se navíc věci vyvíjejí tak, jak by divák podle lehké šablony předpokládal. ()

Killda

Edgerton má na režii talent. Sice to původně vypadalo jako prachobyčejný thriller, ale ve druhé půlce se začne přidávat plyn a najednou jde o sakra zajímavý kousek. Herci prostě skvělí a atmosféra místy mrazivá. Dárek by se dal přehlédnout, protože zas tak peckový není, ale jako debut... ()